Samsung seria F5500 - testy, opinie, wszystko o...

tdx

New member
Bez reklam
Tdx - dzięki wielkie. Robisz super robote. Generalnie wygląda to ok. Początkowo
przeraziło mnie to migotanie, dlatego zrobiłem próbę na moim LCD B650, tzn tez nagrałem film za pomocą S2 i też widać migotanie. Co do odblasków to mam dokładnie to samo w moim lcdku i bez problemu da się z tym życ.
Chciałbym Cię prosić jeszcze o jedną rzecz. Czy możesz "obczaić" jakie zużycie energii średnio ma PS60f5500 ? Będę bardzo wdzięczny.

Nie mam fizycznie go w tym momencie ale myślę że 135W może być realne :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Jeśli tak to faktycznie postęp, bo 135W jak na plazme 60 cali to niespotykane...

Ja myślę że jak masz się decydować to i tak się zdecydujesz :)
przy ciemnych scenach wyjdzie koło 100 przy jasnych pewnie z 230 średnio i tak ok 150W
Moja stacjonarka tyle bierze :D a jak już sobie gre włączę to 400 łyka :) + projektor + kino.
Ale zadowolenia wycenić się nie da :)
 

kuba378

Active member
tdx dzięki za filmiki. Myślałem że z tymi odblaskami będzie gorzej, ale nie jest tak tragicznie.

tdx powiedz mi jeszcze tak od siebie czy ta plazma nada się w miarę do Xboxa, czy polecił byś mi kupić jakąś inną w cenie do 4 tyś. Będzie podłączony do niej tylko Xbox i dysk WD 2 TB z filmami, czasami laptop.
Telewizja mnie nie interesuje (mam do niej inny TV), żadne Smarty i 3D też nie.
 

tdx

New member
Bez reklam
kuba378 ja raczej zawsze grałem na LCD/LED... I zawsze mnie wkurzały te "fałszywe kontury" lub raczej rozjeżdżanie się obrazu...
Ale grałeś na LG PA i Ci to nie przeszkadzało :)
Spokojnie zatem mogę Ci ten TV polecić natomiast doradzam jak każdej innej osobie na żywo musisz zobaczyć TV :)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Ja myślę że jak masz się decydować to i tak się zdecydujesz :)
przy ciemnych scenach wyjdzie koło 100 przy jasnych pewnie z 230 średnio i tak ok 150W
Moja stacjonarka tyle bierze :D a jak już sobie gre włączę to 400 łyka :) + projektor + kino.
Ale zadowolenia wycenić się nie da :)

To nie tak, że chcę jak największy TV i za jak najniższą cenę i oczekiwać po nim cudów. Po prostu chciałbym być z nowego TV zadowolony, tzn z obrazu jaki prezentuje (oby lepszy niż na moim B650) Miałem brać PS60E6500, ale za długo zwlekałem i już praktycznie ich nie ma. W tym roku jakby odpowiedznika brak, więc zainteresował mnie F5500, szczególnie za te pieniądze. Ma wszystko czego potrzebuję; rozmiar, mały input lag, Smart. Boję się tylko, żeby obraz nie był za ciemny.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja rozumiem tylko w tym roku samsung po F5500 ma od razu F8500 :) czyli żadnego pola manewru tu nie ma :)
Na żywo F5xxx gra lepiej niż na filmie :)
 

kuba378

Active member
tdx ja nie grałem na LG PA :), tylko na Samsungu PS51E6500 i specjalnie mnie to nie raziło.
Mam nadzieję że tym modelem się nie rozczaruje.
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
Hmmm..... cały czas jakieś zonki :).
W takim razie jaki TV byś polecił do konsoli w granicach 4 tyś.
Nie chcę wydawać za dużo na TV do Xboxa, bo jak by się wypalił, to nie będzie tak szkoda, jak np. Panasa VT60 lub Samsunga F8500 :).
 

mart

New member
Witam,

na avsforum twierdzą,że 60" model ma panel Pentile,pozostałe są standardowe( 51 i 64").Jednak jakość obrazu i przeglądanie stron w tym modelu są jak najbardziej ok.
Ten model -60" w US opisany jest jako 1080p vertical ( black and white). Co to oznacza?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Wygląda na to że masz rację z tą matryca. Coś musi w tym być ze model 51 cali bierze więcej prądu niż 60cali. Ta martyca to jakaś lipa?

Właśnie zauważyłem że są pierwsze opinie na oleole i są pozytywne zarówno do 51 jak i do 60 calowych model.
 
Ostatnia edycja:
Do góry