Samsung seria F5500 - testy, opinie, wszystko o...

tdx

New member
Bez reklam
To wrzuć i foty i filmy :)

Brak filtra, czyli w dzień lusterko hmm... nie za dobrze. Głównie i tak korzystam z TV wieczorem, ale czasami w dzień też chciał bym coś zobaczyć, bardzo jest źle? Nic nie widać w dzień?

Jeszcze jedno pytanie seria B650 jaką miała matrycę błyszczącą czy matową?

Spokojnie zobaczysz :), B650 ma piękną wysoko połyskową matrycę :), miałem też TV przez 2 lata i sprzedałem. Do dziś służy i godnie się prezentuje :)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
W dzień podobnie z odblaskami jak w b650?
Super pomysł ze zdjeciami i filmami.
My chcemy fotki, my chcemy fotki...: )
Jestes gość tdx. Dzięki z gory
 

tdx

New member
Bez reklam
Zjecie i filmy zrzucę wieczorem z domu już bo potrafi to tutaj idzie i idzie.... :)
Zobaczycie jak bardzo brakuje filtra w tym...
Na minus to TV nie widzi m2ts
No i jak zwykle już widać "fałszywe kontury" o ile w GT5 nie przeszkadzało to wcale, to w UNCHARTED 3 już po 5 min nie chciało mi się już grać...
 

kuba378

Active member
maxan mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego frame doubling?
Bardzo to przeszkadza?
Wszystkie gry na Xboxa mają po 30 fps, czy tylko niektóre.
Piszesz że każda plazma ma ten problem - Panas VT50/VT60 też?
 

tdx

New member
Bez reklam
Na 50Hz LCD/LED też to widać, przy graniu np. w fps'y, przy dużych kontrastowych scenach widać że kontury np. budynków są podwojone :)
 

maxan

New member
Bez reklam
Na 50Hz LCD/LED też to widać, przy graniu np. w fps'y, przy dużych kontrastowych scenach widać że kontury np. budynków są podwojone :)

bajki piszesz ja nic takiego na LCD nie widze na plazmie przeciwnie, jeśli jedna występuje?! to na bank nie w takim stopniu co na plazmie.

maxan mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego frame doubling?
Bardzo to przeszkadza?
Wszystkie gry na Xboxa mają po 30 fps, czy tylko niektóre.
Piszesz że każda plazma ma ten problem - Panas VT50/VT60 też?

Wiekszość gier działa w 30fps ale widać to głównie na broni w grach fpp czy na naszej postaci w grach tpp ...nie jest to może bardzo uciążliwe ale występuje (tak na każdej plazmie nie ważne czy za 2tys zł czy za 12tys) ja jestem zdania ze plazma do grania to niewypal (słaby kontrast i jasność w dzień do tego odbicia- szklana matryca) ... wole grac na lcd/led (wysoki kontrast , jasność w kazdych warunkach, matowa matryca)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
bajki piszesz ja nic takiego na LCD nie widze na plazmie przeciwnie, jeśli jedna występuje?! to na bank nie w takim stopniu co na plazmie.

Na każdym LCD jest ten efekt. Wyłącz np. w Samsungu Motion PLUS i obraz przy scrollach czy obrotach kamery zacznie nieprzyjemnie obraz ciąć, ostatecznie efekt bardzo podobny
 

kuba378

Active member
tdx jak byś mógł to wrzuć też filmik jak wyglądają te "fałszywe kontury" podczas grania. Nieraz grałem u kolegi na plazmie (E6500) i nie zauważyłem tego problemu, grało się całkiem przyjemnie (GTA IV).
Teraz nie wiem co zrobić, od LCD bolą mnie oczy, na plazmie gra mi się bardzo przyjemnie, ale tymi "fałszywymi konturami" mnie przestraszyliście.
 

tdx

New member
Bez reklam
tdx jak byś mógł to wrzuć też filmik jak wyglądają te "fałszywe kontury" podczas grania. Nieraz grałem u kolegi na plazmie (E6500) i nie zauważyłem tego problemu, grało się całkiem przyjemnie (GTA IV).
Teraz nie wiem co zrobić, od LCD bolą mnie oczy, na plazmie gra mi się bardzo przyjemnie, ale tymi "fałszywymi konturami" mnie przestraszyliście.

Wrzucę tylko wieczorem, strasznie tym się nie przejmuj, to moja uwaga jestem na to wyczulony to wszystko :)
 

kuba378

Active member
Acha zapomniałem jeszcze zapytać jaki panel jest w tym modelu - całkiem nowy, czy któryś z poprzednich modeli z zeszłego roku (jeśli tak to z którego modelu).
 

maxan

New member
Bez reklam
Na każdym LCD jest ten efekt. Wyłącz np. w Samsungu Motion PLUS i obraz przy scrollach czy obrotach kamery zacznie nieprzyjemnie obraz ciąć, ostatecznie efekt bardzo podobny

chyba zupelnie inny ;) ... chyba nikt normalny nie gra na motion plus - wszystkie bajery sie wyłącza by zniwelować input lag
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
chyba zupelnie inny ;) ... chyba nikt normalny nie gra na motion plus - wszystkie bajery sie wyłącza by zniwelować input lag

czepiłeś się, tryb gra odpalasz jest wtedy gdy imput lag jest za duży i przeszkadza w grze..
Ja do GT5 nie potrzebuje 50ms może być 100 :)

A jak już tak sobie ładnie piszemy, to nikt "normalny" nie kupuje TV a potem wyłącza funkcje za które zapłacił :)
 

tdx

New member
Bez reklam
T właśnie bezsens bo F5500 jest 3D i SMART czyli odpowiada serii E6500, ale panel to bardziej seria E550....
 

maxan

New member
Bez reklam
czepiłeś się, tryb gra odpalasz jest wtedy gdy imput lag jest za duży i przeszkadza w grze..
Ja do GT5 nie potrzebuje 50ms może być 100 :)

A jak już tak sobie ładnie piszemy, to nikt "normalny" nie kupuje TV a potem wyłącza funkcje za które zapłacił :)

50ms /100ms xD gra na multi w strzelankę to max 20ms by grać komfortowo.
Te funkcje/opcje nadają się ....sorry nie nadaja sie do niczego... do grania najlepiej by tv był jak najprostszy- bez zbednych bajerów (badz z opcją ich wylaczenia)
 

tdx

New member
Bez reklam
50ms xd przecie to grac sie nie da! ...no przynajmniej na multi w strzelanki max 20ms!

Zgadza się, na strzelanki wystarczy mi mój stary Samsung 2770HD ;)
A w GT5 pasuje mi 40D7000
Ale największe wrażenie sprawia gra na projektorze 110" :)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Tdx - dzięki wielkie. Robisz super robote. Generalnie wygląda to ok. Początkowo
przeraziło mnie to migotanie, dlatego zrobiłem próbę na moim LCD B650, tzn tez nagrałem film za pomocą S2 i też widać migotanie. Co do odblasków to mam dokładnie to samo w moim lcdku i bez problemu da się z tym życ.
Chciałbym Cię prosić jeszcze o jedną rzecz. Czy możesz "obczaić" jakie zużycie energii średnio ma PS60f5500 ? Będę bardzo wdzięczny.
 
Do góry