Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

malin00

New member
Niestety te apki Samsunga nie są kompatybilne z Nexusem 7. Zainstalowałem sobie jakieś smart TV remote i niby fajna zabawka, że tablet działa jak pilot, ale nie ma tego na czym mi najbardziej zależy - żeby tablet działał jak touchpad chociażby w przeglądarce internetowej, no chyba, że tego nie znalazłem jeszcze ale chwilę się bawiłem i nie znalazłem :/
 

macbat

New member
Mam pytanie - czy jak przyjrzycie się matrycy (TV najlepiej wyłączyć), to na odbiciu w jaśniejszych miejscach widać takie słabe poziome pasy przez całość? Zależnie od odległości od tv i kąta patrzenia, te pasy "przesuwają się" góra-dół. Czy to kwestia zastosowanego filtra antyodblaskowego, czy może nie każdy egzemplarz tak ma?
W zasadzie jak tv jest włączony, to praktycznie efekt ten jest niewidoczny.

Chciałoby się komuś przyjrzeć i sprawdzić?
 

atom2008

New member
To normalne, w każdym egzemplarzu tak jest i jest związane z zastosowanym filtrem jak napisałeś, więc się tym nie przejmuj, tym bardziej, że w trakcie oglądania tego nie widać, a filtr działa bardzo dobrze.
 

Gollum

New member
mam problem natury technicznej. na 99% nie dotyczy on stricte modelu e6500, lecz jest raczej problemem komputera, ale być może ktoś przez coś takiego już przeszedł.
51e6500 ma kilka złącz hdmi.
na tylnym panelu mamy takie opisane w Source jako HDMI1/DVI
boczne to HDMI 2 i HDMI 3.
do niedawna do HDMI1/DVI miałem podłączony komputer poprzez kabel HDMI. dźwięk i obraz działały normalnie.
do karty graficznej (radeon 7850, najnowsze sterowniki) podłączyłem poprzez złącze DVI i przejściówkę na DSUB monitor.
na obu wyświetlał się obraz. potem zamiast monitora podłączyłem monitor samsunga w ten sam sposób. niestety monitor sygnalizował problemy, gasnął, wykrywał sygnał analogowy, potem cyfrowy, znów analogowy itd. nie miałem czasu się bawić, powróciłem do 1 monitora. Coś musiałem jednak zrobić, bo teraz na HDMI1/DVI nie mam sygnału z komputera.

Ten sam kabel podłączony do HDMI 2 i 3 puszcza obraz bez problemu, więc nie jest to wina ani kabla ani walniętego złącza HDMI w grafice.
podłączając innym kablem odtwarzacz WDTV HD Live mam normalnie obraz z tego złącza.

próbowałem duplikowania, opcji poszerz, przeinstalowałem stery, usunąłem monitor z menedżera urządzeń, odłączałem monitor od złącza dvi. Ciągle komputer nie jest widziany przez to złącze (choć jest ono w SOURCE podświetlone). Co więcej komputer nie wykrywa telewizora gdy jest podłączony przez HDMI1/DVI (a przy podłączeniu HDMI 2 lub 3 widzi bez problemu).

Czy ktoś wie w czym jest problem? Nie ukrywam, że mogę działać na HDMI 2 i 3, a do HDMI 1 podłączać inne źródła, ale może wiecie co zmienić?

ustawienia fabryczne w TV raczej nie pomogą, reinstalka windowsa 7 też raczej nie wchodzi w grę.

z góry dzięki za rozkminienie problemu
 

Gollum

New member
niestety ciągle to samo. przed chwilą przytargałem laptopa i podłączyłem przez to samo hdmi zarówno wewnętrzną kartę ati jak i zintegrowaną intelówę - obrazu nie ma na HDMI1/DVI, a na innym jest. coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że gniazdo padło. dziś jeszcze spróbuję podłączyć pod nie kablówkowy dekoder hd. jeśli zadziała, to chyba odpuszczę reklamację - 30 dni czekania na naprawę :/
jeśli też nie zadziała, wtedy zastanowię się
 

maxan

New member
Bez reklam
nie wiem jak teraz wyglądaja sterowniki od AMD gdyż używam karty od Nvidii ale musisz aktywować w nich drugi monitor w tym wypadku tv ...pierwszy podstawowy ustawić np na monitor a 2 na tv ale o tym chyba wiesz...
 

tunis

New member
Ps60e6500 jak tam u was z bzyczeniem ? u mnie do 200h był tylko delikatny szum słyszalny przy samym tv ale teraz pojawiło się bardzo wk....ące bzyczenie! Moja stara plazma Ps50551A też bzyczy ale stoi w o wiele większym pokoju niż E6500 i jest ono słyszalne tylko blisko tv. Raczej już więcej plazmy nie kupie chyba że jest jakiś sposób na to bzyczenie? Nie wiem że producenci nie mogą sobie z tą wadą poradzić. Obraz super problem z wypalaniem zniknął(PS50551A strasznie się wyp. same powidoki są) tylko to bzyczenie jeszcze i było by super.
 

jarod12

New member
Przepraszam, być moze gdzieś ten wątek się pojawił, ale nie mam siły czytać kolejny raz 130 stron żeby to znaleźć. Doszły mnie słuchy że w E6500 (w przeciwieństwie do E8000) obraz 3D nie jest w rozdzielczości Full HD. Czy to prawda?
 

cinkers29

New member
witam szanowne grono zanwców tego tv
Mam go od poniedzialku ps60e6500 i do tej pory mam problem z obrazem jest fatalny robilem firmware przez usb reset ustawien i nic nie pomoglo piksele brak ostrosci masakra.Panowie poradzccie ja jestem amatorem moja przygoda z takim sprzetem zaczela sie kilka dni temu. Uzytkownicy zachwycaja sie obrazem w tym tv ja tego nie moge powiedziec. Mam cyfrowy polsat z tym ze podlaczony przez euro złacze czy to jest przyczyna czy kabel hdmi i dekoder z hdmi wystarczy aby moj porblem sie skonczyl?
Obraz jest nedzny co mam zrobic?obraz testowy bajka, ale nie ma nic wspolnego z kanałami polsatu cyfrowego!Proszeo rade i pomoc.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Jesli masz np tuner polsatu m100 to sprawdz w menu tunera , ustawienia obrazu,sygnal wizyjny tv powinien byc ustawiony na RGB.Najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.
Format obrazu oczywiscie 16:9.
 
Ostatnia edycja:

macbat

New member
Może się nie znam, ale jak dla mnie, to na 60 calach z dekodera podłączonego przez euro (czyli sygnał SD) obraz musi być kiepski i nic tu nie zmienią jakiekolwiek ustawienia. Chyba czas na dekoder hd i podłączenie kablem hdmi.
(na ekranie 50-calowym obraz SD jest powiedziałbym nie najgorszy, ale nijak się ma do sygnału HD, a co tu dopiero mówić o przekątnej 60 cali)
 

digitalus

Banned
60 cali to duzy ekan i kanaly sd czyli niskiej rozdzielczosci np tvp1,tvn polsat beda prezentowac sie gorzej niz np w telewizorze 32 calowym.
Porownywales np kanaly cyfrowe z naziemnej telewizji cyfrowej dvb-t i tunera satelitarnego?
W dvb-t sa dwa kanaly hd , tvp1 hd i tvp2 hd tez bedziesz mogl sprawdzic.Oczywiscie nie wszystkie programy i filmy na kanalach tvp 1hd i tvp 2 hd sa w jakosci hd.
Do odbioru potrzebna bedzie anena zewnetrzna.
Jesli mieszkasz w malej odleglosci od nadajnika i lubisz majsterkowac to antene mozna wykonac samemu
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930
http://www.hdtv.com.pl/forum/dvb-t-w-polsce/84016-antena-zewnetrzna-w-pokoju.html
 
Ostatnia edycja:
tak tez myśle, ale probuje sie upewnic czy to pomoze na 100% porpostu nie znam sie na tym dobrze

Na 99% doprowadzany sygnał jest kiepskiej jakości. Tak jak koledzy piszą, chcąc uzyskać dobry obraz musisz doprowadzić dobry sygnał do tv. Na większych przekątnych bardziej widać wszystkie defekty.
Włącz PIP, tam pewnie obraz będzie lepszy... Będziesz miał porównanie. Jakiś czas temu na swoim 50" sprawdzałem zwykły sygnał i wszystko pływało, zero ostrości kicha straszna...
 

cinkers29

New member
ok dziekuje za wszystkie porady!czyli rozwiazaniem jest wymienic dekoder polsatu na hd podlaczyc go dobrym kablem hdmi i powinno wszystko latac znacznie lepiej
 
Do góry