Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

cosby

New member
Przestańcie powielać bzdury o kablach. Akurat Gembird ma bardzo dobre kable i za małe pieniądze bo nie wali w oczy oplotami z odpustu czy opakowaniami za które się płaci więcej niż za kabel. Sygnał cyfrowy jest lub go nie ma a ew. zakłócenia to wina najwyżej tego egzemplarza a nie takich kabli. Zmień na kolejny i będzie dobrze. Co do długości też nie ma to większego znaczenia. U mnie 10m taniego Gebmbirda leży w rynnie wzdłuż instalacji elektrycznej i LAN i nie mam najmniejszych problemów z sygnałem HD 3D z kompa czy konsoli. A kable po 100 zł posprzedawałem po tym jak naiwnie naczytałem się takich opinii i je najpierw kupiłem.

Inna sprawa to dekoder Nki który ma lipne gniazda i niektóre kable mogą powodować taki efekt. Wystarczy sprawdzić kabel na czymkolwiek innym...
 

waszek_rmc

New member
Jasnosc75? To z 300w ci nie schodzi...
juz nie przesadzajcie z tym zużyciem energii... Różnice zauważy ten co telewizora nie miał. Ja różnicy nie widzę, mój poprzednik 37lh3000 lg miał podobne zapotrzebowanie, rachunki za prąd mam takie same, nawet mniejsze
.. A mam skalibrowany wg ustawień podanych na forum, do tego dźwięk z kina domowego nawet jak wiadomosci oglądam.
 

Fantom1

New member
Jak u Was połączenie TV z routerem? Bo ja mam problem po drobnym przemeblowaniu teraz nie mogę się połączyć tzn. TV widzi router i pokazuje wszystkie kreski zasięgu ale po wpisaniu hasła wyskakuje komunikat "Połączenie z siecią bezprzewodową nie powiodło się" :( Resetowałem TV do ustawień fabrycznych i to też nie pomogło. Adres IP, Maska podsieci, Brama i serwer DNS wszystko jest na 0 bo mam ustawione "uzyskaj automatycznie". Jak to powinno być zrobione bo już mi ręce opadają:(
 

gulli27

New member
Jak u Was połączenie TV z routerem? Bo ja mam problem po drobnym przemeblowaniu teraz nie mogę się połączyć tzn. TV widzi router i pokazuje wszystkie kreski zasięgu ale po wpisaniu hasła wyskakuje komunikat "Połączenie z siecią bezprzewodową nie powiodło się" :( Resetowałem TV do ustawień fabrycznych i to też nie pomogło. Adres IP, Maska podsieci, Brama i serwer DNS wszystko jest na 0 bo mam ustawione "uzyskaj automatycznie". Jak to powinno być zrobione bo już mi ręce opadają:(

A probowales wylaczyc na kilkanascie sekund rutera?maja one to do siebie ze lubia sie zawiesic i pokazuje wtedy ze nie ma polaczenia z siecia itd.Ja wylanaczam rutera i wlanczam spowrotem,ale nie resetuje bo strace wszystkie ustawienia.ja w tv nic nie robilem specjalnie,mam na auto i to wszystko,tak jak za pierwszym razem ustawilem i zapamietalo mi haslo itd to jest wszystko ok,jak dotad.Pozdro
 

Fantom1

New member
A probowales wylaczyc na kilkanascie sekund rutera?maja one to do siebie ze lubia sie zawiesic i pokazuje wtedy ze nie ma polaczenia z siecia itd.Ja wylanaczam rutera i wlanczam spowrotem,ale nie resetuje bo strace wszystkie ustawienia.ja w tv nic nie robilem specjalnie,mam na auto i to wszystko,tak jak za pierwszym razem ustawilem i zapamietalo mi haslo itd to jest wszystko ok,jak dotad.Pozdro

Nie to nie to. Router jest codziennie wyłączany na noc gdyż jest podłączony do listwy zasilającej a tą zawsze wyłączam. Router to TP-Link taki z dwiema antenkami. Dodam że smartfon i lapek śmigają po WiFi bez problemu. Pewnie będę zmuszony ostatecznie kupić z 10m kabla i połączyć router z TV. Tak to jest że technika gna do przodu ale chcąc z niej w pełni korzystać i to wszystko poustawiać żeby działało to trzeba być chyba supermenem:?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Słuchajcie mam cholerny dylemat i walke z myslami. Praktycznie miałem juz zamawiać Ps60e6500 ale zobaczylem w akcji Sonego Hx850 i sie zaczęło...
Co robić?

55hx850 7000pln
Ps60e6500 5600pln
Co tu brać?
Jedyne co mnie odpycha od plazmy to to ze żona bedzie jęczec jak przyjdzie rachunek za prąd.
 

gulli27

New member
Nie to nie to. Router jest codziennie wyłączany na noc gdyż jest podłączony do listwy zasilającej a tą zawsze wyłączam. Router to TP-Link taki z dwiema antenkami. Dodam że smartfon i lapek śmigają po WiFi bez problemu. Pewnie będę zmuszony ostatecznie kupić z 10m kabla i połączyć router z TV. Tak to jest że technika gna do przodu ale chcąc z niej w pełni korzystać i to wszystko poustawiać żeby działało to trzeba być chyba supermenem:?

Moze haslo zle wpisujesz:|? A wczesniej dzialalo bez problemu?Bo moze w ruterze masz ustawione jakies zabezpieczenia-typu tylko ten macadres(przypisany do danego urzadzenia) albo cos podobnego w zabezpieczeniach!Ja tez mam TP linka,czasami sie zawiesz bo w lapku niemam neta wtedy wylanczam go na chwile(rutera).No i jest ok,w tv wszystko a auto zrobilem wiec nic nie zmienilem.musisz cos z ruterem pokombinowac a nie w tv.Pozdro,daj znac!
 

waszek_rmc

New member
Zrestartuj ruter do ustawień fabrycznych i skonfiguruj na nowo. Ruter ma działać, standardowo nie ma żadnych blokad. Wiec albo z tv coś nie tak, albo w ruterze sam coś nagrzebales. Udostępnij neta z jakiegoś smartphona, albo daj ad-hoca na laptopie i wtedy sprawdź czy się łączy.
 

Fantom1

New member
Wcześniej działało bez problemu ale miałem przemeblowanie i zmianę systemu w PC na Windows 7. To chyba nie ma nic wspólnego bo routera nie ruszałem. Próbowałem tak jak pisał waszek udostępnić neta ze smartfona ale sytuacja jest podobna jak z routerem tzn. widzi zarówno smartfon jak i router ale wyskakuje błąd połączenia. Nie bardzo mi się widzi resetowanie routera bo musiałbym znów prosić kogoś o poustawianie w nim parametrów. Pamiętam że wcześniej też miałem zaznaczone w TV wyszukaj automatycznie (w ustawieniach IP) ale były pod spodem cyferki w tych parametrach Adres IP, Maska podsieci... A Wy jak tam macie wszędzie zera czy parametry powpisywane?
 

gulli27

New member
U mnie sa normalnie wszedzie wpisane cyfry,kazda pozycja ma przypisany ciag cyfr od Mac zaczynajac konczac na serwerze dns,wiec sprawdz gdzie ci sie namieszalo :).Pozdro
 

daremar

New member
witam
jestem zainteresowany zakupem tego telewizora w wersji 51";
znalazłem go na stronie redcoon.pl, z tym że są dwie wersje teg TV,
jeden kosztuje 3699 zł a drugi 4249 zł, może ktoś wie skąd takie różnice w cenie?
 

smartas

New member
Nie ma takiego modelu w polskiej dystrybucji jak ps51e6500e, jest tylko ps51e6500es.
Wg mnie walneli sie w opisie i mozna brac ten tanszy :)
Potwierdz tylko z nimi czy aby na pewno z powyzszym modelem masz do czynienia ;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry