Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

waszek_rmc

New member
Redcoon nie sprzedaje sprzetow z polskiej dystrybucji. Ja jak u nich kiedyś kupowałem, to nawet GW producenta nie było, tylko ich serwis zajmuje się naprawa. Wiec moze być, ze maja 2 modele.
 

ogoorek

New member
mam ostatnio kłopot ze zrobieniem aktualizacji firmware TV. Gdy go kupiłem miał (o ile dobrze pamiętam) wersję z końcówką numeru oprogramowania 1025. Ściągnąłem ze strony Samsunga aktualizację do wersji 1029. Po wgraniu na pendrive bezproblemowo zrobiła się aktualizacja. Teraz próbuję powtórzyć ten manewr z wersją 1031 (i wcześniej było tak samo z 1030) i nie mogę nic zrobić.
Wyskakuje tylko komunikat: "Nie znaleziono plików aktualizacji na dysku USB. Sprawdź to i spróbuj ponownie"
No co jest? Czy pendrive musi być sformatowany do odpowiedniego typu pracy (NTFS/FAT) a może (teraz mi to przyszło do głowy) pendrive powinien znaleźć się w tym dolnym porcie USB w TV a nie w górnym???
Czy ktoś miał podobny problem?
Niestety aktualizacja via internet odpada, ponieważ w domu mam tylko słaby internet Aero2, który może nie zdążyć ściągnąć pliku aktualizacji na TV, ponieważ z automatu co 1 godzinę rozłącza się na kilka chwil. Zostaje mi więc tylko pendrive

EDIT:
MEA CULPA, MEA CULPA!!! Baran ze mnie...
Myślałem, że plik T-MST10PDEUC_1031.0.exe sam się wypakuje w TV - a trzeba zrobić to ręcznie i dopiero zawartość rozpakowanego pliku wgrać na pendrive :) :)
Nie ma problemu - teraz pewnie aktualizacja się wykona :) Sorrki :)
 
Ostatnia edycja:

artekk

New member
Witam. Ja też mam problem z netem w tym TV `60.
Mam pentagrama router i daje mi słaby sygnał gdzie stoi tv. Dokupiłem TP-Link TL-WA730RE jako przedłużacz sygnału wifi. Wszystkie urządzenia widzą sygnał z tp linka i się z nim łączą a tv niestety albo go nie widzi a jak widzi to nie chce się z nim połączyć. Nie wiem co poustawiać żeby spróbować ręcznie powpisywać te ustawienia. Jak wysyłam net z laptopa to tv się łączy.
 

drigo

New member
Obecnie różnica w cenie między PS60E550 (4500) a PS60E6500 (5500) jest spora, kiedyś pisaliście ze 550 byl nawet drozszy i zachwalany. Pytanie czy warto doplacac czy kupowac jednak serie 550? Ewentualnie który inny model - priorytet to jak najwiekszy ekran i 3D?
 

drigo

New member
Oki to jedno z głowy, dzięki.
Druga wątpliwośc to moze sie skusic na jakies 64 czy 65 cali? jakies dobre modele samsunga w tej kategorii?? ;-)
 

kadafi123

New member
Rozczarowany - pierwsze refleksje

Zakupiłem ten TV i czuję się mocno rozczarowany. Mam w domu dwa Panasy: G20 i ST50. Chciałem mieć coś z rozmiaru 60. Padło na E6500. Już żałuję. Obraz nie dorównuje żadnemu z Panasów, pilotem po ciemku nie idzie się posługiwać (w przeciwieństwie do japońców), co najgorsze nie ma wyprowadzenia dźwięku analogowego na wzmacniacz !!!!!. Próbowałem wziąć go z wyjścia Euro, ale wypuszcza go go tylko w trybie TV, przy oglądaniu z dysku już jest głucho. Wyjścia słuchawkowego nie posiada. Ogólnie dla mnie porażka w tym względzie. Na marginesie na polskiej stronie samsunga jest informacja o wyjściu słuchawkowym, na stronie brytyjskiej już tego nie ma.

W panasonicach mogę wyłączyć obraz przy słuchaniu radia internetowego z shoutcast, przy Shitsungu można to zrobić tylko w trybie TV a w trybie smart już nie.

Być może w nowym oprogramowaniu się to zmieni (teraz mam 1031), ale obawiam się, że więcej softu od samsunga w życiu nie zobaczę znając politykę tej firmy. Panas do serii G20 wypuszczał nowe oprogramowanie długo po zakończeniu produkcji.

Ogólnie jestem średnio zadowolony z tego TV, jego jedyną zaletą jest cena i rozmiar. Mam nadzieję, że się przyzwyczaję do niego.


Wnioski, żałuję że Panas nie miał nic w rozsądnej cenie w tym rozmiarze.
 

malin00

New member
U mnie również jest coś nie tak z działaniem wifi tego telewizora. Przez pierwsze 3-4 dni wszystko działało jak należy po czym dziś patrzę a tam nie mam zainstalowanych prawie żadnych aplikacji w smart hub. Pomyślałem, że może nie pokazuje ich jak nie może się połączyć z netem. Po wielu wielu próbach nawiązania połączenia i zresetowania ustawień smart hub do fabrycznych połączył się i zaczął instalować na nowo aplikacje. Niestety ale po chwili znów zerwało połączenie i aplikacje nie zainstalowały się do końca. Przez cały wieczór próbowałem różnych sposobów i dupa - tv widzi sieć ale się z nią nie chce połączyć lub jak się połączy to net działa baaaaaardzo wolno i tylko przez chwilę. Nie sądzę by była to wina dostawcy (UPC) czy routera bo zarówno na kompie jak i tablecie wszystko śmiga pięknie ładnie :/

Dlaczego nagle zniknęły mi aplikacje ze smart huba nie wiem do tej pory.

EDIT: ok to jednak był problem internetu chyba. Na kompie działał ale znacznie wolniej, widocznie to nie wystarczało tv do poprawnego otwierania usług i łączenia się z netem. Dziś wygląda na to, że jest ok.
 
Ostatnia edycja:

ogoorek

New member
Dlaczego nagle zniknęły mi aplikacje ze smart huba nie wiem do tej pory.
z Wi-Fi nic mądrego nie poradzę - natomiast aplikacje mogły zniknąć wskutek zainstalowania nowego firmware TV? U mnie było tak 2x gdy aktualizowałem oprogramowanie. Ale TV zapamiętywał co miałem zainstalowane i potem te aplikacje się doinstalowywały.
 

malin00

New member
z Wi-Fi nic mądrego nie poradzę - natomiast aplikacje mogły zniknąć wskutek zainstalowania nowego firmware TV? U mnie było tak 2x gdy aktualizowałem oprogramowanie. Ale TV zapamiętywał co miałem zainstalowane i potem te aplikacje się doinstalowywały.

Tak jak dziś wykrył sieć i się z nią połączył to zaczęły się doinstalowywać aplikacje. Co nadal pozostaje dziwne to to, że jak wchodziłem w zainstalowane aplikacje w Samsung Apps to parę już było zainstalowancyh ale na pulpicie ich nie było. Dopiero jak dociągnął resztę defaultowych to pojawiły się również te co były zainstalowane (wszystkie playery i vod) a nie było ich widać. No nic w każdym razie póki co jest znów ok :)
 

macbat

New member
Mam pytanie - czy jak przyjrzycie się matrycy (TV najlepiej wyłączyć), to na odbiciu w jaśniejszych miejscach widać takie słabe poziome pasy przez całość? Zależnie od odległości od tv i kąta patrzenia, te pasy "przesuwają się" góra-dół. Czy to kwestia zastosowanego filtra antyodblaskowego, czy może nie każdy egzemplarz tak ma?
W zasadzie jak tv jest włączony, to praktycznie efekt ten jest niewidoczny.
 

majki84

New member
Mam pytanie odnośnie wyjścia dźwięku z TV. Dźwięk ma wypuszczony kablem optycznym do głośników Logitech Z-5500 (tylko 1 wejście optyczne mam w głośnikach i nie chcę osobnego kabla optycznego puszczać z PC do głośników).

Mam do tv podłączony PC (karta graficzna Radeon HD 4850 z wyjściem DVI, ale mam przejściówkę na HDMI więc do tv podłączam przez kabel HDMI). Radeon ma możliwość puszczenia dźwięku i obrazu przez kabel HDMI. Jak mam włączony komputer i używam TV jako monitora (w TV nastawiam opcję "Głośniki zewnętrzne" a w windowsie jako źródło dźwięku ustawiam oczywiście "amd HDMI device" czy jakoś tak)to niestety dźwięk jaki uzyskuję to tylko stereo.

Jest jakaś możliwość żeby podłączając kompa do tv mieć dźwięk 5.1 z kompa na głośnikach? Jak puszczam film z HDD podłączonego do TV to bez problemu mam dźwięk 5.1 na głośnikach.

Chodzi o to żebym nie musiał używać 2 kabli i icb przełączać przy głośnikach w zależności czy chcę mieć dźwięk z PC czy z TV (telewizor jest jedynym źródłem obrazu).
 

malin00

New member
Czy ktoś wie jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin telewizora?
Jeżeli jest to w menu mute 737 ok to która to pozycja? Jakoś żadna mi tam się nie wydaje być tym czego szukam:)

EDIT: No chyba, że to MRT? :)
 
Ostatnia edycja:

malin00

New member
Dokładnie to jest to MRT :)

Dzięki. Zapytam jeszcze jedną rzecz: jest jakiś soft na Androida, żeby obsługiwać ten tv np tabletem (Nexus 7)? Wpisywanie loginów, haseł itp. pilotem to jakaś masakra, pochlastać się idzie, o używaniu przeglądarki nie wspomnę - wymiękłem po 15 sekundach :)

Od siebie mogę dodać, że jak ktoś ma problemy z internetem, a używa tp linka proponuję ustawienia jak na poniższej stronie, u mnie pomogło. Nie wiem dokładnie co bo wykonałem z tysiąc różnych opcji, konfiguracji, a na koniec jeszcze zastosowałem ustawienia z poniższego linka i póki co internet od wczoraj śmiga jak ta lala :) Podejrzewam, że mogły to być dnsy 8.8.8.8 i 8.8.4.4 bo wcześniej tego nie próbowałem.
http://www.jimasek.elektroda.eu/index.php/poradniki/38-wr740n-konfiguracja
 
Ostatnia edycja:
Dzięki. Zapytam jeszcze jedną rzecz: jest jakiś soft na Androida, żeby obsługiwać ten tv np tabletem (Nexus 7)? W...................

ja podłączam sie do tematu szukam programu na zwykłego windowsa tak aby np na laptopie oglądać w kuchni obraz z tv powinno cos takiego skoro na androida jest .... tylko nic do tej pory nie znalazłem
a tak pod androida to chyba powinno być to
https://play.google.com/store/apps/...t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zZWMuc21hcnR2aWV3Il0.

....ale mi na niczym nie zadziałało i jak widac po komentarzach chyba problematyczny soft....


a i @malin00 dzięki za info popróbuje
:blagam:
 
Ostatnia edycja:
Do góry