antena zewnętrzna w pokoju

pawelekkbz

New member
Obecnie tylko kablówkę analogową, jakiś mini pakiet z 15 podstawowych kanałów
Zastanawiam się nad kupnem anteny, aby odbierać sygnał cyfrowy

Myślałem o takim czymś:
Antena pokojowa DVB-T ELITA (nie mogę dodać linku, niby dopiero po 5 poście można)
ale zauważyłem, że są prawie identyczne modele w wersji "zewnętrznej"
Antena zewnętrzna panelowa TV LAMBDA PLUS

Podobno panuje przekonanie, że każda antena zewnętrzna jest lepsza od wewnętrznej, ale czy w takim wypadku sprawdzi się jak kupię wspomnianą wyżej antenę zewnętrzną i zamontuję ją na parapecie wewnątrz mieszkania?
Kombinuję tak, gdyż mieszkam na wynajmowanym i nie wiem gdzie będę na rok, dwa, a w obecnym mieszkaniu raczej nie będę mógł puścić kabla na balkon, żeby antenę normalnie zamontować

Co do sygnału to mieszkam na 1 piętrze na granicy Ursusa i Włoch w Warszawie, do najbliższego nadajnika (na PKiN) mam w linii prostej 7km, okno dokładnie w tym kierunki, teren raczej równy, ale trochę wieżowców po drodze
Czy to wystarczy do komfortowego odbioru sygnału DVB-T?
 

digitalus

Banned
Kombinuję tak, gdyż mieszkam na wynajmowanym i nie wiem gdzie będę na rok, dwa, a w obecnym mieszkaniu raczej nie będę mógł puścić kabla na balkon, żeby antenę normalnie zamontować

Co do sygnału to mieszkam na 1 piętrze na granicy Ursusa i Włoch w Warszawie, do najbliższego nadajnika (na PKiN) mam w linii prostej 7km, okno dokładnie w tym kierunki, teren raczej równy, ale trochę wieżowców po drodze
Czy to wystarczy do komfortowego odbioru sygnału DVB-T?
Witam
Jesli lubisz majsterkowac to antene mozesz wykonac samemu i postawic na parapecie.
kliknij na linki
DVB-T Antenne selber bauen - YouTube
Emitel • Zobacz wątek - Antena pokojowa DVB-T własnej roboty DIY
7 km to bardzo blisko, odbior programow telewizyjnych powinien byc nawet na kawalku przewodu antenowego.Mozesz sprawdzic . Lub mozna kupic mala antenke zewnetrzna i polozyc na parapecie
http://www.dipol.com.pl/antena_tele...no_periodycznie_dipolowej_mlog_6-60_A4011.htm


To ciekawy pomysl:)
http://www.youtube.com/watch?v=2O8XoAHuMFA&feature=related
tutaj antena wykonana z wieszakow
http://www.youtube.com/watch?v=DLMZSdmRhPs&feature=related
 
Ostatnia edycja:

KubaArek

New member
Bez reklam
zostaw PKiN w spokoju i podepnij na próbę kawałek przewodu ,z Raszyna masz MUX2 100kW a z PKiN 3kW ,MUX3 50kW a z PKiN 2,5kW
 

pawelekkbz

New member
Przydatny pomysł ;)


Witam
Jesli lubisz majsterkowac to antene mozesz wykonac samemu i postawic na parapecie.
kliknij na linki
DVB-T Antenne selber bauen - YouTube
Emitel • Zobacz wątek - Antena pokojowa DVB-T własnej roboty DIY
Znalezłem ten drugi link wcześniej i zrobiłem takie coś wczoraj ;)
Niestety prowizorka totalna, bo robiłem to jakiegoś plecionek przewodu, dosyć elastycznego, więc musiałem przykleić to na kawałek tekturki.
Powieszone na oknie i mam ponad 10 kanałów, w tym nawet TVN HD :)
Tylko sygnał na Eska TV i Puls gubi

Jak będę miał czas to jakiś porządny drut zakupię lub pomyślę o tym:
Czy do tej anteny będę musiał coś jeszcze dokupywać?
Jakiś wzmaczniacz czy symetyzator?

zostaw PKiN w spokoju i podepnij na próbę kawałek przewodu ,z Raszyna masz MUX2 100kW a z PKiN 3kW ,MUX3 50kW a z PKiN 2,5kW
Okna mam bezpośrednio na PKiN, Raszyn z tyłu więc chyba nie da rady, odległość tam 2x większa

PS, czy nie powinno mi też na tej samoróbce antenowej też stacje radiowe łapać na TV?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Do anten logarytmicznech np mlog 6-60 nie podlacza sie symetryzatora.Kabel koncentryczny przkrecasz bezposrednio do anteny. Jesli masz przewod koncentryczny to nic wiecej nie musisz kupowac.W przypadku malej odleglosci od nadajnika zastosowanie wzmacniacza zamiast poprawic jakosc sygnalu moze pogorszyc. Jesli chodzi natomiat o kanaly radiowe to nie ma takich kanalow w mux1,mux,mux3 ale moze beda w przyszlosci.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Witam
Jesli lubisz majsterkowac to antene mozesz wykonac samemu i postawic na parapecie.
kliknij na linki
DVB-T Antenne selber bauen - YouTube
Emitel • Zobacz wątek - Antena pokojowa DVB-T własnej roboty DIY
7 km to bardzo blisko, odbior programow telewizyjnych powinien byc nawet na kawalku przewodu antenowego.Mozesz sprawdzic . Lub mozna kupic mala antenke zewnetrzna i polozyc na parapecie
Antena telewizyjna szerokopasmowa o strukturze logarytmiczno periodycznie dipolowej MLOG 6-60


To ciekawy pomysl:)
Como criar uma antena de TV digital com lata de refri [Área 42] - Tecmundo - YouTube
tutaj antena wykonana z wieszakow
Construir uma Antena DTV.flv - YouTube

hehe maja ludzie nawalone w glowach ,robia jakies badziewiaste anteny jak mozna kupic normalna antene za niewielkie pieniadze,szkoda czasu ,nie mowiac juz o wygladzie tych anten robionych z puszek czy wieszakow :D
 

digitalus

Banned
Niektore anteny wykonane samemu sa lepsze od anten wewnetrznych.Zdjecie nizej to antena ktora mozna kupic w sklepach.Tez kawalek drutu tylko w obudowie.
antenajpe_rnxnnnp.jpeg

Na forum emitela mozna przeczytac ze anteny wykonane przez uzytkownikow sprawdzaja sie lepiej niz fabryczne.Tez wykonalem taka antene z kawalka przewodu symetrycznego, symetryzatora od starego telewizora crt sony i uzyskalem bardzo dobry efekt, poziom i jakosc sygnalu na wysokim stabilnym poziomie.
To moja antena:)
Foto0515j_rwenrps.jpg

Foto0344j_rwenrrn.jpg

Najfajniejsze jest to ze z niczego mozna "wyczarowac":) cos pozytecznego
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
digitalus - w pełni się z Tobą zgadzam ! .Jest w sklepach dużo anten - właściwie pseudo-anten które nie nadają się do niczego
 

pawelekkbz

New member
hehe maja ludzie nawalone w glowach ,robia jakies badziewiaste anteny jak mozna kupic normalna antene za niewielkie pieniadze,szkoda czasu ,nie mowiac juz o wygladzie tych anten robionych z puszek czy wieszakow :D
Mógłbyś barować sobie takie komentarze
Ja swoją zrobiłem kosztem 0 zł i większość kanałów mam z mocą 100% lub blisko tej wartości

Poza tym jak pisze digitalus, z którym w pełni się zgadzam:
Niektore anteny wykonane samemu sa lepsze od anten wewnetrznych.Zdjecie nizej to antena ktora mozna kupic w sklepach.Tez kawalek drutu tylko w obudowie.
antenajpe_rnxnnnp.jpeg

Na forum emitela mozna przeczytac ze anteny wykonane przez uzytkownikow sprawdzaja sie lepiej niz fabryczne.
(...)
Najfajniejsze jest to ze z niczego mozna "wyczarowac":) cos pozytecznego
 

Kpc21

New member
W porównaniu z większością dostępnych produktów zwanych antenami pokojowymi, to w białej obudowie z drutami w kształcie X, to całkiem porządna antena :)
 
Do góry