Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

gulli27

New member
Ok,dzieki wielkie -Pawel BTHD- .Ja mialem dekoder z Upc,dlatego pytam o ten modul,bo mam wrazenie ze z dekodera byl lepszy sygnal,ale to tez moze byc ze te kablowke co mam obecnie osiedlowa,to ma slabszy sygnal,albo mi sie wydaje,za duzo oczekuje,w Hd nawet jest niezle,bo sd to zalezy od stacji,niektore to takie sobie,ale coz.Modol mam Conax.Nie wiem czy to dobry czy nie,taka nazwa jest z boku,taki mi dali za 0zl.A jeszcze jedno pytanie,chce nagrac program na pena,to wyskakuja mi jakies bledy i niechce nagrac,czy za mala pojemnosc-8gb,probowalem tez na 32gb,moze trzeba dysk zewnetrzny podlaczyc?Zeby wiecej miejsca bylo.Pozdro i dzieki
 

majki84

New member
No i stało się. Miałem idealny tv, bez wad i bzyczenia. Dzisiaj w nocy podczas pierwszego przeglądania zawartości smart tv (wcześniej nie miałem kablowki i internetu) telewizor zaczął bzyczeć :( Mało tego przy aplikacji z demami 3D (experience 3D czy jakoś tak), za którymś razem obraz zamiast w 3D to wyświetlał jakieś połamane obrazy, głownie w kolorze zielonych, pionowych pasków nieźle bzycząć przy tym (potem było wszystko ok).

Bzyczenie pozostało, wprost proporcjonalne do jasności obrazu. Czy komuś bzyczenie po jakimś czasie przeszło? Może trzeba przegrzać tę elekrtonikę i pomaltretować trochę ekran białą planszą czy jaskrawymi animacjami? Może ma to związek z tym że postawiony miałem dekoder i modem UPC tuż pod ekranem i coś się przegrzało? W ogóle ostatnio zauważyłem, że TV mocniej jakby się nagrzewa niż wcześniej. Jak nie miałem kablówki i tv odbierałem przez antenę DVB-T i puszczałem filmy z HDD i PC to wszystko było ok. A teraz nagle TV zaczął mi bzyczeć po kilku miesiącach bezawaryjnej pracy. Może to tylko zbieg okoliczności?

Jakieś sugestie, czy tylko serwis pozostaje? Bzyczenie jak dla mnie jest trochę irytujące, normalnie jest w środkowej części ekranu, a przy jasnych planszach dźwięk rozchodzi się po całej szerokości bardziej.
 
Ostatnia edycja:

ogoorek

New member
@majki84 - u mnie w 51" bzyczenie ustało. TV mam od listopada - na początku faktycznie bzyczało (szczególnie na jasnych ekranach) a teraz prawie wcale lub ledwie słyszalnie - więc jest nadzieja ;)
 

smartas

New member
Ja mam tv od poczatku grudnia i u mnie bzyczy od poczatku.
Z mniejsza czy wieksza intesnywnoscia (w zaleznosci od jasnosci planszy) traktuje to jako normalna przypadlosc plazmowych tv.
Dobre kino niweluje ten problem, gorzej z pozno wieczornym ogladaniem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

hdfan

New member
czy ten tv ma następce w tym roku?
widzę, że mocno trzyma cenę, wg ceneo 60" 5400 gdzie w kwietniu 2012 5800 kosztował (tak wyczytałem na początku tego tematu)
a jak wiadomo teraz wchodzi st60 i ma mieć jeszcze lepszą czerń
tylko że 55 cali by wchodziło w grę, 65" to jest jakieś 2400 dopłaty (przy st50)
 

RadarVR6

New member
Panowie mieliście taką sytuację z TV, że w pewnym momencie tracił się głos i ekran migotał na biało, albo pojawiał się taki pasek biały, migotanie obrazu działo się bardzo szybko. Po wyłączeniu i włączeniu TV wszystko chodzi jak należy. Zgłosić to może na serwis ?
Pozdrawiam
Adam
 

aphexmar

Banned
czy ten tv ma następce w tym roku?
widzę, że mocno trzyma cenę, wg ceneo 60" 5400 gdzie w kwietniu 2012 5800 kosztował (tak wyczytałem na początku tego tematu)
a jak wiadomo teraz wchodzi st60 i ma mieć jeszcze lepszą czerń
tylko że 55 cali by wchodziło w grę, 65" to jest jakieś 2400 dopłaty (przy st50)

Jeżeli się nie mylę to tak, model F5500.

Tu małe info http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/samsung-plasma-tv/samsung-pn51f5500.html
 
Ostatnia edycja:

waszek_rmc

New member
Telewizor posiadam mniej więcej od 1 grudnia. Po tych 4 miesiącach z zakupu jestem nadal zadowolony.
zalety: przestał bzyczeć (lub się przyzwyczaiłem)
nie odczuwam TV w rachunkach za prąd

minusy: ekran się zmniejszył... po zakupie było 51 a teraz wydaje sie jakby to było 37...
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Telewizor posiadam mniej więcej od 1 grudnia. Po tych 4 miesiącach z zakupu jestem nadal zadowolony.
zalety: przestał bzyczeć (lub się przyzwyczaiłem)
nie odczuwam TV w rachunkach za prąd

minusy: ekran się zmniejszył... po zakupie było 51 a teraz wydaje sie jakby to było 37...

A z jakiego tv się przesiadles? Ile godzin dziennie oglądasz
 

waszek_rmc

New member
Zapomniałem dopisać. TV włączony w tygodniu średnio 6H dziennie, w weekendy trochę dłużej. Nie oglądam krócej/dłużej niż na poprzednim
 

majki84

New member
Nie mogę włączyć "tryb gry" w menu system-ogólne. Opcja ta jest wygaszona. Wcześniej miałem to włączone i chyba trochę mniejszy input lag był jednak. Jak można to włączyć? PC mam połączony do tv przez hdmi, źródło hdmi na którym jest komp nazwane jest PC.
 

maxan

New member
Bez reklam
Nie mogę włączyć "tryb gry" w menu system-ogólne. Opcja ta jest wygaszona. Wcześniej miałem to włączone i chyba trochę mniejszy input lag był jednak. Jak można to włączyć? PC mam połączony do tv przez hdmi, źródło hdmi na którym jest komp nazwane jest PC.

PC działa jak tryb gry ..tylko lepiej - bedzie dostępny tryb obrazu zabawa który daje Full 4:4:4 reproduction (PC).
Input lag tego tv przy nazwie PC to 16ms
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ps60e6500-ps51e6500-201207262022.htm
 
Ostatnia edycja:

henr

New member
Co do bzyczenia, u mnie (E6500 60 cali zakupiony na początku jesieni zeszłego roku)
po zakupie bzyczał i teraz niestety nadal bzyczy dokładnie tak samo.
Praktycznie nie da się siedzieć na wprost TV, bzyczenie dobiega prosto z ekranu.
Moja poprzednia plazma Samsunga (model z ~2006/2007r) bzyczała na początku przez jakieś dwa miesiące potem przestała.
Miałem nadzieję że i w tym przypadku tak będzie, niestety wygląda na to że
nic z tego. Wiem że wiele osób ma tego typu problem, czy ktoś już próbował reklamować to jak wadę u Samsunga ?
Czy serwis rozwiązał komuś ten problem ?
 

jarwlo

New member
Witam, po dłuższym nie byciu, nie wiem czy to normalne ale jak podłączyłem bezprzewodowy zestaw klawiaturę + mysz do TV to widzi mi tylko klawiaturę.

Drugi problem mam taki, że klawiatura nie działa na Youtube. Google nie pomogło, może ktoś się orientuje jaki może być problem czy to wina zestawu czy TV tak po prostu się zachowuje.
 
Do góry