Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

xanth

New member
Czytałem to wcześniej. Dlatego właśnie się dziwię jak użytkownicy mówili , że czekają na to n a to. Myślałem , że sami decydujemy o tym co chcemy, tak jak np. z Androidem czy Samsung Apps w komórkach. Xanth czekam zatem na Twoją odpowiedź w tej sprawie.

A więc sprawdziłem i faktycznie mamy sasmsung apps i wybieramy co sobie chcemy zainstalować, jest tego dosyć dużo ale tvn player i ipli nie ma do wyboru. Wygląda na to że jednak ktoś tam kontroluje co jest do ściągnięcia na dany model telewizora i niestety użytkownicy E6500 muszą czekać na aktualizację tego.
 

jarwlo

New member
A więc sprawdziłem i faktycznie mamy sasmsung apps i wybieramy co sobie chcemy zainstalować, jest tego dosyć dużo ale tvn player i ipli nie ma do wyboru. Wygląda na to że jednak ktoś tam kontroluje co jest do ściągnięcia na dany model telewizora i niestety użytkownicy E6500 muszą czekać na aktualizację tego.
Kurcze to jednak z troszka jesteśmy marionetkami Samsunga :), ale myślę, że lada dzień się doczekamy tych aplikacji :) Dzięki za informację.
 

tasmak

New member
Przeprowadzilem testy zuzycia pradu w PS60E6500. Telewizor skalibrowany zgodnie z parametrami podanymi w tym watku. Wylaczone oszczedzanie energii.Test trwal godzine. Telewizor na Canal+ Sport HD. Srednie zuzycie 241W, maksymalne zarejestrowane 369W, minimalne 81W.
 

SULIx

Member
Jak wiemy czerń w każdym tv powstaje w wyniku wygaszenia matrycy. W Samsungach niezależnie od modelu nie było to całkiem dopracowane. Mój ostatni Sam w zwyczajnych kontrastach czarne-białe niby grał ok. Jednak prawdziwe wygaszenie można ocenić tylko w warunkach wieczornych. Najlepiej na końcowych fragmentach: czarne tło + napisy końcowe. A jak w takiej sytuacji ocenicie E6500 ? Tło jest 100 % czarne ? czy z tym, że nie na pewno ...
 

brutalus

Member
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu, czy bezproblemowo odtwarza filmy z napisami poprzez dlna? Pytam bo zamierzam korzystac z dysku sieciowego podpietego do routera.
 

majki84

New member
Nie mogę znaleźć nigdzie porządnego testu tego TV i odpowiedzi na pytania:

Jaki jest input lag? nadaje się do komfortoweg grania na PC/konsoli w gry FPP?
Jak z obrazem w porównaniu do plazm panasonica (gt30, st50).

Cena samiego i panasa st50 podobna. Co lepsze?
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Nie mogę znaleźć nigdzie porządnego testu tego TV i odpowiedzi na pytania:

Jaki jest input lag? nadaje się do komfortoweg grania na PC/konsoli w gry FPP?
Jak z obrazem w porównaniu do plazm panasonica (gt30, st50).

Cena samiego i panasa st50 podobna. Co lepsze?


Moze bys tak troche pomyslal skoro jest test E550 ,modelu nizszego i wyszedl on rewelacyjnie jesli chodzi o input lag,lepiej niz plazmy Panasonica to wiadomo ze w modelu lepszym raczej gorzej nie bedzie tym bardziej ze matryca zapewne ta sama tylko filtry inne a pomiedzy E550 a E6500.
A dobry test E550 jest dostepny na
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...juz-nie-boimy-sie-konkurencji-z-plazmami.html

i majatku wstapienie do klubu nie kosztuje,trzeba docenic innych prace i stracone dziesiatki godzin na testowanie.
 

jakub76

New member
Oglądałem dziś w dwóch sklepach. Czarny jest czarny. Nie odstaje od D8000, na moje oko ;).

Zupełnie co innego E550 czy E530. Tam czrny jest szary.
 

hornas

New member
Dzisiaj kupiłem PS51E650, we wtorek będzie kurier i jak przetestuje to napisze swoje odczucia. Wcześniej planowałem kupić PS51D6900, ale nie mogę go znaleźć w żadnym sklepie, dlatego zdecydowałem się na nowszy model w zasadzie o tych samych parametrach
 

hornas

New member
Mimo wszystko różnice w cenie są znaczne, bo 51cali to koszt około 4100zł, a 60 cali to aż 5900zł. Jak dla mnie za tą cenę można dostać super amplituner do kina domowego
 

majki84

New member
A jak się mają plazmy do słonecznego pokoju? TV będzie stał prostopadle do okien (po całej długości ściany, bo to kawalerka). Czy nie lepiej kupić jakiś jasno święcący LCD (tylko co będzie miało taką jakość obrazu jak ta plazma w cenie do 5000tyś zł za 50 cali)?
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Mimo wszystko różnice w cenie są znaczne, bo 51cali to koszt około 4100zł, a 60 cali to aż 5900zł. Jak dla mnie za tą cenę można dostać super amplituner do kina domowego

Zobacz czy jest wyjscie ma sluchawki bo w E550 podaja ze jest a nie ma. No I pochwal sie.Male recke napusz
 

Multimax

New member
Witam
Gdzie (jak) znajdę adres MAC karty WiFi z telewizora?
Bez adresu MAC wszystko pięknie chodzi ale wszystkie urządzenia mam ustawione na routerze z filtrem adresu. A nie chciałbym robić wyjątku dla telewizora.
Pozdrawiam
 

jakub76

New member
Witam,

stałem się posiadaczem PS60E6500. Obraz bardzo ładny, na DVB-T super, bałem się iż rozmiar wpłynie znacząco na jakość a tu miła niespodzianka. Zwykłe programy w SD ładnie odbierają, TVN w HD super. Filmy w HD też super. Wifi itp też ok. Przy wyciszonym głosie lekkie buczenie 26-27 dB. Ja słysze, czuły mam słuch. Jutro sprawdzę w sklepie jak pozostałe, wystawowy SS, Panas55 itp.
 

majki84

New member
Massz okazję zostać chyba pierwszym recenzentem na świecie tej plazmy :) Nigdzie na necie nie ma żadnych testów!

Jaka jest powłoka antyrefleksyjna? Ja mam słoneczny pokój, tv stoi prostopadle do ściany okien (kawalerka). Panas ST50 beznadziejnie wypada przy jasnym pomieszczeniu, beznadziejna czerń i biel. Jak stał w saturnie obok jakiś LCD to myślałem że źle nalepkę dali i to nie jest ST50, bo obraz był tak słaby.

Jak z multimediami?

Dla mnie przeglądarka aż tak ważna nie jest, za to ważne żeby wszystkie filmy szły z przenośnego dysku samsung portable s2 750gb(nie ma w nim zasilania osobnego) oraz żeby dobrze służył podłączony do PC jako monitor. Większość filmów mam w mkv i dźwięk dts, który chce puszczać na głośniki logitech z5500. Nie chce się bawić w konwertowanie napisów czy filmów.

Porównania do Panasonica ST50 mile widziane.
 

jarwlo

New member
Majki za duże wymagania masz :) Dysk powinien czytać, chociaż czytałem tutaj na forum, iż w jednym wypadku miał problem z dyskiem i na dodatek z dyskiem Samsunga. Co do filmów MKV to Samsung daje radę sprawdzałem :) Panasonic ma problemy z plikami powyżej 8 GB może i nawet 4 GB, ale ja miałem akurat filmy powyżej 8 GB i Panasonic nie dał rady (sprawdzałem na nowym Ledzie Panasonica, ale przypuszczam, że plazma tak samo się zachowa). MKV poniżej 4 GB czyli np 3,2 GB bo taki film też sprawdzałem Panasonic dał radę chociaż czasami się na chwilę zaciął. Co do antyrefleksów to niestety możesz mieć problem, bo Samsung dużo lepiej pod tym względem nie wypada. Chociaż na sklepowe warunki wyglądało, tak mi się wydawało, że Samsung nie wypadał najgorzej.

Na porównanie to my wszyscy czekamy od Kikiego, ale jak na razie jak to dobrze zauważył Violator na obietnicach się kończy :(.

Pozdrawiam
 
Do góry