Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

sielus

New member
sielus, ja mam PS60E550 ale często mam okazję oglądać PS50B850. Mój E550 nie ma z nim najmniejszych szans pod względem obrazu. E6500 posiada taką samą matryce tylko z lepszym filtrem, także nie wiem czy w Twoim przypadku będziesz zadowolony z zamiany.

To niedobrze :sad:, dzięki za odpowiedź.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaraz zaraz. Czegoś nie rozumiem. TV sprzed trzech lat leoiej wyświetla obraz niż najnowszy model? Czyżby kluczem była cyfra 8?

Dokładnie, PS50B850 to był naprawdę bardzo udany model. Ma świetne skalowanie SD, bardzo dobry filtr, zresztą test tego TV jest w dziale testy więc możecie sobie przeczytać. Ja śmiało mogę stwierdzić że mój E550 jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu nie ma startu do B850. Ma za to zalety, mniejszy pobór prądu, brak powidoków, multimedia :)
 

tasmak

New member
Ja również zamieniłem PS50B850 na PS60E6500. Nie wiem jaki obraz wyswietla E550, ale z opinia o wyzszosci obrazu B850 nad E6500 sie nie zgodze. Jest IMO bardzo podobny. Ani zauwazalnie lepszy ani gorszy.
60tka ma wiekszy piksel, ale nie wplywa to znaczaco na ostrosc, czern jest porownywalna albo nawet lepsza w E (skalibrowalem wedle ustawien podanych w tym watku dla E8000) do tego E nie bzyczy, ma 3D i multimedia.
Na temat skalera sie nie wypowiem bo nie ogladam tv naziemnej wogole, a programy w SD z satelity do 1080i skaluje mi tuner satelitarny.
 

sielus

New member
Ja również zamieniłem PS50B850 na PS60E6500. Nie wiem jaki obraz wyswietla E550, ale z opinia o wyzszosci obrazu B850 nad E6500 sie nie zgodze. Jest IMO bardzo podobny. Ani zauwazalnie lepszy ani gorszy.
60tka ma wiekszy piksel, ale nie wplywa to znaczaco na ostrosc, czern jest porownywalna albo nawet lepsza w E (skalibrowalem wedle ustawien podanych w tym watku dla E8000) do tego E nie bzyczy, ma 3D i multimedia.
Na temat skalera sie nie wypowiem bo nie ogladam tv naziemnej wogole, a programy w SD z satelity do 1080i skaluje mi tuner satelitarny.


Ha, i na taką wypowiedź czekałem :). Czy cokolwiek Cię zawiodło po tej przesiadce ?
 

xanth

New member
Czym sie rozni e550 od e6500, ten drugi model ma lepszy filtr i wbudowane wifi czy cos jeszcze?

Tak jak piszesz najważniejsze E6500 ma filtr taki jak E8000, czyli Real Black Pro, E550 posiada Real Black. Dzieki temu jest naprawdę czarno w E6500 :) obraz jest bardzo porównywalny do PS50B850, więc kolega piszący wyżej o E550 ma kiepsko ustawiony telewizor albo faktycznie jest duża róznica miedzy E550 a E6500.

Wczoraj zaktualizowano oprogramowanie, E6500 ma już iplex oraz TVP vod
 

tasmak

New member
Czym sie rozni e550 od e6500, ten drugi model ma lepszy filtr i wbudowane wifi czy cos jeszcze?
Jeszcze ma tuner satelitarny.

Ha, i na taką wypowiedź czekałem :). Czy cokolwiek Cię zawiodło po tej przesiadce ?
Tak, ale czepiam sie troche na sile. Jest to pilot, ktory sprawia wrazenie zabawki dla dzieci. Na szczescie pilot od Dreamboxa porafi wlaczyc, wylaczyc i sterowac glosnoscia w tv;)

U mnie tez wczoraj sciagnal sie nowy soft. Poza zmianami o ktorych napisal xanth nic nowego nie zauwazylem. Jest gdzies changelog?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Cena 51" to wydatek około 4100. Uważam że to świetna cena. Zaledwie o 500 zeta więcej od zeszłorocznego odpowiednika, a dzieli je technologiczna przepaść.

Send from Tapatalk
 

jarwlo

New member
Głębia czerni , przynajmniej w moim odczuciu jest naprawdę duża pomiędzy E550 a E6500. Teraz już nie myśle o 51E550 vs 50GT30. A 51E6500 vs 50GT30. Cena porównywalna (trzeba przy Panasonicu oczywiscie doliczyć koszt okularów). Czy może ktoś sięorientuje czy w Samsungu można ściągać samemu aplikacje z Samsung Apps ?? Czy jesteśmy zmuszeni do tego aby czekać na aktualizacje, które wgrywają dane aplikacje czy tego chcemy czy też nie ?? W panasonicu z tego co mi wiadomo jest tak, że wchodzi się w Viera Conect i wybiera się aplikację np. "TVN PLAYER" (nowość w panasonicu) i się ją sciąga. A wy opisujecie to tak jakbym musiał poczekać na litośćsamsunga czy on do mojego modelu "doinstaluje" dane aplikacje. Jak to z tym dokładnie jest ?? Proszę o wytlumaczenie.
 

xanth

New member
Głębia czerni , przynajmniej w moim odczuciu jest naprawdę duża pomiędzy E550 a E6500. Teraz już nie myśle o 51E550 vs 50GT30. A 51E6500 vs 50GT30. Cena porównywalna (trzeba przy Panasonicu oczywiscie doliczyć koszt okularów). Czy może ktoś sięorientuje czy w Samsungu można ściągać samemu aplikacje z Samsung Apps ?? Czy jesteśmy zmuszeni do tego aby czekać na aktualizacje, które wgrywają dane aplikacje czy tego chcemy czy też nie ?? W panasonicu z tego co mi wiadomo jest tak, że wchodzi się w Viera Conect i wybiera się aplikację np. "TVN PLAYER" (nowość w panasonicu) i się ją sciąga. A wy opisujecie to tak jakbym musiał poczekać na litośćsamsunga czy on do mojego modelu "doinstaluje" dane aplikacje. Jak to z tym dokładnie jest ?? Proszę o wytlumaczenie.


Hmm w sumie nie zastanawiałem się nad tym, myślałem że jestem zmuuszony czekać na to co samsung da, ale czytając Twój post rozpocząłem poszukiwania i znalazłem taki artykulik:
•• Samsung Smart TV - sklep z aplikacjami Samsung Apps - wprowadzenie do Smart TV

Jest w nim napisane:
"Kluczowym elementem Samsung Smart TV jest sklep z aplikacjami. Póki co, wszystkie są darmowe, jednak nie wyklucza się w przyszłości płatnych programów. Samych polskich aplikacji do końca 2011 roku ma być około 30, zatem jest w czym wybierać. Pobieranie oraz ich instalacja w telewizorze są banalnie proste, a wewnętrzna pamięć urządzenia powinna zawsze pomieścić przynajmniej kilkadziesiąt pozycji."

Jak wrócę do domu zaraz to obczaję :) bo może faktycznie można samemu doinstalowywać co się chce
 

jarwlo

New member
Czytałem to wcześniej. Dlatego właśnie się dziwię jak użytkownicy mówili , że czekają na to n a to. Myślałem , że sami decydujemy o tym co chcemy, tak jak np. z Androidem czy Samsung Apps w komórkach. Xanth czekam zatem na Twoją odpowiedź w tej sprawie.
 
Do góry