Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

czeski73

New member
Czeski, jaką decyzję Ty podjąłeś? Czyżby 51E8000?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Tak decyzja podjęta :razz: 51 E 8000 :razz: szala się przegieła chodzi mi o jakość obrazu skoro E6500 odbiega daleko więc ma decyzja jest racjonalna nie idę na wielkość ;)
Jutro jadę do Neonetu zamówić 5.699,00 PLN mam cene uzgodnioną :p - przyjedzie przy mnie rozpakują zapodamy obrazy test pikseli i parę innych i jak będzię ok biorę :p jak nie to zamawiają kolejny aż do skutku jakby było coś nie tak :bober:
 

xanth

New member
Dla mnie czerń w E6500 jest naprawdę jak smoła, więc lepszej czerni mi nie trzeba. Gorzej coś z białym, jest taki przybrudzony, ale jadę na ustawieniach fabrycznych.
 

czeski73

New member
Dla mnie czerń w E6500 jest naprawdę jak smoła, więc lepszej czerni mi nie trzeba. Gorzej coś z białym, jest taki przybrudzony, ale jadę na ustawieniach fabrycznych.

Wrzuć sobie ustawienia pod E8000 są to ustawienia które wrzucił Adrian85 ze strony Cnet
potem pod swoje oko i będzie oki

Pozdrawiam Czeski

Kalibracja E8000

--Picture menu
Mode: Movie
Cell Light: 20
Contrast: 95
Brightness: 45
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: G50/R50

Screen adjustment submenu:
Picture Size: Screen Fit
Position: [no change]

Auto Adjustment submenu: [Grayed out]

3D submenu: N/A

Advanced settings submenu:
Dynamic contrast: Off
Black tone: Off
Flesh tone: 0
RGB Only Mode: Off
Color space: Custom
White Balance: [see below]
10p White Balance: On
Gamma: 0
Expert Pattern: Off
xvYCC: Off
Motion Lighting: Off [grayed out]

Color Space submenu:
Color Space: Custom
Red: Red 41, Green 2, Blue 2
Green: Red 13, Green 53, Blue 0
Blue: Red 1, Green 2, Blue 50
Yellow: Red 50, Green 50, Blue 0
Cyan: Red 12, Green 56, Blue 52
Magenta: Red 41, Green 5, Blue 48

White balance submenu:
R-Offset: 27
G-Offset: 25
B-Offset: 26
R-Gain: 25
G-Gain: 27
B-Gain: 24

10p White Balance submenu:
Interval 1: Red -1, Green -1, Blue -3
Interval 2: Red 0, Green +1, Blue +1
Interval 3: Red +1, Green +2, Blue +2
Interval 4: Red 0, Green 0, Blue +1
Interval 5: Red +2, Green +3, Blue +4
Interval 6: Red +1, Green +1, Blue +4
Interval 7: Red +2, Green +2, Blue +2
Interval 8: Red +1, Green +1, Blue +5
Interval 9: Red 0, Green 0, Blue +5
Interval 10: Red +3, Green 0, Blue +8

Picture options submenu
Color tone: Warm2
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI black level: Normal [grayed out]
Film mode: Cinema Smooth
 

przemo73

New member
Bez reklam
Cóż... ja w takim razie poczekam na testy porównawcze E8000 i E6500. Wybredny nie jestem (chyba, że chodzi o profil ;)) Mi nawet odpowiadał obraz w D6900. Poczekam.
Swoją drogą, ciekawe ile będzie kosztował 60E8000?

@Czeski
Po zakupie poproszę o szczere wyznanie, jak sprawuje się 51" przy Twojej wielkości pokoju i odległości od ściany. Ja mam około metr bliżej, więc jak u Ciebie będzie git to i u mnie da radę. Dzisiaj po raz kolejny przyglądałem się PS64D8000 w sklepie. To jednak kolos jest.
 
Ostatnia edycja:

czeski73

New member
Cóż... ja w takim razie poczekam na testy porównawcze E8000 i E6500. Wybredny nie jestem (chyba, że chodzi o profil ;)) Mi nawet odpowiadał obraz w D6900. Poczekam.
Swoją drogą, ciekawe ile będzie kosztował 60E8000?

@Czeski
Po zakupie poproszę o szczere wyznanie, jak sprawuje się 51" przy Twojej wielkości pokoju i odległości od ściany. Ja mam około metr bliżej, więc jak u Ciebie będzie git to i u mnie da radę. Dzisiaj po raz kolejny przyglądałem się PS64D8000 w sklepie. To jednak kolos jest.

Zgadza się Przemo.Powiem tak.Chciałem kupić Mietka E bo jeżdziłem przedtem E300 TD 177KM
ale sprzedałem bo budowa.Teraz też chciałem kupić E w sedanie 2006 ale? i zawsze będzie jakieś ale to z autopsji wiem -życie to wybory ;-).Mamy małego brzdąca i nie kupiłem E tylko Mondka Ghia 04r w kombi bo wrzuce wózek itd.Ja na własne gały widziałem 64'' i bajka naprawde ale szkoda mi naprawde tej kaski 9.499,00 za tego kolosa ale obraz super naprawde :smile: kto go kupi będzie zadowolony.
60E8000 moe się zakręcić koło 8,5 -8,0 k max to i tak 2k więcej a tak naprawde nie chce mi się czekać/Telewizor to tylko rzecz zawsze można zmienić.Technologia brnie na przód więc poczekamy za 6-7 lat OLED-y się dotrą poprawią bo napewno tak będzie i wtedy pomyślimy o zmianie.Ja mam CRT 32 Filipa grat wielki i jak wstawie 51'' to i tak kosmos będzie ;)

Oczywiście szczerze powiem o "zadach i waletach" he he he należe :hihi: do tych jak coś nie tak to powiedzą lub napiszą :bober:
 

przemo73

New member
Bez reklam
Chyba Twoja informacja o zdrowych zmysłach i cenie podziałała na sprzedawców Neo24. Dzisiaj 60E6500 to 6548. Gratuluję tym którzy kupili po cenie 5700.
 

czeski73

New member
Chyba Twoja informacja o zdrowych zmysłach i cenie podziałała na sprzedawców Neo24. Dzisiaj 60E6500 to 6548. Gratuluję tym którzy kupili po cenie 5700.

No i spadnie zapewne jeszcze w dół napewno w przeciągu 2 tygodni będzie po 5.999 na bank.Ale ja już nie mam tego dylematu tylko czekam na moją zapłaconą E8000 :razz:
 

czeski73

New member
To ja juz nic nie rozumiem z tymi cenami skoro najtanszy
Samsung PS51E8000

w 8 sklepach od 5720,66 zł do 8365,00
a ty podales ze dales 4.999 to podrozal??

Nie nie zrozumieliśmy się i nastąpiło zamieszanie.

Ja kupiłem E8000 za 5.699,00 w Neonecie + kabelek HDMI za okolo 100 PLN gratis :razz:

E6500 leci w dół na Neo24.pl wczoraj 5.713,00 a dziś ponoć ktoś pisał że 5.548 ha ha ha
Wejdz na stronke cena 6548.00 !!!!!!!!! Trzeba mieć ręke na pulsie zmienia się to widzę diametrialnie

Czyli gratulować tym co kupili dzień dwa dni temu :bober:
 

czeski73

New member
Hmm podrozal o 850zl :D

cytat przema

Chyba Twoja informacja o zdrowych zmysłach i cenie podziałała na sprzedawców Neo24. Dzisiaj 60E6500 to 6548. Gratuluję tym którzy kupili po cenie 5700.

A zakręciłem @violator74 się w tym momęcie patrzyłem na cene którą zapodał przemo i widziałem 5 z przodu sorki Panowie zmęczenie materiału :shock:
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Panowie czy e6500 odtwarza youtube w hd ?
Mierzyl ktos może jak się ma sprawa z poborem prądu? Tak tylko z ciekawosci pytam, czy tendencja jest znizkowa czy zwyżkowa. Napiszcie więcej o jakosci obrazu, kontrascie, jasności itd. Juz prawie mialem zamawiać gt30, ale teraz napalam sie na e6500. Chce kupic w ciagu miesiaca.

Acha najwazniejsze., jak sprawuje sie filtr real black pro? Bardzo wazne bo mam okna na poludnie a tv naprzeciwko. Aczkolwiek pokój jest raczej ciemnawy.

Bede wdzieczny za info
 

sielus

New member
Kurcze no i jakoś cały czas się waham.., trochę się obawiam, że przesiadka z PS50B850 na 6500 będzie sporym krokiem wstecz pod względem jakości obrazu.., niby B850 ma już kilka generacji na karku, jednak obraz wyświetla wspaniały..., no chyba że ten nowe 6500 zjadają stare 8'ki na śniadanie :cool:, czy ktokolwiek widział gdzieś jakieś testy ?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
sielus, ja mam PS60E550 ale często mam okazję oglądać PS50B850. Mój E550 nie ma z nim najmniejszych szans pod względem obrazu. E6500 posiada taką samą matryce tylko z lepszym filtrem, także nie wiem czy w Twoim przypadku będziesz zadowolony z zamiany.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Zaraz zaraz. Czegoś nie rozumiem. TV sprzed trzech lat leoiej wyświetla obraz niż najnowszy model? Czyżby kluczem była cyfra 8?

Send from Tapatalk
 
Do góry