Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

wojbaj

New member
Powiedzcie mi Panowie, koledzy dlaczego na TV nie odtwarza mi filmików nagranych aparatem Samsunga - w HD (1280x720). (model: Samsung ST77, TV 51E550).

Przy próbie odtworzenia wyskakuje komunikat: "Ustalona rozdzielczość nie jest obecnie obsługiwana".
Przecież inne filmiki w 1280x720 normalnie odtwarza... Próbowałem już i z dysku i przez AllShare i du*a...

Czy jest to kwestia ustawień czy jakiegoś innego ustrojstwa? Bo wydaje mi się co najmniej dziwne, że filmu nagranego przez aparat Samsunga nie idzie odtworzyć na telewizorze tejże firmy...


Witam czy zna ktos odpowiedz na w/w pytanie bo mama ten sam problem
 

ha-mer

New member
Witam ja mam takie pytanko otóż posiadam model PS51E550 i podczas oglądania 3D w niektórych scenach jest odbicie obrazu czy można to jakoś usunąć ? Może jakieś ustawienia obrazu. Z góry dzięki za odpowiedź
 

krispos55

New member
Witam od niedawna jestem posiadaczem tego TV. Ogólnie jestem zadowolony zakupu ale drażni mnie jedna rzecz chodzi o dźwięk wydobywający się z tego odbiornika, powiem jedno dla mnie tragedia. TV CRT z przed 11 gra zdecydowanie lepiej, Plazma Panasonica zakupiona 4 lata temu też, dziwek tam jest ok, nie narzeka ale w tym nowym ręce normalnie opadają. Do filmów to sie nie nadaje a o muzyce to już lepiej zapomnijmy, chyba że chcemy kogoś tym wystraszyć. Dźwięk jakbym miał porównać to niczym nie ustępuje temu co wydobywa się z głośników zewnętrznych z telefonów komórkowych, płytki jakby przytłumiony bez wyrazistości. Teraz mam pytanie czy to wina mojego egzemplarza że co nie tak z głośnikami czy rzeczywiście tak jest i trzeba kino domowe kupić. Czytałem że dźwięk nie powala przez ich grubość, po prostu nie mają gdzie upchać głośników ale takiego dramatu się jednaka nie spodziewałem. Proszę o szybko odpowiedz bo nie wiem czy zwracać tą plazmę czy nie.
 
Ostatnia edycja:

pajo

New member
Witam od niedawna jestem posiadaczem tego TV. Ogólnie jestem zadowolony zakupu ale drażni mnie jedna rzecz chodzi o dźwięk wydobywający się z tego odbiornika, powiem jedno dla mnie tragedia. TV CRT z przed 11 gra zdecydowanie lepiej, Plazma Panasonica zakupiona 4 lata temu też, dziwek tam jest ok, nie narzeka ale w tym nowym ręce normalnie opadają. Do filmów to sie nie nadaje a o muzyce to już lepiej zapomnijmy, chyba że chcemy kogoś tym wystraszyć. Dźwięk jakbym miał porównać to niczym nie ustępuje temu co wydobywa się z głośników zewnętrznych z telefonów komórkowych, płytki jakby przytłumiony bez wyrazistości. Teraz mam pytanie czy to wina mojego egzemplarza że co nie tak z głośnikami czy rzeczywiście tak jest i trzeba kino domowe kupić. Czytałem że dźwięk nie powala przez ich grubość, po prostu nie mają gdzie upchać głośników ale takiego dramatu się jednaka nie spodziewałem. Proszę o szybko odpowiedz bo nie wiem czy zwracać tą plazmę czy nie.
u mnie z dźwiękiem wszystko ok po za tym mam podłączone kino .
 

djslavko

Member
USB w 550

Witam!
Czy ktoś próbował rozgałęzić port USB w tym TV. Zwykły nie aktywny HUB nie działa. Testował ktoś coś innego?
Pzdr
 

krispos55

New member
Z dźwiękiem już ok, da sie żyć ale wiadomo bez rewelacji. Okazało sie że tylko na standardowych jest korektor dźwieku, juz jakoś sobie dopasowałem własne preferencje.

Teraz mam inne pytanie bo plazma Panasonika troszkę lepiej świeci, obraz jest bardziej jaśniejszy. Próbowałem kalibracji ale nie osiągnąłem zadowalającego efektu, nadal mam wrażenie jakbym miał włączony któryś z trybów eco. Kalibracje wziąłem z E8000 ale jakoś nie widzę jednej funkcji.

Chodzi o tą poniżej

Podmenu Color Space:
Przestrzeń kolorów: Custom
Czerwony: Czerwony 44, Zielony 31, Blue 31
Zielony: Red 76, Green 48, Blue 32
Niebieski: Czerwony 1, Green 27, Blue 49
Żółty: Red 51, Green 51, Blue 40
Cyan: Red 71, Green 50, Blue 49
Magenta: Red 45, Green 44, Blue 51

Czy posiadacie taką funkcje w swoich odbiornikach, czy ten TV nie posiada tego. Moze trzeba nowy firmware ściągnąć ? bo jeszcze nie aktualizowałem.
 

Smykoo

New member
Nie ma takiego filtra a pewnie by się przydał bo matryca tego tv jest jak lustro (nawet lepiej) mam telewizor na przeciwko okien dachowych i bez zasłaniania nie można w ogóle oglądać.:eek:

Ze stronki Samsunga "Technologia Real Black w telewizorze Samsung redukuje na ekranie odblask światła z pomieszczenia, dzięki czemu kolory czerni i szczegóły cieni są wyraźne i skontrastowane do granic możliwości. Minimalne odbicie spowodowane przez warunki oświetlenia gwarantuje, że obraz jest czysty, wyraźny i pozbawiony zakłóceń."

Trochę bujają w obłokach, ale z tego wynika, że jest filtr tylko, że słabszy od tego, który włożyli do droższego E6500.

Dziś oglądałem te dwa tv. Stały obok siebie w Saturnie. Widać, że filtr w E6500 jest lepszy, ale za to w E550 odbicia są mniejsze niż w LG 50PA6500 (w nim nie ma filtra).
 
Witam.
W końcu zdecydowałem się na zakup. Modeli do wyboru miałem kilka... Im dłużej się zastanawiałem tym było gorzej coś wybrać :p W końcu zdecydowałem się na na PS51E550 i powiem szczerze, że wstępnie jestem zadowolony i mam nadzieję, że tak zostanie.
TV przyszedł dzisiaj rano. Po około 3h jak nabrał temp. pokojowej został włączony. Sygnał mam z vectry więc obraz jest dobry. Kanały HD jakość świetna. Filmy Blue Ray poezja. Poziom czerni jest oczywiście niższy niż w Panasie ST, ale w domu już tego nie widać, bo nie ma do czego porównać... Buczenie nie występuje. Po podłączeniu do internetu pobrał aktualizacje oprogramowania i smart hub. Wszystko działa jak należy jest ipla, yt i cała reszta... Jeśli chodzi o odbicia to są , ale nie rażą aktualnie. Latem - rolety, albo prędzej plaża :) Ogólnie jestem zadowolony na dzień dzisiejszy. Jeszcze trochę testów między innymi coś w 3D. Dam znać jak wrażenia.
 

Smykoo

New member
Ja również jestem posiadaczem tego modelu i mam podobną opinię co name martin. Tv cichy, obraz piękny (naziemna cyfrowa), filmy poezja, HD rewelacja, internet działa bez problemów, odbicia są, ale tylko w dzień przy mocnym świetle, czarny jest czarny i ogólnie tv świetnie się prezentuje. Bez problemu czyta wszystkie formaty obrazu. Próbowałem 3d i dla mnie jak w kinie, tylko, że tu jest aktywne i osobiście mam mdłości po paru minutach ;) To jest taki bajer, ale faktycznie działa i naprawdę dobrze.
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam i ja zakupiłem ten tv. Smykoo czy możesz podzielić się ustawieniami, czy jest jakaś opcja która odpiwiada za płynność obrazu ?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Smykoo

New member
Witam i ja zakupiłem ten tv. Smykoo czy możesz podzielić się ustawieniami, czy jest jakaś opcja która odpiwiada za płynność obrazu ?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Na razie mam obraz ustawiony na standard. Docieram swój tv :)
Przejrzyj cały wątek jest tam chyba jakieś info o ustawieniach.

U mnie płynność obrazu świetna. Nie wiem o jakie ustawienia chodzi.
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok dziękuje za pomoc, narazie jestem w pracy, przeczytam instrukcje i poczytam o docieraniu :)
i sprawdzę wersję firmware czy oby jest najnowsza.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry