Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

Smykoo

New member
Ok dziękuje za pomoc, narazie jestem w pracy, przeczytam instrukcje i poczytam o docieraniu :)
i sprawdzę wersję firmware czy oby jest najnowsza.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Przy pierwszym uruchomieniu tv zapytana o najnowszą aktualizację :)
Jedni mówią nie docierać inni docierać. Jedno jest pewne docieranie nie zaszkodzi. Zresztą przy zmniejszonych ustawieniach, wieczorem i tak obraz wygląda świetnie. Nie mogę patrzeć na 5 letni Sony LCD rodziców po tym jak kupiłem tę plazmę.
 

aphexmar

Banned
Ok dziękuje za pomoc, narazie jestem w pracy, przeczytam instrukcje i poczytam o docieraniu :)
i sprawdzę wersję firmware czy oby jest najnowsza.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Na tę chwilę najnowszy firmware to 1031 ;) Telewizor może go nie wykryć, ale możesz go pobrać ze strony Samsunga.
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tę chwilę najnowszy firmware to 1031 ;) Telewizor może go nie wykryć, ale możesz go pobrać ze strony Samsunga.

TV zaktualizował się do 1030, czy jest jakiś changelog co wprowadza nowy soft ?
Póki co jestem bardzo zadowolony z TV, martwi mnie tylko brak płynności przy szybkich scenach zresztą w testach zrobionych przez kiki też to zauważył.
 

aphexmar

Banned
Niestety nie, Samsung nie podaje listy zmian. Co do płynności obrazu, to nie zauważyłem przy jakichkolwiek scenach problemu z tym, przez pół roku posiadania. Możesz jeszcze zainstalować sobie obsługę hbb tv, bo chyba nie ma tego w sofcie. Znajdziesz go w samsung apps.
 

Smykoo

New member
Niestety nie, Samsung nie podaje listy zmian. Co do płynności obrazu, to nie zauważyłem przy jakichkolwiek scenach problemu z tym, przez pół roku posiadania. Możesz jeszcze zainstalować sobie obsługę hbb tv, bo chyba nie ma tego w sofcie. Znajdziesz go w samsung apps.

Też braku płynności nie zauważyłem. Używam tv już prawie miesiąc. Zaskoczył mnie ten tv. Nie potrzeba wydawać 4-5 tys, żeby mieć bardzo dobry sprzęt w domu. Piłka nożna, tenis i filmy wyglądają rewelacyjnie.
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie a jak wam TV odczytuje filmy w formacie .xvid .avi u mnie wyskakuje komunikat że nie na razie nie obsługuje takie go formatu, natomiast formaty .mkv .m2t idą bez problemu.

Jak wam działa pilot? w sensie czy też musicie kierować go bezpośrednio w stronę sensora?
 

Smykoo

New member
Panowie a jak wam TV odczytuje filmy w formacie .xvid .avi u mnie wyskakuje komunikat że nie na razie nie obsługuje takie go formatu, natomiast formaty .mkv .m2t idą bez problemu.

Jak wam działa pilot? w sensie czy też musicie kierować go bezpośrednio w stronę sensora?

U mnie odczytuje wszystko przez allshare. Pilot faktycznie działa jak się go skieruje w stronę sensora, ale z daleka nie czuć z tego powodu dyskomfortu.
 
Panowie a jak wam TV odczytuje filmy w formacie .xvid .avi u mnie wyskakuje komunikat że nie na razie nie obsługuje takie go formatu, natomiast formaty .mkv .m2t idą bez problemu.

Jak wam działa pilot? w sensie czy też musicie kierować go bezpośrednio w stronę sensora?

Odczytuje w/w formaty. Pilot ma problemy, ale nie jest to jakaś tragiczna wada jeśli to mozna nazwać wadą... Nie przeszkadza w użytkowaniu.
 

krispos55

New member
jaki polecacie dysk do tego tv ?

Ja zakupiłem WD Elements 1TB WDBPCK0010BBK. 2,5 calowy dysk, mały, poręczny , bardzo cichy. Wszystko z niego bardzo ładnie chodzi na tym TV:smile:, nie mam żadnych problemów:D. Jedyna mała wada do długość kabelka ok 50cm ( mogli dać te 10-20 cm więcej), nie wiem jak ma konkurencja. Ale jak za niecałe 300 zeta za 1TB warto.
 
Witam
Jakie macie ustawienia obrazu po dotarciu oczywiście. 300h już przeleciał więc się trochę bawię kalibracją. Mam jeden problem. Nie mogę ustawić wszystkich odcieni czerni na obrazie testowym. Jak sytuacja w waszych tv?
 

^xen^

New member
witam
ktoś wie jakie systemy plików obsługuje ta plazma?
bo nie moge nigdzie tej informacji znaleść :(

exFAT chyba nie.. bo mi nie rusza
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie czy orientujecie się jaki efekt daje opcja tryb film, auto1, auto2 notę mogę dostrzec co w/w opcja daje.

PS. Jutro kupuje pendriva 32gb i sprawdzę te formaty, ale skoro nie działa exFat to pewnie ntfs już tak,
jutro sprawdzę.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry