Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

Jeden tryb 'Film" mam zostawiony standardowo, drugi - swoje ustawienia. Zresztą, czy ktoś używa trybu dynamicznego? :) to jakiś bezsens... Własna kalibracja najlepiej się sprawdza.
Dyski mam wszystkie na NTFS i chodzą jak powinny.
 

^xen^

New member
tyle ze ja mam dysk z systemem plików exFAT czy jak kto woli FAT64, zawalony badziewiem nie obejrzanym :) jest tego tyle że nie ma gdzie zgrać,
a zmienić system plików bez utraty danych się nie bardzo da,
gdyby to byl FAT32 to mozna na ntfs zmienic spokojnie bez kopiowania danych, a z exFAT komuś się udałó?
 

pajo

New member
a u mnie się pojawił niebieski pionowy cienki pasek prawie na środku ,cholera coś szlak trafiło jutro jedzie do serwisu :x:x:x
 

zielarz

New member
Ja dzisiaj zakupiłem ten tv (2750zł). Jak tylko będzie w domu rozpoczynam testy - będę go porównywać z swoja stara plazma Panasonic 42 TX-P42S10E. ;-)
 

alexy55

New member
NetPlayer albo zamiennik PS51e550

Witam

Posiadam Samsung LE40C650 w którym jest Netplayer i chodzi OK

Jaki zamiennik polecacie do plazmy PS51E550? Netplayer tam nie halo
 

zielarz

New member
Dzisiaj miałem okazje pobawić się trochę tym telewizorem PS51E550D

-Obraz w HD bardzo dobry
-3D bardzo fajne (jedynie okulary mogły by mieć zakryte boki)
-współpraca z dyskiem 1TB - bez problemu.
-51 calu to już naprawdę fajny efekt kina w domu :)
-Funkcje smart bardzo rozbudowane (będę to jeszcze dokładnie testował)

Jedyna wada jaką znalazłem moim zdaniem to podstawka. Nie podoba mi sie to że telewizor sie kołysze i moim zdaniem mocowanie oraz sama podstawka jest zbyt delikatna - boje sie że przy mocniejszym pchnięciu wszystko pęknie i tv spadnie z komody ;-)
 
Ostatnia edycja:

zielarz

New member
a jak on się prezentuje w domu z tą swoją "grubą ramą"? nie jest zbyt żę tak powiem "olbrzymi"?

Ja mam w domu Plazme Panasonic TX-P42S10E i jest sporo grubsza jednak jak tv stoi przy ścianie to tego po prostu nie widać. Jak dla mnie to samsung PS51E550 wygląda i prezentuje się świetnie. Sam telewizor jest dużo ładniejszy i wygląda nowocześniej od Panasa.
Co do wielkości 51 cali to jest to już kawał ekranu :) w małym pokoju będzie zbyt przytłaczającym meblem. U rodziców stoi w salonie a siedzi się ok 4-5m od ekranu co jest na moje ok w sam raz :)
 

zielarz

New member
Dzisiaj trochę bawiłem się PS51E550. Zainstalowałem Skype ale niestety tv nie ma wbudowanej kamerki.v
1.Czy ktoś bawił się w podłączenie kamerki do tego TV ?
2.Jakie modele kamerek obsługuje i czy tylko samsung-owe ?

Miałem w domu kamerkę Logitech ale niestety nie działała po podłączeniu, brak również jest jakiejkolwiek aplikacji do konfiguracji kamerki.

Znalazłem jeden model działający: VG-STC2000 jednak jest dość drogi...

54759948.jpg


69972327.jpg



Na oficjalnej stronie Samsung znalazłem też ciekawą informacje:

Smart Interaction
  • Dostępna aplikacja do kamery
Niestety nie znalazłem takiej aplikacji w tv, chyba że chodzi tu o aplikacje Skype...???

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS51E550D1WXXH-spec


Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

zielarz

New member
Ps51e550 - smart

Poniżej standardowa zawartość Smart-a w Samsungu PS51E550D po pierwszym włączeniu i wykonaniu aktualizacji tv.

20130223122509.jpg


20130223122529.jpg


20130223122548.jpg



Niestety Samsung olewa użytkowników nie posiadających najnowszych tv :-(

20130223151348.jpg
 

ikuchar

New member
Poradził sobie ktoś z dźwiękiem DD w tym TV ? Mam nboxa podłączonego do TV kablem hdmi i TV połączony z apmlitunerem kablem optycznym. Na kanałach hd na których powinnien być dźwięk DD nie ma go wogóle, na reszcie 2.0 (ok). Dźwięk DD mam tylko z cyfrowej telewizji naziemnej. Co zrobić żeby mieć dźwięk DD ? Podłączenie nboxa z ampli odpada bo chce mieć też dźwięk ze smarta na ampli.
 
Do góry