Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

nanek81

New member
Witam.Co do dźwięku DD to musisz z nboxa puścić audio na ampli za pomocą optyka lub "cinczy" innaczei nie ma opcji uzyskać DD .DD Z TV można uzyskać wtedy ,gdy odtwarzamy odpowiedni plik z pendriva lub odbieramy naziemną tv cyfrową ,a na niej jest nadawany program w systemie DD.
 

zielarz

New member
Zakupiłem kamerkę: VG-STC2000 i muszę powiedzieć, ze jest na wypasie. Super jakość obrazu i doskonały dźwięk do tego świetnie się trzyma i jest bardzo mała.
Musze jednak wspomnieć że "eksperci" z samsung Polska nie wiedzieli czy będzie działać z moim modelem: Samsung PS51E550D1WXZG, co dla mnie jest wielką kompromitacją oddziału Samsung Polska... (zbyli mnie, że tv nie jest przeznaczony na rynek polski - co oczywiste nie jest prawdą - ten model jest dostępny na stronie Samsung.pl, pomijam to że nawet gdym miał naprawdę egzotyczny model telewizora to ich zasranym obowiązkiem jako pracowników międzynarodowej korporacji Samsung jest udzielenie mi rzetelnej odpowiedzi ale jak to w Polsce bywa - ZLALI temat i klienta...)
 

nanek81

New member
nie wiem dlaczego tak jest ,ale funkcja DD jest dostepna tylko wtedy, jeżeli dzwięk w tym systemie jest w źródle TV a nie w źródle "HDMI" czy innym
 

nanek81

New member
To fakt ,sprzedawcy w małych sklepach wiedzą więcej niż pracownicy szajsunga,a,co do sprzętu na polski rynek ,to nie zawsze tak jest ,że co jest na ich stronie to jest na rynku polskim
 

pajo

New member
ja mam dokładnie tak samo podłączone i niestety trzeba się zadowolić co najwyżej dolby pro logic przez hdmi , ale przez usb,czy tv kablowa jest dd
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nowy firmware wyszedł wersja 033 dostępna z poziomu TV, na stronie Samsunga jeszcze nie dostępna. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to animowane ikony w menu.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

MarcinGD

New member
Witam.

Jest jakas szansa na to, aby allshare play odtwarzal filmy 50p ? Jest to dla mnie duzy minus, poniewaz mam duzo takich filmow z kamery, ktorych nie moge odtworzyc z dysku sieciowego.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i mamy kolejną wersję firmware oznaczoną numerem 1037.0

Z widocznych zmian mamy inną animację w menu przy przechodzeniu z jednej opcji na drugą.
 

ADAM12116

New member
"siedzę" na sofcie 1033, aktualizowany z poziomu TV, teraz TV przez siec już nie znajduje następnej aktualizacji ale jest na stronie samsunga, więc pobrałem, rozpakowałem na pendrive i jak chce zaktualizować z USB to pokazuje komunikat że nie znaleziono nowego softu (plik ściągnołem wg instrukcji wpakowałem go na pendrive i tam uruchomiłem i rozpakowałem, powstał folder z plikami i wygląda ok). Jak to zaktualizować do najnowszego? czy coś źle robię ?
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie też tv nie znajduje aktualizacji, każda robie teraz pendrivem. Spróbuj innym pendrivem.

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 4
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na stronie Samsunga pojawił się nowy soft oznaczony numerem 1040.2 datowany na 25.09.2013

Po aktualizacji wydaje mi się ze szybciej działa poruszanie się po menu telewizora, jak również w Smart Hub. Sam proces aktualizacji jak zwykle odbył się bez żadnych problemów. Nowy soft wgrałem poprzez pendrive USB.

Po pierwszym uruchomieniu Smart Hub, usługa ta sama się zaktualizowała i w pustym miejscu po aplikacji Family Story której od jakiś czasu już nie ma, pojawiła się aplikacja "Web Browser", także brzydko wyglądające puste miejsce zostało wreszcie wypełnione :)
Ikona aplikacji AllShare Play również zmieniła nawę na Samsung Link.

Jest jedna denerwująca rzecz, przy każdym pierwszym uruchomieniu Smart Hub po włączeniu TV pojawia się komunikat o treści:

Należy zaktual. orogr. TV, aby móc używać usługi Premium VOD za pomocą Smart Hub. Zaktualizow. TV?

Do wyboru mamy TAK lub NIE, jednak nie ma znaczenia co wybierzemy, bo reakcja telewizora jest zawsze taka sama, a właściwie nie ma żadnej reakcji :) Po prostu nic się nie dzieje i tyle. Z grubsza to by były chyba wszystkie zmiany jakie zauważyłem.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na polskiej stronie Samsunga pojawił się nowy firmware do modeli PSxxe550 oznaczony symbolem: T-MST10PDEUC-1036.0 datowany na 2014.01.22

PS60E550D1W - POBIERANIE | WSPARCIE | SAMSUNG

Oczywiście Samsung popełnił jakiś błąd w numerze wersji, która prawidłowo chyba powinna mieć numer 1046.0 ponieważ poprzedni wsad miał numer 1042.0

Nie da się wgrać tej aktualizacji przez USB z wiadomych przyczyn, wyskakuje info że na dysku nie ma żadnych nowych aktualizacji i nic w tym dziwnego, skoro nowsza wersja ma numer 1036, a poprzednia 1042 :bober:
 

Smykoo

New member
Witam,
Czy ktoś ma problem ze smart hub ? U mnie po resecie tv i smart hub do fabrycznych już wszystko jest ok oprócz tego, że samsung sam instaluje kilka aplikacji, które jak próbuje usunąć to po ponownym uruchomieniu tv znowu je instaluje w postaci aktualizacji. Dzwoniłem do samsunga, łączyli się z moim tv, ale jedyne co wymyślili to reset do fabrycznych. Jak to nie pomaga to kazali zgłosić się do serwisu, a to już będą koszty, bo tv po gwaracji, a mieliby zrobić reset serwisowy. Moim zdaniem to nie jest wina tv, ale oprogramowania, bo oprócz tych aplikacji innych problemów nie ma.
Czy ktoś też miał lub ma taki przypadek ?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj moja plazma PS60E550 zassała online nowe oprogramowanie oznaczone numerem 2006.0

Na polskiej stronie Samsunga cały nie ma o nim ani słowa, cały czas widnieje poprzednia wersja 2005.0
 
Do góry