Samsung Seria D6 - NIE FULL HD 3D !! (sprawa w toku)

JackS.

New member
Bez reklam
A nie potwierdza ?

Z tego co wiem i wyczytałem to Samsungi serii D6xxx w ogóle nie mogły otworzyć tego pliku .mpo , więc ?

Chyba, że nie wiem wszystkiego i jestem w błędzie :oops:

Każdy telewizor 3D wyświetla tę planszę w 3D. Chodzi o to, że niektóre wyświetlają ją w FullHD, a inne nie. Było o tym na przykład tutaj.
 

jacek375

New member
I co z tym S D6750, nadal kicha w FHD3D?

Spotkałem dzisiaj fajną promocję:
UE46D6750 za 4490zł

Ale jak ten model nie wyświetla FHD3D to nadal lipa!!!
 

arkadi-sea

New member
I co z tym S D6750, nadal kicha w FHD3D?

Spotkałem dzisiaj fajną promocję:
UE46D6750 za 4490zł

Ale jak ten model nie wyświetla FHD3D to nadal lipa!!!

http://www.hdtv.com.pl/forum/721577-post101.html

Raczej wątpię, aby Samsung zaczął wymieniać na taśmie elektronikę w serii D675x, aby poprawnie wyświetlała obraz Top & Bottom w tryie FullHD 3D, raz że poniósł by ogromne koszty przy takiej modernizacji, a dwa musiałby podrożeć, więc o okazyjnej cenie można by zapomnieć. Co wtedy z pozostałymi klientami, którzy już zakupili ten model przed modernizacją? masowe oddawanie telewizorów do serwisów na wymianę bebechów, wątpię, choć poważny i mający na względzie dobro konsumenta producent powinien mieć to na uwadze.
Na początku sprawdziłbym jakie ma ten TV logo na kartonie i na ekranie w trybie wyświetlania sklepowym, "FullHD 3D" czy tylko "3D". Po całej tej akcji wadliwych telewizorów serii D6xxx Samsung przepakował będące w magazynach telewizory na nowe opakowania kartonowe nie zawierające informacji o trybie FullHD w 3D, przebudował swoje strony usuwając informacje o FullHd w 3D z serii D6xxx, a także pozmieniał frimware dla tej serii tak aby tam też usunąć błędne i niewygodne dla nie go informacje.

Ja swój D6500 oddałem do sklepu po 2 miesiącach, długo ponad miesiąc walczyłem o wymianę i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem D7000 z pilotem ekranowym, także nie żałuję ale trochę to nerwów kosztowało.
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
:D :D :D Toż to kpina z użytkowników :x

EDIT:

Chyba miałem stary katalog Samsunga bo obecnie na stronie Samsunga D6500 widnieje że też ma Micro Dimming. Więc wygląda na to że różnica jest tylko w podstawie.

Podoba mi się
;) tekst na stronie Samsunga czyli "Znakomity obraz jest efektem pracy innowacyjnego silnika 3D Hyper Real"
To taki HD Ready, a nie Full HD czyli wszystko jasne :D
 

montefago

New member
Witajcie :)

Witam towarzyszy niedoli :)
Mam ten sam problem , kupiłem telewizor samsunga d6530 46cali "full HD 3D" i okazało się że to bujda.. Zapłaciłem za coś czego nie dostałem
Moglibyście mi pomóc , udostępnić jakieś materiały , które mogą pomóc mi w reklamacji lub które już wam pomogły ? Telewizor kupiłem w Holandi mam nadzieje że nie będą tu robić większych problemów z wymianą.. ale jakieś dowody że zostałem wprowadzony w błąd potrzebuje.. Kupiłem ostatni jaki był tutaj w media markcie "showroom model" więc zamienić na inny go nie moge , nie mam nawet pudełka , na etykietce z ceną było jak byk napisane full HD 3D , tej etykietki niestety nie dostałem..
Byłbym wdzięczny za każdy rodzaj pomocy. Nawet zdjęcie pudełka się przyda zawsze mogę powiedzieć że wyrzuciłem prawda ?

Mój adres e-mail : sobolewski4@wp.pl

Z góry dziękuje,

Pozdrawiam,
Kasper
 

cyfer83

New member
Hej...
Właśnie mój UE46D6500 jest w serwisie z powodów:
- pękającej ramki, ramka z nierównościami w środku
- nierówne podświetlanie
- chmurki
- samoistne restarty (zaobserwowane po wyłączeniu tvn player, smart hub, odczekaniu minute może dwie), specjalnie nie potrafiłem tego wywołać więc może przypadek.

Dopiero teraz czytam i patrze ze 3d jest do dupy... prawie nie używam więc nie rzuciło mi się na oczy,
ale fakt faktem, jak był jakiś mecz w 3d na C+ to jakość była strasznie słaba. Ale wtedy uznałem, że tak nadaje c+, że rozdzielczość jest ścięta o połowę. Tak samo jak jakaś gierka na Xbox 360 odpaliła automatycznie 3D tez było to koszmarne (ale wytłumaczenie - Xbox i tak wysokiej rozdzielczości nie wyświetla). Nie miałem okazji odtwarzać nic na BD, tym bardziej na BD w 3d.

TV kupiłem w czerwcu w zeszłym roku (2011). Myślicie, że jest szansa jeszcze o coś walczyć? Chociażby wymiana na inny model albo coś?
 

cyfer83

New member
Jutro maja oddac TV. Ciekawe czy zrobili cos wiecej oprocz wgmiany ramki...
Generalnie temat problemu 3D jeszcze nie zglaszalem. Zastanawiam sie tylko jak zabrac sie do walki o swoje...
Nic nie trace, a moze cos sie zyska...
Argumentujac problemami opisanymi wyzej + 3D...

Dzis na chat-cie samsunga zagadalem o problem 3D. Z poczatku gosc udawal ze nie wie o co cbodzi. Po czym wkleil standardowe oswiadczenie.

Mowie mu ze dla mnie to zadna odpowiedz. To gosc na to zeby kontaktowac sie z dzialem reklamacji.

Jakies porady?
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
W Polsce nic nie zdziałasz chyba, że wynajmiesz prawnika.
W Niemczech zwracali jakąś część ojro, już nie pamiętam ile ale zachowali się jakoś na poziomie, a w Polsce jak to w złodziejskiej wiosce.
 

arkadi-sea

New member
I bez prawnika się da.

Ja swój UE46D6500 po 3 miechach zamieniłem na UE46D7000, powód reklamacja wraz załączonymi materiałami brak FullHD w trybie 3D.
 

armani_23

New member
I bez prawnika się da.

Ja swój UE46D6500 po 3 miechach zamieniłem na UE46D7000, powód reklamacja wraz załączonymi materiałami brak FullHD w trybie 3D.


Witaj arkadi-sea Mam taka prośbę czy mógłbyś mi przesłać te materiały na meila informujące o brak FullHD w 3D? Tez kupiłem ten tv z serii D6500 i właśnie na tym forum dowiedziałem się ze te modele nie maja FullHD w 3D. Bylem w sklepie reklamowałem go jako TV niezgodny z umowa i przysłano mi pismo z firmy TERG ze wszystko jest OK a nie miałem żadnych zdjęć ani pisma Tylko przez sklep miałem wysłane: Brak FullHD w 3D. Bylem tez w sklepie z TV i zrobiłem test programem Test Bild na moim TV i na takim co ma rzeczywiście FullHD w 3D i im tłumaczyłem ze u nich jest wszystko OK a u mnie jest widoczna gorsza jakość i na nic to się zdało ;( Bylem tez u rzecznika i tez muszę mieć jakieś dowody żeby w moim imieniu wysłał pismo do sklepu odnośnie reklamacji. I nie wiem już co mam zrobić i dlatego pisze. A na 100% wiadomo że te TV z tej serii nie mają FullHD w 3D.
Z góry dzięki za odp
Pozdrawiam
 

terminatriks

New member
Witam, kupiłem d6100 już sporo czasu temu. Wydaje mi się że na pudle miałem napis 3fhd. Zastanawiam się, czy teraz warto jeszcze o to walczyć i czy da się da coś ugrać jak d7000 juuż nie produkują.


Jak tak to gdzie mam to załatwiać w sklepie czy w BOK samsunga?
 

andreas2012

New member
Przede wszystkim, prosilbym o wrzucenie tej informacji jako newsa, poniewaz nie spotkalem sie z zadnym serwisem w PL ktory by ta sytuacje naswietlil! z gory dziekuje!

Panowie! Sprawa dość poważna ponieważ, okazuje się ze Samsung serii D6 ( d6100, d6500, d6750 ... ) nie obsługuje rozdzielczości FULL HD 3D !! Obraz jest wyświetlany w 540p ... na forach zagranicznych jest już glośno o tym! Cala sprawa polega na tym iz domniemany tryb ktory daje 1080p nie jest de facto full hd ... rodzielczosc w trybie 3D i to niezaleznie od zrodla z ktorego jest dostarczony material ( testowane na wielu markach odtwarzaczy bluray, ps3, usb, allshare ... kabel hdmi 1.4 dla niedowiarkow :) ) rozdzielczosc materialu zostaje tragicznie zmniejszona!

Samsung UE32D6530 or how to sell Half-Quarter HD 3D as "Full HD 3D"

Ponizej test ktory na waszym D6100, D6500, D6750 pokaze wam iz nie macie FULL HD 3D


Here is the 2D testpic:

http://www.worldserve.de/projects/samsung/Testbild-2D.jpg

you only need to put it on an USB drive an plug this in the TV and then Compare with:

http://www.worldserve.de/projects/samsung/Testbild-3D.mpo

SAMSUNG OKLAMAL WSZYSTKICH POSIADACZY JAK I POTECJALNYCH KONSUMENTOW!! WYDAL PRODUKT FULL HD 3D KTORY OWEJ ROZDZIELCZOSCI NIE WSPIERA!!

Po zorientowaniu sie i zaspamowaniu samsunga przez konsumentow okazalo sie ze ten nie interweniujac w sposob taki aby pomoc uzytkownikom, postanowil usuwac loga FULL HD 3D z linii produktow serii D6 ... Na oficjalnej stronie samsunga juz ich nie zobaczymy :)

Podaje jeszcze link do tematu gdzie trwa dyskusja na ten temat:
SamyGO • View topic - D6500 3D Resolution NOT FULL HD

dodatkowo trwa aktualnie spor takze na avsforum ... kazdy zainteresowany bez problemu go znajdzie!

jeszcze raz napisze ... JEŻELI MASZ SAMSUNGA SERII 2011r. D6 to wiedz ze nie jest on FULL HD 3D!! Zostałeś oficjalnie oszukany przez sprzedawców a przede wszystkim przez SAMSUNGA!!


to juz wiem dlaczego tak slaba rozdzielczosc maja filmy 3D na samsungu, i tak slaba szczegolowosc obrazu, tak panowie to nie ulomnosc technologii 3D tylko ulomnosc produktow samsung

tak panowie samsung to przecietny sprzet nic sie nie zmienilo - tylko w kapitalizmie stala sie rzecz nieprawdopodobna - przecietny ale tanszy i z lepszym marketingiem sprzet sprzedaje sie lepiej od dobrego, to fenomen, fenomen samsunga, przeciez to sprzet 1-2 klasy slabszy od japonskiej konkurencji
 
Do góry