UE40D6500 - tragiczny obraz, zle 3d ( rozczarowanie! )

farba

New member
wystarczy poszukać na forum.....
Pisałem ogólnie nie tylko samsung używa matryc innych producentów...
Nie ma możliwości sprawdzenia matrycy bez odpalenia TV (w serii C z 2010 była osobna naklejka.... w serii D menu serwisowe (co nie do końca się sprawdza bo informację można zmienić a już kilkakrotnie się spotkałem z tym że co innego na matrycy co innego w SM)
Z naklejkami też podobno były wałki. Cytat z innego forum:
Niestety okazuje sie ze naklejki na obudowie czasem klamia :/ Spotkalem sie w internecie z relacjami ludzi ktorzy zakupili telewizor na ktorego obudowie kod SQ## a po sprawdzeniu naklejki na matrycy okazalo sie ze panel wcale nie jest SAMSUNGA. Wniosek z tego taki ze jesli to mozliwe to trzeba sprawdzac sygnature na matrycy.

Mam pytanko w tej kwestii: czy jest obecnie sprzedawany jakiś 32 calowy model Samsunga w którym montują jedynie te lepsze, tzn "Samsungowskie" matryce??? Pytam, bo patenty z latareczką, menu serwisowym, cykaniem zdjęć(itp) bardzo często nie wchodzą w grę, ponieważ żaden sprzedawca nie zgodzi się na otwarcie kilku opakowań w celu sprzedania jednej sztuki. Poza tym w wielu sklepach są całe serie z "innymi" matrycami, więc można otworzyć nawet kilkanaście pudeł, a mimo to obudzić się z ręką w nocniku
 
Ostatnia edycja:

geffer

New member
dobra po godzinach zabawy z d6500 i wszelkich ustawieniach moge powiedziec ze po dobrym skalibrowaniu telewizora obraz jest naprawde na plus ... nie bede mowil o rewelacyjnej jakosci odtworzonego materialu na telewizorze aczkolwiek jest to db+/bdb- ... wylaczenie wszelkiej masci wspomagaczy tj. motion plus, wyostrzanie krawedzi ... sprawilo ze obraz stal se naturalny, przestal migotac, szumy zostaly zredukowane oraz smuzenie ustapilo.

dodatkowo zajelem sie tylnim panelem ( obudowa TV ) aby zmniejszyc efekt cloudingu, po poluzowaniu srubek efekt bialych plamek znaczaco sie zniwelowal ...

reasumujac moge poweidziec ze w koncu jestem zadowolony z tego TV... ustawienia odgrywaja tutaj duza role ( plazma w sobie sama gra juz ladnie ) aczkolwiek d6500 ladnie skalibrowany moze podchodzic pod plazme a w niektorych aspektach nawet byc z nia na rowno.

Jedynie efekt 3d jeszcze jako tako mnie nie zadowala ( nie wiem, moze 40" to za malo na 3d ? ) aczkolwiek siedze 1.5m od tv i efekt taki malutki ... do jakosci obrazu doszedlem, do zniwelowania cloudingu rowniez, wiec mam nadzieje ze 3d tez sie ogarnie

teraz na koneic pozostaje mi podac ustawienia dla potomnych ktorzy maja problemy z obrazem w UExxD6500


PICTURE
Picture Mode Movie
Backlight 8 (3D: 11)
Contrast 95 (3D: 98)
Brightness 46
Sharpness 10 (TV: 25)
Color 50
Tint 50/50
ADVANCED
Black Tone Off
Dynamic Contrast Off
Shadow Detail 1
Gamma 0
Color Space Custom
Flesh Tone 0
Edge Enhancement Off
Motion Lighting Off
xvYCC Off
Led Motion Plus Off
PICTURE OPTIONS
Colour Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
Mpeg Noise Filter Off
HDMI Black level n/a
Film Mode n/a
Motion Plus Clear

R G B
Colour Space Red 57 0 0
Colour Space Green 3 54 2
Colour Space Blue 0 0 58
Colour Space Yellow 53 52 2
Colour Space Cyan 0 54 54
Colour Space Magenta 49 3 49

R-Offset 22
G-Offset 24
B-Offset 26
R-Gain 13
G-Gain 24
B-Gain 29

R G B
1 4 4 0
2 2 3 1
3 0 1 0
4 -2 -1 -1
5 0 -2 -2
6 1 -1 -2
7 0 0 0
8 1 0 1
9 1 -1 3
10 1 -1 4
 

czaki58

New member
Witam : czy nie można tych ustawień przetłumaczyć na polski ? :) ....Google tłumacz mi pomógł.

ZDJĘCIE
Film Tryb obrazu
Podświetlenie 8 (3D: 11)
Kontrast 95 (3D: 9
jasność 46
Ostrość 10 (TV: 25)
kolor 50
50/50 Tint
ZAAWANSOWANE
Czarny tonowe
Kontrast dynamiczny Off
Szczegółowość cienia 1
gamma 0
Przestrzeń barw niestandardowe
0 Flesh Tone
Wyostrzanie krawędzi Off
Oświetlenie Motion Off
xvYCC Off
Motion Plus Led Off
Opcje obrazu
Ton kolorów Warm2
Digital Noise Filter Off
Filtr szumów MPEG Off
HDMI Black poziomie n / a
Film Tryb n / a
Motion Plus Wyczyść

R G B
Kolor Przestrzeń czerwony 57 0 0
Kolor Zielona strefa 3 54 2
Kolor Przestrzeń Niebieski 0 0 58
Przestrzeń barw Żółty 53 52 2
Kolor Przestrzeń Cyan 0 54 54
Kolor Magenta przestrzeni 49 3 49

R-Offset 22
G-offset 24
B-Offset 26
R-Gain 13
G-Gain 24
B-Gain 29

R G B
1 4 4 0
2 2 3 1
3 0 1 0
4 -2 -1 -1
5 0 -2 -2
6 1 -1 -2
7 0 0 0
8 1 0 1
9 1 -1 3
10 1 -1 4
 
Ostatnia edycja:

Mariow

New member
A dlaczego ty porównujesz leda do plazmy zupełnie inne technologie i inny obraz mi się naprzykład plazma nie podoba ten obraz jakiś taki blady i słaby kontrast przy tych ustawieniach które dałeś kolor biały mam wpadający w żółty co mi się wogóle nie podoba. Jeżeli miałeś pierwszą plazmę to dążysz do uzyskania takiego obrazu na ledzie to po co kupowac leda lepiej było plazmę. Nie wiem pewnie to subiektywna ocena ale wszystkim którym puszczałem demo 3D ze smarta byli w szoku opad szczęki, umnie 3D to naprwdę 3D i to widoczne.
 

Mariow

New member
Ja mam kolor na ciepły 1 i filtry na auto motion na wyrażny gamma na 2 i obraz daje radę. A jak z tymi szarpaniami dałeś radę ??
 
Ostatnia edycja:

v80trek

New member
Ja mam kolor na ciepły 1 i filtry na auto motion na wyrażny gamma na 2 i obraz daje radę. A jak z tymi szarpaniami dałeś radę ??

Powiem w ten sposób. Ustawiłem sobie w Motion standard i szarpania są mniej widoczne, ale ruchy są za to mniej naturalne - takie bardziej komputerowe. Będę się jeszcze bawić z tymi ustawieniami, bo ewidentnie tylko z N-ką mam taki problem. Filmy przez USB, gry i filmy na PS3 idealnie chodzą. Nawet już kabel HDMI zmieniałem i to samo :neutral:
Jeszcze spróbuję z innym dekoderem (mam ich w sumie 4), ale prawdę mówiąc nie sądzę, że to wina tego konkretnego dekodera... Tylko cholerka na wszystkich działa - na jakimś kiepskawym LCD Samsung, średniej jakości plaźmie Panasa i na bardzo dobrym Pioneerze Kuro, więc tutaj telewizor jest chyba winny ;)

EDIT:
przed chwilą próbowałem pokombinować z ustawieniami i kicha. Najbardziej rwie na kanałach National Geo. HD i na Discovery HD Showcase, do tego stopnia, że się bardzo nie fajnie ogląda. Na TVN HD (teraz akurat jest W11 w ładnym HD) i tam tego nie widać zbyt mocno.
 
Ostatnia edycja:

Mariow

New member
To znaczy że masz inne platformy i tam spoko działa a z N tnie ? Ja ma cyfrowe UPC i nic nie tnie ale myślę o N i teraz mam zgryza czy aby będzie ok po tym co napisałeś.
 

v80trek

New member
Teraz sprawdzałem dokładnie na National Geo. HD - program "Za kratkami" (czy jakoś tak) i na D6500 rżnie na potęgę, aż się nie da tego oglądać - efekt, jakby się oglądało HD na starym komputerze, który nie daje rady z rozdzielczością a na Pioneerze (Full HD) i Panasonicu (HD ready) nic.
Teraz oglądam "Milion w minutę" na TVN i nie ma żadnego przerywania (jedynie przy szybkim oddaleniu kamery raz ścięło)


Wszystkie telewizory korzystają z N, nie mam innych.
 

nowy84

New member
kalibracja

Witam.
Przywiezli mi ja dzisiaj, i pomyslalem: piekna jestes ue40d6500, laska na kolejne 3-4 lata :)
Wlaczylem i pomyslalem: z charakterkiem troche gorzej, obraz jakis takis niewyrazny do chrzanu :/ ale antena jeszcze analogowa, wiec znowu mysle: ta dziewczyna nie nadaje sie do tak slabych numerow :)
Usadlem, popatrzylem na nia oczkami kotka ze shreka, no i udalo sie :)
To co ta laska potrafi wyciagnac z analogu, jest po prostu niesamowite!
Troszke musialem z nia pogadac, przemowic do rozsadku, ale warto bylo :)
geffer - wrzucilem twoje ustawienia, ale szczerze do analogu dupa blada, mimo to dzieki za to :)
Oto moje ustawienia, uwaga wylacznie pod analogowa antene, ustawiane w nocy w zupelnie ciemnym pomieszczeniu:
tryb obrazu: film
podswietlenie: 8
kontrast: 95
jasnosc: 45
ostrosc: 50
kolor: 50
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:
tonacja czerni: najciemniejsza
kontrast dyn.: nisk.
glebia cz.: 2
gamma: 0
przestrzen kolorow: oryginalna
balans bieli: nie ruszalem
balans bieli-10p: wył.
odcien skory: 0
oswietl. dyn.: wył.
led motion plus: właczone
OPCJE OBRAZU:
ton kolorow: zimny
tryb film: wył.
motion plus: standardowy
I tyle... nie narobilem sie, ale fachowcem w tym temacie nie jestem, wiec nie wiem co da +1 w np. r-offset :)
Proponuje aby w tym temacie kazdy wzucil cos od siebie, jakies regulacje, wlasne kalibracje, a nie tylko krytyka, sami pokazcie co tam z niego wyciagneliscie, bo widac ze np. geffer sie troszke narobil :)
Az nie moge sie doczekac cyfrowego sygnalu...
Mam pytanko, kabli hdmi jest od cholery na Allegro, jaki bedzie najlepszy do tego tv?
Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam...
 

v80trek

New member
Mam pytanko, kabli hdmi jest od cholery na Allegro, jaki bedzie najlepszy do tego tv?
Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam...

Hdmi za 20 czy 100 zł w zasadzie różnicy nie ma jeżeli chodzi o jakość sygnału, ale wykonanie jest inne. U siebie prawdę mówiąc mam kabelki w granicach 80-180 zł - różnią się tylko wykonaniem ;)
 

bartmeces

Member
Witam.
Przywiezli mi ja dzisiaj, i pomyslalem: piekna jestes ue40d6500, laska na kolejne 3-4 lata :)
Wlaczylem i pomyslalem: z charakterkiem troche gorzej, obraz jakis takis niewyrazny do chrzanu :/ ale antena jeszcze analogowa, wiec znowu mysle: ta dziewczyna nie nadaje sie do tak slabych numerow :)
Usadlem, popatrzylem na nia oczkami kotka ze shreka, no i udalo sie :)
To co ta laska potrafi wyciagnac z analogu, jest po prostu niesamowite!
Troszke musialem z nia pogadac, przemowic do rozsadku, ale warto bylo :)
geffer - wrzucilem twoje ustawienia, ale szczerze do analogu dupa blada, mimo to dzieki za to :)
Oto moje ustawienia, uwaga wylacznie pod analogowa antene, ustawiane w nocy w zupelnie ciemnym pomieszczeniu:
tryb obrazu: film
podswietlenie: 8
kontrast: 95
jasnosc: 45
ostrosc: 50
kolor: 50
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:
tonacja czerni: najciemniejsza
kontrast dyn.: nisk.
glebia cz.: 2
gamma: 0
przestrzen kolorow: oryginalna
balans bieli: nie ruszalem
balans bieli-10p: wył.
odcien skory: 0
oswietl. dyn.: wył.
led motion plus: właczone
OPCJE OBRAZU:
ton kolorow: zimny
tryb film: wył.
motion plus: standardowy
I tyle... nie narobilem sie, ale fachowcem w tym temacie nie jestem, wiec nie wiem co da +1 w np. r-offset :)
Proponuje aby w tym temacie kazdy wzucil cos od siebie, jakies regulacje, wlasne kalibracje, a nie tylko krytyka, sami pokazcie co tam z niego wyciagneliscie, bo widac ze np. geffer sie troszke narobil :)
Az nie moge sie doczekac cyfrowego sygnalu...
Mam pytanko, kabli hdmi jest od cholery na Allegro, jaki bedzie najlepszy do tego tv?
Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam...


mam jutro jechac po niego wiec warto czy nie po tych wpisach ze on srednio wypada?taki sobie?
 

Mariow

New member
Panowie czy ma ktoś jeszcze D6500 w połączeniu z N i ma problemy z przycięciami zwłaszcza na kanałach HD ?? Proszę o wypowiedzi.
 

v80trek

New member
U mnie też już nie są takie straszne, ale to zależy od programu jego sygnału. Wczoraj miałem problem z national geo. hd na programie "za kratkami", a dziś w programie "zaklinacz psów" w ładnym HD nie przycięło ani razu. Nie mniej jednak to jest denerwujące, że tylko na tym Samsungu było AŻ tak widać szarpanie, więc...
Ogólnie jestem zadowolony z tego telewizora - filmy blu-ray i gry są wyśmienite, a oglądanie na N są zależne od programu.

Oceniam ten telewizor na 8/10 lub bardzo dobrze z minusem.
 

nowy84

New member
czy warto?

Dzieki za odpowiedzi odnosnie kabli, po prostu nie wiem czy jakosc ma jakies znaczenie w tym wypadku, ale mysle ze lepsze to lepsze, tylko prosilbym jeszcze o jakies naprawde dobre i sprawdzone marki :) (tak wiem ze sam moge sobie poszukac, ale czy to grzech zapytac?)
W odpowiedzi czy warto, odpowiem jednym slowem: Warto i mowie to z czystym sumieniem(choc szczerze nie obbadalem jeszcze wszystkiego, mimo to podtrzymuje)... Ale sam to musisz ocenic... Jesli sie napaliles bierz, bo nie bedziesz zalowal...
Wyglad: sprawa jasna chyba dla kazdego...
Matryca: Zywe, genialne wrecz kolory, wysmienita ostrosc, dobry kontrast (obowiazkowe zmiany w ustawieniach), duza mozliwosc konfiguracji (ja osobiscie preferuje zimne, ale naturalne kolory jak bym spogladal przez okno), zalozyciel posta zapomnial chyba skonfigurowac ustawien :), albo chce kupic 50 sztuk tego modelu w neonet :)
Funkcjonalnosc: Z fajniejszych to pvr (nie tylko odtwarzanie ale i nagrywanie przez usb), adapter tv satelitarnej w zestawie, wifi z dlna i to... ze kazdego dnia o 1:00 sam idzie spac :) (ustawiamy dowolna godzine, dzien tyg., niby takie gowno a cieszy), smarta jeszcze niestety nie obbadalem, i przez dwa dni nie obbadam :/(brak sieci) ale dla mnie to juz bajer majacy mniejsze znaczenie do ogulnej oceny, bo youtube ma juz prawie kazdy tv (ale skype juz nie, olbrzymi plus), za to sterowanie przez galaxy s fajna rzecz...
Cena: Za tej jakosci telewizor w wersji 5 gwiazdek i all exclusive (po prostu ma wszystko, nie wiem czego nie ma, kamery do skype? - to bylby szczyt marzen) cena jest po prostu genialna (3099 w neonet z 3 okularami 3d, gdzies podobno w saturnie we wroclawiu chyba za 2899, ale z dwoma parami, cena jednej w sklepie euro 299zl), konkurencja moze jedynie sony kdl chyba 720 (choc ludzie skarza sie na media w nim zainstalowane) czy cos takiego, bo sharpa (mimo ze chyba dobre opinie) czy lg to w zadnym razie nie porownuje do tego tv(dla mnie nizsza klasa, i nikt mnie nie przekona), nie wiem co jeszcze plazma panasonica? dobre opinie, jednak mi osobiscie plazmy jakos nie leza, ale to jedynie moje odczucie...
3d: nie sprawdzalem jeszcze filmu 3d, konwersja jednym zdaniem do dupy, wielka sciema (ale to akurat chyba w wiekszosci tv) choc moge sie mylic.
Stopien zadowolenia: Powiem tak, w zyciu nie lubie byc robiony w hu..., i czuje ze i tym razem zrobilem naprawde zajeb... dobry bizness :), stopien zadowolenia bardzo wysoki :)

Pozdrawiam.
 

mil999

New member
Co do kabli HDMI to ja mam takie z marketu za 19zł i nie kupię nigdy droższych. To kabel cyfrowy i albo dział albo nie. Droższy może być tylko lepiej wykonany, obrazu nie polepszy. Miałem kiedyś droższy i jedyna różnica była taka że był gruby i sztywny aż w końcu coś mu się przełamało i przestał działać.
 

geffer

New member
Panowie! co do 3d sie nie mylilem, okazuje sie ze Samsung serii D 6100, 6500, 6750 ... nie obsluguje rodzielczosci FULL HD 3D !! Obraz jest wyswietlany w 540p ... na forach zagranicznych jest juz glosno o tym! Samsung o tym wiedzial a teraz proboje sprawe zataic ... Z oficjalnej stronki Samsunga znikly loga FULL HD 3D oraz w niektorych recenzeckich stronach pojawily sie wpisy iz Samsung tej serii nie wyswietla full hd 3d ... jestem w szoku ... czekam 3h na koniec pracy i biegne zobaczyc na pudelko od TV czy jest tam logo full hd 3d ... jesli tak to oddaje telewizor jako niezgodny z umowa ... tutaj macie link do omawianej sprawy : SamyGO • View topic - D6500 3D Resolution NOT FULL HD

oraz tutaj mozecie sami sprawdzic jesli nie wierzycie na swoim TV

Here is the 2D testpic:

http://www.worldserve.de/projects/samsung/Testbild-2D.jpg

you only need to put it on an USB drive an plug this in the TV and then Compare with:

http://www.worldserve.de/projects/samsung/Testbild-3D.mpo the 3D Version.

Niektore sklepy internetowe dalej sprzedaja go jako FULL HD 3D ... Zawsze bylem pozytywnie nastawiony ku Samsungowi ale po takiej akcji jak odwalili to masakra ... Jutro ide so Saturna klocic sie o wydanie nowego TV ( d7000, badz Panasonica VT20 - gt30e ) napewno im nie popuszcze za wprowadzanie klienta w blad
 
Do góry