UE40D6500 - tragiczny obraz, zle 3d ( rozczarowanie! )

walosek

New member
Testowałem ten TV u kumpla. No niestety obraz się lekko tnie na testach (judder). Włączenie mottionów pomaga na chwilę, gdyż po paru minutach potrafi go przyciąć. Na sony ex720 czegos takiego nie ma.
 

toranaga

New member
żródło z demówek w smart hub, również sbs z kompa i dysku hdd gotowe demówki samsunga oraz fimy sbs podpiętego pod tv. a obraz wygląda mniejwięcej tak że głębia jest zachowana ale widząc np. chmury czy cokolwiek innego obk tego przedmiotu jest przezroczysty cień jakby przesunięty obraz nie wiem jak to opisac dokładnie cień duch czy jeszcze inaczej? minimalne cienie są również przy sygnale sd z kablówki cyfrowej ale to sie da przeżyc jeszcze natomiast oglądanie 3d mija sie z celem właściwie

Mam to samo w d6500 właśnie walcze z samsungiem i sklepem. Posiadam ekspertyze Rzeczoznawcy że obraz 3D jest nieprawidlowy. Chyba wszystkie modele serii 6XXX to maja bo serwisant na 2 innych modelach miał,takie same objawy, a Rzeczoznawca na D7000 miał obraz prawidowy.
 

lemon 1971

New member
Mam to samo w d6500 właśnie walcze z samsungiem i sklepem. Posiadam ekspertyze Rzeczoznawcy że obraz 3D jest nieprawidlowy. Chyba wszystkie modele serii 6XXX to maja bo serwisant na 2 innych modelach miał,takie same objawy, a Rzeczoznawca na D7000 miał obraz prawidowy.
niestety nic z tym nie zrobicie w tym modelu to nie jest pelne full hd 3d,,,ten model ma obciete o polowe lini w poziomie,,mialem model 55d6500 ale go sprzedalem-----gdy wyszla sprawa 2 lata temu ze samsung oszukuje z 3d w tym modelu to firma samsung usunela napis z kartonu FULL HD 3D ( ja mialem taki napis na pudle) , w polsce firma olala klientow ale w niemczech niezadowoleni i oszukani tym 3d niemcy mogli wymienic ten model na wyzszy z seri d na 7000,,,,,,ja gdy pisalem i dzwonilem do samsung polska to firma stwierdzila ze wszystko jest ok ,,ze nie ma jeszcze specyfikacji odnosnie 3d i ten model pomimo ze ma 1080 -na 540 lini spelnia warunki 3d---:niewiem:-----poczytajcie w tym forum o seri d 6500 to sie przekonacie ,,,sam kupilem teraz 55 f 7000 i teraz jestem zadowolony a 3d to kosmos
 

mazak02

New member
niestety nic z tym nie zrobicie w tym modelu to nie jest pelne full hd 3d,,,ten model ma obciete o polowe lini w poziomie,,mialem model 55d6500 ale go sprzedalem-----gdy wyszla sprawa 2 lata temu ze samsung oszukuje z 3d w tym modelu to firma samsung usunela napis z kartonu FULL HD 3D ( ja mialem taki napis na pudle) , w polsce firma olala klientow ale w niemczech niezadowoleni i oszukani tym 3d niemcy mogli wymienic ten model na wyzszy z seri d na 7000,,,,,,ja gdy pisalem i dzwonilem do samsung polska to firma stwierdzila ze wszystko jest ok ,,ze nie ma jeszcze specyfikacji odnosnie 3d i ten model pomimo ze ma 1080 -na 540 lini spelnia warunki 3d---:niewiem:-----poczytajcie w tym forum o seri d 6500 to sie przekonacie ,,,sam kupilem teraz 55 f 7000 i teraz jestem zadowolony a 3d to kosmos

No nie do końca firma olała klientów, ja po kilkukrotnym kontakcie i kilku reklamacjach dostałem w zamian nowy d7000. Także jeśli ktoś odpuścił po pierwszym "olaniu" przez firmę to jego problem.
 

toranaga

New member
Mnie nie chodzi o ilość linii tylko poświaty i półcienie. Na zdjęciu widoczne obok postaci piłkarzy. Zdjęcie zrobine przez drugi okular pokazuje poświaty z drugiej strony. Niestety limit załączników jest za mały by zamieścić dwa zdjęcia razem więc drugie pójdzie w kolejnym poście. Mnie interesuje obraz a nie przyczyna powstawania jego wady. jak pisałem wcześniej w ekspertyzie Rzeczoznawcy mam napisane nieprawidłowy obraz. I to powinno załatwić wszystko jak nie to sprawa do sądu i UOKiK. Jeżeli ktoś ma podobne problemy niech da znać. I piszmy do UOKiK im ięcej skarg tym większa szansa na sukces dla wszystkich. Dał nam przykład NC+, że w grupie siła i nie zawadzi zainteresować media. :mrgreen:
 

Attachments

  • 20130728_100634.jpg
    20130728_100634.jpg
    446,7 KB · Wyś: 203

toranaga

New member
Drugi okular. Zdjęcia pochodzą z nagrania dekodera C+ (stop klatka)
 

Attachments

  • 20130728_100257.jpg
    20130728_100257.jpg
    513,4 KB · Wyś: 177
Ostatnia edycja:

toranaga

New member
Chciałbym poinformować szanowne grono, że właśnie dziś wymieniono mi bezpłatnie 37D6500 na nowiutką 40F6500. Warto walczyć do końca o swoje i nie poddawać się po pierwszej odmowie. Obraz 3D bez zastrzeżeń.
 

toranaga

New member
Wymiana nastąpiła w wyniku jak pisałem wcześniej nieprawidłowego obrazu 3D. W modelu F obraz 3D jest rewelacyjny Avatar po prostu wymiata. Efekty półcieni zniknęły całkowicie. Co jeszcze rzuca się w oczy w porównaniu do modelu D, a właściwie uszy to dźwięk. W modelu D dźwięk był dominujący wręcz natarczywy, słyszalny w całym mieszkaniu. Jak oglądałem mecz to słyszałem ciągle "ścisz". Teraz dźwięk jest spokojniejszy nie irytuje swoja wszechobecnością w mieszkaniu. Nawet głośne "dźinjle" są znośne. Co mnie jeszcze cieszy możliwość sterowania dekoderem C+ jednym pilotem. Jeżeli chodzi o obraz to jest OK. Na razie jeszcze eksperymentuje, ale ustawienia standardowe są dla mnie akceptowane. Jedynie podświetlenie podniosłem o jeden stopień. Natomiast filmowe są zbyt zamglone.
Sport szczególnie szybkie sceny np. piłka lecąca nie zostawia smugi jak w modelu D.
W sumie jestem zadowolony z tej wymiany.
 
Ostatnia edycja:

gshock11

New member
Wymiana nastąpiła w wyniku jak pisałem wcześniej nieprawidłowego obrazu 3D. W modelu F obraz 3D jest rewelacyjny Avatar po prostu wymiata. Efekty półcieni zniknęły całkowicie. Co jeszcze rzuca się w oczy w porównaniu do modelu D, a właściwie uszy to dźwięk. W modelu D dźwięk był dominujący wręcz natarczywy, słyszalny w całym mieszkaniu. Jak oglądałem mecz to słyszałem ciągle "ścisz". Teraz dźwięk jest spokojniejszy nie irytuje swoja wszechobecnością w mieszkaniu. Nawet głośne "dźinjle" są znośne. Co mnie jeszcze cieszy możliwość sterowania dekoderem C+ jednym pilotem. Jeżeli chodzi o obraz to jest OK. Na razie jeszcze eksperymentuje, ale ustawienia standardowe są dla mnie akceptowane. Jedynie podświetlenie podniosłem o jeden stopień. Natomiast filmowe są zbyt zamglone.
Sport szczególnie szybkie sceny np. piłka lecąca nie zostawia smugi jak w modelu D.
W sumie jestem zadowolony z tej wymiany.

Mam pytanie w jaki sposób sterujesz jednym pilotem i którym NC+/TV. Jaki masz dekoder ?
 

toranaga

New member
O co konkretnie pytasz? Nie bardzo mogę zrozumieć. Jeżeli chodzi Ci o menu dekodera to po naciśnięciu "more" znajdziesz opcje menu STB.
 

tren90

New member
Witam, mam pytanko. Ja na swoim kartonie nie mam napisu Fulll HD 3D czy mogę stawiać Samsungowi jakieś roszczenia np do wymiany na inny model TV tak jak koledzy w poprzednich postach ?

Na kartonie mam same "3D" tv mam od 1,5 roku.
 

toranaga

New member
Jeżeli masz model D i obraz podobny do mojego (patrz zdjęcia na stronie 21) to reklamuj i odwołuj się jak nie otrzymasz pozytywnej decyzji. Pomocna będzie opinia niezależnego rzeczoznawcy. Ewentualnie dodatkowo reklamuj w sklepie. Walka na 2 fronty przynosi lepsze efekty.
 

toranaga

New member
Jeżeli masz takie same efekty obrazu 3D jak na moich zamieszczonych zdjęciach, czyli poświaty (podwojenie) postaci i innych obiektów. To zgłaszaj jako nieprawidłowy obraz. Pomocna będzie również uzyskana opinia rzeczoznawcy stwierdzająca nieprawidłowość.
 

toranaga

New member
Nie. Mecz nadawany był w 3D. Mecze Realu z Barceloną w Cyfrze nadawane są również w wersji 3D.
Podobne efekty były na programach 3D nadawanych przez TVP HD oraz plików z zewnętrznego dysku jak również z Explore 3D.
 
Ostatnia edycja:
Do góry