UE40D6500 - tragiczny obraz, zle 3d ( rozczarowanie! )

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jestem ciekaw jaka była sprzedaż naszego modelu na całym świecie? Dziesiątki tysięcy czy setki? Samsung gra na czas i bierze wszystkich na przeczekanie. Jak D6500 dostał nagrodę EISA z taką wadą? Oj śmierdzi to śmierdzi.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jestem ciekaw jaka była sprzedaż naszego modelu na całym świecie? Dziesiątki tysięcy czy setki? Samsung gra na czas i bierze wszystkich na przeczekanie. Jak D6500 dostał nagrodę EISA z taką wadą? Oj śmierdzi to śmierdzi.

Z "taką wadą"? Jak wyszło, że telewizory LG z serii Cinema 3D też mają w 3D tylko połowę rozdzielczości w pionie, to LG załatwiło sobie certyfikat "Full HD w 3D" (podpisał się pod nim jakiś instytut, który nigdy wcześniej żadnych certyfikatów Full HD nie wystawiał), a ich spece od PR tłumaczą ludziom, że mózg sam sobie wymyśli informacje, których na ekranie nie widać. I jakoś nie słyszałem, aby jakiś ich klient miał do nich o to pretensje. Jak widać wszystko jest kwestią odpowiednio prowadzonego marketingu.
 

marcinbb

New member
Oczywiście, że wszystko wskazuje na to, że to problem hardware'u. Nie oznacza to jednak, że Samsung nie może zrobić akcji naprawczej polegającej na wymianie modułu elektroniki.
Niestety obawiam się że o ile w przypadku laptopów i baterii mogącej spowodować pożar miała sens taka wymiana. Jednak w TV nie powoduje to jakiegokolwiek zagrożenia życia, i Samsung grzecznie przeprosi bo będzie to o wiele mniejszy koszt niż wymiana "bebechów" u setek tysięcy klientów.

Pozostaje jeszcze zapytać o najważniejsze czy ludzkie oko potrafi dostrzec różnice zakładając że posiadamy 40" TV i oglądamy sygnał "FullHD Samsunga" 3d z odległości 3m i na TV innej firmy posiadającym 3d FullHD.
Myślę że szanse są raczej znikome, i można pokusić się o porównanie do odtwarzania dźwięku Dolby TrueHD vs. DTS-HD na domowym sprzęcie za około 2,5-3k PLN. Większe wrażenie robi znaczek TRUEHD niż to wszystko warte. A jednak brak takiego znaczka może rozczarować - czy nie jesteśmy w podobnej sytuacji?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Rożnica jest dostrzegalna i to szczególnie przy scenach zawierających wolny ruch i linie pod katem około 45-30st. Pojawia się schodkowanie krawędzi, ale nie jest to tragiczne. prawdopodobnie gdyby nikt nam tego nie powiedział to trudno by było to zauważyć.
 

xx5032

New member
Pozostaje jeszcze zapytać o najważniejsze czy ludzkie oko potrafi dostrzec różnice zakładając że posiadamy 40" TV i oglądamy sygnał "FullHD Samsunga" 3d z odległości 3m i na TV innej firmy posiadającym 3d FullHD.
To ja postawie inne pytanie czy portfel Samsunga jest w stanie odczuc koszty reklamacji wykastrowanych tv z odleglosci 3m, jak za cos place to chce to miec, i nie wazne czy korzystam, czy nie. Jutro moze sie nagle okazac ze to nawet nie sa full hd 2d :). A HD z odleglosci 20 metrow na 40" tez nie wyglada juz tak fajnie :)
 

marcinbb

New member
To ja postawie inne pytanie czy portfel Samsunga jest w stanie odczuc koszty reklamacji wykastrowanych tv z odleglosci 3m, jak za cos place to chce to miec, i nie wazne czy korzystam, czy nie. Jutro moze sie nagle okazac ze to nawet nie sa full hd 2d :). A HD z odleglosci 20 metrow na 40" tez nie wyglada juz tak fajnie :)
Zgadzam się mój portfel po zakupie też został wykastrowany podobnie do TV, jednak jako przysłowiowa jednostka nie widzę szansy powodzenia a tym samym rekompensaty za utracone "wartości". Tym samym reklamacja może okazać się trudna lub praktycznie niemożliwa, a jedyną opcją pozostanie dochodzenie swoich praw w sądzie np. w pozwie grupowym - jednak tu też pytanie na jakich prawników będzie stać grupę i jakich ma Samsung - a najważniejsze jak długo będzie trwał taki proces i w której instancji się skończy.
Jednym słowem Panowie i Panie producent dał dupy a my daliśmy jeszcze bardziej że daliśmy się namówić na zakup tego a nie innego modelu. Następnym razem po wybraniu konkretnego modelu TV musimy się wstrzymać z zakupem do czasu aż wyjdą mniej pochlebne opinie.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Pozostaje jeszcze zapytać o najważniejsze czy ludzkie oko potrafi dostrzec różnice zakładając że posiadamy 40" TV i oglądamy sygnał "FullHD Samsunga" 3d z odległości 3m i na TV innej firmy posiadającym 3d FullHD.

Jeśli masz przeciętny wzrok, to z tej odległości różnicy nie zobaczysz.

Obraz Full HD 3D zgodnie z instrukcją telewizora należy oglądać z odległości równej 3 x wysokość panela. W wypadku telewizorów 40-calowych wychodzi to 149 cm.

Siedząc 2 razy dalej i tak widzisz o połowę mniej szczegółów w pionie i połowę mniej szczegółów w poziomie, więc czy jest wyswietlane 1920x1080 różnych pikseli, czy tylko 960x540, to nie ma wówczas dla Ciebie znaczenia.
 

trup

New member
Dziś dostałem odpowiedź od konsultantów SAMSUNGa:

Maksymalna rozdzielczość i częstotliwość odświeżania jaką może Pan
uzyskać na tym odbiorniku to 1920x1080x100hz.

Z tej odpowiedzi według mnie wynika, że obraz SBS nie ma prawa być Full HD 3D, ponieważ dwa obrazy obok siebie mają maksymalnie rozmiar 1920x1080 czyli w najlepszym razie 960x1080 lub 1920x540 wyświetlane na przemian. Czytając o standardzie HDMI 1.4 - nasz TV go ma - jest mowa o większej rozdzielczości dla 3D. Wniosek z tego, że mamy chyba do czynienia z HDMI 1.3 i pół. Nie wiem czy Bluray 3D "wypuszcza" obrazy 1920x1080 przeplatając ze sobą obrazy dla lewego i prawego oka podwajając ilość kl/s bo wtedy by było możliwe w miarę komfortowe oglądanie obrazu Full HD 3D odświeżanego maksymalnie 100Hz (50Hz dla oka co przy LCD może wystarczyć). Sądzę jednak, że jest potrzebna większa rozdzielczość dla 3D ze standardowym odświeżaniem 24, 25, 30, 50, 60Hz a TV ma sobie utworzyć z jednego większego obrazu dwa Full HD z podwójnym odświeżaniem. Jeżeli TV rzeczywiście obsługuje 1920x1080 100Hz to pozostanie nam oglądanie Full HD 3D tylko przy pomocy kart graficznych z PC. Pod poniższym adresem jest opisany standard HDMI:

RMS.pl - technologie audio/video - Opis standardu hdmi i dvi, specyfikacja wersji 1.4a, 1.3b itd.
 

vv0jtas

New member
Informacja za strony samygo:

"Recently, there is an update about the TV that can't show full HD content. Samsung Germany accepted to return 150€ for defected TVs"

A co u nas w Polsce? Pewnie nic :???:

Więcej:

wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_TVs_FULL_HD_3D_Defect
 

Frytejro

New member
Jak juz ktos odgrzebał to i ja dopisze.. przeczytałem caly temat, i oba ustawienia jakie tutaj zaproponowano ze niby sa takie jak na plazmie to stwierdzam - ze ciesze sie bardzo ze nie kupilem plazmy bo bym byl zalamany. Przy tych ustawieniach "kastrujemy" jakosc kolorów do TV LCD sprzed 3-4 lat .... zero "zycia" w tych ustawieniach. Wogole sam tryb film powoduje ze sie "zielono i ciemno" robi. A te ustawienia tyko rozjasniaja obraz lekko i dalej jest on pozbawiony zycia. - Sprawdziłem to z głupia bo bylem ciekaw jak to na plazmie wyglada hehe..
 

farba

New member
Informacja za strony samygo:

"Recently, there is an update about the TV that can't show full HD content. Samsung Germany accepted to return 150€ for defected TVs"

A co u nas w Polsce? Pewnie nic :???:

Więcej:

wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_TVs_FULL_HD_3D_Defect

U nas "nic" bo większość twierdzi, że wszystko OK; tzn nie widzi różnicy bądź nie zelży im na 3D:lol:
Podsumowując: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...
 

tdx

New member
Bez reklam
...ile wg Was warto dac za ten model?
3tys to dobra cena, za te ceregiele?

Powinien być dodawany do każdej paczki lejsów :) Panowie trochę osłabiacie....

Rozumiem osoby które kupiły ten TV na początku zapłaciły ponad 4tys zł w zestawie nawet 1 szt okularów nie było a na pudełku widniało nostalgiczne "logo" FHD3D to się nie dziwię że... że byli wściekli

Ale jak ktoś kupił ten TV ostatnio, kiedy już wszystko było wiadome - ściągnięta informacja o fhd3D, 2x okulary w zestawie i cena 3tys i ktoś krzyczy jaki jestem poszkodowany wymieńcie mi na D7000.. :)
 

massiwo

New member
ja nie kupilem, pytam czy warto za niego dac 3tys, poniewaz stoje przed wyborem i zakupem pierwszego telewizorka, do nikogo nie mam o nic zalu tdx
 

tdx

New member
Bez reklam
massiwo;716********* napisał:
ja nie kupilem, pytam czy warto za niego dac 3tys, poniewaz stoje przed wyborem i zakupem pierwszego telewizorka, do nikogo nie mam o nic zalu tdx

Wiem spoko że cytat był z Twojego posta nie oznacza że mam na myśli Ciebie.
Opłaca się dać za ten TV 3000-3200zł i masz bardzo dobry sprzęt. Fakt że było zamieszanie w 3D i TV go nie wyświetla tak jak np EX720 czy D7000.
Ale jest to jeden z fajniejszych modeli w tym roku :) Zresztą nawet otrzymał nagrodę za najlepszą sprzedaż w Europie :)
 

Marek36

New member
Myślę o jakimś tanim sklepie internetowym
Zaufanie mam np do elecrto, a Ty byś coś polecił?

I to jest wlasnie problem, kupowanie w necie i potem rozczarowanie.
Wszyscy mają teraz pretensje , a sami nawet nie przetestowali w sklepie half 3D a Full 3d.
Przecież różnica jest widoczna ( z bliskiej odległości ).

Wydaje mi się ,że gdyby nie ten koleś który to wykrył i udowodnił, dzisiaj wszyscy byli by zachwyceni 3D w D6500:)
 
Do góry