UE40D6500 - tragiczny obraz, zle 3d ( rozczarowanie! )

nuKER1

New member
Witam, mam dwa pytania odnośnie opisywanego tv. Pierwsze to wklepanie parametrów RGB, jak w tym poście:
ZDJĘCIE
Film Tryb obrazu
Podświetlenie 8 (3D: 11)
Kontrast 95 (3D: 9
jasność 46
Ostrość 10 (TV: 25)
kolor 50
50/50 Tint
ZAAWANSOWANE
Czarny tonowe
Kontrast dynamiczny Off
Szczegółowość cienia 1
gamma 0
Przestrzeń barw niestandardowe
0 Flesh Tone
Wyostrzanie krawędzi Off
Oświetlenie Motion Off
xvYCC Off
Motion Plus Led Off
Opcje obrazu
Ton kolorów Warm2
Digital Noise Filter Off
Filtr szumów MPEG Off
HDMI Black poziomie n / a
Film Tryb n / a
Motion Plus Wyczyść

R G B
Kolor Przestrzeń czerwony 57 0 0
Kolor Zielona strefa 3 54 2
Kolor Przestrzeń Niebieski 0 0 58
Przestrzeń barw Żółty 53 52 2
Kolor Przestrzeń Cyan 0 54 54
Kolor Magenta przestrzeni 49 3 49

R-Offset 22
G-offset 24
B-Offset 26
R-Gain 13
G-Gain 24
B-Gain 29

R G B
1 4 4 0
2 2 3 1
3 0 1 0
4 -2 -1 -1
5 0 -2 -2
6 1 -1 -2
7 0 0 0
8 1 0 1
9 1 -1 3
10 1 -1 4


Wszystko ustawiłem tak jak jest wyżej napisane, oprócz tego:
R G B
Kolor Przestrzeń czerwony 57 0 0
Kolor Zielona strefa 3 54 2
Kolor Przestrzeń Niebieski 0 0 58
Przestrzeń barw Żółty 53 52 2
Kolor Przestrzeń Cyan 0 54 54
Kolor Magenta przestrzeni 49 3 49

R-Offset 22
G-offset 24
B-Offset 26
R-Gain 13
G-Gain 24
B-Gain 29

R G B
1 4 4 0
2 2 3 1
3 0 1 0
4 -2 -1 -1
5 0 -2 -2
6 1 -1 -2
7 0 0 0
8 1 0 1
9 1 -1 3
10 1 -1 4
Nie wiem jak to wklepać i gdzie....?
Drugie pytanie jest odnośnie oprogramowania, obecnie posiadam wersje 1014, z tego co widzę są dostępne przynajmniej dwie nowsze wersje systemu, ale jak próbuję zrobić aktualizacje z poziomu telewizora to pisze że nie ma żadnej? Pewnie będę to musiał robić za pomocą USB, jeżeli tak to skąd ją ściągnąć?
 

mariano105

New member
witam wszystkich. czy cienie wyglądające jak podwójny obraz przy odtważaniu 3d ( model ue 37d6000 ) są rzeczą normalną ktoś się spotkał z czyms takim? telewizor posiadam od 2 tyg. i wszelkie możliwe próby regulacji w ustawieniach niewiele wnoszą, nie wiem czy to jakaś usterka czy poprostu tak juz będzie przy 3d i czy dzwonic na serwis ???
 

mariano105

New member
żródło z demówek w smart hub, również sbs z kompa i dysku hdd gotowe demówki samsunga oraz fimy sbs podpiętego pod tv. a obraz wygląda mniejwięcej tak że głębia jest zachowana ale widząc np. chmury czy cokolwiek innego obk tego przedmiotu jest przezroczysty cień jakby przesunięty obraz nie wiem jak to opisac dokładnie cień duch czy jeszcze inaczej? minimalne cienie są również przy sygnale sd z kablówki cyfrowej ale to sie da przeżyc jeszcze natomiast oglądanie 3d mija sie z celem właściwie
 

tdx

New member
Bez reklam
brzmi jak przesłuch... Choć oczywiście nie powinno tak być.
Masz 2 pary okularów na obu jest tak samo?

Jeśli tak to soft spróbuj zaktualizować może pomoże.
 

mariano105

New member
mam 2 pary na obu tak samo niestety. soft ten który się dało zaktualizowałem bo ten który się pojawił wczoraj sie nie instaluje nie widzi pliku do zaktualizowania.
czyli co dzwonic do nich?
 

mariano105

New member
tzn. próbowałem to jakos skorygować w menu tv ustawieniami obrazu natomiast w menu serwisowym się nie bawiłem niczym jedynie zmieniałem model na wyższy tzn z d6000 na d6500 ale wtedy z 3d to była zupełna porażka więc wróciłem do modelu d6000.
ustawienia ekranu w menu też resetowałem nic to nie dało , a reset w menu serwisowym obawiam sie też nic nie da skoro ten problem jest od pierwszego uruchomienia telewizora po przyjeżdzie ze sklepu i przed jakimikolwieg ingerencjami w ustawieniach.
 

klaus71

New member
Bez reklam
na 99% to crosstalk - po prostu jesteś na to wyczulony więc to łatwo wyłapujesz.
na aktywnym 3d w lcd jest spory więc łatwo dostrzegalny.
 

toninio

Banned
Panowie czy ma ktoś jeszcze D6500 w połączeniu z N i ma problemy z przycięciami zwłaszcza na kanałach HD ?? Proszę o wypowiedzi.
Ja mam również taki problem tylko że na dm800 hd, bardzo lubię ostry i bardzo wyraźny obraz, lecz gdy ustawiłem na tym tv podświetlanie i kontrast na full, obraz zaczyna się przycinać tak jakby nie zdążał za jakąś sceną i to mnie bardzo niepokoi że taki telewizor i za takie pieniądze nie radzi sobie z płynnie z dynamicznymi scenami i pokazuje to tak jak gdyby nagle zwalniał, nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo wcześniej również posiadałem samsunga lecz tylko lcd a nie led i tak się nie działo ?l
Mam ten tv dopiero od poniedziałku i próbuje różnych ustawień i powiem szczerze że pomaga dopiero zjechanie ustawień na niższe parametry i wtedy tak się nie dzieje, ale to jak dla mnie to żadne rozwiązanie ? :(
 

Hasz77

New member
Witam,
Od tygodnia jestem posiadaczem ue40d6500 i wszystko byłoby ok. gdyby nie balans bieli, tzn. mam ustawienia jak podał kolega geffer na str.3. i wczoraj zauważyłem podczas meczu realu z apoelem, że koszulki królewskich czasem tak dają po oczach, że nie sposób oglądać. Podobna sytuacja była na retransmisji na tvp2 kabaretu z Opola, tzn. na scenie był biały czajnik na stoliku i momentami tak "świecił", że nie można było rozpoznać czy to jest czajnik. Dlatego proszę o poradę czy można coś z tym zrobić.
Pozdr.
 
Do góry