UE40D6500 - tragiczny obraz, zle 3d ( rozczarowanie! )

panorafix

Member
Ja tam nie przypominam sobie żebym gdzieś widział na specyfikacji swojego telewizora czy na kartonie ful hd3d.Ale co jakaś łatka jest w stanie to załatwić czy tylko ingerencja w elektronikę?
 

geffer

New member
napisalem do Federacji konsumentow o rade co w tym przypadku robic... chociaz analizujac kodeks oraz przepisy prawne dotyczace towaru niezgodnego z umowa mozemy powolac sie na : reklamy z ktorymi tv figuruje ( tutaj bez problemu znajdziemy logo FULL HD 3D, ba niektore sklepy sprzedaja go jako FULL HD 3D, poza tym na targach elektroniki Samsung zapowiedzial ze cala nowa seria D czyli modele wystepujace na rok 2011 beda w standarcie FULL HD 3D ... Gdzies na US forach wyczytalem ze user manualu mozna znalezc zapisek o konwersji 3d w 1080p i na to mozna sie m.in powolac ... wroce do domu to doglebnie zanalizuje wszelkie instrukcje, pudelko ... lecz tak jak mowilem ... tematu nie mam zamiaru odpuscic

przydalo by sie otworzyc nowy topic i sprawe naglosnic ... bo w PL nie widzialem aby ktos taki temat poruszal ...
 
Ostatnia edycja:

nowy84

New member
3d full hd?

Sprawdzalem, ja na pudelku, ani nigdzie indziej nie mam napisu, ani znaczku 3d full hd, tylko wszedzie 3d :/ Pomysle nad tym co zrobic, mam 10 dni na zwrot, wiec sie nie martwie... Z jednej strony generalnie mam w dupie to cale 3d, z drugiej beznadziejnie miec co jak co towar wybrakowany :( Proponuje ci co jak co po prostu oddac ten telewizor, bo serii 7 na pewno ci nie dadza za friko :) Od poczatku ten telewizor ci nie pasowal, wez sobie plazme panasonica i juz... Dla mnie mimo wszystko nie ma tragedii, to dobry model, powoli w pelni zaczynam przekonywac sie do jego mozliwosci, i nie widze za bardzo alternatywy dla tego tv, chyba ze macie jakies propozycje??? Musze przemyslec co zrobic... Mam laptop samsunga (dwa lata r522 z karta amd 4650 - praca ciagla 24h, traktowany bez szacunku, czesto gry np. GTA4, a jest jak nowy!, cichutki w zasadzie bezglosny, bez zadnego czyszczenia, dmuchania itd, nigdy ani razu sie nie przycial!) Przekonalem sie do tej marki na 100% i nie wiem...
Najbardziej irytujace jest to, ze taka organizacja jak np. EISA przyznala mu nagrode jako najlepszy zakup - czy to czasem nie podwarza wiarygodnosci tej organizacji...

Pozdrawiam... Jednak bez usmiechu :/
 

geffer

New member
pomalu jak pisalem wczesniej zaczalem sie przekonywac ku temu TV aczkolwiek kupilem tv ktory mial by spelnic wszystkie dzisiejsze standardy czyli DVB-T FULL HD oraz FULL HD 3D ... nie mam zamiaru miec towaru z gorszej polki tylko dla tego ze Samsung zrobil konsumentow w konia ... TV powinien byc sprzedawany jako 3d ready a Samsung wypuszczajac serie D6 na rynek mowil iz jest standard FULL HD 3D zapewniony ... jesli chcec miec towar niezgodny z domyslna specyfikacja to juz Twoja wola ... ja na pewno nie i bede walczyl o swoje.
 

xx5032

New member
a ja mam pytanie: co to jest full hd 3d?
i jak powstaje obraz 3d?
wedlug mojej wiedzy to obraz 3d powstaje z dwoch obrazow, dla lewego i prawego oka, lewo prawo lub gora dol, to jak ma byc fullhd dla kazdego oka,
podonie jak z przeplotem, tylko 1080p ma rozdzielczosc 1920x1080 a przeplot o polowe mniej dla kazdej klataki.

nowy84: bo widac to najlepszy zakup, ktos gdzies na forum napisal lepsze jest tam gdzie nas nie ma, ale w tej kategorii cenowej i klasowej ciezko znalezc godnego konkurenta, sa tv lepsze ale i z lepsza cena. Dobry tv za dobre pieniadze, nie oczekujcie od d6500 zeby gral jak philips 9706
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja bym był nieco bardziej ostrożny :)
(trzeba by to sprawdzić - ja sprawdzę to w piątek dopiero) ale...

Zdjęcia są z PS3 źródło jak wiadomo 1.3 (zobaczcie skąd pochodzą zdjęcia) (1 zdjęcie 2D>3D)
stuepfnick.macbay.de
Ostatnie pewnie z kompa Nvidia i też nie jest full hd 3D 1920x1080 i dlaczego górną klatkę pokazuje dobrze? A co z SBS? czy taki sam efekt jest?
 

nowy84

New member
Przeciez to oczywiste ja tez nie chce miec gorszego produktu i mysle co zrobic, pozniej kolo 16 wysle maile gdzie sie da co z tym faktem zrobic (samsung polska), jesli to kwestia jakiegos modulu, to niech przyjezdzaja wymieniaja i po problemie, choc przypuszczam ze to moje czcze gadanie, napisalem tylko szczerze ze poza tym 3d telewizor jest fantastyczny i tyle, o 3d od razu wyrazilem sie w 4 literach (ale ogladalem ten efekt na wielu tv, i nigdzie mi sie to nie podobalo, gdzies wyczytalem ze podobno lg robi to samo, i nie zdziwie sie jak zaraz to samo bedzie w sony czy innych tv), mysle ze to jeszcze nie czas na ta technologie, ale jesli pisza 3d full hd, to taki ma byc i koniec... Widze ze bojowy i poczciwy z ciebie czlowiek :), wiec daj znac jak ci poszlo, bo to w interesie wszystkich posiadaczy tego modelu... Z gory dzieki...
 

geffer

New member
Ja bym był nieco bardziej ostrożny :)
(trzeba by to sprawdzić - ja sprawdzę to w piątek dopiero) ale...

Zdjęcia są z PS3 źródło jak wiadomo 1.3 (zobaczcie skąd pochodzą zdjęcia) (1 zdjęcie 2D>3D)
stuepfnick.macbay.de
Ostatnie pewnie z kompa Nvidia i też nie jest full hd 3D 1920x1080 i dlaczego górną klatkę pokazuje dobrze? A co z SBS? czy taki sam efekt jest?

Z tego co wiem to masz D7000 ... tam tego problemu nie ma ... ten problem jest tylko w D6 serii ... SBS, FULL HD 3D ( zrodlo Panasonic Bluray, ps3, denon bluray, po usb ... wszystko kablem hdmi 1.4 ) ... tutaj nie ma co gdybac ... w tej serii nie ma sposobu na wyswietlenie FULL HD 3D ... jest temat na avsforum co chlopaki tez nie wierzyli, zaczeli testowac na wszelakiej masci bluray'ach ... i wszedzie taki sam efekt ... przy 3d samsung d6 zaniza rozdzielczosc !
 

geffer

New member
To face it out a little:

YES the TV is sold as an 3D FULLHD TV, but (no matter wich source was tested -> every time the same!) all tested D6 Series TV reduced the resolution in 3D mode.

In the short manual it is advertised with "2D in 3D con
version at any time" so it has to convert ANY 2D Full HD material to 3D Full HD-but it don't!

This would not be such a problem, but it also reduces the resolution of nativ Full HD 3D Films streamed by an Samsung D6500 BDP.

So someone created a special 3D Testimage (which looks pretty fine on D7 Series and above) and until now we got the only positive response from ONE UE55D6500 user, other 55" users describe exactly the same!


So please, visit the Wiki, download the testimage and check whether your TV reduces the quality too.
------------------------------------------------------------------------------------------------
i po krotce spolszczone przeze mnie :

Aby zobrazowac po krotce:


Tak, TV jest sprzedawany jako 3D FULLHD TV, ale ( nie wazne jakie zrodlo testowane -> za kazdym razem jest tak samo! ) wszystkie TV serii D6 redukuja ( zanizaja ) rozdzielczosc w trybie 3D

W skroconej instrukcje jest zareklamowane ze " konwersja z 2D do 3D za kazdym" wiec TV musi konwertowac Kazdy 2D FULL HD material na 3D FULL HD - lecz niestety prawda jest inna!

To nie bylo by problemem, ale takze redukuje rodzielczosc natywna filmow ( FULL HD 3D ) puszczanych przez BluRay Samsunga D6500 BDP
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Nie ważne co ja mam... piszesz o braku full hd3D a wszystkie fotki są ze źródeł max 1920x1080 (przecież jest napisane w jakiej rozdzielczości są to zdjęcia)

Zresztą sprawdzić nie zawadzi :)
 

geffer

New member
Nie ważne co ja mam... piszesz o braku full hd3D a wszystkie fotki są ze źródeł max 1920x1080 (przecież jest napisane w jakiej rozdzielczości są to zdjęcia)

Zresztą sprawdzić nie zawadzi :)

dobra widze ze troche nie kumasz o co chodzi ... co z tego ze masz wyswietlone 1080p jesli de facto takiej rozdizelczosci nie ma! w D7000 jest wszystko ok napisze to jeszcze raz ... problem jest w D6100, D6500, D6750... Wez sobie postaw telewizor FULL HD 3D a obok niego domniemany FULL HD 3D D6500 ... roznica jest diametralna ! jak ktos nie widzi roznicy w rozdzielczosci to nie mamy tu oczym mowic ... sprawa tak czy siak poszla dalej i mam zamiar ja naglasniac dalej!
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie nie kumam :)
Tak jak napisałem spokojnie sobie porównam D6500 z D7000 i nawet zdjęcia zrobię :)

A Ty nie miałeś sobie wymienić tego tv na jakiś inny?
 

geffer

New member
mialem wymienic aczkolwiek doszedlem po kalibracji telewizora do zadowolenia i postanowilem ze jednak samsung u mnie zostanie :) okazalo sie ze nie jest tak pieknie i nie ma full hd 3d :D
 

tdx

New member
Bez reklam
czyli z tematu UE40D6500 - tragiczny obraz, zle 3d ( rozczarowanie! ) zostało nam jeszcze złe 3D :)
Przydała by się zmiana tematu :)
 

nowy84

New member
Dobra wyslalem maila z zapytaniem do samsunga, jak dostane odpowiedz dam znac, jak nie, tez... Ale to bedzie oznaczalo tylko jedno: ze maja nas w ...
Geffer, szczerze to ja cie nie kumam, skad ty sie urwales?, najpierw robisz panike, straszysz ludzi w stylu "wielkie rozczarowanie" i przy plazmie to padaka, pozniej w stylu "wielkie oszustwo" i ze tego za nic nie zostawisz, a teraz ze spokojem oznajmiasz ze zostajesz przy tym telewizorze bo ci sie podoba... Czy tylko ja widze ze cos tu jest nie tak? :/ Nie wiem, jestes jakims fanem radia maryja czy jak? Czyli co?, juz jednak nie plazma?
 

geffer

New member
Panie wez sie Pan ogarnij, odpowiadalem na pytanie kolegi powyzej, spytal sie czemu nie zamienilem wczesniej na inny tv, wiec napisalem ze jestem zadowolony z kalibracji i zostaje tv u mnie, a kiedy juz podjalem taka decyzje okazalo sie ze jest pozbawiony full hd 3d ... sory ale jak ktos ma problemy z czytaniem ze zrozumeniem wowczas tak interpretuje posty nektorych uzytkownikow
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Facet kupił tv dzięki opiniom z sieci a teraz ma do wszystkich pretensje....
p.s. Ciekawe ile osób jest w stanie odróżnic obraz FHD 3D, o ile taki można z jakiegos urządzenia wyswietlić.....
 
Do góry