Samsung Seria D6 - NIE FULL HD 3D !! (sprawa w toku)

arkadi-sea

New member
Film to Avatar 3D. W formacie mkv. Rodzielczość sprawdzałem programem MediaInfo i pokazał mi, że ma rozdzielczość 1920x1080. Odtwarzałem go z kompa przez AllShare. Postaram się dziś zrobić fotkę, to wam tu pokażę.

Jeśli puściłeś go, a masz go w trybie 1, czyli 3D przez Side by Side to różnicy może nie zauważysz, ale jakbyś puścił wersję w trybie 2, Top and Bottom, to strata rozdzielczości jest ogromna.

Polecam zapoznać się z: Jak sprzedać Half-Quarter HD 3D czyli 3D jakości SD jako FullHD oraz D67x00 Full HD 3D defekt

Jako test ściągnij plik Test FullHD 3D rozpakuj zipem lub 7z programem ten plik na pendrive.
Włóż pendrive do portu USB telewizora, przeglądaj zawartość USB jako zdjęcia.
Znajdź ten plik na pendrive Testbild-HalfHD-2D.jpg to będzie test FullHD w 2D, zaobserwuj jakość obrazu, a zwłaszcza jakość czcionki ciągu znaków ABCDEFGH.... i tak dalej, które znajdzie góra- lewa strona pod niebieskim kwadratem.
A teraz znajdź na pendrive plik: Testbild-HalfHD-3D.mpo i odtwórz go, otrzymasz ten sam obraz, lecz w trybie 3D T&B, poznasz go, iż w środku obrazu koło napisu FullHD będziesz miał znak 3D. I teraz poszukaj ciąg znaków alfabetu ABCDEFG.... pod niebieskim obrazem, a zauważysz jak jakoś obrazu się pogorszyła w trybie 3D co do FullHD w 2D. Zobaczysz jakby obraz został okrojony z ponad połowy rozdzielczości.

Daj znać czy ci się udało.
 
Ostatnia edycja:

sniacy

New member
Jak dobrze, że natknąłem się na ten wątek, bo zastanawiam się nad wyborem właśnie między innymi tego modelu. Przeczytałem cały wątek i widzę, że samsung ładnie dał ciała z tym 3d...
Delikatnie już swoje zdanie wyrobiłem, ale ciekawi mnie jakaś jeszcze opinia, co do zakupu tego tv.
Definitywnie: NIE?
Definitywnie: TAK?
Opcjonalne...?
 

trup

New member
Jak dobrze, że natknąłem się na ten wątek, bo zastanawiam się nad wyborem właśnie między innymi tego modelu. Przeczytałem cały wątek i widzę, że samsung ładnie dał ciała z tym 3d...
Delikatnie już swoje zdanie wyrobiłem, ale ciekawi mnie jakaś jeszcze opinia, co do zakupu tego tv.
Definitywnie: NIE?
Definitywnie: TAK?
Opcjonalne...?
Szukam telewizora do drugiego pokoju i chyba poczekam jeszcze parę miesięcy bo wydać powyżej 3tys. na stosunkowo krótki czas mi się nie widzi. Jak zależy Ci na dobrym 3D to go nie kupuj, z kolei w tej lub podobnej cenie konkurencja ma sprzęt FHD 3D. Z kolei już jest w sprzedaży model Toshiby wyświetlający obraz 3D bez okularów. Jak masz do wydania 4tys. to zainteresuj się modelem 42WL863. Nie widziałem go jeszcze na żywo, ale czytając na stronie producenta o zastosowanych technologiach w tym modelu, relacja jakości do ceny przedstawia się bardzo dobrze. Firma u nas prawie niewidoczna ale może warto się nią zainteresować.
 

sniacy

New member
No faktycznie fajny telewizor, ale u mnie odległość od telewizora wynosi prawie 4m, wiec tylko powyżej 46 szukam tv.
Dodatkowo matryca nie może być błyszcząca, co dyskwalifikuje Toshibę, a miałem na oku ten model:
Toshiba 46SL863
To całe 3d to będzie dla mnie tylko opcja. Telewizor do 4500zł, przez rodziców będzie używany do codziennego oglądania. Dla mnie natomiast będzie służył do oglądania filmów w rożnych formatach divix, dvdrip, mkv itd., korzystania z internetu przez wifi, może przy przypływie gotówki jakaś konsolka by się też mogła podpiąć a samsung znany jest ze swojej multimedialności.
Zastanawiam się też nad modelami:
Sony KDL-46EX720

Sony KDL46HX800

Sharp LC-46LE830 E

Sharp LC46LE925E
 

marekmm

New member
Witam. Co do samsunga 6750 myślicie że będzie w przyszłości możliwość że po zmianie softu to niepełne HD3D zmieni się w pełne? czy może to sprawa sprzętowa w tym modelu?
 

trup

New member
No faktycznie fajny telewizor, ale u mnie odległość od telewizora wynosi prawie 4m, wiec tylko powyżej 46 szukam tv.
Dodatkowo matryca nie może być błyszcząca, co dyskwalifikuje Toshibę, a miałem na oku ten model:
Toshiba 46SL863
To całe 3d to będzie dla mnie tylko opcja. Telewizor do 4500zł, przez rodziców będzie używany do codziennego oglądania. Dla mnie natomiast będzie służył do oglądania filmów w rożnych formatach divix, dvdrip, mkv itd., korzystania z internetu przez wifi, może przy przypływie gotówki jakaś konsolka by się też mogła podpiąć a samsung znany jest ze swojej multimedialności.
Zastanawiam się też nad modelami:
Sony KDL-46EX720

Sony KDL46HX800

Sharp LC-46LE830 E

Sharp LC46LE925E
O błyszczących matrycach była już mowa na tym forum. Ja wolę takie bo mają lepsze kolory, a odbicia są znikome. Każdy sprzęt ma zalety i wady. Proponuję Ci rozpisać je do każdego telewizora włącznie z ceną i wyposażeniem, zaznaczyć co jest ważne, skreślić nieważne, a wtedy będziesz wiedział więcej.
 

trup

New member
Witam. Co do samsunga 6750 myślicie że będzie w przyszłości możliwość że po zmianie softu to niepełne HD3D zmieni się w pełne? czy może to sprawa sprzętowa w tym modelu?
Problem chyba nie tkwi w sprzęcie a w woli producenta. Przy takiej różnicy w cenie z modelem D7000 spadłaby zupełnie ich sprzedaż. Wideofile i tak wydają więcej kasy na sprzęt najlepszej jakości. Moim zdaniem jak seria D6500 ma panele 100Hz to poprawne wyświetlanie obrazu FHD 3D jest możliwe, ale raczej nie licz na soft. Może jakiś soft alternatywny? Myślę, że wypuszczą nowy model np. D6900 w cenie pomiędzy i tak zapełnią lukę dla tych co chcą mieć FHD 3D a wydać rozsądną cenę.
 

sniacy

New member
O błyszczących matrycach była już mowa na tym forum. Ja wolę takie bo mają lepsze kolory, a odbicia są znikome. Każdy sprzęt ma zalety i wady. Proponuję Ci rozpisać je do każdego telewizora włącznie z ceną i wyposażeniem, zaznaczyć co jest ważne, skreślić nieważne, a wtedy będziesz wiedział więcej.

Czytałem ten wątek, co kto woli. Ze względu na to, że mam bardzo oświetlony salon bez żaluzji, rolet, czy firanek szukam matowej matrycy, żeby maxymalnie zmniejszyć refleks odbijających się przedmiotów.
Chyba zrobię tak jak mówisz, ale byłbym wdzięczny też za jakieś inne opinie co do podanych modeli, posiadaczy takowych najlepiej ;]
 

brun

Member
czy d7000 ma fizycznie większą rozdzielczość i po podziale na L P ostatecznie wychodzi Full HD 3D, na czym polega ta różnica między d6500 i d7000?
 

trup

New member
czy d7000 ma fizycznie większą rozdzielczość i po podziale na L P ostatecznie wychodzi Full HD 3D, na czym polega ta różnica między d6500 i d7000?
Oba w 2D mają taką samą rozdzielczość czyli FHD. W 3D w serii D6500 z powodu tylko znanemu producentowi jakość obrazu spada niezależnie od tego co oglądasz. Widać to bardzo wyraźnie na ukośnych liniach w postaci ząbków. W D7000 owe linie wyglądają dokładniej, a co za tym cały obraz zawiera więcej szczegółów. Obraz SBS nawet w D7000 nie ma pełnego HD a ten sam w D6500 jest dużo gorszy. Proponuję Ci zainteresować się technologią Resolution+ w TOSHIBAch, która podobno potrafi skalować SBS do pełnego HD. Godny zainteresowania jest model Toshiba 42WL863 - Telewizor LED - CENA w RTV EURO AGD
 

farba

New member
Witam. Co do samsunga 6750 myślicie że będzie w przyszłości możliwość że po zmianie softu to niepełne HD3D zmieni się w pełne? czy może to sprawa sprzętowa w tym modelu?
Moim zdaniem nie ma szans. Podobno D6XXX ma za słabe bebechy żeby uciągnąc FHD3D. Sprawa ciągnie się od dobrych kilku tygodni, więc gdyby była taka możliwość, już dawno by to zrobili.
 

arkadi-sea

New member
Mogę się pochwalić tym, iż dziś zdałem UE46D6500 i odebrałem UE46D7000.
Po podłączeniu telewizora zauważyłem wiele pozytywnych zmian, kanały szybciej się przełączają, nie klatkuje, problem zawiech dostępu do sieci wifi rozwiązany, nie smuży, lepiej podświetlona matryca i czerń wygląda lepiej.

Jutro potestuje film Avatar w 3D i podzielę się wrażeniami.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Pytanie o 3D HD...

.. do tych ,którzy reklamowali ten model. Na jakiej zrobiliście to podstawie ? Bo na stronie Samsunga nie ma nigdzie informacji ( także w odniesieniu do wyższych modeli ), że odtwarza on 3D HD.
 

grzes1108

New member
witam. czy d6900 ( currys uk ) tez niewyswietla 3d w full hd? niemoge nigdzie znalezc informacji na ten temat. tv przywoza jutro i niewiem czy odbierac czy odrazu reklamowac. z gory dzieki za odpowiedz.
 

arkadi-sea

New member
czytam i czytam i widze ze 6500 i 6750 niewyswietla 3d full hd a 7000 tak nic niemoge znalezc o 6900 :(

Całą seria 6xxx ma problem z wyświetlaniem FullHD w 3D.

Przy okazji oglądałem Avatar FullHD w 3D na serii 7xxx, różnicę da się zauważyć.
Po pierwsze o wiele większy komfort oglądania, brak moiry - lekkiego rozmycia obrazu oraz słabszego kontrastu, z powodu pogorszenia się rozdzielczości, którą miałem w 6500 z braku FullHD w 3D.
Po drugie brak smużenia i denerwującego migotania obrazu, w ogóle nie odczuwalne zmęczenie oczów - wiadomo real time 200Mhz - 800Mhz z MicroDimming
Po trzecie lepszy kontrast co też zauważyłem.
 
Ostatnia edycja:

Pit1982

New member
Cześć, czy są tutaj jakieś osoby, którym rzeczywiście udało się reklamować TV D6500? Na jakieś podstawie Wam się udało?

Pod koniec listopada 2011 ściągałem ze strony instrukcję obsługi (mam ją na dysku) zawiera ona zapis FULL HD 3D, którego w obecnej instrukcji już nie ma. Jakby nie patrzeć jest to jakimś dowodem w sprawie...
 
Do góry