Samsung Seria D6 - NIE FULL HD 3D !! (sprawa w toku)

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Ktoś tu wcześniej pisał, że w Germanii dają od 100 do 150 ojro w zależności od wielkości ekranu także jest jakiś punkt odniesienia.
 

sisimon

New member
Ja pisałem do Samsunga i jak zwykle odpowiedz szablonowa. Gdy się upierałem dalej, kazali mi dzwonić do serwisu Samsunga i tylko tam próbować reklamować. Pewnie trzeba będzie spróbować .... piasłem też do Media Markt gdzie go kupiłem czy mogę go u nich reklamować - niestety nie dostałem jeszcze odpowiedzi i boję się że jej nie dostanę :(
 

tdx

New member
Bez reklam
sisimon reklamować możesz zawsze - masz do tego prawo.

Zastanów się tylko w jaki sposób zrobić to najlepiej
 

arkadi-sea

New member
W Sobotę miną termin odp. na moją reklamację. Jak dotąd brak odzewu ze strony sklepu MediaE jak i spółki TERG zarządzającej tą siecią.

Czy takiej sytuacji lepiej jest napisać kolejne pismo z prośbą o wyznaczenie terminu odbioru telewizora D6500 oraz zwrotu gotówki lub wymiany na model D7000, z uwagi na uznanie mojej złożonej pisemnie reklamacji przez brak odp. na reklamację w ciągu 14 dni?

Czy lepiej podjechać do sklepu z telewizorem i kopią złożonej wcześniej pisemnie reklamacji, żądając zwrotu gotówki?

Szukam konkretnego rozwiązania, bo nie chcę pozostać w sytuacji, w której to ja oddam reklamowany telewizor jako niezgodny z umową, a zostanę bez kasy jaki i bez telewizora i miałbym się miesiącami bawić w przepychanki listowne.
 

bluray

Banned
Jeszcze poczekaj.
Trzeba było zawieźć fizycznie TV do sprzedawcy i reklamować brak Full HD w trybie 3D. Oraz wskazać taki zapis w opisie ofertowym produktu.
Czyli reklamować należy: brak zgodności produktu z ofertą handlową.
W takiej sytuacji sprzedawca ma 2 tygodnie za załatwienie sprawy.
Z małymi wyjątkami.


Podejrzewam, że takiego zapisu w opisie nie ma więc nic się nie wygra.
Literki na pudełku to jeszcze nie treść oferty handlowej w znaczeniu kodeksowym.
 

arkadi-sea

New member
Jeszcze poczekaj.
Trzeba było zawieźć fizycznie TV do sprzedawcy i reklamować brak Full HD w trybie 3D. Oraz wskazać taki zapis w opisie ofertowym produktu.
Czyli reklamować należy: brak zgodności produktu z ofertą handlową.
W takiej sytuacji sprzedawca ma 2 tygodnie za załatwienie sprawy.
Z małymi wyjątkami.


Podejrzewam, że takiego zapisu w opisie nie ma więc nic się nie wygra.
Literki na pudełku to jeszcze nie treść oferty handlowej w znaczeniu kodeksowym.

Jak składałem im reklamację pisemną, w załączeniu dołączyłem płytę CD, która zawierała m.in.,
- zdjęcia opakowania z oznaczeniem FullHD 3D
- nagrany przez moją komórkę, materiał reklamowy, który był puszczany na telewizorze D6500 w trybie sklepowym, na którym to widniała informacja o obsługiwanym trybie FullHD 3D.
- zdjęcia jak wygląda na matrycy materiał testowy FullHD 3D na telewizorach D7000, a jaki na moim D6500.
- oraz moje oświadczenie, iż zapewnienie o FullHD 3D w tym telewizorze otrzymałem od sprzedającego w dniu sprzedaży, ponad to oświadczyłem też, iż przed reklamacją testowałem brak FullHD 3D w serii D6xxx w sklepie ich sieci, za zgodą sprzedawcy na ich telewizorach D6750 i efekt był ten sam, czyli brak obsługi FullHD 3D. Jak mają nagranie z monitoringu to mogą se to sprawdzić.
- materiał testowy do prezentacji trybu FullHD 3D

Telewizora nie zawoziłem bo uważałem że wszytko było na płycie, którą dołączyłem. Poza tym nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ze strony sklepu.
Czy mam oczekiwać, że nie wnoszą uwag do mojej reklamacji?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Była już podobna sytuacja opisywana na tym forum ale w innym wątku odnośnie reklamowania w sklepie D6500. Sklep argumentów nie przyjął ale zgodził się na reklamacje. TV został wysłany do serwisu celem przetestowania. Wrócił z informacja wbita w kartę gwarancyjną że sprawny. Teraz sklepy wiedza o co chodzi i są przygotowane na odpowiedz klientowi poprzez oficjalne stanowisko samsunga. Rozmawiałem w Media z kierownikiem serwisu i usłyszałem od niego że mogę tv przywieść a oni prześlą go do samsunga na ekspertyzę i nie ma znaczenia że na pudełku nie mam znaczka FHD 3D ponieważ ten model był reklamowany na początku jako FHD 3D. Oni tylko sprzedają towar a informacje o produkcje czerpią z informacji które otrzymują od producenta. Były już informacje na forum o tym że wymieniano TV za niewielka dopłata albo bez dopłaty na model D7000 ale jakoś ci którzy o tym pisali nie przedstawili 100% szczegółów że tak się stało. Ja tobie życzę powodzenia i trzymam kciuki.:eek:k:
 

wlodek10

New member
Była już podobna sytuacja opisywana na tym forum ale w innym wątku odnośnie reklamowania w sklepie D6500. Sklep argumentów nie przyjął ale zgodził się na reklamacje. TV został wysłany do serwisu celem przetestowania. Wrócił z informacja wbita w kartę gwarancyjną że sprawny. Teraz sklepy wiedza o co chodzi i są przygotowane na odpowiedz klientowi poprzez oficjalne stanowisko samsunga. Rozmawiałem w Media z kierownikiem serwisu i usłyszałem od niego że mogę tv przywieść a oni prześlą go do samsunga na ekspertyzę i nie ma znaczenia że na pudełku nie mam znaczka FHD 3D ponieważ ten model był reklamowany na początku jako FHD 3D. Oni tylko sprzedają towar a informacje o produkcje czerpią z informacji które otrzymują od producenta. Były już informacje na forum o tym że wymieniano TV za niewielka dopłata albo bez dopłaty na model D7000 ale jakoś ci którzy o tym pisali nie przedstawili 100% szczegółów że tak się stało. Ja tobie życzę powodzenia i trzymam kciuki.:eek:k:

Mnie wymieniono samsunga d6500 na d7000 bez żadnej dopłaty wszystko opisywałem we wcześniejszych postach. Dla przypomnienia ja uzyskałem odpowieć z BOK że telewizor nie odtwarza 3d full hd i jest niezgodny ze specyfikacją tydzień przed śmiesznym oficjalny stanowiskie Samsunga. Sprawa przez centrale Samsunga została przekazana do serwisu. Serwis stwierdził że telewizor nadaje się do wymiany bez żadnego brania go do serwisu na ekspertyze. Serwis kontaktował się ze mną tylko telefonicznie i po około miesiącu przywieziono mi do domu model d7000
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
No to fajnie że tak sprawnie załatwiłeś sprawę. Czy komuś jeszcze na tym forum udało się uzyskać bez dopłaty wymianę D6500 na D7000?
 

arkadi-sea

New member
Wracając do tematu:

Na moja złożona pisemną reklamację do MediaE otrzymałem pisemną odp, w kontekście, iż

"zdają sobie sprawę, że nieprzychylne sytuacje do jakich niekiedy mogą się odnieść nasi klienci wpływają na wizerunek ich firmy... nie jest dla nich standardem inicjowanie takich zdarzeń może odbić się negatywnie w relacji z Klientami.... Uprzejmie informują mnie, iż sprawa została przekazana do producenta marki Samsung i niezwłocznie zostanę poinformowany o ostatecznej decyzji w tej sprawie."

Po dwóch dniach otrzymałem też maila od firmy Samsung, w której to:

"dziękują za korespondencję, w odp. informują, że nie istnieje standard definiujący FULL HD 3D (podobnego dla oznaczenia/logo HD Ready). Bazując na możliwościach telewizora dot. obsługi sygnału FHD, wyświetlacz z rozdzielczością natywną FHD to oznaczenie zamieszczone na opakowaniu nie było nieprawidłowe.... matryca spełnia wymaganie wyświetlania 1080 linii poziomych jak i 1920 linii pionowych w 2D jaki 3D,...a także model UE40D6500 otrzymał nagrodę EISA 2011~2012 jako Best Buy TV,...wychodząc na przeciw moich oczekiwaniom oraz dbając o dobro klienta w celu zakończenia reklamacji proponują mi parę okularów 3D." no tak mam już dwie pary, które zakupiłem, z żona jest nas tylko dwoje to po co mi trzecia dodatkowa para.

Co o tym sądzicie? Szczerze oczekiwałem profesjonalizmu.

Gdy kupowałem telewizor nastawiony byłem na Panasonic 46GT30E lub 46VT30E, do tego mieli jeszcze Sony-ego FHD 3D, który miał ekspozycję z okularami aby sobie protestować. Dałem się oczarować na Samsunga UE46D6500 do tego promocyjna cena. A teraz czuje się jako ostatni... zrobiony w balona. Do tego tłumacze sprzedawcy, iż jakby mi nie zależało na FHD 3D (planowałem kupić blueray 3d, ale w związku z tą aferą się wstrzymałem) to bym se kupił zwykły LED TV FHD za kwotę 2500 zł, a nie przepłacał za tv ponad 4600 zł by mieć FHD 2D i HalfHD w 3D.

Zastanawiam się nad zbiorowym pozwem, jak moje odwołanie będzie rozpatrzone negatywnie, do tego sprawa u rzecznika UOKIK moze do programu Uwaga w TVN.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Mnie wymieniono samsunga d6500 na d7000 bez żadnej dopłaty wszystko opisywałem we wcześniejszych postach. Dla przypomnienia ja uzyskałem odpowieć z BOK że telewizor nie odtwarza 3d full hd i jest niezgodny ze specyfikacją tydzień przed śmiesznym oficjalny stanowiskie Samsunga. Sprawa przez centrale Samsunga została przekazana do serwisu. Serwis stwierdził że telewizor nadaje się do wymiany bez żadnego brania go do serwisu na ekspertyze. Serwis kontaktował się ze mną tylko telefonicznie i po około miesiącu przywieziono mi do domu model d7000

Ale mnie Ciekawi jak Ci się D7000 podoba :)
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jeśli następuje wymiana tv nie przez sklep ale przez serwis albo samsunga to jak wygląda sprawa z gwarancją która jest ważna tylko z dowodem zakupu?
 

arkadi-sea

New member
Moją sprawę mogę uważać prawie za pozytywnie załatwioną, dzięki mojej upartości w dążeniu do celu oraz fachowej pomocy konsultantki MediaE w twardej negocjacji z firmą Samsung udało się wynegocjować wymianę telewizora. xD
 

Imago

New member
Mam telewizor UE40D6510 i udało mi się dziś odpalić film full hd w 3d. Zauważyłem, że miałem wcześniej zanim przełączyłem się w tryb 3d ustawiony tryb obrazu: "tryb 1" i po przełączeniu do 3d obraz nadal pozostał w full hd. Próbowałem potem w taki sposób odpalić inne filmy, ale nie dało rady. Tylko ten jeden daje się tak odpalić.
 

trup

New member
Mam telewizor UE40D6510 i udało mi się dziś odpalić film full hd w 3d. Zauważyłem, że miałem wcześniej zanim przełączyłem się w tryb 3d ustawiony tryb obrazu: "tryb 1" i po przełączeniu do 3d obraz nadal pozostał w full hd. Próbowałem potem w taki sposób odpalić inne filmy, ale nie dało rady. Tylko ten jeden daje się tak odpalić.
Opisz coś bliżej, trochę niejasno piszesz. Jaki film, format, rozdzielczość, fps, z czego odtwarzany itd. Na jakiej podstawie twierdzisz że jest FHD?
 

Imago

New member
Film to Avatar 3D. W formacie mkv. Rodzielczość sprawdzałem programem MediaInfo i pokazał mi, że ma rozdzielczość 1920x1080. Odtwarzałem go z kompa przez AllShare. Postaram się dziś zrobić fotkę, to wam tu pokażę.
 
Do góry