Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

leon12

New member
Witam mam telewizor 32B450 i od wczoraj rana mam coś podobnego na kanałach TVP1 HD i TVP2 HD obraz nie jest synchronizowany z dźwiękiem i skacze sygnał jest z kablówki na drugim TV jest wszystko OK
 

czajoza4

New member
U mnie od wczoraj taka sama sytuacja. Na TVP1 HD i TVP2 HD pikseloza. Chociaż teraz sprawdziłem to troszkę się poprawiło.
Dziwna sytuacja, bo zaczęło się to jak wczoraj podłączyłem TV do internetu. Pewnie przypadek.
 

januszkop

New member
Witam
W Lublinie też miałem te problemy, nie wiem z jakiego powodu to wystąpiło, sygnał odbieram zapewne silnie zmieszany bo nadajnik główny jest z przeciwnej strony bloku jednocześnie nadajnik doświetlający z mojej strony.
Przy okazji dowiedziałem się, że w kablówce UPC nadają kilkanaście kanałów cyfrowych bez kodowania. Ponieważ nie ma tam wszystkich kanałów naziemnych poszukiwałem sposobu jednoczesnego odbioru naziemnych i kablowych kanałów cyfrowych co skończyło się niepowodzeniem.
 
Ostatnia edycja:

Ryszard48

Member
Dostałem odpowiedz z Samsunga



Rozumiem, proszę Pana, aplikacja YouTube obecnie nie jest już dostępna w modelach TV z 2011 roku i starszych. Spowodowane jest to zaprzestaniem wspierania starszej wersji aplikacji przez właściciela serwisu YouTube.

To nie jest decyzja firmy Samsung, tylko właściciela serwisu i dotyczy także produktów innych producentów.
Nasz produkt jest kluczem, który umożliwia dostęp do aplikacji. Za działanie, licencje oraz treści odpowiada właściciel danego serwisu.

12:46

Zaktualizowanie aplikacji do obecnie dostępnej wersji YouTube wspieranej przez właściciela serwisu czyli firmę Google, z uwagi na parametry starszych serii odbiorników, nie jest możliwe
 

Karol55

New member
Zły czas

LE46B650 najnowszy soft. Na CI z multimedii, czas na auto- pokazuje 1 godzin opóźnienie. Zmieniając kraj nic nie daje. Multimedia zwala na TV, serwis Sony na Multimedię.
 

sam650

New member
LE46B650 najnowszy soft. Na CI z multimedii, czas na auto- pokazuje 1 godzin opóźnienie. Zmieniając kraj nic nie daje. Multimedia zwala na TV, serwis Sony na Multimedię.

Miałem podobnie. Da się to poprawić wgrywając do firmware poprawkę TimeZone. Firmware, w którym to już jest zawarte jest do pobrania stąd:
T-CHL7DEUC 2005.0 old new firmware - SamyGO
Nie jest to najnowsza wersja firmware (konkretnie 2005.0), więc chyba trzeba będzie zastosować jakąś sztuczkę pozwalającą na zainstalowanie staszej wersji.
Po zainstalowaniu w menu Czas / Zegar / Strefa czasowa mamy możliwość wyboru strefy czasowej. Wystarczy to tylko zmieniać 2 razy w roku. Obecnie, latem mam ustawione GMT+2. Zimą będzie GMT+1.

P.S. Serwis Sony ???
 

sam650

New member
Dostałem odpowiedz z Samsunga

Rozumiem, proszę Pana, aplikacja YouTube obecnie nie jest już dostępna w modelach TV z 2011 roku i starszych. Spowodowane jest to zaprzestaniem wspierania starszej wersji aplikacji przez właściciela serwisu YouTube.

To nie jest decyzja firmy Samsung, tylko właściciela serwisu i dotyczy także produktów innych producentów.
Nasz produkt jest kluczem, który umożliwia dostęp do aplikacji. Za działanie, licencje oraz treści odpowiada właściciel danego serwisu.

12:46

Zaktualizowanie aplikacji do obecnie dostępnej wersji YouTube wspieranej przez właściciela serwisu czyli firmę Google, z uwagi na parametry starszych serii odbiorników, nie jest możliwe

No i znowu Samsung mydli oczy. To nie prawda, że dotyczy to produktów innych producentów, bo powiedzmy taki LG LW570S z 2011r. (http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/66693-lg-cinema-3d-telewizor-lg-lw570s-wszystko-o-serii-lw-570s.html) nadal obsługuje YouTube, a do tego Google Maps (usunięte parę lat temu z Samsungów serii D), ma przeglądarkę itp.

Moim skromnym zdaniem na 100% sprawa rozbija się o pieniądze, a nie względy techniczne. Mogą się jednak przeliczyć. I jedni (Samsung) i drudzy (YouTube).
 

Karol55

New member
W podanym firmwarze nie ma pliku bin. Czyli mam wgrać stary soft, a potem spatchowaną poprawkę, a może da się wgrać geoPatcher do 3001.1. Czy zostawię jak jest, to w czasie zimowym, w EPG, będzie dobry czas. Na info Samsunga, o takim czymś gość nie słyszał.
 

sam650

New member
W podanym firmwarze nie ma pliku bin. Czyli mam wgrać stary soft, a potem spatchowaną poprawkę, a może da się wgrać geoPatcher do 3001.1. Czy zostawię jak jest, to w czasie zimowym, w EPG, będzie dobry czas. Na info Samsunga, o takim czymś gość nie słyszał.

To oczywiste, że serwis Samsunga nie wie nic o tym, bo ta poprawka to nie jest ich dzieło. To oprogramowanie przerobione poza wiedzą producenta i wgrywane na własne ryzyko, włącznie z możliwością utraty gwarancji, jeśli oczywiście takowa jeszcze trwa.

Plik bin??? geoPatcher nie jest potrzebny i nie pomoże z inną wersją softu. Ale można ściągnąć gotowy plik z kompletnym firmware. Ten zgrany plik ZIP (ok. 50MB) należy rozpakować na pendrive i użyć go do wykonania aktualizacji w telewizorze. Wystarczy ten pendrive wsunąć do gniazda USB, a telewizor sam zaproponuje aktualizację z USB.

Niestety kolega pisze, że ma soft 3001.1. I tu jest największy problem, ponieważ jest to soft nowszy i nie pozwoli na aktualizację softem starszym. Tu nie pomogę, bo nie mam w tym doświadczenia, ale z pewnością ktoś inny już to robił i wie jak cofnąć firmware z 3001.1 na starsze. Niech ktoś pomoże.

Ewentualnie proszę sprawdzić, czy w obecnym najnowszym firmware nie ma tej opcji wyboru strefy czasowej. Ja tego oprogramowania (3001.1) nigdy nie wgrywałem, więc nie wiem.

Powodzenia!
 

Karol55

New member
Dzięki za odpowiedź. Po zablokowaniu HBO, Canal + i paru innych kanałów problem się sam rozwiązał. Czas w auto - poprawny. Wina chyba była jednak po stronie multimedii ?
 

dervish

New member
Po zmianie czasu na zimowy w moim samsungu również pojawił się problem z czasami EPG.

Moim zdaniem wina takiego stanu rzeczy ewidentnie leży po stronie Multimedii.

Kablówka Multimedia SA podaje dwa rodzaje sygnału cyfrowego: zakodowane kanały cyfrowe HD które w opcji wyszukiwania automatycznego w moim samsungu widziane są jako Cyfrowa TV Kablowa i kanały NTC widoczne w menu wyszukiwania jako Naziemna TV Cyfrowa.

Jeżeli wybiorę opcję wyszukiwania kanałów zakodowanych to czasy w EPG sa poprawne, natomiast jeżeli wybrać wyszukiwanie odkodowanych kanałów NTC okazuje się , że EPG pozostaje w czasie letnim.

Po podłączeniu anteny naziemnej i ponownym wyszukaniu kanałów NTC okazuje się, że EPG takze działa poprawnie.

Tak więc ewidentnie wychodzi na to, ze to Multimedia coś nie tak zakombinowała z dostarczanym przez siebie sygnałem NTC.

Co ciekawe, dla odmiany odbiornik Panasonica poprawnie odczytuje EPG z sygnału NTC dostarczanego przez Multimedia SA.
 

jasonlinte

New member
For the samsung b650 series tv tuner drivers, you can get it from samsung drivers download, it will helps you when you need to set the display as an tv.
 

gluszek

New member
Witam, mam problem chcę le40b651t3w samsung podłączyć do internetu. Tv zakupiony około 3 lat temu, mam pytanie odnośnie jak go podpiąć. Czytałem że można kablem lub też przez WiFi. I tu moje kolejne pytanie kabel prosty czy skrosowany? Adapter WiFi na USB samsunga czy np jakiś tam x z neta bądź ze sklepu stacjonarnego. Bardziej przychylny byłbym połączeniu WiFi.
 

C7_4K

New member
Witam, mam problem chcę le40b651t3w samsung podłączyć do internetu. Tv zakupiony około 3 lat temu, mam pytanie odnośnie jak go podpiąć. Czytałem że można kablem lub też przez WiFi. I tu moje kolejne pytanie kabel prosty czy skrosowany? Adapter WiFi na USB samsunga czy np jakiś tam x z neta bądź ze sklepu stacjonarnego. Bardziej przychylny byłbym połączeniu WiFi.

ale to jest temat o b650 a nie o tym co ty chcesz
 

muhozol

New member
A ja mam obecnie 2 problemy z le32b650:

1. Od pewnego czasu w mojej kablowce 2 kanaly przeszly z trybu sd na hd i obecnie sie zacinaja - piksele co 2 sekundy, po podlaczeniu dekodera i wrzuceniu karty do niego wszystko jest ok. Sila sygnalu znakomita poziom bledow zerowy. Wczoraj byl Pan z serwisu kablowkowego i stwierdzil ze byc moze kanal w innych kodekach nadaja, bo bitrate byl taki sam jak na innych i dlatego moze mi przycinac. Polecil przejscie na dekoder zewnetrzny ale nie jestem zainteresowany, gdyz te przycinajace sie kanaly to Hustler HD i Redlight HD , ktorych i tak nie ogladam :)

2. Gdy wrzucam przewodnik kanalow Guide to gdy chce sprawdzic co dalej na danym kanale bedzie, cofa mnie z powrotem do aktualnego programu. Wkurzajace to gdy chce wrzucic jakis kanal z wlaczeniem czasowym .... :(

Niestety mam jajnowsza wersje oproigramowania, reset ustawiem w menu systemowym nie pomogl, ale zauwazylem, ze gdy wlaczylem po resecie kraj na niemcy to wyswietla mi programy w dolby digital +. wczesniej bylo tylko dolby digital lub stereo. Nie wiem czy ma to zwiazek z resetem, czy moze ze zmiana kraju wyswietlania.
 
Do góry