Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

zoltar23

Member
Witam,
minęło już kilka latek od zakupu....
jak to jest teraz z DTS? zrobiono coś w tym kierunku aby ten dźwięk był wysyłany na spdif?
 

lopez66

New member
aplikacja PRV+

Podpowiedzcie mi, jak ustawić apkę aby nagrywany materiał był w proporcji 16:9
Jakbym nie próbował, nagrywa mi 4:3 - tak więc ekran jest ściśnięty.
 

dragon79

Member
w temacie jestem zielony, ale chciałbym zapytać czy jest jakakolwiek możliwość, by na samsungu b650 uzyskać jakieś dodatkowe widgety typu ipla, vod, itp. ? Jeśli nie to czy jest coś zewnętrznego? (chyba gdzieś czytałem o jakimś "maleństwie" podłączanym przez hdmi). Z góry dzięki za pomoc.

Polecam Raspberry Pi - ten mini komputerek doskonale się sprawdza jako domowy odtwarzacz multimediów.

U mnie RPi działa z systemem operacyjnym OpenELEC 3.2.4 (jest już nowsza wersja 4.0.1, ale jej jeszcze nie próbowałem). Moje RPi jest podłączone przez amplituner: RPi <-> RX-V671 <-> LE40B650. To co mi się podoba w malince najbardziej, to przesyłanie dźwięku wielokanałowego bez dekodowania do amplitunera, automatyczne dopasowanie częstotliwości odświeżania do odtwarzanego materiału wideo (jak to w XBMC) oraz możliwość sterowania pracą RPi przy pomocy pilota od telewizora (dzięki standardowi HDMI-CEC czyli Anynet). To urządzenie pobiera maksymalnie 3,5W mocy i zasilane jest zwykłą ładowarką do telefonów (standard micro USB).

Cena Raspberry Pi z obudową to około 200 zł. Do pracy potrzebna jest ładowarka/zasilacz (zalecana 5V, 1,2A; ja kupiłem Philips DLP2207 5V, 2,1A za kilkanaście złotych) oraz karta SD, na której zainstalowany jest system operacyjny.

Widżety typu ipla, tvn player i inne dostępne są dzięki wtyczkom instalowanym z plików zip. Najbardziej popularna wtyczka tego typu to SD-XBMC.
 

blackromek

New member
Witam jestem nowy na forum posiadam 37b650 od dłuższego czasu ale teraz gdy nabyłem ps4 nurtuje mnie jakości obrazu w grach jak i w filmach bd wiem że napewno było to już wiele razy ale wątek ma bardzo dużo stron ale proszę o garści porad względem ustawień w/w tv w połączeniu z ps4 z góry dzięki za pomoc
 

korfu01

New member
Mam takie pytanie nagle bez żadnego powodu nie działa mi HDMI 2,3 i 4 tylko jedynka działa. Czy jest jakaś możliwość poprzez wejście w menu servisowe sprawdzenie co jest nie tak. Objaw jest taki, że pisze brak sygnału , a jak wyjme kabel to pisze sprawdz kabel sygnałowy. Czyli wydaje mi sie że coś łączy ale nie dokońca
 

ml2211

New member
witam,
czy mógłby ktoś podać instrukcje jak używać PVR (timeshift) na samsung Le40B65x?
wiem że kiedyś to już tu było podawane, nawet znalazłem tę stronę na której pojawiła się owa instrukcja, ale był to początek 2010 roku i ten link już nie działa
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam,

Czy przy modelu Samsung B650 40 cali - jest duża różnica pomiędzy filmami Blu-Ray a DVD? Jako źródło posłuży mi ARCAM BDP100?

Pzdr
 

dervish

New member
dzisiaj przy próbie właczenia internet TV wyskoczył mi taki oto komunikat:

Invalid service request(please call 'device/auth/seedkey [GET]' API again)

Czy ktos wie co on oznacza?
Do tej pory usługa działała bez problemu. Połaczenie z netem jest poprawne, wszystkie testy przechodzą OK.
 

januszkop

New member
internet

dzisiaj przy próbie właczenia internet TV wyskoczył mi taki oto komunikat:

Invalid service request(please call 'device/auth/seedkey [GET]' API again)

Czy ktos wie co on oznacza?
Do tej pory usługa działała bez problemu. Połaczenie z netem jest poprawne, wszystkie testy przechodzą OK.

Właśnie miałem zgłosić ten problem ale kol mnie ubiegł- u mnie analogicznie
 

dervish

New member
Moze Samsung stwierdził ze juz pora abyscie zmienili TV :D

Też sie tego obawiam. Zapytać Samsunga nie bardzo jest jak, bo juz od wieków serwis dla naszego modelu znikł z ich strony.

Prawdopodobnie trzeba będzie pożegnać się z InternetTV. Być może ta usługa zadziała po wybraniu w menu innego kraju. Na razie nie chce mi się tego sprawdzać. Jeżeli ktoś to wypróbuje niech da znać.
 

januszkop

New member
internet

Też sie tego obawiam. Zapytać Samsunga nie bardzo jest jak, bo juz od wieków serwis dla naszego modelu znikł z ich strony.

Prawdopodobnie trzeba będzie pożegnać się z InternetTV. Być może ta usługa zadziała po wybraniu w menu innego kraju. Na razie nie chce mi się tego sprawdzać. Jeżeli ktoś to wypróbuje niech da znać.

Już działa tak jak przed zanikiem, nic nie zmieniałem
 
Do góry