Jakie karty WiFi działają z B650?

adamboro

New member
Witam.
Jeśli ktoś zna karty WiFi które działają bez problemów z TV B650 oprócz:

Samsung WIS09 - droga - cena około 250-270zł
TP-LIN TL-WN827N - póki co nigdzie nie ma jej w sprzedaży :-(

niech podzieli się ze mną i resztą użytkowników.
 

recarep

New member
Z tego co wiesc niesie, samsung zablokował karty WiFi innych producentow wiec teoretycznie nic innego nie powinno dzialac, to ze ponoc dziala TP-LIN TL-WN827N to chyba przypadek (vendor id musi się przypadkiem zgadzać)

Wydaje sie ze jedynym rozwiazaniem jest kupno samsungowej WiFi albo reczne patchowanie softu (patrz samygo.sourceforge.net)


pzdr,
Recarep
 

webpiotr

New member
TP-LINK TL-WN827N dziala bez problemu, jest jeszcze ponoć jakis linksys który tez odpala, kupowanie karty samsunga jest bezsensowne - nio chyba że ktos nie ma co robić z pieniążkami. Karta TP-LINK TL-WN827N jest ciężko dostępna ale polecam śledzić aukcje Allegro.Mi sie udalo kupić w dobrej cenie :)
 

dzieju

New member
A ja mam oryginalne karty Samsunga WIfi do sprzedania po 200zl. za sztuke ..

Moge zejsc z ceny przy wiekszej ilosci . (10szt-20szt)

Czas realizacji od 2 do 5 dni .

2124.jpg

2125.jpg

2126.jpg

2127.jpg

2128.jpg


Jak by byl ktos chetny kontakt tylko sms na 512623706
 

macek

New member
Bez reklam
Mam adapter wifi Samsunga od jakiegos czasu i w nic sie nie moge polaczyc,nie znam sie na tym,wiec moze ktos podpowie pokolei co i jak bede wdzieczny.
 

adamboro

New member
mawasz napisał:
Na stronie projektu SamyGO jest info jak dodac sterowniki do TV od innego chipsetu/karty. Polecam

Pzdr

Mam rozumieć, że jest możliwość "dogrania" sterowników dla "zwykłych" kart WiFi USB do B650 bez utraty gwarancji?
 

adamboro

New member
macek napisał:
Mam adapter wifi Samsunga od jakiegos czasu i w nic sie nie moge polaczyc,nie znam sie na tym,wiec moze ktos podpowie pokolei co i jak bede wdzieczny.

Musisz podać więcej szczegółów:
1. Czy masz w ogóle sieć bezprzewodową w domu?
2. Czy router jeśli go masz ma włączone DHCP?

Ja na razie się bawiłem z kablem i od razi mi wszystko działało bez żadnych dodatkowych ustawień, konfiguracji itp.

p.s. a może chcesz się pozbyć tej karty :)
 

max1968

New member
B650 i net

Ja osobiście dokupiłem acces pointa tp-linka (50 zł) skonfigurowałem z bezprzewodową siecią w domu a do tv podpiąłem kablem i działa bez zarzutu. Wydaje mi sie taniej niż adapter i bezpieczniej możliwość zabezpieczania połączenia - bardzo duża mac i szyforowanie
 

wojtekS

New member
Z serią B65x działają karty marki HAMA, ale uwaga: dokładnie musi być to karta o oznaczeniu 00062740 300 Mbps :)

Informację tę zdobyłem na niemieckim forum, a kartę zakupiłem na allegro za jedyne 29 zł od użytkownika enercon : numer aukcji 1146847226.

Cena śmieszna, nikt chyba tego patentu nie rozpoznał jeszcze, że zamiast WIS09 za ponad 200 zł można użyć tej hamy :)

PS. Ja mam model LE40B679

Pozdrawiam
 

mrq

New member
Siemano.Czy ta karta będzie smigać na modelu c650 ktoś może już sprawdzał :lol::lol::lol::lol:

z tego co wiem C650 to nowszy model B650- ja wlasnie mam C i dzial bez zarzutu (dopiero teraz zauwazylem, ze temat dotyczyl karty pod serie "B")

Edit:
Bardzo dziwne- wyjalem karte z TV (musialem ja na chwile podlaczyc do kompa) i po ponownym wlazeniu juz jej nie wykryl- w opcji sieci nie widoczna jest wogole pozycja bezprzewodowe- tylko kablowe- ktos wie co mozna z tym poczac? wczesniej karta dzialala ok!

Edit2:
OK- przywrocenie ustawien fabrycznych i chwila cierpliwosci pomogly- znow wszystko dziala :)

PS. czy ktos moze mi wytlumaczyc jak mam "polaczyc przez WiFi" (ustawic) telewizor i ew. komputer, tak zeby:
1. oba sprzety widzialy sie- tzn, zebym na telewizorze mial dostep do dysku komputera z filmami
2. zebym na TV i komputerze (oba sprzety maja karty WiFi) mialy dostep do internetu

3a. czy da sie przez wifi wypuscic sygnal (obraz) z PC na ekran TV?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

minejtor1

New member
mam do sprzedania nowy adapter Adapter Samsung WIS09ABGN !! Hit !! Super Cena !! internetowe więcej na aukcjii jak również i uchwyt w bardzo dobrej cenie. Zapraszam. Zainteresowani pisać pw
 

kossak

New member
ja niestety zakupiłem dwa dni temu TV le40c650, dokupiłem do niego dlinka dwa-140 i calość nie działa. po wpięciu dlinka do TV nic absolutnie się nie dzieje. W ustawieniach sieci do wyboru mam tylko kablowa - nie ma bezprzewodowej.

1. Do którego portu należy wpinać adapter wifi - USB2 czy USB1 (HDD)
2. @mrq - pisałeś, że miałeś problemy ale "po przywróceniu ustawień fabrycznych" wszystko wróciło do normy. O które ustawienia chodzi i jak je przywrócić.

firmware do TV mam najnowszy - dziś aktualizowałem. Proszę możliwie o porady jak skłonić urządzenia do połączenia z netem.

pozdrawiam!
 

marder

Member
Nie wiem, czy pan "mrg" nie wprowadza wszystkich w błąd?! Najpierw pisze, że ta karta D-Link śmiga, aż miło, a w kolejnych postach pyta, co zrobić, aby tv był widoczny przez komputer i miał dostęp do internetu.
 
Do góry