Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

sq9gk

New member
denon75 napisał:
marop dzieki za wskazówkę
potwierdzam na sofcie 2006 w LB550działa tez odtwarzanie filmów
super sprawa

U mnie również działają DIVX a na dodatek chyba skończyły się problemy z resetem telewizora podczas włączania niektórych filmów z pendriva:)
Rewelacja.
I po raz kolejny pytanie dotyczące napisów w filmach, czy jest możliwość powiększenia czcionki ponad rozmiar duży???
 

KrisM86

New member
Cze mam pytanko, bo kupiłem sobie wczoraj b550 i jeszcze się nie obczaiłem to jak można włączyć po pierwsze to "menu serwisowe" i jak zmienić na DivX
 

sq9gk

New member
robak013 napisał:
A orientuje się ktoś czy w modelach B530 można oglądać zdjęcia z flesha?
Prawdopodobnie jest taka możliwość (e-manual jest we flashu), na pewno odpowiedziałbym na to pytanie lecz nie posiadam e-manual'a. Prosiłbym kolegów o link do tych plików,
 

dremka

New member
2006 w LE550 - dlugie uruchamianie

Wrzucilem 2006 do LB550, zmieniajac typ na 650. Oczywiscie filmy po zmianie dzialaja ale tez tak macie, ze TV po tych zmianach uruchamia sie masakrycznie dlugo (ok. 3x dluzej niz na 2003)?. Poza tym przeczesalem menu serwisowe i pare opcji sie nie zgadza, jest za duzo portow USB, obsluga sieci, co widac w menu "zwyklym" (opcje, ktore nie dzialaja). Pozmienialem te wartosci na wlasciwe, ale nie skraca to czasu uruchamiania sie TV. Ma ktos jakis pomysl?
Warto tez przestawic Auxout delay w menu SOUND na 100 - zniknie wtedy opoznienie pomiedzy glosnikami telewizora i zewnetrznym sprzetem podlaczonym po np. scarcie.

PS. Downgrade 2006 -> 2003 dziala bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

krokodajl

New member
Witam, potwierdzam, że po wgraniu nowego softu do le32b550, tv uruchamia się dłużej. Znalazł ktoś z Was sposób na ten problem?
Mam także drugie pytanie - czy te TV czytają system plików NTFS, ponieważ jak formatowałem tym sposobem pendrive nie czytało mi. Przy założeniu, że nie jest to możliwe chcąć oglądać filmy HD w mkv, które normalnie "ważą" po 5-10 GB, podzieliłem je na mniejsze partie wpinając w nie napisy. Napisy są widoczne jak odpalam film na kompie, ale TV już ich nie pokazuje. Czy ktoś z Was ma na to sposób?
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź
 

tau7

New member
...

potwierdzam ponad 10 sekundowe uruchamianie się telewizora po zastosowaniu powyższych zmian. Jak dla mnie jest to zdecydowanie za długo dlatego moja prośba o podesłanie softu 2003 na adres tau7 M%A^Ł*P%A o2.pl. Jeśli chodzi o ntfs to u mnie telewizor czytał bez problemu pliki z tak sformatowanego pendriva. Nie wiem jaki miałem wtedy soft tzn 2003 czy starszy.
 

denon75

New member
krokodajl napisał:
Mam także drugie pytanie - czy te TV czytają system plików NTFS, ponieważ jak formatowałem tym sposobem pendrive nie czytało mi

LB550 czyta FAT32 oraz NTFS sprawdziłem oba formaty na pendrive oraz dyskach 2,3 i 3,5"
Filmy mkv >4,5 Gb zapiszesz tylko w formacie NTFS.
Oglądałem juz parę 1080p z plików 8Gb i wszystko OK

Aby TV odtwarzał napisy plik napisów musi mieć taką sama nazwę jak plik filmu (oczywiście oprócz rozszerzenia ;-)
 

Lechux

New member
Sory, że ponowię prośbę, ale ma ktoś może soft w wersji 2003? Użytkownik lirndl nie odpowiada.

Będę naprawdę wdzięczny
 

motylfx

New member
motylfx napisał:
Witam ja mam le37b550 i dźwięk często trochę buczy, czy macie tak samo bo nie wiem czy oddawać na gwarancję??


Pomóżcie Panowie, jak z tym dźwiękiem u Was?? Objawia się to tym że przy włączaniu i wyłączaniu melodia jest nieczysta (jakby wibracje głośnika) i takie same wibracje występują podczas oglądania TV (zwłaszcza jakiś wiadomości)
 

robak013

New member
roman106 napisał:
Główna różnica, to brak USB w modelu B530. Poza tym B550 ma o jedno złącze więcej HDMI i Scart.
Ten model 530 ma złacze USB tylko z tyłu. Kiedyś pytałem czy można tym złączem oglądać zdjęcia z flasha ale nikt nie znał odp.
 

marop

New member
tau7 napisał:
potwierdzam ponad 10 sekundowe uruchamianie się telewizora po zastosowaniu powyższych zmian. Jak dla mnie jest to zdecydowanie za długo dlatego moja prośba o podesłanie softu 2003 na adres tau7 M%A^Ł*P%A o2.pl. Jeśli chodzi o ntfs to u mnie telewizor czytał bez problemu pliki z tak sformatowanego pendriva. Nie wiem jaki miałem wtedy soft tzn 2003 czy starszy.

Nie wiem u mnie wlacza sie tak samo dlugo nie krocej nie dluzej. Ja oprocz zmiany na model 650 mam jeszcze zmieniony kolor menu. I wlacza sie tak samo jak na poprzednim sofcie.
 

olo_fasolo

New member
demografik napisał:
Czy ta sama kombinacja będzie działać w wersji "plazmowej" tego modelu? Bo ja kombinuję na wszelkie sposoby i nici...
Witam. W piątek stałem się posiadaczem telewizora Samsung PS50B550 (3850,- "bez VAT"). W weekend byłem na żaglach, a dziś sprawdzam co potrafi nasz telewizor. Zapewniam Cię że do menu serwisowego można wejść. Lecz opcja WISELINK MOVIE w moim modelu jest nieaktywna (szara i nie można jej zmienić). Myślę że to sprawka oprogramowania które pewnie jak w LCD od którejś wersji blokuje tą możliwość. Może któryś z forumowiczów ma starsze oprogramowanie do tego TV z odblokowaną tą funkcją?
 

roman106

New member
robak013 napisał:
Ten model 530 ma złacze USB tylko z tyłu. Kiedyś pytałem czy można tym złączem oglądać zdjęcia z flasha ale nikt nie znał odp.
Kiedyś czytałem, że to złącze USB jest tylko serwisowe, więc zdjęć nie przeczyta. Na stronie samsunga pisze wyraźnie, że B530 nie posiada USB.
 

jumka02

New member
motylfx napisał:
Pomóżcie Panowie, jak z tym dźwiękiem u Was?? Objawia się to tym że przy włączaniu i wyłączaniu melodia jest nieczysta (jakby wibracje głośnika) i takie same wibracje występują podczas oglądania TV (zwłaszcza jakiś wiadomości)
,

Miałem to samo-oczywiscie fachowcy z serwisu juz przez telefon twierdzili, ze wszystko ok. Nie odpuscilem i przyjechali po tv, okzazlo sie rowniez, ze obudowa PEKA takie drobne ryski- wymienili obudowe i glos jest w miare ok, gdyz Panowie z serwisu twierdza ze w tych tv nie bede mial czystego głosu
Dzwon do serwisu io przy okazji sprawdz obudowe, a jak mozesz to oddaj tv do sklepu - REKOJMIA
 
Do góry