Samsung R71/R72 - wszystko o serii

shinay

New member
brzeczenie ,badpixel, przebarwienia matrycy to wady pojedynczego egzemplarza i nic tu nie da menu serwisowe! i nikt nie zrobi tego "za 0,5 litra"
ani serwis tego nie ruszy mowiac "miesci sie w normie"
jedyna rada to wymiana w sklepie poki jeszcze mozna

"Zawsze moge trafic na gorszy egzemplarz"
to wymienisz znowu...i znowu... :)
 

shinay

New member
brzeczenie ,badpixel, przebarwienia matrycy to wady pojedynczego egzemplarza i nic tu nie da menu serwisowe! i nikt nie zrobi tego "za 0,5 litra"
ani serwis tego nie ruszy mowiac "miesci sie w normie"
jedyna rada to wymiana w sklepie poki jeszcze mozna

"Zawsze moge trafic na gorszy egzemplarz"
to wymienisz znowu...i znowu... :)
 

viteck

New member
No tak, tylko ze to sie objawilo mozna powiedziec po okresie probnym, wiec juz wymienic sie nieda. I teraz tak po prostu trzeba zyc z takim bublem? To jednak straszne. A moze jednak udalo sie komus tego typu feler zglosic i uzyskac,nie wiem wymiane,lub chociaz naprawe?
 

shinay

New member
cytat Samsung Electronics Polska

"Jeżeli wg Pana telewizor działa nieprawidłowo,
proponuję skontaktować się z serwisem,
który przeprowadzi oględziny sprzętu.
Wymiana będzie możliwa tylko w przypadku,
gdy serwis stwierdzi nienaprawialność sprzętu,
lub zostanie przekroczony termin naprawy"

a co samsung uzna za wade a co za norme to juz hmmmmm.....
zawsze mozna dzwonic, pisac, zglaszac, prosic, zadac probowac w ROZNYCH serwisach samsunga (spis na stronie) bo jeden drugiemu nie rowny to nic nie kosztuje (prawie)
pozdr
 

mx.art

New member
Witam jestem tu nowym. Dziś właśnie nabyłem model LE32R71B jednak zanim on dotrze do mnie mam kilka pytań dotyczących podpięcia tego LCD do Komputera, jest kilka opcji i kilka pytań całość ma się sprowadzać do tego aby uzyskać jak najlepszą jakość. Posiadam kartę MSI NX6800GS (http://www.overclockers***/images/lab/2005/11/23/x1600/15_6800gs_cardb.jpg) nigdy mnie to nie interesowało ale teraz zaciekawiły mnie informacje na ulotce tej karty, widoczne na fotografii w czerwonym kwadracie (http://www.puresounds.host247.pl/V1.jpg) pytanie co tak naprawdę oznacza HDTV Ready. Wiem że Samsung ma wejście D-Sub i kablem D-Sub można to spiąć ale w pudełku karty graficznej jest kilka innych kabli i tu nasuwa się pytanie którego użyć, kabel z 4 wyjściami RCA (http://www.puresounds.host247.pl/V3.jpg) domyślam się że do podpięcia przez złącze "Component In" lub też ten kabel (http://www.puresounds.host247.pl/V2.jpg) pasował by do bocznego gniazda telewizora AV-In. Albo użyć kabla D-Sub ale podpinając go do karty nie przez D-Sub ale przez DVI za pomocą przejściówki widocznej na fotografii (http://www.puresounds.host247.pl/V3.jpg).
Z góry dzięki za fachowe porady :)
 

shinay

New member
ja pie...
maslo maslane
zajzyj pare postow wyzej! (04-08-2007, 22:26)
masz odpowiedz pisana jak "dla ciebie"
nie mowiac juz o poczytaniu czegokolwiek na ten temat zamin powielisz
 
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
shinay napisał:
brzeczenie ,badpixel, przebarwienia matrycy to wady pojedynczego egzemplarza i nic tu nie da menu serwisowe! i nikt nie zrobi tego "za 0,5 litra"
ani serwis tego nie ruszy mowiac "miesci sie w normie"
jedyna rada to wymiana w sklepie poki jeszcze mozna

"Zawsze moge trafic na gorszy egzemplarz"
to wymienisz znowu...i znowu... :)

Kolo 20:00 zawiozlem do Saturna w Arkadii i oddalem. W poludnie mieli 5 szt. O 20:00 nie bylo juz zadnego. Czekam na nowa dostawe, kolo tygodnia. Zostalo puste miejsce:-( Moze nastepny bedzie lepszy. Tym razem sprawdze go w sklepie. Poznalem juz sprzet, wiec wiem na co zwrocic uwage. A moze polecicie mi jakis inny model samsunga 32"?Wiekszy sie nie zmiesci
 
Ostatnia edycja:

tomurk

New member
Witam.
Przede wszystkim dzieki za wcześniejsze odpowiedzi,zdecydowałem się na lcd samsung LE 32R72B.
Mam jednak jeszcze jedno pytanie,czy przez d-sub puszcze z PC-ta materiał 720p ?
Zaznaczam iż moja karta to radeon 9600-jeśli ma to jakieś znaczenie:confused:
Czytałem chyba w którymś z wcześniejszych postów że ten samsung powinien sobie też poradzić z materiałem 1080i,chyba że coś pokręciłem.
Z góry dziękuje za odpowiedż.
Pozdrawiam
 

shinay

New member
tomurk napisał:
Mam jednak jeszcze jedno pytanie,czy przez d-sub puszcze z PC-ta materiał 720p ?

a jak masz podlaczony teraz swoj monitor z pc?
zapewne d-sub (jesli dvi bez roznicy)
wiec
"czy przez d-sub puszcze z PC-ta materiał 720p ?"
odpowiedz sobie sam..
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
yyy co?

"Kolego W manualu masz napisane jakie rodzielczosci mozesz uzyskac na ekranie TV po HDMI"
-co to ma do pytania o podlaczenie pc?

"Z PC nie wyciagniesz wiecej niz 1360x768"
-chyba z tv (hd ready) nie wyciagniesz wiecej

"Prawdopodobnie uzyskasz 1024x768/75 Hz max"
-a to niby czemu? (i 60hz max)

"Zalezy jaka masz karte w PC"
-przeciez napisal ze 9600

"Choc filmy HDTV obejrzysz w jakosc HD, ale nie na calym ekranie po laczu D-SUB"
-co? jak nie na calym?!?!!

ostatni raz
jesli wszystko podlaczysz/ustawisz ok to
PODLACZENIE DSUB DAJE NORMALNY MONITOR O ROZDZIELCZOSCI 1360x768 I WSZYSTKO CO ZA TYM IDZIE !!!!!!
czyli materail 720p (zakladam ze chodzi o np filmiki z netu) zalaczasz normalnie i dajesz pelny ekran na playerze i cieszysz sie ladnym hd
materaial 1080 (full hd) zostanie przeskalowany do fizycznych mozliwosci matrycy hd ready itp
gryyy ustawiasz w opcjach gry powinna byc normalna mozliwosc wyboru w opcjach graficznych rozdzialki 1360x768 i grasz na pelnym ekranie pixel w pixel

"Jak bedzie w HDMI nie wiem:sad: Jest to zalezne od parametrow urzadzenia z interfejsem HDMI. Dlatego wazne jest dopasowanie parametrow np. odtwarzacza DVD z TV itp"
-tu juz sie zgubilem :)

walka z wiatrakami
pozdr
 
Ostatnia edycja:

tomon

New member
Seboss PL napisał:
Witam nie bym był sobą bym czegoś z tym nie zrobił i udało się przestawiłem ustawienia w white balace dokładnie tak
jasność R-134 G-130 B-128
kontrast R-128 G-130 B-140

i jest o niebo lepiej !! Pozdrawiam.:)

Witam.W jaki sposób te zmiany wpłynęły na odbiór.Czy tv nadal wpada w brąz?Czy możesz krok po kroku napisać jak to zrobiłeś?
 

Seboss PL

New member
tomon napisał:
Witam.W jaki sposób te zmiany wpłynęły na odbiór.Czy tv nadal wpada w brąz?Czy możesz krok po kroku napisać jak to zrobiłeś?


1.Przełączam sygnał na component i wyłączam tv
2.Wciskam Info Menu Mute i Power
3.Ustawiam te wartości co napisałem w zakładce White Balance
4.Wyłączam tv i włączam nie powerem tylko 1 na pilocie wtedy zostają ustawienia na Componencie i na tv.

Ps. Zrobiłem też tak na sygnale PC i HDMI.
 

Nightstalker

New member
Hmm

Witam!

Trochę mi zajęło czasu przejrzenie tyuch wszystkich 72 stron, ale było warto. Większość pytań, który mi się pojawiły znalazły już odpowiedzi :)

Pozostało tylko jedno, otóż stoje przed wyborem tv w głównej mierze dedykowanego pod PS3. Mam już pewne grono faworytów do zakupów, ale się jeszcze wacham. Czy ktoś z użytkowników forum, posiada może właśnie zestawik Samsung LCD LE32R71B +PS3 i mógłby podzielić się wrażeniami (gry, filmy, BR).

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

skuwek

New member
witam szanownych forumowiczów:)
Mam takie pytanie ; czy ktoś wie gdzie w Łodzi moge dostac 32R71b w cenie ponizej 3200zl?Zjeździłem chyba wszystkie większe sklepy i ceny sa od ok 3200 w euro do ponad 3700 w Electroworld.

POzdrawiam
 

tom_net

New member
Nightstalker napisał:
Witam!

Trochę mi zajęło czasu przejrzenie tyuch wszystkich 72 stron, ale było warto. Większość pytań, który mi się pojawiły znalazły już odpowiedzi :)

Pozostało tylko jedno, otóż stoje przed wyborem tv w głównej mierze dedykowanego pod PS3. Mam już pewne grono faworytów do zakupów, ale się jeszcze wacham. Czy ktoś z użytkowników forum, posiada może właśnie zestawik Samsung LCD LE32R71B +PS3 i mógłby podzielić się wrażeniami (gry, filmy, BR).

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Mam LE23R71B podpięty ale tylko pod komputer i jest ekstra, a z tego co wiem to te telewizory były dedykowane dla Xboxa, więc pod PS3 też będzie ekstra.
 

dydymus

New member
R82B nastepca R71/72

Pojawił sie nastepca serii R 71/72 model R82
- kontrast 8000:1
- jasnosc 550 cd/2
- paleta barw 100 % PAL
- 1366 x 768
- srs trusurrund xt
- pip 1 tuner
- 3 x hdmi
- moc 2 x 10 w
- auto wallmount
- movie plus
- dnie
- txt 1000 stron
brak podanego czasu reakcji matrycy
 

kyniu

New member
dydymus napisał:
Pojawił sie nastepca serii R 71/72 model R82
- kontrast 8000:1
- jasnosc 550 cd/2
- paleta barw 100 % PAL
- 1366 x 768
- srs trusurrund xt
- pip 1 tuner
- 3 x hdmi
- moc 2 x 10 w
- auto wallmount
- movie plus
- dnie
- txt 1000 stron
brak podanego czasu reakcji matrycy

Ile kosztuje R82, gdzie go mozna dostać i czy żeczywiscie jest lepszy od 71/72 ??
Prosze o opinie na temat produktu - jesli ktos go juz widział :)

Link do R81 ( czym sie różni R82 ??)
http://www.max24.pl/?a=sklep.view&p...T=&PHPSESSID=ef1fdfbfd023fe0110f4ed2f184f86c1
 
Ostatnia edycja:
Do góry