Samsung R71/R72 - wszystko o serii

gelu_sola

New member
Seboss PL napisał:
Ludzie proszę o pomoc nie wiem, co jest, ale cały czas mam problem z kolorami. Cuda robiłem by w mój tv nie wpadał w brąz chodzi o bardzo ciepłe kolory ustawiałem już wszystko żebym wiedział, że tak będzie wybrałbym LG specjalnie podłączałem dwa obok siebie i mój zawsze wpadł w brąz a LG miał czystą biel POMOCY. Może ktoś wie jak ustawić kolory w menu serwisowym, bo jestem zdesperowany jak nikt mi nie pomoże sprzedam ten TV, bo uważam, że to szajs.

Pozdrowienia zdesperowany użytkownik mdłego Samsunga:( :( :( :(


Witam,

To jest słabość paneli PVA, wyzsze modele są wyposazone w lepsze przetworniki, r71 niestety chyba nie.
U mnie jest to samo i nie jestem z tego zdowolony.
Jedyna pociecha to że w wysokiej roddzielczości tak tego nie widać.
 

Seboss PL

New member
Samsung LE32R71B wpieniający brąz !!

Witam nie bym był sobą bym czegoś z tym nie zrobił i udało się przestawiłem ustawienia w white balace dokładnie tak
jasność R-134 G-130 B-128
kontrast R-128 G-130 B-140

i jest o niebo lepiej !! Pozdrawiam.:)
 

gelu_sola

New member
Seboss PL napisał:
Witam nie bym był sobą bym czegoś z tym nie zrobił i udało się przestawiłem ustawienia w white balace dokładnie tak
jasność R-134 G-130 B-128
kontrast R-128 G-130 B-140

i jest o niebo lepiej !! Pozdrawiam.:)

Dla poprawy wyłacz jeszcze gamma na off( dla poprawy kolorów)
 

Seboss PL

New member
gelu_sola napisał:
Dla poprawy wyłacz jeszcze gamma na off( dla poprawy kolorów)


Gamma off co ta opcja dokładnie daje, jaki ma wpływ na kolory? Mam wyłączone, Dynamic Dimming i uważam, że słusznie jak ktoś nie wieży, że ta opcja nic nie daje to niech zagra na x360 w grę King Kong to się przekona, że ta opcja to totalna porażka. Z i tak ciemnej gry robi jeszcze bardziej ciemną aż oczy bolą od wpatrywania.

Pozdrawiam.
 

loki80

New member
1 szybkie pytanko: jakim kablem podlaczyc ten TV do komputera w celu uzyskania najlepszej ostrosci i nasycenia barw. Probowalem SVideo - Euro, Svideo-Video i jakosc jest mocno srednia. DVI niestety odpada, bo mam podlaczony monitor przez to zlacze na komputerze. Mam wiec dwie opcje: SVideo i VGA na karcie graf.

PS. W sumie jeszcze jedna sprawa: podlaczylem X360 przez wejscie PC, dwa kabelki Audio do Audio Out w tv, tuz obok wejscia PC i dupa, nie ma dzwieku. Jakies pomysly?
 
Ostatnia edycja:

Seboss PL

New member
loki80 napisał:
1 szybkie pytanko: jakim kablem podlaczyc ten TV do komputera w celu uzyskania najlepszej ostrosci i nasycenia barw. Probowalem SVideo - Euro, Svideo-Video i jakosc jest mocno srednia. DVI niestety odpada, bo mam podlaczony monitor przez to zlacze na komputerze. Mam wiec dwie opcje: SVideo i VGA na karcie graf.

PS. W sumie jeszcze jedna sprawa: podlaczylem X360 przez wejscie PC, dwa kabelki Audio do Audio Out w tv, tuz obok wejscia PC i dupa, nie ma dzwieku. Jakies pomysly?

Witaj obok złącza vga jest wejście mini jack kup przejcie z czinczy na małego jacka i będzie głos a kompa najlepiej podłączyć przez vga a x360 przez component

Pozdro.
 

crash5

New member
Witam was jestem tu nowy i mam pytanie. Czy telewizor LE32R72B Samsung jest dobry do współpracy z PS3? (grafa, Filmy) będe sie cieszył wysoką jakością? Oczywiście kabel HDMI już mam, Prosze o odpowiedź z góry dzięki.
 

Motylek79

New member
pomoc w obsludze

Witam.Kupilem samsunga LE32R73BD ale niemam polskiej instrukcji.Jestem laikiem w tym temacie i mam problem z obsluga.Jesli macie polska instrukcje to prosze o podeslanie albo od jakiegos podobnego modelu.Jesli nie to choc kilka rad jak go ustawic i podlaczyc do laptopa i polsatu cyfrowego.
 

raba

New member
Witam wszystkich.
Od niedawna czytam te forum bo chce kupic TV LCD. Zastanawiam sie, i jestem juz prawie przekonany do tego Samsunga 32R71/72... ale mam watpliwosci... Model 32S71 kosztuje w roznych sklepach ok 2750 a 32R71 3000. Wiem ze R jest ciekawszym modelem ale czy warto dodac te 250 zika? No i kolejna kwestia to podlaczenie go do PC-ta... Odleglosc to ok 6m wiec nie wiem czy kabelek D-Sub bedzie dobry (slyszalem za max odleglasc dla tego kabla to 3m a musialbym kupic 5 lub 7,5m :/). A moze zastosowac przejscie D-Sub na component? Dodam ze moja grafika to GF6600GT z wyjsciami 2x DVI i S-Video, oraz chwilowo nie planuje podlaczac innego sprzetu do tego TV. Na TV bede ogladal filmy divx, dvd i czasami HD, czasmi moze gral i uzywal jak monitora. Odleglosc z jakies bede ogladal to ok 2,5-3m.
Pozdrawiam:)
 

bor@s

New member
raba napisał:
Witam wszystkich.
Od niedawna czytam te forum bo chce kupic TV LCD. Zastanawiam sie, i jestem juz prawie przekonany do tego Samsunga 32R71/72... ale mam watpliwosci... Model 32S71 kosztuje w roznych sklepach ok 2750 a 32R71 3000. Wiem ze R jest ciekawszym modelem ale czy warto dodac te 250 zika? No i kolejna kwestia to podlaczenie go do PC-ta... Odleglosc to ok 6m wiec nie wiem czy kabelek D-Sub bedzie dobry (slyszalem za max odleglasc dla tego kabla to 3m a musialbym kupic 5 lub 7,5m :/). A moze zastosowac przejscie D-Sub na component? Dodam ze moja grafika to GF6600GT z wyjsciami 2x DVI i S-Video, oraz chwilowo nie planuje podlaczac innego sprzetu do tego TV. Na TV bede ogladal filmy divx, dvd i czasami HD, czasmi moze gral i uzywal jak monitora. Odleglosc z jakies bede ogladal to ok 2,5-3m.
Pozdrawiam:)

S jest najsłabszą wersją, i wielu na tym forum ci odradzi. Myślę, że warto dołożyć do R. Co do połączenia z PC: na każdym kablu, czy D-SUB, czy komponent będziesz miał stratę jakości. Moim zdaniem wprowadzając dodatkowe konwersje sygnału D-SUB->komponent tylko sobie pogorszysz sprawę. Zaryzykuj zwykły D-SUB, to nie full hd, jest nadzieja, że wystarczy.
 

shinay

New member
kup R jest lepsza i ladniejsza :)
dobry kabel "d-sub" moze miec spokojnie 10m
a co do odleglosci i przekatnej to 32" jako monitora z odleglosci 3m go nie uzyjesz - nie bedziesz widzial "literek"
optimum przy 32" i rozdzielczosci 1360 to ok 1,5m
do filmow optimum 2m ujdzie z 2,5-3m
pozdr
 

tomurk

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałbym prosić was o rade w wyborze lcd,będzie on służył przede wszystkim jako monitor PC.Ma się sprawdzić przy przeglądaniu internetu,grach i filmach divix.
Po przeglądnięciu forum zastanawiam się nad modelami Samsumg LE-32R72B oraz LG 26LX2R.Chyba że możecie polecić coś innego?Dodam że chce się zmieścić w kwocie około 3000zł
Odległość od tv ma wynosić 2m,z tąd też moje niezdecydowanie co do wielkości(26-32").W jednym wątku ktoś pisze że minimalna odległość od 32" tv to 3m,bo przy mniejszej szybko zaczynają boleć oczy.A gdzie indziej że max to 1,5m bo z większej już nie widać literek(np.strony internetowe).
Jakie są waze doświadczenie w tej dziedzinie?
Interesuje mnie też czy jest bardzo znacząca różnica w obrazie pomiędzy połączeniem dvi-dvi a d-sub-d-sub.
Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

bor@s

New member
tomurk napisał:
Odległość od tv ma wynosić 2m

Interesuje mnie też czy jest bardzo znacząca różnica w obrazie pomiędzy połączeniem dvi-dvi a d-sub-d-sub.

ad 1. ja z 3m na tv 40" już ledwo widzę czcionkę, trochę męczy.
ad 2. samsunga przez dvi się nie podłącza, bo wyświetla rozdzielczość nienatywnie tj. tylko 1280x720 albo 1920x1080, co przy matrycy 1366x768 rozmywa obraz, zatem tylko d-sub, co i tak daje wysokiej jakości ostry obraz. W większości innych telewizorów jest podobnie.
 

shinay

New member
ta odleglosc 1-3m uzalezniona jest od jakosci "matrialu" ogladanego
monitor,strony internetowe 1-1,5m
xbox360 filmy hd - ok 1,5m
filmy dvd divx - 2m
kablowka - 2,5+
a bol oczu to kwestia przyzwyczajenia (u mnie nie wystepuje)
przynajmniej takie sa moje spostrzezennia po po pol rocznym usytkowaniu 32" r72b

podlacz dsub dsub bedziesz bardzo zadowlony
i ludzie PRZESTANCIE JUZ MECZYC TEMAT PODLACZEN DVI HDMI ITP
najlepsze mozliwe podlaczenie z pc to tak jak napisal PRODUCENT czarno na bialym - vga vga (czyli - dsub dsub ,dvi dsub, dvi przejsciowka dsub dsub TO TO SAMO)
wtedy obraz jest jak na zwyklym monitorze
nastepnie component przez specjalna przejsciowke/wyjscie w katrcie graf (ale tylko do filmow w tym hd)
ew dsub z przejscem na component
nastepnie scart-svideo svideo-svideo i composit!
nie zadne dvi-hdmi
WSZYSTKIE TESOWALEM NA KILKU TV I PC
pozdr
 
Ostatnia edycja:

viteck

New member
SierzantHarris napisał:
Witam wszystkich forumowiczow gdyz jestem nowy.Od kilku dni posiadam samsunga 26r71b i ten tivik jak na tą klasę jest naprawde super.Ale czym byłoby życie bez problemów.Otóż zauważyłem że na ciemnym tle widac jasniejsze podswietlenie w prawym górnym rogu.Nie jest jakos specjlnie duze  ale troszke wkurza.Czytałem uważnie to szanowne forum i wiem ze to raczej nie usterka lecz przypadłośc lcd.Czy istnieje jakakolwiek możliwosc regulacji badz jakkolwiek wyeliminowania tego zjawiska? Tivik jest prezentem wiec zwrot/wymiana nie wchodzi w gre.Bardzo prosze osoby kompetentne o POMOC!p.s moze w jakims serwisie za 0,5 litra beda umieli?
no coz mam te sama przypadlosc w moim 32r72 a mam go od tygodnia, sprzedawca telefonicznie wyjasnil mi: "serwis" to tyle sie dowiedzialem, moze ktos kto ma podobne objawy pochwali sie i zlituje sie odpowiadajac na pytanie moje i kolegow?
Bardzo dziekuje
P.S. Wiem ze sie powtarzam po kolegach ale 3000zl za tv i jakies rozjasnienia po tygodniu?to troche porazka,zastanawiam sie co bedzie za miesiac...poza tym TV jest w deche do kompa,konsoli i nawet kablowki...
 
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
Brzeczenie w trybie oszczedzania energii w LE32R71B

pytanie do uzykownikow samsungow czy u kazdego w dowolnym trybie "oszczednosci energii" bardzo lekko brzeczy
a na oczednosci "wyl" nie ?
nie mowie tu o brzeczeniu w standbay'u

Witam
Tez mam podobne objawy. TV LE32R71B mam 5 dzien i zastanawiam sie nad wymiana. Do tej pory znalazlem jeden martwy piksel z boku ekranu.
Poza tym sprzet sprawuje sie dobrze
Zawsze moge trafic na gorszy egzemplarz. Stad moj bol:???: . Moze ktos cos doradzi?
Korci mnie dobrac sie do panelu serwisowego. Moze ktos doradzi, jak sie do tego zabrac.
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
Witam
Tez mam podobne objawy. TV LE32R71B mam 5 dzien i zastanawiam sie nad wymiana. Do tej pory znalazlem jeden martwy piksel z boku ekranu.
Poza tym sprzet sprawuje sie dobrze
Zawsze moge trafic na gorszy egzemplarz. Stad moj bol:???: . Moze ktos cos doradzi?
Korci mnie dobrac sie do panelu serwisowego. Moze ktos doradzi, jak sie do tego zabrac.

U mnie w ogólnie nie brzęczy, ale mam nieco inny TV, ten sam model a 26 cali
 
Do góry