Samsung R71/R72 - wszystko o serii

broda1725

New member
Bez reklam
zibciu napisał:
Drogi Brodo,
dzięki za dobre chęci, ale chyba nie doczytałeś mojego posta.
Nie piszę o Divxach, tylko o pełnym oryginalnym DVD. Używałem programów WinDVD, PowerDVD - efekt ten sam...
Co do ustawień rozdzielczości, też chyba napisałem, że rozdzielczość, którą mam ustawioną na karcie to 1360x768(czyli natywna dla tego telewizora). Dodam jeszcze, że specjalnie jest 60Hz (przy innych rozdzielczościach i odświeżaniach robią się cienie...). O playerach słowem nie piszę, bo tam akurat problemu nie ma. Wiem, czego niestety mogę się spodziewać.
O fakcie problemów z odtwarzaniem HD tak samo napisałem.
Problem uważam za nierozwiązany.
Może ktoś ma informacje, że z sygnałem z komputera są takie problemy. I że jest to ogólny problem ze skalowaniem przez LCDki...
A słuchaj czy tam na karcie niema ustawien co do jakosci odtwarzanej nakladki wideo? sprubuj tam jeszcze pokombinowac bo jesli na zwyklym dvd jest wporzo to musi byc wina karty.Ze zle cos przekazuje obraz. Sprobuj podlaczyc do nnego kompa oprucz laptopa.
 

broda1725

New member
Bez reklam
zibciu napisał:
Niestety, ale w ustawieniach karty jest wszystko dobrze. O podłączaniu zwykłego DVD nie pisałem, bo tego po prostu nie robiłem.
Sprobuj jeszcze podlaczyc do normalnego dvd i zobaczysz ale napewno jest to cos z karta, ustawieniami lub jakoscia filmow, napewno nie tv.
 

hodi

New member
Problem z nowym LE37R72B

Witam.
Po długim wyborze kupiłem wreszcie LE37R72B w jednym z bardziej znanych sklepów internetowych. Niestety po zakupie ( nadodatek ratalnym ) okazało się że tv ma bardzo źle podświetloną matrycę .
Wygląda tak w nocy na czarnym tle.
http://farm1.static.flickr.com/190/461819521_0b181ad324_o.jpg
Taki czarny owal a dookoła jaśniejsze podświetlenie w rogach.
Bardzo mnie to denerwowało ( widac to w czasie przełączania kanałów i na kompie ) więc tv oddałem w ciągu 10 dni od otrzymania ale sklep stwierdził że serwis Samsunga musi stwierdzic czy to wada i wysłał tv do serwisu. I tak czekam...
Po tym co wyczytałem na tym forum na temat serwisu Samsunga mam wiele obaw co do ich opinii .Czy ktoś miał taki problem ? Proszę o ewentualne sugestie w tej sprawie bo jestem trochę załamany.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
ehh zadam sobie trudu i odpisze
dzielac sie wiedza :)
ja mam mysle bardzo duze doswiadczenie z problemami (tym i innymi)37R72B
podswietlenie to problem WSZYSTKICH 37R72b ale postapiles chyba pochopnie odsylajac tv
dlaczego? bo one pojawiaja sie z czasem i prawdopodobnie zanikaja z czasem
mialem 3 egzemplaze W DOMU

pierwszy - tez odeslalem 10 dni do sklepu takze z tego powodu (pojawil sie taki jeden rog jak na foto gora-lewa i dosyc brzeczal (a moze nie ale glosniej niz 32R72) sklep nie robil problemu (straszyl ekspertyzami ale pewnie robia to dla unikania zwrotow)

drugi - podobnie zaczelo wyskakiwac brzeczal ciszej ale problemem byl badpixel,oddalem

trzeci - byl ok ale przebarwienia zaczely wyskakiwac az w apogeum wygladaly jak na foto po czym po ok 2 tyg codzinnego "grania" zaczely zanikac matryca niejako zaczela sie cieniowac wygladzac normalizowac "wypalac" i jest ok.

co zauwazylem
ze na poczatku przebarwienia wywoluje "chlodzenie" tzn tv moze chodzic i 12h non stop i nic sie nie zmienia
ale wylaczysz go ochlodzi sie zalaczysz widac zmiane

ale jak mowilem w pewnym momencie przy trzecim tv jak juz nie moglem na TO patrzec
zaczelo sie poprawiac

wniosek dla innych zanim pochopnie bedziecie rwac wlosy z glowy i odsylac/odwozic tv
pomeczcie je rozgrzewajac (zalaczony 2-3h) i schladzac (wylaczony ze 2h) tv ze 3-4x dziennie
nie daje glowy ze kazdemu z czasem zniknie ale cos w tym jest ze na KAZDYM jak w zegarku zaczelo wyskakiwac po ok 2 dniach a tylko jeden mialem na tyle dlugo aby mialo szanse przejsc "apogeum"
mam nadzieje ze pomoglem
pozdrawiam
 

Attachments

  • zdj1.JPG
    zdj1.JPG
    15 KB · Wyś: 110

broda1725

New member
Bez reklam
hodi napisał:
Witam.
Po długim wyborze kupiłem wreszcie LE37R72B w jednym z bardziej znanych sklepów internetowych. Niestety po zakupie ( nadodatek ratalnym ) okazało się że tv ma bardzo źle podświetloną matrycę .
Wygląda tak w nocy na czarnym tle.
http://farm1.static.flickr.com/190/461819521_0b181ad324_o.jpg
Taki czarny owal a dookoła jaśniejsze podświetlenie w rogach.
Bardzo mnie to denerwowało ( widac to w czasie przełączania kanałów i na kompie ) więc tv oddałem w ciągu 10 dni od otrzymania ale sklep stwierdził że serwis Samsunga musi stwierdzic czy to wada i wysłał tv do serwisu. I tak czekam...
Po tym co wyczytałem na tym forum na temat serwisu Samsunga mam wiele obaw co do ich opinii .Czy ktoś miał taki problem ? Proszę o ewentualne sugestie w tej sprawie bo jestem trochę załamany.
Pozdrawiam.

To jest norma w tych tv Samsunga. Taki juz ich urok.
 

mada

New member
czarne pasy przy DVD

Podobno w telewizorach LG przy odtwarzaniu filmów z DVD obraz jest ujety od góry i dołu w czarne pasy. Przecież ekran ma proporcje 16:9 chyba po to m.in. żeby nie było tych , znanych ze starych kineskopowych telewizorów, czarnych pasów.
Moze to uroda telewizorów LG, brzydka cecha osobnicza tej marki?
Czy w Samsungu LE32R71B i 72 B te pasy są czy ich nie ma?
 

Dasiek

New member
shinay napisał:
ehh zadam sobie trudu i odpisze
dzielac sie wiedza :)
ja mam mysle bardzo duze doswiadczenie z problemami (tym i innymi)37R72B
podswietlenie to problem WSZYSTKICH 37R72b ale postapiles chyba pochopnie odsylajac tv
dlaczego? bo one pojawiaja sie z czasem i prawdopodobnie zanikaja z czasem
mialem 3 egzemplaze W DOMU

pierwszy - tez odeslalem 10 dni do sklepu takze z tego powodu (pojawil sie taki jeden rog jak na foto gora-lewa i dosyc brzeczal (a moze nie ale glosniej niz 32R72) sklep nie robil problemu (straszyl ekspertyzami ale pewnie robia to dla unikania zwrotow)

drugi - podobnie zaczelo wyskakiwac brzeczal ciszej ale problemem byl badpixel,oddalem

trzeci - byl ok ale przebarwienia zaczely wyskakiwac az w apogeum wygladaly jak na foto po czym po ok 2 tyg codzinnego "grania" zaczely zanikac matryca niejako zaczela sie cieniowac wygladzac normalizowac "wypalac" i jest ok.

co zauwazylem
ze na poczatku przebarwienia wywoluje "chlodzenie" tzn tv moze chodzic i 12h non stop i nic sie nie zmienia
ale wylaczysz go ochlodzi sie zalaczysz widac zmiane

ale jak mowilem w pewnym momencie przy trzecim tv jak juz nie moglem na TO patrzec
zaczelo sie poprawiac

wniosek dla innych zanim pochopnie bedziecie rwac wlosy z glowy i odsylac/odwozic tv
pomeczcie je rozgrzewajac (zalaczony 2-3h) i schladzac (wylaczony ze 2h) tv ze 3-4x dziennie
nie daje glowy ze kazdemu z czasem zniknie ale cos w tym jest ze na KAZDYM jak w zegarku zaczelo wyskakiwac po ok 2 dniach a tylko jeden mialem na tyle dlugo aby mialo szanse przejsc "apogeum"
mam nadzieje ze pomoglem
pozdrawiam

Witam,

Tak sobie czytam i czytam i nie zaluje , ze oddalem do sklepu LE 32R71B przed uplywem 7 dni. Kupilem LE 32R82B. W tym nie ma zadnych przebarwien, niedoswietlen, zieleni czy fioletu. Czarne jest czarne jak smola. Pikselozy zero. W tamtym mialem dwa bad piksele po bokach ekranu, niebieski i czerwony. Kolorki duzo lepsze niz w R 71. Poza tym bardzo rozbudowane menu. Mozna wszystko sobie dopasowac do wlasnych potrzeb.
To co widzialem na focie u zibcia, jest nie do przyjecia !!!!!!!
Pozdro i wspolczuje
Dasiek
 
Ostatnia edycja:

zegan

New member
problem z kolorami

mam problem z ustawieniem kolorow na tv.kabel uzywalem w polsce na innym tv(21 cali flat-kineskopowy i stacjonarnym kompie) to kolor byl.probowalem wielu ustawien pal/secam i koloru wciaz niema.teraz uzywam laptopa marki hp pavilion 6021ea zakupiony w irl oraz tv samsung lcd 40r74bd ktory jest wyspiarskim odpowiednikiem serii podajze r71.probowalem wielu sterownikow co nic niezmienia.podlaczam kablem pc i kolor jest.ktory kabel jest lepszy-ten 1 s-video/eurozlacze czy owy pc.zaznaczam ze nieposiadam wyjscia dvi wiec hd odpada.jaki kabel transmituje najlepsza jakosc jaki kupic??

dokladna nazwa tv to LE40R74B bdx-xeu

sorry jesli post jest w zlej kateg.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli są nie ekranowane - stanowczo odstaw od telewizora . Możesz mieć spore problemy.
 

mx.art

New member
Mam nadzieje że odległość około 50 - 65 cm od panelu nie powinno wpłynąć negatywnie na jego działanie :-?
 

Slygado

New member
kiki napisał:
Jeśli są nie ekranowane - stanowczo odstaw od telewizora . Możesz mieć spore problemy.
A jeśli głośniki są ekranowanie magnetyczne :?: Jest w tym przypadku jakaś odległość którą trzeba zachować, czy te już wpływu na LCD nie maja :?:
 

gutekbull

Member
Proszę o pomoc ,mam LE 37R72B.
Niestety "nie wytrzymałem" i wlazłem do menu serwisowego ( nie wiem po co bo wszystko bylo ok.) pomny wpisów kolegów poruszałem sie tam bardzo ostroznie, chcialem sprawdzić czy Dimming jest wyłączony - nie obserwowałem żadnych migotań. Także idiotyzm z mojej strony ;-)
Nie mam tam opcji On - Of tylko kilka pozycji - ustawień o nazwach literowych nic mi nie mówiących. Jestem zły na siebie bo teraz nie wiem jak było oryginalnie (b.dobrze) zrobilem reset no i .......zaczeło migotać
Możliwe ze przed tem nic złego nie zrobilem bo myślę ze zmiany trzeba jakoś zapisać ,że nie wystarczy tylko kliknąć , a może tak ???
No cóż ,reset załatwił sprawe i teraz miga ;-(
Mam tam takie opcje ;
PWM , ANA/PWM-N3, ANA-N3, ANA/PWM-N5, ANA-P5, ANA-N5,ANA/PWM-P3

Krótkie pytanie co tam powinno być w tej opcji i jak tą zmiane zapisać ???
Prosze spojrzeć u siebie i mi podać co mam wpisać
( ale nie grzebać samemu ;-) !!!!!!!!
 

mada

New member
kontrast dynamiczny

Czy kontrast dynamiczny, to tylko chwyt marketingowy, czy też jest czymś co jednak poprawia obraz?

Samsungi z serii R71/72 , mają kontrast dynamiczny aż 5000:1 , a statyczny
tylko 800:1.
Dla porównania Sharp LC-32SA1E: Dynamiczna stopa kontrastu 3000:1, a kontrast statyczny 1200:1.
Jeśli kontrast Dynamiczny jest zwykłą blagą, to w takim razie Sharp bije na głowę Samsunga (1200 do 800)?

Jak to jest z tym dynamicznym kontrastem? Nie jest o chyba zwykłe przeliczenie statycznego na dynamiczny, bo wtedy nie byłoby 5000-800 (Samsung) i
3000-1200 (Sharp)
 

mariachi

New member
mam problem z LE32R82B

Otóż po podłączeniu tv do pc przez zwykły D-Sub obraz wygląda bardzo dobrze - ale że jestem wymagający chciałem full cyfrę i kupiłem kabel HDMI-DVI - podłączyłem do grafiki (MSI 7900GTO 512MB- jeżeli to coś pomoże) i obraz wygląda tragicznie!! niewyraźne litery itp - czy to trzeba jakoś ustawić? - aha i przy D-Sub miałem opcje do wyboru rozdzielczości - 1360x768 - teraz mam niby 1920x1080 ale 1360x768 nie moge ustawić. Pomocy :(
 

shinay

New member
mariachi napisał:
Otóż po podłączeniu tv do pc przez zwykły D-Sub obraz wygląda bardzo dobrze - ale że jestem wymagający chciałem full cyfrę i kupiłem kabel HDMI-DVI - podłączyłem do grafiki (MSI 7900GTO 512MB- jeżeli to coś pomoże) i obraz wygląda tragicznie!! niewyraźne litery itp - czy to trzeba jakoś ustawić? - aha i przy D-Sub miałem opcje do wyboru rozdzielczości - 1360x768 - teraz mam niby 1920x1080 ale 1360x768 nie moge ustawić. Pomocy :(

na poczatek trzeba przeczytac 78str tego watku lub instrukcje - a oswieci cie
pozdr
 

Dasiek

New member
gutekbull napisał:
Proszę o pomoc ,mam LE 37R72B.
Niestety "nie wytrzymałem" i wlazłem do menu serwisowego ( nie wiem po co bo wszystko bylo ok.) pomny wpisów kolegów poruszałem sie tam bardzo ostroznie, chcialem sprawdzić czy Dimming jest wyłączony - nie obserwowałem żadnych migotań. Także idiotyzm z mojej strony ;-)
Nie mam tam opcji On - Of tylko kilka pozycji - ustawień o nazwach literowych nic mi nie mówiących. Jestem zły na siebie bo teraz nie wiem jak było oryginalnie (b.dobrze) zrobilem reset no i .......zaczeło migotać
Możliwe ze przed tem nic złego nie zrobilem bo myślę ze zmiany trzeba jakoś zapisać ,że nie wystarczy tylko kliknąć , a może tak ???
No cóż ,reset załatwił sprawe i teraz miga ;-(
Mam tam takie opcje ;
PWM , ANA/PWM-N3, ANA-N3, ANA/PWM-N5, ANA-P5, ANA-N5,ANA/PWM-P3

Krótkie pytanie co tam powinno być w tej opcji i jak tą zmiane zapisać ???
Prosze spojrzeć u siebie i mi podać co mam wpisać
( ale nie grzebać samemu ;-) !!!!!!!!

Witaj,

Jest maly problem. Obecnie mam LE32R82B a nie jak poprzednio... R71B. Parametry o ktore pytasz moga byc inne niz w twoim modelu. Podawanie ich chyba mija sie z celem.

Sam sie ukarales. Mysle ze wiecej tego nie zrobisz. Nie kupiles TV , tylko komputer z duza opcja wizji cyfrowej:) Grzebanie w czyms o czym nie ma sie pojecia to grzech, a jeszcze wiekszy gdy nie miales powodow zeby tam wchodzic. Menu serwisowe, to nie menu urzytkownika. Choc edycja przypomina kroki edycji w pececie.

Moze inny uprzejmy uzytkownik serii R71 przeczyta posta i pomoze Ci w Twojej niedoli.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

koobson

New member
Rozmiar czy jakość

Witam szanownych kolegów!
Po miesiącu poszukiwań i przebiciu się przez setki postów jestem w takiej kropce, że już chyba tylko konkretna rada nastawi mnie na zakup.

Otóż kupuje telewizor stricte pod Xbox360, dysponuję budżetem ~4000zł

Zaczynałem od 32 cali (obecnie mam takie CRT 32), lecz stanęło ostatecznie na 37 cali 'mimimum'
I teraz czuję, zę muszę wybrać między jakością a rozmiarem. POczynając od jakości a idąc w stronę rozmiaru przedstawia się to tak:

1. Samsung LE37R81/2B Parametry mi zaimponowały ale gdy go zobaczyłem w akcji po prostu się zakochałem. Coś wspaniałego, na mojego oko najlepszy obraz z mojej stawki. Cena właśnie 4000, jedyna wada- że to 37 cali a ciągle w głowie mam, że za tę samą cenę mogę mieć...

2.Samsun LE40R71B Cena 4300. Ale rozmiarz już znacznie konkretniejszy. Bolą słabsze parametry i 'wiek konstrukcji' (wszak 81 miały premiere w kwietniu...) Na oko- najbardziej kłuje brak movie plus oraz róźnica w kontraście (widziałem oba samsungi obok siebie na jednym źródle). Róźnica nie powala na kolana, acz jest wyraźna- diabłem ukrytym w szczegółach w tym wypadku jest rozmiar... 40 cali to coś co rozbudza moją wyobraźnię gracza... Jawi mi się ten model jako 'kompromis'- ale czy na pewno? myśląc o nim, wyobrażam sobie, iż w porównaniu z 81 jest to sprzęt uboższy, nie oferujący takiej możliwości. Innymi słowy- poprzednia generacja. Coś za coś.

3. Tutaj wybór jest już inny- nie ma problemu subtelnych róźnic w jakości. po prostu dobra cena. Skłaniam się tutaj najbardziej, bo jawi mi się ta propozycja jako zakup cena/jakość. LG 42LE2R
Jestem świadomy, że ten LG może mocno odstawać od poprzednich dwóch modeli pod względem jakości. Pytanie- czy tak bardzo, ze można powiedzieć, że to (wybaczcie)'szajs'? Summa summarum estem na ten zakup ciepło nastawiony wg. łopatologicznej tezy 'bigger is better' (może i gorsza jakośc, ale jakie to duuuuże i gra się miodzio) Chodzi mi o odpowiedź, czy ten sprzęt nie odstaje za bardzo- w sensie, że pcham się w coś znacznie gorszego, czego mi rozmiar nie będzie rekompensował.
Wszystko rozbija się o cene i rozmiar- 42 cale za 3990 złotych

I jestem w dołku. LG kusi mnie bardzo rozmiarem i ceną- 42 cale. Rozpala mnie wyobrażenie gier na takim rozmiarze (dotychczas 32 cale)
Z drugiej strony obraz na R82 to w granicach rozsądku, bajka. Mogą się moje rozważania wydawać śmieszne, ale byłbym wdzięczny za swego rodzaju jasne wskazówki- może nawet kopa w stylu 'a weź zapomnij o tym';)

Pozdrawiam i liczę na pomoc!
 
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
koobson napisał:
Witam szanownych kolegów!
Po miesiącu poszukiwań i przebiciu się przez setki postów jestem w takiej kropce, że już chyba tylko konkretna rada nastawi mnie na zakup.

Otóż kupuje telewizor stricte pod Xbox360, dysponuję budżetem ~4000zł

Zaczynałem od 32 cali (obecnie mam takie CRT 32), lecz stanęło ostatecznie na 37 cali 'mimimum'
I teraz czuję, zę muszę wybrać między jakością a rozmiarem. POczynając od jakości a idąc w stronę rozmiaru przedstawia się to tak:

1. Samsung LE37R81/2B Parametry mi zaimponowały ale gdy go zobaczyłem w akcji po prostu się zakochałem. Coś wspaniałego, na mojego oko najlepszy obraz z mojej stawki. Cena właśnie 4000, jedyna wada- że to 37 cali a ciągle w głowie mam, że za tę samą cenę mogę mieć...

2.Samsun LE40R71B Cena 4300. Ale rozmiarz już znacznie konkretniejszy. Bolą słabsze parametry i 'wiek konstrukcji' (wszak 81 miały premiere w kwietniu...) Na oko- najbardziej kłuje brak movie plus oraz róźnica w kontraście (widziałem oba samsungi obok siebie na jednym źródle). Róźnica nie powala na kolana, acz jest wyraźna- diabłem ukrytym w szczegółach w tym wypadku jest rozmiar... 40 cali to coś co rozbudza moją wyobraźnię gracza... Jawi mi się ten model jako 'kompromis'- ale czy na pewno? myśląc o nim, wyobrażam sobie, iż w porównaniu z 81 jest to sprzęt uboższy, nie oferujący takiej możliwości. Innymi słowy- poprzednia generacja. Coś za coś.

3. Tutaj wybór jest już inny- nie ma problemu subtelnych róźnic w jakości. po prostu dobra cena. Skłaniam się tutaj najbardziej, bo jawi mi się ta propozycja jako zakup cena/jakość. LG 42LE2R
Jestem świadomy, że ten LG może mocno odstawać od poprzednich dwóch modeli pod względem jakości. Pytanie- czy tak bardzo, ze można powiedzieć, że to (wybaczcie)'szajs'? Summa summarum estem na ten zakup ciepło nastawiony wg. łopatologicznej tezy 'bigger is better' (może i gorsza jakośc, ale jakie to duuuuże i gra się miodzio) Chodzi mi o odpowiedź, czy ten sprzęt nie odstaje za bardzo- w sensie, że pcham się w coś znacznie gorszego, czego mi rozmiar nie będzie rekompensował.
Wszystko rozbija się o cene i rozmiar- 42 cale za 3990 złotych

I jestem w dołku. LG kusi mnie bardzo rozmiarem i ceną- 42 cale. Rozpala mnie wyobrażenie gier na takim rozmiarze (dotychczas 32 cale)
Z drugiej strony obraz na R82 to w granicach rozsądku, bajka. Mogą się moje rozważania wydawać śmieszne, ale byłbym wdzięczny za swego rodzaju jasne wskazówki- może nawet kopa w stylu 'a weź zapomnij o tym';)

Pozdrawiam i liczę na pomoc!


Ja stawiam na jakosc w ramach budrzetu. Chyba mieszkasz w palacu, majac takie rozterki. Chcesz miec wielki ekran? to odluz wiecej kaski i kup 56 cali Wtedy wjedziesz w ekran prawdziwym autem:) IMO o LG zapomnij. Nijak sie ma do Samsunga.

Twoja kasa, Twoj wybor. Nie mecz ludzi. I tak Ty musisz dokonac wyboru.

Pozdrawiam
 
Do góry