Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Brynda

New member
menu nie sięga tak daleko bo to jest w samym rogu kurde to jest dziwne wyglada jak rozmazany brud dzisiaj kupiłem sirodek do czyszczenia ekranów LCD i jutro jak bedzie widno to spróbuje to wyczyścić a na niebieskim tle np z pasku startu z XP tego nie widać tylko na białym albo jasnym jakimś tylko też dziwne że się nie dotykałem do matrycy i takie coś się zrobiło jak nie zejdzie to do serwisu pojedzie i już eehe za 4tyś muszer być zadowolony :)
 

Dasiek

New member

Attachments

  • LE32R82B.jpg
    LE32R82B.jpg
    16,9 KB · Wyś: 125
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
Brynda napisał:
menu nie sięga tak daleko bo to jest w samym rogu kurde to jest dziwne wyglada jak rozmazany brud dzisiaj kupiłem sirodek do czyszczenia ekranów LCD i jutro jak bedzie widno to spróbuje to wyczyścić a na niebieskim tle np z pasku startu z XP tego nie widać tylko na białym albo jasnym jakimś tylko też dziwne że się nie dotykałem do matrycy i takie coś się zrobiło jak nie zejdzie to do serwisu pojedzie i już eehe za 4tyś muszer być zadowolony :)

Nie zrozumielismy sie:)
Menu nie siega na caly ekran. Ale w nim mozna ustawic niebieskie tlo dla kanalkow bez sygnalu. Ustaw to w menu i przlacz na nr kanalu, gdzie nie masz nic zaprogramowane. Wtedy caly ekran swieci na niebiesko. Nie trzeba nic wiecej:)

Pozdro
 

Dasiek

New member
Skoro zanabyles......?

mitch napisał:
Ja kupiłem w www.e-zagiel.pl Mieli 2 sztuki we wtorek, z czego ja jedną zanabyłem ;)

Witam,
Napisz co zanabyles :bober: i opisz pierwsze wrazenia. Moj 3 dzien z LE32R82B i jak na razie bez zastrzezen. Pokrecilem ciutke suwakami od kolorow i obraz jest jeszcze lepszy niz nastawy fabryczne. Obiecalem fotki, ale nie jestem w stanie zamiescic ich w rozsadnej jakosci.:( Zamieszczanie aby zamiescic jest bez sensu. W kazdym razie jestem zadowolony z zakupu, choc po przeczytaniu watkow o serwisie samsunga i podejsciu do klienta nie napawaja optymizmem. Cala nadzieja, ze moze ominie mnie korzystanie z uslug serwisu Samsunga.

Pozdrawiam
 

Brynda

New member
ok odpaliłem niebieskie tło i jest tak samo to przebarwienie jest czały czas widoczne no nic po tym dłógim weekendzie tv pojedzie do serwisu z wielkim bulem serca ale przy okazji naprawiom mi buczenie podczas wyswietlania czarnych obrazów
 

broda1725

New member
Bez reklam
Słuchajcie czy ten tv LE27R71B ma jakies głowny wylacznik ze stanu czuwania czy tylko poprzez wyciagniecie wtyczki z kontaktu ale czy to nieuszkodzi tv?
 

mitch

New member
broda1725 napisał:
Słuchajcie czy ten tv LE27R71B ma jakies głowny wylacznik ze stanu czuwania czy tylko poprzez wyciagniecie wtyczki z kontaktu ale czy to nieuszkodzi tv?
Nie ma. No nie przesadzaj, wyjęcie wtyczki z kontaktu nie ma prawa popsuć żadnego sprzętu :lol:
 

dark2

Member
Każdy sprzęt można popsuć wyciągnieciem wtyczki z kontaktu - tylko trzeba to zrobić w odpowiednim czasie. Ale nikogo nie namawiam do testów. ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
dark2 napisał:
Każdy sprzęt można popsuć wyciągnieciem wtyczki z kontaktu - tylko trzeba to zrobić w odpowiednim czasie. Ale nikogo nie namawiam do testów. ;)

Jak to w odpowiednim czasie? jak to mozna zrozumiec skoro ja naprzyklad szukalem na calym tv jakiegos głównego wylacznika i znalazlem jeden, ten co jest pod napisem samsung i nim mozna tylko wł. lub wył.tv do stanu standby a tak to jest tylko metoda wyjecia wtyczki z gniazdka (np.przy burzy, czy przy dłuzszej naszej nieobecnosci).Czy jest jakis moze ukryty guziczek?:grin:
 

zibciu

Member
Witam,
Kiedś prosiłem o pomoc (05 lutego) jednak chyba niezbyt dokładnie opisałem problem.
Telewizor służy jako monitor i telewizor. Wszystko fajnie, "hula jak wściekły". Do momentu wyświetlania DVD z komputera. są trzy problemy:
1. panormiczność. rozdzielczość ustawiona na 1360x768, włączam DVD, właczam wersję panoramiczną (jeśli taka jest ) i na moich 16x9 jakie ma monitor robi pasy na górze i dole (zamiast rozciągnąć do brzegów). Czyli jeszcze bardziej spłaszcza obraz. Koszmar...
dsc6621zmianarozmiarukd5.jpg

2 Przejścia tonalne. Po raz pierwszy zauważyłem to przy oglądaniu DVD (z kompa oczywiście). Przy dużych przestrzeniach jednolitej barwy są straszne skoki tonalne (przypomina to trochę grafiki w 256 kolorach). Myślałem, że to problem z upscalowaniem rozdzielczości DVD. Jednak ostatnio kolega przyniósł trailer "Gears of War" w rozdziałce 720P. Po załączeniu zauważyliśmy dokładnie to samo. Przy niewielkich zmianach barw duże kwadraty jednej barwy, potem następnej...
aazmianarozmiaruov3.jpg

U kolegi na zwykłym monitorze (o trochę wyższych możliwościach rozdzielczości) obraz bez zarzutów.
Niestety testowanie różnego oprogramowania nie pomogło. Nie pomogły również specjalne kodeki Nvidia Pure Video (podobno optymalizujące rozdzielczości dla HD). Ma ktoś pomysł jak to poprawić?:cry:

3. Przywracanie ustawień.
Zmieniam sobie ustawienia wyświetlania w menu (przykładowo włączam oszczędzanie energii, albo PIP). Obraz się smienia, wszystko działa fajnie. Ale przez jakieś 20 minut. Potem wraca do poprzednich ustawień.
To strasznie denerwuje. Da się to gdzieś zablokować? Żeby nie przywracał...
 
Ostatnia edycja:

remek

New member
LE32R82B-prosba o podanie parametrów...

@Dasiek

Mam do Ciebie jeszcze raz wielką prośbę.Chciałem Cię prosić ,abyś mi podał (wypełnił tabelkę) z menu serwisowego z podmenu Calibration:


RGB-Calibration


R – Offset :
G – Offset :
B – Offset :
R – Gain :
G – Gain :
B – Gain :

Menu serwisowe ( wiem,że znasz to na pamięć) to : przy telewizorze w stanie czuwania nastepująca sekwencja klawiszy:
Info , Menu , Mute , Power.

Z góry bardzo dziękuję za uprzejmą pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Remek
 

broda1725

New member
Bez reklam
zibciu napisał:
Witam,
Kiedś prosiłem o pomoc (05 lutego) jednak chyba niezbyt dokładnie opisałem problem.
Telewizor służy jako monitor i telewizor. Wszystko fajnie, "hula jak wściekły". Do momentu wyświetlania DVD z komputera. są trzy problemy:
1. panormiczność. rozdzielczość ustawiona na 1360x768, włączam DVD, właczam wersję panoramiczną (jeśli taka jest ) i na moich 16x9 jakie ma monitor robi pasy na górze i dole (zamiast rozciągnąć do brzegów). Czyli jeszcze bardziej spłaszcza obraz. Koszmar...

2 Przejścia tonalne. Po raz pierwszy zauważyłem to przy oglądaniu DVD (z kompa oczywiście). Przy dużych przestrzeniach jednolitej barwy są straszne skoki tonalne (przypomina to trochę grafiki w 256 kolorach). Myślałem, że to problem z upscalowaniem rozdzielczości DVD. Jednak ostatnio kolega przyniósł trailer "Gears of War" w rozdziałce 720P. Po załączeniu zauważyliśmy dokładnie to samo. Przy niewielkich zmianach barw duże kwadraty jednej barwy, potem następnej...

U kolegi na zwykłym monitorze (o trochę wyższych możliwościach rozdzielczości) obraz bez zarzutów.
Niestety testowanie różnego oprogramowania nie pomogło. Nie pomogły również specjalne kodeki Nvidia Pure Video (podobno optymalizujące rozdzielczości dla HD). Ma ktoś pomysł jak to poprawić?:cry:

3. Przywracanie ustawień.
Zmieniam sobie ustawienia wyświetlania w menu (przykładowo włączam oszczędzanie energii, albo PIP). Obraz się smienia, wszystko działa fajnie. Ale przez jakieś 20 minut. Potem wraca do poprzednich ustawień.
To strasznie denerwuje. Da się to gdzieś zablokować? Żeby nie przywracał...

Słuchaj co do pierwszego problemu to wszystko zalezy jak ustawisz w meniu karty graficznej(ati inaczej a w nVidia inaczej) i odtwarzaczu v player czy allplayer jaka ma dawac rozdzielczosc na tv, czy tak jak monitor 4:3 czy 16:9 u mnie max rozdzialki to 1280 chyba na 720 cos podobnego ale w kazdym bądz razie jest 16:9.

Co do twojego drugiego problemu to normalne nie tylko ty tak masz, inaczej przekazuje obraz monitor(ma wyzsza rozdzielczosc i mniejsza plamke wiecej pikseli inna czestotliwosc) a inaczej tv lcd, filmy zciagane z internetu divx(avi) zawsze tak beda wygladac wszystko zalezy jak jest skompresowany. Sprwadz jak wyglada film z orginalnej płyty dvd. Lub zciagnij jakis w HD a pozatym przy tym tv nieoglada sie z 20-50cm.

Co do twojego 3 problemu to nieznam bo nieuzywam tych opcji niesa mi potrzebne niech sie ktos inny wysłowi.

PS. I dzieki chlopaki za brak odpowiedzi, pomocy na moj problem czy tam pytanie. Te FORUM zchodzi chyba na psy, GDZIE JEST MODERATOR !!
Tez powinien pomagac. :cry:
 

broda1725

New member
Bez reklam
remek napisał:
@Dasiek

Mam do Ciebie jeszcze raz wielką prośbę.Chciałem Cię prosić ,abyś mi podał (wypełnił tabelkę) z menu serwisowego z podmenu Calibration:


RGB-Calibration


R – Offset :
G – Offset :
B – Offset :
R – Gain :
G – Gain :
B – Gain :

Menu serwisowe ( wiem,że znasz to na pamięć) to : przy telewizorze w stanie czuwania nastepująca sekwencja klawiszy:
Info , Menu , Mute , Power.

Z góry bardzo dziękuję za uprzejmą pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Remek

Niezalatwiajcie swoich prywatnych spraw na forum od tego sa PM( prywatne wiadomosci) a pozatym jak bys wpisal w szukaj to bys znalazl bylo juz o tym pełno.
 

zibciu

Member
Drogi Brodo,
dzięki za dobre chęci, ale chyba nie doczytałeś mojego posta.
Nie piszę o Divxach, tylko o pełnym oryginalnym DVD. Używałem programów WinDVD, PowerDVD - efekt ten sam...
Co do ustawień rozdzielczości, też chyba napisałem, że rozdzielczość, którą mam ustawioną na karcie to 1360x768(czyli natywna dla tego telewizora). Dodam jeszcze, że specjalnie jest 60Hz (przy innych rozdzielczościach i odświeżaniach robią się cienie...). O playerach słowem nie piszę, bo tam akurat problemu nie ma. Wiem, czego niestety mogę się spodziewać.
O fakcie problemów z odtwarzaniem HD tak samo napisałem.
Problem uważam za nierozwiązany.
Może ktoś ma informacje, że z sygnałem z komputera są takie problemy. I że jest to ogólny problem ze skalowaniem przez LCDki...
 
Do góry