Samsung PS50B650

Techno200

New member
apiatek:

a z jakiej odleglosci ogladasz tv? ja mam okolo 2,5 - 2,80 m , bede mial n-tv i troche sie obawiam czy 50 nie biedzie za duza?
 

73marian

New member
apiatek:

a z jakiej odleglosci ogladasz tv? ja mam okolo 2,5 - 2,80 m , bede mial n-tv i troche sie obawiam czy 50 nie biedzie za duza?
Witam
Ja mam ten tv prawie dwa miesiące,oglądam z około 3,5m ale jest to najdalszy punkt w którym siedzę. Tak naprawdę to gdzie bym nie siadł czy to 1,5m czy 3,5m od tv to nie ma dyskomfortu w oglądaniu. Też mam ntv ale i ze zwykłej kablówki normalnie się ogląda.
 

cobot

New member
Już sam nie wiem co robić więc zwracam się o pomoc do was. Mianowicie czy ktoś gdzie można kupić ten telewizor w Lublinie? Dzwoniłem po sklepach internetowych ale koniec końców dziś się dowiedziałem że znowu nie przyszły do magazynów i możliwe że trzeba poczekać kilka tygodni:shock: jeżeli ktoś coś wie proszę o pomoc.
 
G

gelob

Guest
Już sam nie wiem co robić więc zwracam się o pomoc do was. Mianowicie czy ktoś gdzie można kupić ten telewizor w Lublinie? Dzwoniłem po sklepach internetowych ale koniec końców dziś się dowiedziałem że znowu nie przyszły do magazynów i możliwe że trzeba poczekać kilka tygodni:shock: jeżeli ktoś coś wie proszę o pomoc.

mi się udało kopić z tego co widzę niedługo przed tym jak zaczęły znikać. :)
Ja bym poczekał na twoim miejscu - zazwyczaj co nowa dostawa to nowa niższa cena...

swego czasu był w makro ...
 

apiatek

New member
Witam
Ja mam ten tv prawie dwa miesiące,oglądam z około 3,5m ale jest to najdalszy punkt w którym siedzę. Tak naprawdę to gdzie bym nie siadł czy to 1,5m czy 3,5m od tv to nie ma dyskomfortu w oglądaniu. Też mam ntv ale i ze zwykłej kablówki normalnie się ogląda.

Rzeczywiście dyskomfortu w postaci słabej jakości obrazu raczej nie obawiałbym się (oczywiście to jest subiektywne). Jednak ten ekran IMO jest nieco za duży na 2,5m odległości. Myślę, że oglądanie taaaakiego wielkiego ekranu może być po prostu męczące dla wzroku. To chyba byłoby przytłaczające. W każdym razie ja wciąż gonię dzieciaki aby siedziały daleko od telewizora.
Oczywiście to też jest subiektywne, bo ja mam 4,5m, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
 
G

gelob

Guest
Rzeczywiście dyskomfortu w postaci słabej jakości obrazu raczej nie obawiałbym się (oczywiście to jest subiektywne). Jednak ten ekran IMO jest nieco za duży na 2,5m odległości. Myślę, że oglądanie taaaakiego wielkiego ekranu może być po prostu męczące dla wzroku. To chyba byłoby przytłaczające. W każdym razie ja wciąż gonię dzieciaki aby siedziały daleko od telewizora.
Oczywiście to też jest subiektywne, bo ja mam 4,5m, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

ja np lubię oglądać 720p, 1080p z około metra od TV :) wtedy lepiej ogląda mi się film niż w kinie :)
 

franzkru

New member
Ktoś z was wie czy ten TV jest dostepny w jakimś sklepie ?
W internetowych znowu przesuneli termin dostawy i średnio mi się usmiecha czekać znowu 3tygodnie. Bez gwarancji że za 3 tygodnie będzie.
 

edyp

New member
Witam,
PS50B650 mam już 4 miesiące. TV spełnił moje oczekiwania, owszem coś tam bzyczy, coś nie raz zatrzeszczy, powidoki się pojawiają i znikają, ale ogólnie TV godny polecenia.
Ponieważ TV ma w sobie tuner to tak sobie pomyślałem, że wystarczy do niego podłączyć antenę i powinno się coś tam zobaczyć więc, przepiąłem kabel antenowy od tunera CYFRY+ i nic.
Wiem, że to "bardzo proste" rozumowanie, ale co trzeba zrobić żeby na tym TV oglądać programy te ogólnodostępne, czy trzeba odpowiedniej anteny czy może inne musi być jej ustawienie (czaszy od CYFRY+)?
Proszę się nie śmiać, jestem laikiem.
Z góry dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedzi.
Pozdrawiam

 
G

gelob

Guest
Witam,
Ponieważ TV ma w sobie tuner to tak sobie pomyślałem, że wystarczy do niego podłączyć antenę i powinno się coś tam zobaczyć więc, przepiąłem kabel antenowy od tunera CYFRY+ i nic.
Wiem, że to "bardzo proste" rozumowanie, ale co trzeba zrobić żeby na tym TV oglądać programy te ogólnodostępne, czy trzeba odpowiedniej anteny czy może inne musi być jej ustawienie (czaszy od CYFRY+)?
Proszę się nie śmiać, jestem laikiem.
Z góry dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedzi.
Pozdrawiam


po wiersze pisz czarnym bo nie widac twojego postu,
po drugie TV ma tuner ale do TV Naziemnej a nie satelitarnej wiec musisz podłączyć zwykłą antenę i jeżeli jesteś w zasięgu DVB-T to masz szanse na złapanie wiązki 7 kanałów cyfrowych. Antena satelitarna nic ci nie odbierze.
 

sztefan2

New member
czy macie problem z podlaczeniem przez DLNA do Samsung PC Share Managera w swoich B650 ? Konfiguracja sieci na TV i widgety dzialaja bezproblemowo ale nie widzi laptopa i na [PC Share Manager -> Udostepnij -> Ustaw zabezpieczenia dla urzadzenia] nie widzi IPki TV :(
Ktos mial podobny problem ?
 

robertmat

New member
Witam.
Czy macie w swoich 650-ach widgety po polsku. U mnie działają , ale są tylko po angielsku , niemiecku itp. Nie ma natomiast po polsku. Wiem , że na LCD z serii 650 są polskie widgety.
 

tyku

New member
Należy nacisnąć przycisk EXIT i przytrzymać przez ponad 5 sek ,potem poustawiać wszystko od nowa. Może źle wybrałeś region. Sam tak miałem i w ten sposób zmieniłem.
 

tyku

New member
Witam.
Czy macie w swoich 650-ach widgety po polsku. U mnie działają , ale są tylko po angielsku , niemiecku itp. Nie ma natomiast po polsku. Wiem , że na LCD z serii 650 są polskie widgety.
Należy nacisnąć przycisk EXIT i przytrzymać przez ponad 5 sek ,potem poustawiać wszystko od nowa. Może źle wybrałeś region. Sam tak miałem i w ten sposób zmieniłem.
 

kemot06

New member
Jaki uchwyt?

Witam, posiadaczy plazmy Samsunga PS50B650. Mam do was pytanie. Jakie macie uchwyty na plazme. W najbliższych dniach chciałbym zakupić uchwyt, ale nie mam pojęcia jaki, troszkę mnie cenny odstraszają. Na co mam w zrucić uwagę przy zakupie uchwytu? Czy każdy uchwyt jest jednakowy? Czy cena wpływa na jakość?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

binblady

New member
Mkv

Witam,

Mam problem z dźwiękiem w Samsungu 50b650 podczas odtwarzania pliku mkv poprzez DLNA, po wczytaniu filmu pokazuje sie napis nieobsługiwany kodek audio, film nagrany jest w AC3

Drugi problem dotyczy wyboru ścieżki audio oraz napisów w tym modelu w filmach zapisanych w formacie mkv.

PZDR
 

postman3

New member
Witam
Najważniejsze zachować rozsądek cena jakość i spokojnie poszukać w necie. przyzwoite wieszaki można nabyć w granicach do 150zł o ile TV będzie wisieć statycznie równolegle do ściany lub uchylany do przodu ( taki sobie kupiłem ) najważniejsze by dobrać odpowiednią wielkość do rozmiaru TV czyli wielkość w calach ewentualnie max. obciążenie w kg. Osobiście wybrałem wieszak uchylany do przodu gdyż jego konstrukcja zwiększa o parę cm odległość TV od ściany co pozwala na mniej problematyczne podłączanie okablowania z tyłu plazmy po zawieszeniu na ścianie. Jeśli jednak chcesz by Tv był bliżej ściany efekt fajniejszy lecz trochę więcej gimnastyki polecam okablowanie z wtykami kontowymi które ułatwia życie w takich przypadkach.
 

OES

New member
Witam,

Zanim dokonałem wyboru tego konkretnie modelu przeszukałem wiele forów internetowych i specjalistycznych stron. Wybór padł na PS50B650. Wybór taki a nie inny z wielu względów, również tych estetycznych. Czerń fortepianowa i bordowe przebarwienia na "szkle" ujęły moją żonkę, wielkość obrazu i jego jakość zachwyciły mojego synka - maniaka kreskówek, dla mnie miłośnika TV gadgetów radość sprawiła wielość funkcji i ustawień tej konkretnej plazmy. No więc decyzja zapadła, kupujemy, ale warunek jest jeden żaden wystawowy, żaden z demobilu, ma być nówka sztuka i 0h na liczniku. szukaliśmy bez mała 1,5 miesiąca po sklepach w internecie, wszędzie... i jest ...o!!!! cóż za radość!!!!!. pierwszy dzień, drugi, już obmyślamy jak Go powiesić na ścianie .... nie minęły 2 tygodnie i nadszedł ten dzień ... wracamy do domu ---> było włamanie, wiele zginęło ale przede wszystkim plazma. Gamonie zabrały nam coś co tak bardzo cieszyło. Po uprzątnięciu całego tego bałaganu po policmajstrach przyszedł czas na konstatacje. Czyżby to było włamanie na zamówienie???, przecież tyle lat spokoju i tu nagle. Wielka strata. A komiczne w całej tej historii jest to, że postanowiliśmy odkupić taki sam model, a tu nagle wywiało go ze sklepów. Nie minął miesiąc od jego utraty, a już nie można takiego modelu nabyć (oczywiście nówka sztuka, żaden inny). A szkoda....

(celowo nie podaję żadnych szczegółów ze względu na toczące się nadal postępowanie)
Tym postem chciałem zwrócić jedynie uwagę, na to że amatorzy drogich i/lub ekskluzywnych zabawek zafascynowani nimi często nie czują oddechu złodzieja na swoich plecach ....
 
Do góry