Samsung PS50B650

as80

New member
Tez zastanawiam sie czy kupic ten tv. a moze mi ktos z posiadaczy powiedziec czy posiada on szklaną matryce lub powloke zewnetrzna ze szkla? tzn czy sie da porysowac latwo itp. moj kot lubi telewizory i szkoda by bylo widziec ubitego kota na tv.
 

1siedem

New member
cd wypalania

a ja wciąż o wypalaniu. Tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem s 50 b 650.
Obawiam się ,że po roku - trzech, pięciu owe widoczne tylko z bliska powidoki będą kłuć w oczy z daleka...
 

tyku

New member
Jest nowy soft !!!Upgrade File (ver.T-CHL7DEUC-3000.2)

Witam. Zamiast pisać o tym gdzie kupić i który TV lepszy to proponuję sprawdzić nowy soft z 2010-02-27 i podzielić się spostrzeżeniami.Upgrade File (ver.T-CHL7DEUC-3000.2).
 

jarek70

New member
ja tez ciagle nad tym rozwazam, czy wypalanie samsunga b650 czy panasonica :)
przed zakupem plazmy (seria g15) przejrzałem zarówno posty dotyczące sama jak i panasa ... generalnie w wątkach o panasonicu brak było stwierdzeń na temat powidoków,wypaleń itp ,użytkownicy samsunga więcej razy wspominali o tym problemie .Generalnie poczekałbym na serię g20,v20.
 

markatan

New member
proponuję sprawdzić nowy soft z 2010-02-27 i podzielić się spostrzeżeniami.Upgrade File (ver.T-CHL7DEUC-3000.2).
Nie wiem co poprawili ale na pewno nie przewijanie i zmianę rozmiaru obrazu przy odtwarzaniu przez DLNA.
W tym Samsungu powinni więcej interesować się tym co użytkownicy ich sprzętu sądzą o ich produktach.
 
Ostatnia edycja:

Miczq

New member
Witam. Zamiast pisać o tym gdzie kupić i który TV lepszy to proponuję sprawdzić nowy soft z 2010-02-27 i podzielić się spostrzeżeniami.Upgrade File (ver.T-CHL7DEUC-3000.2).

Uwaga!!! Nowy soft blokuje samygo, nic istotnego nie wnosi i nie da sie juz wrocic do wczesniejszego oprogramowania.

Z forum:

DONT UPDATE LAST SAMSUNG FIRMWARES

They disable Content Library Game Mode, so our applications are not work on them (yet).
 
Ostatnia edycja:

redshark

New member
hej chyba 2 tyg temu pisalem ze oddalem 650'ątke do serwisu bo mialem tak jakby 4 poziome linie wypalonych pikseli od dolu... przyjechali i w serwisie naprawili, ponoc jakies kabelki sie poluzowaly i nie podswietlalo tych pikseli... w kazdym razie oddali miTV i jak narazie dziala.

pozdro

Ps: jak sprawdzic firmware bo chcialbym zobaczyc czy czasem mi nie podmienili softu w serwisie...
 

vandel

New member
witam ukazał się nowy soft na stronie samsung.pl wersja 3000. wgrałem ale jeszcze nie sprawdzałem jakie zmiany. pozdrawiam
po krótkiej zabawie jedyna różnica jaka zauważyłem to glsniejsze odtwarzanie z usb filmów w DD. DTS nie obsługiwany oraz brak możliwości zoomu w filmach w formacie 4/3.
 
Ostatnia edycja:
G

gelob

Guest
info dla polujących na plazme, dzis widziałem ps50b650 za 3199zł w Auchman na woli w warszawie. Jeden stał i grał nie wiem czy mają inne czy tylko wystawowy.
 

cobot

New member
Dla wszystkich poszukujących tego samsunga mam dobre wieści :-D. Jak zapewne zauważyliście kupienie tej plazmy graniczy obecnie z cudem. Praktycznie żaden sklep internetowy niema go w magazynie a jak ma to oferuje za chorą sumę 5000 zł:roll: To samo tyczy sklepów rtv. Albo wogóle nie mają albo ostatni na wystawie stoi:( Jednak po prawie 2 tygodniach wydzwaniania mogę powiedzieć że w prawie każdym ze sklepów do których dzwoniłem mówili że będzie dostawa 650-tek w środę ( 10.03.10 ):-D. Ja już sobie zarezerwowałem jedną w pewnym sklepie8). Ale mam w związku z tym pytanie. Czy jest to możliwe że Samsung w tym czasie wprowadził jakieś poprawki do telewizora? I teraz wprowadza na rynek model ( wprawdzie o tej samej nazwie ) gdzie możemy mieć 100% pewność na brak buczzzzzenia ? Co o tym sądzicie?
 

apiatek

New member
Wrażenia

Witam,

sporo korzystałem z tego forum przed zakupem i chciałbym choć trochę podzielić się wrażeniami z zakupu i być może pomóc szukającym i wahającym się.

Moja 50B650 ma ok. 150 godzin. Praktycznie jadę na ustawieniach fabrycznych. Kupiłem w sklepie internetowym z „matrixem całodobowym”, z transportem jakieś ~3600.

Wybierałem wg. kryteriów:
1. 50 cali – zgodnie z radą z tego forum, że jeden rozmiar więcej niż się wydawaje. Nazwałbym tą złotą regułą.
2. Tanio. IMO żadna technologia nie jest na tyle dobra aby wydawać 8-10 tys. bo zaraz będzie 3D, OLED, srOLED. Generalnie z pełną świadomością kupiłem telewizor na 2-3 lata.
3. Ogólnie polecany model  czyli głównie na podstawie tego forum i kilku testów też na tym forum przytaczanych.

Moje oceny w kwestiach budzących najwięcej emocji:
1. Buczenie: tak, ale z odległości do jakiś 50 cm. W nocy (jak używam słuchawek i można w ogóle coś usłyszeć) dekoder UPC chodzi głośniej niż telewizor. Jak dla mnie: nie buczy.
2. Strzelanie / trzeszczenie: jest, ale to kwestia przyzwyczajenia. Sporadyczne i nie przeszkadza.
3. Świecenie: po przesiadce z CRT to nie mogłem się przyzwyczaić bo tak mocno świecił, że nawet ustawienia Film jeszcze przyciemniałem. W każdym razie popołudniu czy wieczorem na 100% świeci wystarczająco. Dziś słoneczko wyjrzało i aby oglądać przy rozsuniętych zasłonach zdecydowanie wskazany był tryb dynamiczny z lekkim oszczędzaniem energii (w praktyce z lekkim przyciemnieniem). Podsumowując: dla mnie świeci wystarczająco nawet w ciężkich warunkach czyt. słońce w pokoju z oknami na południe.
4. Wypalanie: jest ale znika. Tak po prostu. Podnoszona tutaj kwestia Panas czy Sam za 5 lat jest niemożliwa do zweryfikowania dziś.
5. Wygląd: IMO bardzo ładny. Powierzchnie „szklane” niesamowicie kurzą się, ale po prostu się tym nie przejmuję. Nie biegam co rusz ze ściereczka a i z kilku metrów nie widać.
6. DLNA: niedojrzała technologia przynajmniej dla nie-gicków lub userów niebędących specami od linuxa. Zdecydowanie IMHO nie należy się tym sugerować przy kupnie telewizora. Piszę tak zdecydowanie, bo: A) IMO to się nie nadaje do przeglądania dużych zasobów zdjęciowo/filmowych ulokowanych w różnych miejscach w sieci, B) Mam porównanie z PS3, która to wszystko załatwia pięknie, prosto i skutecznie (oczywiście również drogo).
7. Odtwarzanie filmów: ocena trochę wyższa niż DLNA, ale problemy z resizem i niektórymi kodekami dźwięku. Dobre do szybkiego przeglądania świeżo zrobionych zdjęć. USB to „must have” dzisiejszych telewizorów.
8. Praca z konsolą: super. Kupiłem PS3 właśnie jako odtwarzacz BD i centrum odtwarzania zdjęć i filmów (m.in. 1080 .mts). Po prostu wymiata. Do tego dobre gry towarzyskie i naprawdę ma to sens. Rzeczywiście stare filmy w pełnym HD to inne filmy.

Czego się obawiam: powidoków, martwych pikseli, że się rozbe(u)czy, że wysiądzie dzień po zakończeniu gwarancji – mimo, wszystko nie jestem fanem marki Samsung. Pożyjemy, zobaczymy.

Czy kupiłbym go jeszcze raz: tak.

pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam,

8. Praca z konsolą: super. Kupiłem PS3 właśnie jako odtwarzacz BD i centrum odtwarzania zdjęć i filmów (m.in. 1080 .mts). Po prostu wymiata. Do tego dobre gry towarzyskie i naprawdę ma to sens. Rzeczywiście stare filmy w pełnym HD to inne filmy.

pozdrawiam

piszesz że wykorzystujesz ps3 do filmów - jak wygląda sprawa z mkv na ps?
 

apiatek

New member
piszesz że wykorzystujesz ps3 do filmów - jak wygląda sprawa z mkv na ps?

Głupia sprawa, ale ja teraz nie wiem jakie rozszerzenie mają poszczególne filmy bo PS3 łyka praktycznie wszystko co mam. MKV też. Oczywiście na kompie musi być PS3 Media Server (PS3-MS) włączony i zdecydowanie musi być Ethernet (nie Wi-Fi).
Z PS3-MS miałem trochę problemów bo:
- napisy chciałem na obszarze filmu, a nie na czarnym pasku (powidoki/wypalanie). Udało się nawet bez patrzenia w instrukcję, ale chwilę trwało,
- komputer musi być odciążony, bo inaczej potrafi zerwać lub stracić synchronizację (wtedy tylko restart konsoli pomaga).
Można sobie również skopiować MKV na PS3, przez PS3-MS, ale kopiowanie idzie jak krew z nosa i z pliku 8GB robi się 20GB (z grubsza). Czasami mimo wszystko warto bo do PS3 nie podłączysz dysku NTFS, a na FAT32 nie wrzucisz dużych plików MKV. Pewnie można to podzielić, ale nie chce mi się w to bawić.
 

tczube

New member
Witam,

sporo korzystałem z tego forum przed zakupem i chciałbym choć trochę podzielić się wrażeniami z zakupu i być może pomóc szukającym i wahającym się.

Moja 50B650 ma ok. 150 godzin. Praktycznie jadę na ustawieniach fabrycznych. Kupiłem w sklepie internetowym z „matrixem całodobowym”, z transportem jakieś ~3600.

Wybierałem wg. kryteriów:
1. 50 cali – zgodnie z radą z tego forum, że jeden rozmiar więcej niż się wydawaje. Nazwałbym tą złotą regułą.
2. Tanio. IMO żadna technologia nie jest na tyle dobra aby wydawać 8-10 tys. bo zaraz będzie 3D, OLED, srOLED. Generalnie z pełną świadomością kupiłem telewizor na 2-3 lata.
3. Ogólnie polecany model  czyli głównie na podstawie tego forum i kilku testów też na tym forum przytaczanych.

Moje oceny w kwestiach budzących najwięcej emocji:
1. Buczenie: tak, ale z odległości do jakiś 50 cm. W nocy (jak używam słuchawek i można w ogóle coś usłyszeć) dekoder UPC chodzi głośniej niż telewizor. Jak dla mnie: nie buczy.
2. Strzelanie / trzeszczenie: jest, ale to kwestia przyzwyczajenia. Sporadyczne i nie przeszkadza.
3. Świecenie: po przesiadce z CRT to nie mogłem się przyzwyczaić bo tak mocno świecił, że nawet ustawienia Film jeszcze przyciemniałem. W każdym razie popołudniu czy wieczorem na 100% świeci wystarczająco. Dziś słoneczko wyjrzało i aby oglądać przy rozsuniętych zasłonach zdecydowanie wskazany był tryb dynamiczny z lekkim oszczędzaniem energii (w praktyce z lekkim przyciemnieniem). Podsumowując: dla mnie świeci wystarczająco nawet w ciężkich warunkach czyt. słońce w pokoju z oknami na południe.
4. Wypalanie: jest ale znika. Tak po prostu. Podnoszona tutaj kwestia Panas czy Sam za 5 lat jest niemożliwa do zweryfikowania dziś.
5. Wygląd: IMO bardzo ładny. Powierzchnie „szklane” niesamowicie kurzą się, ale po prostu się tym nie przejmuję. Nie biegam co rusz ze ściereczka a i z kilku metrów nie widać.
6. DLNA: niedojrzała technologia przynajmniej dla nie-gicków lub userów niebędących specami od linuxa. Zdecydowanie IMHO nie należy się tym sugerować przy kupnie telewizora. Piszę tak zdecydowanie, bo: A) IMO to się nie nadaje do przeglądania dużych zasobów zdjęciowo/filmowych ulokowanych w różnych miejscach w sieci, B) Mam porównanie z PS3, która to wszystko załatwia pięknie, prosto i skutecznie (oczywiście również drogo).
7. Odtwarzanie filmów: ocena trochę wyższa niż DLNA, ale problemy z resizem i niektórymi kodekami dźwięku. Dobre do szybkiego przeglądania świeżo zrobionych zdjęć. USB to „must have” dzisiejszych telewizorów.
8. Praca z konsolą: super. Kupiłem PS3 właśnie jako odtwarzacz BD i centrum odtwarzania zdjęć i filmów (m.in. 1080 .mts). Po prostu wymiata. Do tego dobre gry towarzyskie i naprawdę ma to sens. Rzeczywiście stare filmy w pełnym HD to inne filmy.

Czego się obawiam: powidoków, martwych pikseli, że się rozbe(u)czy, że wysiądzie dzień po zakończeniu gwarancji – mimo, wszystko nie jestem fanem marki Samsung. Pożyjemy, zobaczymy.

Czy kupiłbym go jeszcze raz: tak.

pozdrawiam

Mnie oprócz tego jeszcze wkurza migotanie na ciemnych scenach, z początku tego nie zauważałem,ale teraz niestety tak.
 

apiatek

New member
Tak, zauważyłem to i rzeczywiście jest to bardzo irytujące, ale albo teraz nie widzę/przyzwyczaiłem się albo coś przestawiłem albo "samo" przestało. W tym momencie nie jest problem do tego stopnia, że o tym zapomniałem. Samo zjawisko "migotania" potwierdzam, zakładając, że mówimy o zauważalnych (nie bardzo dużych) skokach podświetlenia na jakiś ułamek sekundy występujących co kilka sekund - raz rzadziej raz częściej. Opisuję to jak w słowniku aby była jasność (sic!), że nie chodzi o migotanie stroboskopowe. ;)
 
Do góry