Samsung PS-42C7H

alex121

New member
witam
na pewno jeszcze potanieja a ja odpowiadam kupiłem w jak najnormalniejszym sklepie RTV w 30-tu ratach a mozna kupic w cenie 3800 pln w Krakowie.;)
 

TRIESTO

New member
Markcox napisał:
TRIESTO, a co takiego się stało, że zrezygnowałeś z tego samsumga??

witam Markcox
Poczytaj sobie moje posty tak od strony 2 wszystko opisałem - z analizy wynika ze to ja rozpetałem tą dyskusje o migotaniu tej plazmy.
 

TRIESTO

New member
Markcox napisał:
TRIESTO, a co takiego się stało, że zrezygnowałeś z tego samsumga??

witam Markcox
Poczytaj sobie moje posty tak od strony 2 wszystko opisałem - z analizy wynika ze to ja rozpetałem tą dyskusje o migotaniu tej plazmy.
 

TRIESTO

New member
Markcox napisał:
TRIESTO, a co takiego się stało, że zrezygnowałeś z tego samsumga??

witam Markcox
Poczytaj sobie moje posty tak od strony 2 wszystko opisałem - z analizy wynika ze to ja rozpetałem tą dyskusje o migotaniu tej plazmy.
 

TRIESTO

New member
Markcox napisał:
TRIESTO, a co takiego się stało, że zrezygnowałeś z tego samsumga??

witam Markcox
Poczytaj sobie moje posty tak od strony 2 wszystko opisałem - z analizy wynika ze to ja rozpetałem tą dyskusje o migotaniu tej plazmy.
U mnie Szajsung bardzo duzo stracił jako marka - aczkolwiek wypuscili teraz model 42P7H - matryca pewnie ta sam , ale więcej wejśc no i może coś poprawili z tym migotaniem.
Jeszcze jestem bez Tv ale pewnie na dniach zakupie PV60EH Panasonica i mam nadzieję ze bedzie juz po kłopocie.

Pozdrawiam
 

Markcox

New member
TRIESTO napisał:
witam Markcox
Poczytaj sobie moje posty tak od strony 2 wszystko opisałem - z analizy wynika ze to ja rozpetałem tą dyskusje o migotaniu tej plazmy.
U mnie Szajsung bardzo duzo stracił jako marka - aczkolwiek wypuscili teraz model 42P7H - matryca pewnie ta sam , ale więcej wejśc no i może coś poprawili z tym migotaniem.
Jeszcze jestem bez Tv ale pewnie na dniach zakupie PV60EH Panasonica i mam nadzieję ze bedzie juz po kłopocie.

Pozdrawiam
PV60 mimo początkowego zachwytu, też nie jest wolny od wad... W sumie jeszcze nikt nie zrobił TV który byłby idealny (z resztą nie tylko TV:p )
Kwestia tego które wady będą mniej kłopotliwe i wyprowadzające z równowagi pod czas codziennego użytkowania. Ja jednak zostanę przy C7H. Nie wiedzę żadnej alternatywy w tym przedziale cenowym
 

xanth

New member
.

Ja mam pytanko:
przy jakiej glosnosci nie sylycie juz buczenia tej plazmy ??
bo u mnie z odleglosci okolo 3 metrow przy glosnosci 20 dopiero nie sysze tego denerwujacego dzwieku,
 

asnp

New member
Mam pytanko do posiadaczy tej plazmy.
Chodzi mi o efekty: wypalania, powidoków, duszków itp. historii.
Czy po oglądaniu przez ok. 2-3 godziny jednego kanału są te zjawiska zauważalne a w szczególności chodzi mi o ewntualne pozostalości po logo stacji oraz "czarnych" pasach przy ogladaniu formatu 4:3 lub DVD.
Wiem, że istnieje osobny wątek nt. wypalania plazm ale są tam informacje dot. różnych modeli a mnie interesuje jak zachowuje się konkretnie ta plazma.
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 

lokis

New member
gram tym modelem 750 godzin , przy 600 zaczęły pojawiać sie przy lewej krawędzi ekranu przebarwienia niebieskie piksele , nie stale lecz na niektórych klatkach , poza tym tel bomba bez buczenia duwszków cieni i migania tła wyprod 25 08 2006r , zastanawiam się cz nie kontaktowaćsie z serwisem co do tych latających pikseli , jeśli ktoś z użytkowników ma podobny problem czekam na podpowiedx co robić .
 

olaf

New member
Hey
mam od tygodnia ten tv i niestety są zmiany jasności (najczęściej występuje gdy jest część obrazu ciemna a część jasna i przy zmianie kadrów). Na razie mam podłaczoną cyfrę przez scarta i PC przez D-Sub. Na divixach dużo mniej migotania ale się zdarza. Dzieci i żona nawet tego nie zauważały dopóki im nie powiedziałem. Niedługo dotrze do mnie kino domowe (samsung ht tq25) i podłączę komponentem i zobaczę jak będzie i dopiero wtedy podejmę decyzję co robić.
Co do braku synchronu dżwięku z obrazem to audio z cyfry podłączone do wzmacniacza wyprzedza obraz o jakieś 0,1 sekundy (tak na oko) i w ogóle to nie przeszkadza jak głośność w telewizorze jest na 0.
Co do buczenia to nie słyszę.
Na szczęście jeden z moich znajomych jest dyrektorem w Samsungu i w ostateczności do niego uderzę:)
Jeżeli chodzi o zalety to w porównaniu z konkurencją design i obraz są super a filmy w 720p i 1080 z kompa po prostu żyleta.
A poza tym to migotanie nie jest takie straszne (nie wszyscy to nawet widzą) - ale mnie osobiście trochę wkurza.
 

TRIESTO

New member
Darth_Vader napisał:
TRIESTO, a co Ciebie przekonało do panasa PV60 ?? Pozdrawiam

Witaj Darth Vader
Co mnie przekonało do pasasa?
Właściwie to nic takiego - tylko brak migotania które wystepowało w C7H.
Poza tym chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat C7H a PV60EH.
Dzisiaj byłem w e shop panasonic i odlądałem ok 1 godz. PV60- DVD i sygnał HD z N-ki.
Więc samsung lepiej odwzorowuje kolory ( wieksza paleta barw) , lepiej radzi sobie z przejściami jasnych i ciemnych scen, menu jest bardziej czytelne wręcz intuicyjne.
Natomist Panasonic - niestety - są WĘŻE !!!!! i GLINIANE TWARZE !!!
Pan z salonu stwierdził - TO UROK TEGO TELEWIZORA.
I na razie pewnie odłoże zakup plazmy.
wnioskuję z tego ze pewnie kaza plazma z serii "budżetowych" do ok.5000 pln. ma jakieś wady z którymi albo sie pogodzimy albo nie, inna sprawą jest natomiast to dlaczego producenci wypuszczają takie rzeczy na rynek.
Mozna więc mnieć 5000 przeznaczone na Tv i jednocześnie problem z wyborem - JAKI BUBEL KUPIĆ???
Pozdrawiam
 

robin10

New member
Jak pisałem wcześniej oddałem Tv do serwisu (oczywiście w związku z migotaniem). Dziś miałem telefon aby przyjechać ponieważ panowie z serwisu nic takiego nie zauważyli. Pojachałem na miejsce gdzie wspólnie obejrzeliśmy sporo scen z różnych płyt DVD. Pracownik przyznał mi rację i tv został w naprawie, ma być wymieniona jakaś elektronka. Co dokładnie nie wiem. Napiszę oczywiście co dzieje się dalej
 

okolik1

New member
Witam społeczność posiadaczy 42c7h!

Zamówiłem wczoraj to cacko za 3,8k. Czekam z niecierpliwością na dostawę. Teoretycznie miała być dzisiaj, ale się niestety nie udało.
Czekam też niecierpliwie czy w moim tv też ujawni się wada tego modelu. Z tego co czytałem to nie we wszystkich egzemplarzach się to dzieje. Oczywiście napiszę o tym już po pierwszych testach tv odbiornika.


Pozdrawiam zniecirpliwiony oczekiwaniem. :-? :hmm:
 

Junkers

New member
Osobiście użytkuje ten telewizor 3 miesiąc. Głównie to Cyfra+. Wzrok mam dobry ale migotania (chociaż specjalnie się ostatnio mocno przyglądam) nie widziałem.:bober: Na razie wszystko SUPER.

1 minus to brak 2 HDMI.

PS. W sprawie wypalania. Zostają powidoki szczególnie po znaczkach.
Ale pare chwil wzorca i tv bez znaczków - znikają błyskawicznie.
 

Kto_To_Jest

New member
Ja co prawda mam 42e71h ale to jest prawie identycznie to samo co c7h roznia sie jedna funkcja.Mam ten Tv od 4mies.i nie ma zadnego buczenia migotania czy czegos takiego....i oby tak dalej:bober:pozdrawiam.
 

lokis

New member
problemy z niebieskimi pikselami pogłębiają się , wychodzą coraz dalej na ekran , zauważyłem że podświetlają miejsca w których znajdowały się loga stacji ostatnio oglądanych , spróbowałem zmniejszyć obraz na 4/3 z pasami po bokach na wyświetlanym obrazie ich nie było za to są na szarym tle lewego pasa , zaczęło mi to nieco przeszkadzać w oglądaniu jeśli możecie pomóżcie .
Czy może spróbować naświetlić matrycę którymś z kolorów z menu serwisowego?
Proszę o radę !
 

okolik1

New member
wydma8 napisał:
Witam, gdzie go zakupiles??

Witam!
Był w promocji w sieci NN za 3999,00. Po lekkim handryczeniu w moim lokalnym sklepiku udało mi się wytargować taką cenę. Także jestem bardzo zadowolony, bo już chciałem go kupować w internecie, a tu w razie problemów zawsze mam do kogo pójść z płaczem.
Dostawa dopiero w poniedziałek.

Pozdrawiam wszystkich!
 
Do góry