Samsung PS-42C7H

mysza74

New member
robin10 napisał:
Wczoraj odebrałem telewizor z serwisu . Po wymianie "płyty" migotania póki co nie widzę.

Robin dzieki za informacje odkad odales swojego samusnga do serwisu bardzo czekalem na ta wiadomosc , niedlugo i moj pojedzie :). Wprawdzie na wylaczonym Dni-e dziala ok ale denerwuje mnie juz ze tak wlasciwie nie wiem co wylaczylem ( na razie wiem ze wylaczenie DNI-e skutkuje brakiem mozliwosci puszczenia bialej planszy oraz wzorka do usuwania powidokow , oraz zielony pasek przy polaczeniu PC). Jeszcze raz wielkie dzieki.
 

lewar1309

New member
Dziś wybrałem się do sklepu i wybrałem również tego sama. Porównałem go z Panasonikiem i Philipsem i wypadł najlepiej. Obraz z cyfry + i dvd zadowalający. Problem polega na tym że mam również problem z migotaniem :/
Nie wiem co robić bo w sklepie mają jeszcze 3 sztuki ale wydaje mi się że pewnie wszystkie tak mają i wszystkie migotają. Nie chce narazie wchodziś do servisówki i wyłączyć DNIe bo to nie ma sensu. Co radzicie...? udać się do sklepu po nowego na wymianę...tylko czy jest jakiś dobry.? Czytając w tym temacie myślę że stare chodziły Ok( te z 2006r) a teraz te nowe z nowym softem mają błąd. Chyba cza poczekać na nowy firmware...
pozdrawiam
 

wydma8

New member
Panowie i Panie ilekroc jestem w jakims duzym sklepie i ogladam c7h to nie jestem w stanie zauwazyc slynnego juz migotania, prosze o instrukcje w jakich momentach ono najczesniej wystepuje.

W MM w lodzi byl ostatnio model e7h ktory jest chyba w zasadzie tym samym modelem co c7h, byl za 2999 pluje sobie w gardlo ze sie nie zalapalem na niego...

C7h widzialem ostatnio w innym miescie w mm za 3800 i mysle ze jest to w miare rozsadna cena, aczkolwiek chyba bede jeszcze czekal na promocje taka jak w przypadku e7h za 2999...moze ktos z was slyszalal czy w jakims sklepie szykuja sie tego typu promocje:)

Pozdrawiam serdecznie!
 

wydma8

New member
Panowie i Panie ilekroc jestem w jakims duzym sklepie i ogladam c7h to nie jestem w stanie zauwazyc slynnego juz migotania, prosze o instrukcje w jakich momentach ono najczesniej wystepuje.

W MM w lodzi byl ostatnio model e7h ktory jest chyba w zasadzie tym samym modelem co c7h, byl za 2999 pluje sobie w gardlo ze sie nie zalapalem na niego...

C7h widzialem ostatnio w innym miescie w mm za 3800 i mysle ze jest to w miare rozsadna cena, aczkolwiek chyba bede jeszcze czekal na promocje taka jak w przypadku e7h za 2999...moze ktos z was slyszalal czy w jakims sklepie szykuja sie tego typu promocje:)

Pozdrawiam serdecznie!
 

wydma8

New member
Panowie i Panie ilekroc jestem w jakims duzym sklepie i ogladam c7h to nie jestem w stanie zauwazyc slynnego juz migotania, prosze o instrukcje w jakich momentach ono najczesniej wystepuje.

W MM w lodzi byl ostatnio model e7h ktory jest chyba w zasadzie tym samym modelem co c7h, byl za 2999 pluje sobie w gardlo ze sie nie zalapalem na niego...

C7h widzialem ostatnio w innym miescie w mm za 3800 i mysle ze jest to w miare rozsadna cena, aczkolwiek chyba bede jeszcze czekal na promocje taka jak w przypadku e7h za 2999...moze ktos z was slyszalal czy w jakims sklepie szykuja sie tego typu promocje:)

Pozdrawiam serdecznie!
 

wydma8

New member
Panowie i Panie ilekroc jestem w jakims duzym sklepie i ogladam c7h to nie jestem w stanie zauwazyc slynnego juz migotania, prosze o instrukcje w jakich momentach ono najczesniej wystepuje.

W MM w lodzi byl ostatnio model e7h ktory jest chyba w zasadzie tym samym modelem co c7h, byl za 2999 pluje sobie w gardlo ze sie nie zalapalem na niego...

C7h widzialem ostatnio w innym miescie w mm za 3800 i mysle ze jest to w miare rozsadna cena, aczkolwiek chyba bede jeszcze czekal na promocje taka jak w przypadku e7h za 2999...moze ktos z was slyszalal czy w jakims sklepie szykuja sie tego typu promocje:)

Pozdrawiam serdecznie!
 

Markcox

New member
robin10 napisał:
Wczoraj odebrałem telewizor z serwisu . Po wymianie "płyty" migotania póki co nie widzę.

to jak to jest... mieli wgrać soft, a tu nagle jakaś wymiana płyty... sprawdzałeś w menu serwisowym czy przypadkiem nie wyłączyli tylko DNIe??:lol:
 

Markcox

New member
xanth napisał:
a przelaczales w ustawieniach na tryb PC ???
jest tam trakie ustawienie i jakos tak sie nazywa

Owszem, przełączałem - jest to tryb GAME MODE który w ogóle nie rzutuje na przypadłość o której pisałem. Tak na prawde ten tryb ma za zadanie podkręcić trochę ustawienia obrazu-kolor, jasność, kontrast itd.
Nie wiem czy to nie jest kwestia ustawienia odświerzania... Niby ustawiłem w lapku odświerzanie - oddzielnie piuonowe i poziome, według zaleceń instrukcji, ale po podłączeniu zwykłego desktop'a bez ingerencji w tak szczegółowe ustawienia stwierdzam że występuje to w duuuużo mniejszym stopniu (niemal że w ogóle). Może jednak to jest kwestia odświerzania?? Może ktoś podłączał kompa pod tą plazmę i może coś zasugerować??
 

rzeznik

New member
Witam,
planuje zakup takiego sprzętu, i od kilku dni czytam i czytam wątek. Problem migotania, ok, jestem świadomy, ale co bardziej mnie przeraża to wypalanie :/ Jak moja dziewczyna usłyszała, że gdy nie przełączy programu w czasie oglądania np. długiego filmu, czy zdarzy jej się zasnąć przed telewizorem to zostanie na zawsze logo stacji, popukała się w głowę... Jak wygląda to w praktyce, zwłaszcza w tym modelu? Mam teraz spory problem czy w takim wypadku nie pokusić się na LCD PHILIPS 32PFL7332, co prawda mniejszy, ale przynajmniej bezpieczny i podobno w miarę radzi sobie z SD :) Poradźcie prosze...
 

lewar1309

New member
dziś oddałem mojego samsunga do sklepu. Nie wyrabiałem z oglądaniem tych migotek. Czekam na nowego. W przyszłym, tygodniu mają dowieść nową serie do hurtowni. Mam nadzieje że będą już w 100% sprawne.
pozdrawiam.
 

bbonk

New member
ja jez to mam ps42c7h

witam jestem posiadaczem ww samsunga i powiem szczerze ze jestem bardzo z tego zadowolony fakt zdarza mu sie mignąc ale to pewnie przez jego nadgorliwosc po prostu w momencie gdu obraz zmienia sie na bardzo ciemny ps 42 rozjaśnie go i tyle to ne jest zadna usterka tylko elektronika stara sie by obraz był idealny w sumie lepsze to niz np. w panasonicu 42pv60 obraz sie co troche przeskalowuje z 4:3 na 16:9 nie wiem czy to widzieliscie ale to dopiero jest wkurzające poza tym pod mojego samsunga podłączoną mam tv cyfrową z kablówki(cyfrowa toya) i powiem ze jest spoko dvd przez komponent z progresivem i jest git. tyle ze od momentu nabycia ps42 wyrzuciłem wszystkie filmy z gazet itp po prostu dopiero teraz widze ze te filmy nie mają jakości orginały i dobrze przegrane idą super.
 

bbonk

New member
wypalanie

nowa plazma sie nie wypali trzeba było by sie naprawde postarać ma zabezpieczenie które polega na tym ze nieruchome obrazy przemieszczają sie o kilka piksetl po ekranie nie widac tego gołym okiem a ekran jest bezpieczny
 

jacula-70

New member
migotanie

Uzytkuje od 3 tygodni i migotanie jest strasznie upierdliwe i ten kto pisze `ze mignie` albo ze `jest nie zauwazalne` jest chyba sprzedawca samsunga!!! poczekam jeszcze troche i oddaje do serwisu jako wadliwy sprzęt!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zrobilismy doświadczenie na plaźmie Samsugna 42 S5H .
Kilka dni leciał ten sam program . Na plazmach konkurencji powstały stałe ślady /wypaliło się logo - które próbujemy usunąć/. Na plaźmie Samsunga ani śladu. Sprzęt do wglądu bo jeszcze stoją obok siebie.
pozdrawiam
 
Do góry