Samsung PS-42C7H

robin10

New member
Witam jak wcześniej pisałem serwis naprawił w mojej plaźmie migotanie. Od trzech dni nie mignęła ani razu. Myślę ,że udało się im to przez przypadek (wymiana elektroniki )bo przed naprawą nie wiedzieli jaka może być przyczyna usterki i czy wogóle da się to naprawić. Podejrzewam, że jest jakś seria z wadliwą elektroniką. Pozdrawiam.
 

Markcox

New member
rzeznik napisał:
Witam,
planuje zakup takiego sprzętu, i od kilku dni czytam i czytam wątek. Problem migotania, ok, jestem świadomy, ale co bardziej mnie przeraża to wypalanie :/ Jak moja dziewczyna usłyszała, że gdy nie przełączy programu w czasie oglądania np. długiego filmu, czy zdarzy jej się zasnąć przed telewizorem to zostanie na zawsze logo stacji, popukała się w głowę... Jak wygląda to w praktyce, zwłaszcza w tym modelu? Mam teraz spory problem czy w takim wypadku nie pokusić się na LCD PHILIPS 32PFL7332, co prawda mniejszy, ale przynajmniej bezpieczny i podobno w miarę radzi sobie z SD :) Poradźcie prosze...

Rzeznik, chciałem uspokoić Ciebie i Twoją kobietę ;)
Użytkuje tego SAMSUNGA od około miesiąca i przyznam Ci się że na początku niosłem się z zamiarem dopieszczania (TV oczywiście :p ), docierania itp. itd.
Ale jednak doszedłem do wniosku że nie można dać się zwariować, w końcu to sprzęt jest dla ludzi a nie na odwrót (poza tym mam kogo dopieszczać:D)
Więc odpuściłem sobie przede wszystkim tak często i gęsto wspominane docieranie, a już tym bardziej nie zamierzałem zmieniać kanałów z częstotliwością co pół godziny (można by w końću popaść w paranoje).
Odpaliłem plazmę, ustawiłemobraz, tak jak mi się podobał ( i zaznaczę że nie były to ustawienia poniżej 40 :cool: ) i najzwyczajniej w świecie ją użytkuwałem i użytkuje do dziś. TV gra przynajmniej 6-8 h/dobe - łącznie z TVN Turbo (gdzie podobno logo wypala się po chwili :fool: ) i komputerem, na którym naginam w gry, w których stałych elementów obrazu jest kilka(naście). Efekt.... do dnia dziś nie zauważyłem ani razu wypalonego najmniejszego znaczka, żadnego ducha i tym podobnych pierdół. Każdy wiesza psy na SAMSUNGU, ale jak widać chyba najlepiej poradził sobie z problemem powidoków.
Więc jeżeli w pełnej świadomości chcesz zakupić tą plazmę mając na uwadzę migotanie, to od razu Ci mówię - w tym SAMSUNGU nie występuje coś takiego jak powidoki.

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów

Markcox
 
Ostatnia edycja:

bbonk

New member
masz absolutną racje tv jest po to aby go oglądać wtedy kiedy chcemy i tak długo jak sie nam podoba mój ma juz120h bez zadnego docierania itp nic sie nie dzieje jedyne co zrobiłem to w zabezpieczenie ustawiłem skok pikseli na 4 a czas na 1 i jest git wyłączyłem dnie nic nie miga a obraz zdaje sie jest identyczny to naprawde dobry tv za jedyne 3900 a z kompa hd to poprostu super obraz rewelka
 

airjack

New member
kiki napisał:
witam
zrobilismy doświadczenie na plaźmie Samsugna 42 S5H .
Kilka dni leciał ten sam program . Na plazmach konkurencji powstały stałe ślady /wypaliło się logo - które próbujemy usunąć/. Na plaźmie Samsunga ani śladu. Sprzęt do wglądu bo jeszcze stoją obok siebie.
pozdrawiam
Czy ten model ma taki sam panel jak C7H ? Jeśli inny to czy masz możliwość zrobienia takiego testu na C7H ?
 

rzeznik

New member
Dzięki wielkie - po cichu liczyłem na takie odpowiedzi ;) W takim razie nie ma co się zastanawiać i brać tego samsunga, bo LCD wybitnie mi nie podchodzi hehe
 

Markcox

New member
rzeznik napisał:
Dzięki wielkie - po cichu liczyłem na takie odpowiedzi ;) W takim razie nie ma co się zastanawiać i brać tego samsunga, bo LCD wybitnie mi nie podchodzi hehe

Jak najbardziej.... z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten PDP ;)
ja jestem bardziej, niż zadowolony i nie żałowałem swojego wyboru nawet przez chwilę. I z każdym następnym dniem utwierdzam się w fakcie że dobrze zrobiłem :mrgreen:
 

lewar1309

New member
Dziś przyszły nowe 3 telewizory samsunga do sklepu. Prosto z hurtowni.
No I..... wszystkie 3 migotały. To jest coś strasznego. Mam kolege w sklepie - ostatnio poszło 10 sztuk i nikt nie reklamował ich. Ludzie są chyba ślepi. Ja nie wytrzymałbym 5 minut. Też zamierzam zakupić telewizor. Czekam już tylko na jeden: PANASONIC 42PV70P.
POZDRAWIAM. ...aha też zamierzałem DNIe wyłączyć . Najgorsze że samego DNIe nie można wyłączyć.
 

marecki76

New member
Witam

W dniu dzisiejszym po 30 dniach serwis dostarczył mi moja plazmę . Oczywiściwe byłem szczęśliwy jak diabli ,ale co się okazało plazma jak migała tak miga.
Kur..ca mnie wzieła jak zobaczyłem pierwsze migotanie . I co ja mam teraz dalej z tym zrobić ?

P.S w karcie gwarancyjnej jest napisane "wymiana płyty"
 

lewar1309

New member
czy kupił ktoś ostatnio sama który nei migał lub poradził coś na to? Czekałęm na panasa pv70 ale to straszna lipa.. chyba wróce do saama migotki ;)
 

paul400

Member
Panowie a może by tak sprawę migotania tego telewizora jakoś nagłośnić ?! Przecież jest nas tu dużo na tym forum , tych którzy mają ten model i każdemu miga . Może by tak coś w formie listu otwartego podpisanego przez wszystkich i wysłać go równolegle do Samsunga i jeszcze paru czasopism fachowych i chętnie czytanych zajmujących się tematyką RTV może by coś drgnęło . Bo jak każdy z osobna z nas dzwoni do serwisu to zawsze słyszy że " to pierwszy taki przypadek" .
A dlaczego tak jest , przecież to proste , gdyby Samsung się przyznał oficjalnie że jest coś nie tak ( a napewno jest ) to by musiał coś z tym zrobić ( przecież nawet znane marki samochodowe , jak wykryją coś nie tak w jakimś modelu samochodu , to robią akcję naprawy , czy wymiany na swój koszt ) a tak wolą siedzieć cicho i udawać że wszystko OK

pozdro
 

lewar1309

New member
dziś byłem znowu w sklepie bo dowieźli 7 szt. nowych samów c7h. Sprawdzałem każdy bo chce SAMA skoro pv70 to niewypał. I co..? to samo - wszystkie migotały:/
kaszana jakich mało.
 

hdcp

New member
No przecież to "migotanie" można wyłączyć... ja to zrobiłem i już zapomniałem o tym problemie, tylko jak czytam ten wątek, to ciągle sobie o tym przypominam.... a funkcję DNie, nawet bez migotania wolałbym wyłączyć...
 

Ultro

New member
Byłem dzisiaj u siebie w sklepie, dali mi się cos pobawić i kłapie obraz niestety, w trybie dynamicznym tego chyba niewidać. Pozatym to naprawdę fajny tv za tą cenę, też się napaliłem pierwsze , potem poczytałem ten wątek i sprawdziłem w sklepie, niestety migota ten obraz. Ale vt i obraz prezentuje się świetnie i kasa przyzwoita no ale niestety to migotanie jest wkurzające.
 

olaf

New member
Witam.
Mój c7h też miga. Nie chcę wyłączać Dnie bo często oglądam filmy z komputera a wyłączenie dnie powoduje pojawienie się zielonego paska. Poza tym powoduje to wyłączenie niektórych funkcji związanych z wypalaniem. Zadzwonię dzisiaj do znajomego z Samsunga, i zorientuję się co on może na to poradzić. Dam znać co załatwiłem.
 

ksr

New member
Ja nabyłem C7H 22.03.07 w MM za 2999 zł. cena rewelka ale niestety migotanie!!! zadzwoniłem do serwisu Samsunga no i oczywiście znają problem już jutro przyjeżdżają do mnie do domu i naprawiają 0 problemów z serwisem, ale na infolinii Samsunga oczywiście "pierwszy raz spotykamy się z tym problemem" no to się wyłączyłem bo mnie szlag trafił jak tego ściemniania posłuchałem, dam znać jutro co zrobili i czy pomogło oczywiście zastrzegłem że Dnie ma być włączone.
 

TRIESTO

New member
witam
Olaf i ksr nie zostawiajcie tak tej sprawy i dajcie nam koniecznie info jak zakonczyły sie wasze przygody z C7H.
Ja też byłem posiadaczem tego tv ale oddałem ze względu na miganie i zwrócono mi pieniądze - duzy plus dla sieci sklepów MEDIA EXPERT za profesjonalne i rzetelne podejście do klienta.
o swoich przygodach z tym Tv pisałem na samym poczatku tego wątku.
dla mnie rzeczą bardzo dziwna i nie do przyjęcia jest , że samsung zna problem i dalej sprzedaje ww. towar - pewnie z nadzieja A MOZE KTOŚ NIE ZOBACZY ??? a jeżeli komuś to przeszkadza to się zgłosi- ABSURD
dla konsumenckiego prawa sprawa jest ewidentna - towar niezgodny z umową kupna - sprzedazy.
konkluzja moja po kilku miesiacach szukania Tv jest taka:
BARDZO CIĘŻKO , TRUDNO KUPIĆ ROZSĄDNĄ PLAZMĘ ( czyt. bez wad) ZA OK. 5000PLN.

pozdrawiam wszystkich i czekam na wasze posty.
 
Do góry