Samsung PS-42C7H

TRIESTO

New member
witam wszystkich
dawno nic nie pisałem na tym wątku , mimo że temat miganie - rozpetałem.
Po przeczytaniu ostatnich postów troche zdziwiony jestem, przede wszystkim :
1. system DNiE ma słuzyć poprawie obrazu i na pewno jest wkalkulowany w cenę plazmy więc jaki jest sens płacenia za cos czego nie używamy?
2.Może jeszcze aby plazma nie migała trzeba wyłączyć funkcję oszczedzania energii,DNr , SMD i coś tam jeszcze to wtedy bedzie juz ok, więc zapytam jeszcze raz PO CO ZA TO PŁACIĆ??? może bez tych wszystkich funkcji kosztowałby 2500 i dobrze przy okazji odbierał.
3.Ja swój były tv oglądałem po HDMI , ponieważ componentem podłaczone jest DVD i pewnie sporo osób tak ma podpiete

moim skromnym zdaniem Tv po prostu jest do końca niedopracowany - ot co i tyle
Panowie nie dajmy się zwariować sprzęt ma działać skoro zrobili bubel to nie płaćmy za to MY.
Pozdrawiam
 

brasi

New member
TRIESTO, zgadzam sie z Toba calkowicie, ze jest to bubel, ale po przesledzeniu dyskusji na kilku forach wiem ze nie dotyczy to tylko tego modelu ale takze plazm 50-calowych i LCDków Samsunga.
Chodzi jednak o to ze po wylaczeniu DNIe nie zauwazam pogorszenia jakosci obrazu, po prostu trzeba troche zmienic ustawienie parametrow : kontrastu ostrosci jasnosci itd.
Tak czy inaczej wypuszczenie przez Samsunga modeli ktore domyslnie maja wlaczona funkcje ktora powoduje migotanie jest po prostu skandalem

PS Pryzmat, nie zgadzam sie z Toba ze migotanie jest akceptowalne, u mnie po godzinie ogladania dostawalem szału :)
 

Markcox

New member
a czy ktoś z Was próbował podłączyć komputer bądź laptopa pod tą plazmę?? Jeżeli tak to z jakim efektem?? Czy takie połączenie w ogóle zdaje egzamin??
 

TRIESTO

New member
witam
widziałem podpietego X boxa pod C7H - obraz był rewelacyjny.
Nie jestem jakims wielkim teoretykiem , tylko zwykłym użytkownikiem - klientem dla mnie to cos jest nie "halo" z ta plazmą .......
Na szczęście miałem z nią HAPPY END.
Dobrej nocy wszystkim
 

Markcox

New member
TRIESTO napisał:
witam
widziałem podpietego X boxa pod C7H - obraz był rewelacyjny.
Nie jestem jakims wielkim teoretykiem , tylko zwykłym użytkownikiem - klientem dla mnie to cos jest nie "halo" z ta plazmą .......
Na szczęście miałem z nią HAPPY END.
Dobrej nocy wszystkim

Co do X'a absolutnie nie mam żadnych wątpliwości :D
ale zamierzam wraz z plazmą zaopatrzyć się w laptopa którego chciałem podpiąć kadblem DVI-HDMI, ale nie wiem czy to zda egzamin...
 

Szopan

New member
C7h i Laptop

Markcox napisał:
Co do X'a absolutnie nie mam żadnych wątpliwości :D
ale zamierzam wraz z plazmą zaopatrzyć się w laptopa którego chciałem podpiąć kadblem DVI-HDMI, ale nie wiem czy to zda egzamin...

Ja podłączyłem laptopika z tą plazmą, zwykłym kabelkiem monitorowym(jakiś za 49,99 zł z M.M.) ,pc-hdmi nie chciałem ryzykować ze względu na problemy z tym ostatnim i brak wpływu na jakość wyswietlanego obrazu .Kótko: obraz REWELACJA I :blagam: dla tej plazmy :D
Oglądam głównie klipy w HD - np.producenckie promo-klipy Samsunga,Panasa i JVC,trailery filmów itp. i wszystko chodzi super i przepięknie - nie sądze,by była różnica z lcd'kami o wyższej rozdzielczości (z wyłączeniem fullHD oczywiście).
Reasumująć:kto widział,ten wie,o czym mówię,a kto nie widział-powinien zobaczyć:p
Pozdro!!!
 

Markcox

New member
Szopan napisał:
Ja podłączyłem laptopika z tą plazmą, zwykłym kabelkiem monitorowym(jakiś za 49,99 zł z M.M.) ,pc-hdmi nie chciałem ryzykować ze względu na problemy z tym ostatnim i brak wpływu na jakość wyswietlanego obrazu .Kótko: obraz REWELACJA I :blagam: dla tej plazmy :D
Oglądam głównie klipy w HD - np.producenckie promo-klipy Samsunga,Panasa i JVC,trailery filmów itp. i wszystko chodzi super i przepięknie - nie sądze,by była różnica z lcd'kami o wyższej rozdzielczości (z wyłączeniem fullHD oczywiście).
Reasumująć:kto widział,ten wie,o czym mówię,a kto nie widział-powinien zobaczyć:p
Pozdro!!!
Śliczne dzięki SZOPAN trochę mnie uspokoiłeś :D
czyli jak rozumiem pod TV masz podpięty pod HDMI?? I nie próbowałeś kablem DVI-HDMI??
Jaką rozdiałką "poczęstowałeś" plazmę?? (1280x720)??
 

Szopan

New member
Markcox napisał:
Śliczne dzięki SZOPAN trochę mnie uspokoiłeś :D
czyli jak rozumiem pod TV masz podpięty pod HDMI?? I nie próbowałeś kablem DVI-HDMI??
Jaką rozdiałką "poczęstowałeś" plazmę?? (1280x720)??

Nie próbowałem tym kabelkiem Dvi-Hdmi ponieważ naczytałem się gdzieś;) ,że są jakieś problemy zarówno z dźwiękiem,jak i obrazem - a wzrostu jakości nie ma,wręcz odwrotnie.
Rozdzielczością jeszcze się nie bawiłem,działam na std ustawieniach pulpitu - 1024/768 - natomiast próbki hd pościągałem różne 720,1080,zarówno .ts,jak i wmv hd - wszystko śmiga elegancko. Pobawię się może dzisiaj rozdziałkami i zobaczymy,jak to wypadnie.
Nie dopisałem wcześniej - przy takim połączeniu nie ma tego (juz legendarnego) migotania - obraz ŻYLETA :cool: Chociaż przy oglądaniu tv ze zwykłej kablóweczki też tego nie zauważyłem - może tylko przy zmianie kanałów-lekkie mignięcie,a potem juz spokój:bober:
Pzdr for ALL:D
 

Markcox

New member
Okej, ale przy rozdzielczości 1024x768 wyświetla Ci na plazmie w formacie 4:3, czyli z pasami po bokach?! Czy się mylę....
A czy jest ktoś kto podłączał laptopa bądź desktopa po przez kabel DVI-HDMI??
 

Szopan

New member
Markcox napisał:
Okej, ale przy rozdzielczości 1024x768 wyświetla Ci na plazmie w formacie 4:3, czyli z pasami po bokach?! Czy się mylę....
A czy jest ktoś kto podłączał laptopa bądź desktopa po przez kabel DVI-HDMI??

W tv mam ustawiony obraz na auto - obraz z laptopa wyświetla 16:9 z pasami góra-dół.Poza tym w takim podłączeniu,przy wybranym źródle PC - nie ma możliwości zmainy trybu obrazu - można poruszać się tylko między 16:9 (lub auto -nie pamiętam,ale na jedno wychodzi;) ) albo 4:3 (z szarymi pasami po bokach) - brak zoom'u :sad:
 

mysza74

New member
Witam wracajac do tematu migotania i wylaczania DNIe.Tak dla jasnosci posiadam ta plazme , migotanie wystepowalo teraz nie gdyz wylaczylem DNIe w menu serwisowym. Jak najbardziej zgadzam sie ze samsung tutaj sie nie popisalem i spokojnie mozna uznac to za wade. Jednoczesnie kupujac ta plazme zdawalem sobie sprawe ze cos takiego wystepuje i mimo wszsytko sie na nia zdecydowalem. Dlaczego ? Odpowiedz jest prosta LG mi nie odpowiadal ( obraz , wyglad ) , panasonic minus za wyglad oraz purpurowe weze na ktore na razie nie ma sposobu. Samsung plus za wyglad , minus za DNIe ale w tym przypadku jest znane tymczasowe rozwiazanie i wlasnie dlatego moj wybor padl na samsunga. Jak dlamnie po wylaczeniu DNIe subiektywnie nie odczuwam tej zmiany jezeli chodzi o pogorszenie obrazu ( inaczej dostosowane parametery obrazu i jak dla mnie obraz nie odbiega od obrazu z polepszaczami.
Mam jedno pytanie czy ktos juz interweniowal w serwisie samusnga odnosnie nie watpliwie wady tego modelu objawiajacej sie migotaniem obrazu. Jezeli tak prosilbym o przytoczenie ich odpowiedzi.
 

marecki76

New member
witam

Ja zgłosiłem to migotanie. Serwis ma przyjechać do mnie 19-02-2007 zobaczymy co powiedzą .

p.s. serwis nie spotkał się z taką usterką ,tak przynajmniej mówią .
 

orteam

New member
no to fajnie , to teraz z niecierpliwoscią bede czekał na odpowiedz jak serwis sobie z tym poradzi.

Ja tez byłem w serwisie( Gdańsk) i jak o tym migotaniu im powiedziałem to tez usłyszałem ze jestem pierwszy z takim problemem ( niestety ja jeszcze tv do serwisu nie oddałem- chciałem sie nim troche nacieszyc:p )
 

robin10

New member
Witam.Pierwszy raz zamieszczam na forum swoją wypowiedź jednak od miesiąca przeglądam je regularnie. Przyznam, że właśnie na podstawie tej lektury przed dwoma tygodniami kupiłem Samsunga 42c7h. Były wtedy posty o tzw. migotaniu ale sądziłem ,że to może jakieś pojedyncze egzemplarze. Niestety okazało się ,że w moim egzemplarzu ta usterka również występuje( zwłaszcza przy ciemnych obrazach ), bez względu na źródło sygnału). Dzwoniłem do Samsunga oraz serwisu . Oczywiście nikt o tym problemie nie słyszał a w Samsungu na wieść o tym ,iż wiele osó skarży się na ten problem powiedzieli, że fora internetowe nie są dobrym źródłem informacji.( w domyśle wszystkim się to wydaje). W jednym z postów było napisane ,że wszystkiemu winne jest wadliwe działanie Dnie i można wyłączyć je w menu serwisowym. Co oczywiście uczyniłem. Migotania nie było ,trudno mi ocenić czy obraz jest gorszy. Uważam jednak że kupiłem tą plazmę także dlatego ,ż posiada ona właśnie ten system i pewnie jest on wliczony w cenę dlatego też uważam,że powinien on działać przwidłowo.Wróciłem do standartowych ustawień i w dniu dzisiejszym oddałem go do serwisu. Nakierowałem jednocześnie pracowników gdzie jest problem. Po obserwacji ich zachowania myślę,że wiedzą o problemie i całą "naprawa" polegałaby na wyłączeniu Dnie w menu serwisowym. Ktoś kto nie wie jak to sprawdzić da się nabrać. Jestem bardzo ciekaw jak poradzą sobie z naprawą mojego telewizora. Chociaż przyznam,że bałem się oddać go do naprawy, żeby nie wrócił w gorszym stanie.Z uwagą obserwuję jak "serwisanci" poradzą sobie z Waszym sprzętem. Ja oczywiście podzielę informacjami na temat naprawy.
Pozdrawiam.
 

Markcox

New member
robin10 napisał:
Witam.Pierwszy raz zamieszczam na forum swoją wypowiedź jednak od miesiąca przeglądam je regularnie. Przyznam, że właśnie na podstawie tej lektury przed dwoma tygodniami kupiłem Samsunga 42c7h. Były wtedy posty o tzw. migotaniu ale sądziłem ,że to może jakieś pojedyncze egzemplarze. Niestety okazało się ,że w moim egzemplarzu ta usterka również występuje( zwłaszcza przy ciemnych obrazach ), bez względu na źródło sygnału). Dzwoniłem do Samsunga oraz serwisu . Oczywiście nikt o tym problemie nie słyszał a w Samsungu na wieść o tym ,iż wiele osó skarży się na ten problem powiedzieli, że fora internetowe nie są dobrym źródłem informacji.( w domyśle wszystkim się to wydaje). W jednym z postów było napisane ,że wszystkiemu winne jest wadliwe działanie Dnie i można wyłączyć je w menu serwisowym. Co oczywiście uczyniłem. Migotania nie było ,trudno mi ocenić czy obraz jest gorszy. Uważam jednak że kupiłem tą plazmę także dlatego ,ż posiada ona właśnie ten system i pewnie jest on wliczony w cenę dlatego też uważam,że powinien on działać przwidłowo.Wróciłem do standartowych ustawień i w dniu dzisiejszym oddałem go do serwisu. Nakierowałem jednocześnie pracowników gdzie jest problem. Po obserwacji ich zachowania myślę,że wiedzą o problemie i całą "naprawa" polegałaby na wyłączeniu Dnie w menu serwisowym. Ktoś kto nie wie jak to sprawdzić da się nabrać. Jestem bardzo ciekaw jak poradzą sobie z naprawą mojego telewizora. Chociaż przyznam,że bałem się oddać go do naprawy, żeby nie wrócił w gorszym stanie.Z uwagą obserwuję jak "serwisanci" poradzą sobie z Waszym sprzętem. Ja oczywiście podzielę informacjami na temat naprawy.
Pozdrawiam.

Super... Moje gratulacje;) Wreszcie pierwszy odważny który z tą (nie ukrywajmy) wadą, podjął się walki z serwisem :bober:
Może wreszcie panowie z samsunga wezmą ten problem na poważnie-zwłaszcza, kiedy userzy tej plazmy zaczną się do nich zgłaszać lawinowo:D
Mam nadzieję że to będzie drobnostka i wystarczy wgranie jakiegoś soft'u

Tak na marginesie... Ja również, mimo wykrytej przez użytkowników wady zdecydowałem się na tego SAMSUNGA - w pełnej świadomości :p
Jak by nie patrzeć, można (dopóki serwis coś z tym nie zrobi) chwilowo zapobiec tem defektowi. Poza tym w tej cenie, wydaje mi się że jest to najlepszy wybór w tej chwili na rynku. Na purplesnake w panasie nikt nie znalazł patentu, a o LCD:banned: nie chcę nawet słyszeć.

Powodzenia i 3mam mocno kdiuki za powodzenie tej akcji

Pozdrawiam

Markcox
 

asnp

New member
Tak przy okazji to jak wygląda sprawa dostarczenia TV do serwisu.
Sami zabierają do naprawy i przywożą po niej do domu czy trzeba samemu sie martwić o dostarczenie i odebranie bądź co bądź sporego pudła z serwisu ?
 

luki1166

New member
asnp napisał:
Tak przy okazji to jak wygląda sprawa dostarczenia TV do serwisu.
Sami zabierają do naprawy i przywożą po niej do domu czy trzeba samemu sie martwić o dostarczenie i odebranie bądź co bądź sporego pudła z serwisu ?
ZABIERAJĄ SAMI I PRZYWOŻĄ SAMI TO ICH OBOWIAZEK, JEZELI TOWAR JEST CIĘŻSZY NIŻ 10 KG
 

pawmal_

New member
Ps42c7h

Witam, ja jestem aktualnie BYLYM posiadaczem tego tv. Obraz petarda, nasycenie jasnosc, kontrast, design. Na bialym tle troszke mruga - meczy wzrok. Ale tu konczy sie sielana ...Pojawily sie po miesiacu rozowe przebarwienia ekranu ..., oddalem na GWARANCJE(blad!!!). Serwis p... glupoty ze jedzie ,wyjechal, przyjechal, wymienaija ,,, BURDEL. Ten BURDEL dotyczy calej firmy, Gdansk-Rewopol - 1 spolka, W-wa Serwis Centralny- 2 spolka, samsung Polska - 3. Zasypalem ich telefonami , poznalem strukture tego BAGNA. Klamia na kazdym kroku, daja sprzeczne informacje, spolka wyslala do centrali a centrala do spolki - lza jak psy(mysle ze celowo!!!). Po 35 dniach przyslano mi dokumenty rozwiazujace umowe po wyslaniu kilku pism traktujacych o odszkodowaniach i sadach. Do tej pory jestem solidnie wq.... jak o tym pomysle ... . ZAJEB... NIE POLECAM ze wzgledu na serwis - bo tv fajny
 

asnp

New member
luki1166 napisał:
ZABIERAJĄ SAMI I PRZYWOŻĄ SAMI TO ICH OBOWIAZEK, JEZELI TOWAR JEST CIĘŻSZY NIŻ 10 KG

Serdecznie dziękuję za odpowiedź a zwłaszcza za ekspresję wyrazu i włożony w nią duży ładunek emocjonalny.
 

Junkers

New member
Witam
Dawno tu nie zaglądałem.Katuje ten model 3 miesiąc a tak właściwie to mój syn. Disney leci od rana do wieczora ;) Po tygodniu wypalił się znak tej stacji. Po 2 godzinach wzorca sygnału i 1 dniu oglądania bez znaku - wszystko znikneło :blagam: . Wszystko chodzi na 45 %. Jak na razie nie zauważyłem żadnych rozjaśnień a ogladam TV naziemną, Cyfra+, DVD i nagrywarka po HDMI (SUPER OBRAZ), HD z laptopa po łączu Dsub (SUPER OBRAZ) DUŻY PLUS ZA TE ŁĄCZE!!!.
Raz oglądałem demo z Blue..... zostałem powalony na kolana:D .
Też swój telewizor długo wybierałem i wybrałem ten. Osobiście jak na razie BARDZO POLECAM.
Szkoda, że tylko 1 HDMI.

PS. Niestety nie ma ideału.
 
Do góry