Samsung PS-42C7H

Markcox

New member
Szopan napisał:
Natomiast dostrzegłem różnicę na zdjęciach:w sklepach internetowych,itp.

Niestety ale to prawda... A bierze się to z czystego lenistwa:cool:
Często zdarza się tak że jedno zdjęcie jest hurtem wrzucane do kilku modeli (tyczy się to nie tylko TV:eek:k: ) dlatego nie do końca polecam sugerowanie się zdjęciami :bober:

Np. na witrynie dosyć dużej sieci sklepów ze sprzętem komputerowym, wszystkie modele laptopów HP miały jedno i to samo zdjęcie (co gorsza bez touchpada - cóż za średniowiecze). Dopiero po kilkukrotnej interwencji mail'owej mojego ziomka raczyli to poprawić. Nawet podziękowali :blagam:
 

digik

New member
Witam wszystkich
Mam tego Smsunga ok. 2 miesiące(na liczniku 600h).Podłączony do dekodera C+ HD przez hdmi i component.Rozjaśniania ciemnych scen nie zauważyłem. Testowałem również z dekoderem n (hdmi i component) też bez problemu. Mecze ligi angielskiej w HD rewelacja szkoda tylko że dzwięk tylko dd 2.0.
 

PRYZMAT

New member
licznik?

digik napisał:
Witam wszystkich
Mam tego Smsunga ok. 2 miesiące(na liczniku 600h).Podłączony do dekodera C+ HD przez hdmi i component.Rozjaśniania ciemnych scen nie zauważyłem. Testowałem również z dekoderem n (hdmi i component) też bez problemu. Mecze ligi angielskiej w HD rewelacja szkoda tylko że dzwięk tylko dd 2.0.
Witam. Szanowni koledzy piszą o godzinach na liczniku. Czyżby istniało jakieś menu w którym jest to notowane, czy są to statystyki robione przez użytkowników?
 

brasi

New member
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7671&page=6

jak widac problem migotania dotyczny tez lcdków Samsunga, w powyzszym temacie twierdzą ze odpowiada zxa to funkcja Dynamic Dimmer w mene serwisowym. Niestety w C7H takiej nie znalazłem czy ktoś jest może zorientowany jak nazywa się odpowiednik tej funkcji w C7H. Być może jej wyłączenie rozwiąże problem
 

orteam

New member
z góry dzieki , ale jakby udało sie tobie to tutaj wrzucic i przetłumaczyc na polski ( bo z angielskim u mnie nie najlepiej ) to juz wogóle bym był tobie wdzieczny
i powiedz juz czy testowałes to juz u siebie i czy rzeczywiscie działa ?
 

PRYZMAT

New member
brasi napisał:
ok kazdy kto ma problem ze skokami jasnosci, niech przesledzi ten wątek:

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=403718&highlight=c7h

za migotanie odpowiedzialna jest funkcja DNIe, mozna ja wylaczyc poprzez menu serwisowe, opis jak to zrobic w zalaczonym watku
Przyjrzałem się temu zjawisku i faktycznie na wiadomościach w Polsacie marynarka prezenterki raz się rozjaśniała raz przyciemniała (była ciemna)
Włączyłem zatem w normalnym menu tryb demo DNle i na fragmencie bez DNle było jeszcze gorzej. Jeśli ten tryb demo pokazuje stan faktyczny to wychodzi na to, że DNle nie jest przyczyną opisywanego zjawiska.
 

brasi

New member
orteam napisał:
z góry dzieki , ale jakby udało sie tobie to tutaj wrzucic i przetłumaczyc na polski ( bo z angielskim u mnie nie najlepiej ) to juz wogóle bym był tobie wdzieczny
i powiedz juz czy testowałesi to juz u siebie i czy rzeczywiscie działa ?

stestowalem i dziala, zadnego migotania :) i nie odczuwam braku DNIe

a wiec po kolei:

1. wejdz do menu serwisowe ->wylacz tv i po kolei wcisnij info->menu->mute->power
2. teraz ostroznie - lepiej nie ruszac zadnych opcji ktorych sie nie zna - wejdz do "Option Block" dalej do "FRC Samsung" czy jakos tak i zmien wartosc parametru Full Bypass - strzalką w prawo - na 01H -
3. teraz 2 razy Menu i wylacz tv
4. wlacz ponownie tv i w menu uzytkownika wlacz SMD i cyfrowa redukcje szumu (niestety full bypass wylacza nie tylko DNIe ale wszystkie inne funkcje poprawy obrazu, w starszych Samsungach byla opcja DNIe Bypass, ktora mozna bylo wylaczyc samo DNIe), wszystkie ustawienia parametrow tez zresetowaly sie do fabrycznych jesli cos wczesniej zmieniales.

Pryzmat - uwierz mi przy wylaczonym DNIe nie ma zadnych przeskokow jasnosci o ktorych pisalem wczesniej
 

Markcox

New member
Czy inni user'zy tego PDP SAMSUNGA skarżący się na migotanie obrazu również sprawdzili tą koncepcję i faktycznie przyczyną jest funkcja DNIe??
 

mysza74

New member
Migotanie

Witam Posiadam tą plazme od dwoch dni i potwierdzam obie rzeczy tzn. u mnie migotanie wystepowalo po wylaczeniu DNI jak to bylo opisane w tym watku migotanie calkowicie znikło.
 

Markcox

New member
mysza74 napisał:
Witam Posiadam tą plazme od dwoch dni i potwierdzam obie rzeczy tzn. u mnie migotanie wystepowalo po wylaczeniu DNI jak to bylo opisane w tym watku migotanie calkowicie znikło.
Dzięki Mysza:blagam: super wiadomość :D
Bo przymierzałem się do zakupu tej plazmy, ale nie ukrywam że przeraziła mnie wiadomość o tym migotaniu plazmy :shock:
A powiedz jakie źródło obrazu jest u Ciebie podpięte??

Ps. czy ktoś jeszcze potwierdza brak migotania po wył. DNIe??
 

PRYZMAT

New member
Panowie, przecież ten Dnle został stworzony do poprawy obrazu. Opierając się na demo DNle jest to jednak system bardzo skuteczny. To migotanie jest efektem ubocznym który mnie wcale aż tak nie przeszkadza. Kupując mój telewizor porównywałem go w wielu sklepach z różnymi telewizorami i kupiłem Samsunga C7H. Obawiam się, że po wyłączeniu opisywanej funkcji to porównanie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. I mógłbym wybrać inny model. W sklepie Dnle nie da się wyłączyć. Migotanie przecież występuje niezbyt często i dlatego ja chyba nic nie będę zmieniał. Zaznaczam, ze głównie oglądam enkę podłączoną przez komponent. Po HDMI "migotanie było nie do przyjęcia"
 

PRYZMAT

New member
Zauważyłem jeszcze coś: Po włączeniu menu obraz pod ramką z menu nieco się przyciemnia. Czy po wyłączeniu tego Dnle jest tak samo? Pytam tych którzy juz to wyłączyli bo nie jestem zwolennikiem samodzielnego dłubania w tym menu serwisowym gdyż po pierwszym wejściu jakiś parametr AV zmienił mi się niechcący na failure. Na szczęście nie wpłynęło to na jakość z wejścia AV.
 

Markcox

New member
A powiedz Pryzmat, próbowałeś wyłączyć tą opcję i porównać jakość obrazu?? Może strata jakości była by nieznaczna, albo nawet żadna..
A jednak takie migotanie może wyprowadzić z równowagi.
A z jakiego źródła korzystasz (C+, n-ka, może coś innego??)
 

orteam

New member
dzieki brasi ,
teraz w koncu da sie ogladac,a i jakiegos pogorszenia obrazu tez nie zauwazyłem ,
a miałem jutro jechac do sklepu rozmawiac o wymianie samsunga na lg .

Takze zona bedzie zadowolona ,bo jej sie tylko ten samsung z wygladu podobał.:D
 

Markcox

New member
orteam napisał:
dzieki brasi ,
teraz w koncu da sie ogladac,a i jakiegos pogorszenia obrazu tez nie zauwazyłem ,
a miałem jutro jechac do sklepu rozmawiac o wymianie samsunga na lg .

Takze zona bedzie zadowolona ,bo jej sie tylko ten samsung z wygladu podobał.:D

czyli kolejna osoba która potwierdza tezę, że ten patent pomaga wyeliminować to migotanie...
Bardzo mnie to cieszy :D
a więc w przyszlym tygodniu jadę po tego SAMSUNGA:bober:
 

TRIESTO

New member
witam wszystkich
dawno nic nie pisałem na tym wątku , mimo że temat miganie - rozpetałem.
Po przeczytaniu ostatnich postów troche zdziwiony jestem, przede wszystkim :
1. system DNiE ma słuzyć poprawie obrazu i na pewno jest wkalkulowany w cenę plazmy więc jaki jest sens płacenia za cos czego nie używamy?
2.Może jeszcze aby plazma nie migała trzeba wyłączyć funkcję oszczedzania energii,DNr , SMD i coś tam jeszcze to wtedy bedzie juz ok, więc zapytam jeszcze raz PO CO ZA TO PŁACIĆ??? może bez tych wszystkich funkcji kosztowałby 2500 i dobrze przy okazji odbierał.
3.Ja swój były tv oglądałem po HDMI , ponieważ componentem podłaczone jest DVD i pewnie sporo osób tak ma podpiete

moim skromnym zdaniem Tv po prostu jest do końca niedopracowany - ot co i tyle
Panowie nie dajmy się zwariować sprzęt ma działać skoro zrobili bubel to nie płaćmy za to MY.
Pozdrawiam
 
Do góry