Samsung PS-42C7H

tytan

New member
c7h

Witam !!. Jestem już dość długo ''czytelnikiem''tego forum,lecz ostatnio [od świąt ] prawie tu nie zaglądałem z braku czasu [remont mieszkania itd.].Wczoraj tz.16.02 czytam.. a tu ''burza'' na temat Samsunga C7h !!!.
Ja od 6-go Grudnia posiadam ten telewizor dokładny symbol -ps 4c7hx/xeh- wyprodukowany w pod koniec czerwca 2006.
Kupiłem ten model w MM cena wystawiona 6999,- [ceny w internecie wtedy były od około 5499,-za kilka dni zaczeły spadać na łeb na szyję]. Telewizor w MM stał wystawiony w ''rodzinnym gronie'' pomiędzy innymi Samsungami ,prezentował się wspaniale podłączony był generator obrazów z którego leciało piękne demo coś o rafie koralowej ,lecz ta cena !!.
Internet nie wchodził w rachubę z powodu kilku złych doświadczeń moich znajomych.Po wezwaniu sprzedawcy okazało się że to ostatnia sztuka z tego modelu ,że poleca inny itd.Ja marudząc że telewizor z wystawy że ''chodzony'' zaproponowałem jakiś upust .Sprzedawca wrócił od kierownika działu że mogą opuścic cenę maximum na 5999,-.Zaczołem oglądać dokładnie czy gdzieś nie ma jakiś ''duszków''itd..i nagle żona na jakimś jasnym tle zobaczyła czarny punkt[piksel]w prawym górnym rogu.
Jeszcze bardziej ''płacząc'' powiedziałem że niestety nie kupuję chyba że daję 5000,-zł gotówką i biorę.Po kilkunastu minutach sprzedawca wrócił od kierownika z wiadomością że się zgadzają tylko abym nic nikomu nie mówił!
Kupiłem !!!.
W domowej ciszy zaczołem sprawdzać to cacko, powidoków [duszków] żadnych !!! , po wejściu do menu serwis - niestety!! 360 godzin pracy ale trudno ,odbiór na kablówce super!!!!,z DVD [samsung hd 860] przez kabel HDMI żyletka! i żadnych trzasków na głosie jak KTOŚ pisał .Przez komponent też super ,troczę słabiej poprzez euro. Komputera nie podłączałem .Czrny piksel który był w prawym rogu gdzieś znikł ??? . Ogólnie jestem zadowolony poza............. po kilkunastu dniach dostrzegłem na czarno-białym filmie na białym tle lekkie przebarwienia na przemian różowo-seledynowe pasy z góry na dół."Troszkę się wkur...em i z kopyta do sklepu,po sprawdzeniu tam kilku telewizorów [sprawdzałem ze sprzedawcą na białym tle które jest w menu do usuwania duszków] stwierdziłem że prawie wszystkie niestety to mają !!!nawet te bogatsze nie na moją kieszeń!, niektóre nawet dużo więcej .No cóż myślę sobie ''bubel''.Po rozmowie z serwisem zawitali do domu obejrzeli, wzieli. Po 7-miu dniach przywieżli z powrotem i......
nic nie zrobili,poniewarz to jest ''dopuszczlne''i występuje tylko na słabym sygnale. Po interwencji w Samsungu w Warszawie powiedzieli to samo.
Faktycznie sprawdzałem z płytki DVD różne kolory tła i nic tylko na białym są te przebarwienia [notabene nie wszyscy je widzą czyba tylko ja mam jakiś inny wzrok]. Po dalszym testowaniu faktycznie ..na programie z mocnym sygnałem jest czysty biały! lecz kilka stacji ma słabszy i tam niekiedy to widać[tylko jak jest cały biały!].Wniosek - muszę kupić N-kę.
Po wczorajszym przeczytaniu forum zaczołem sprawdzać to ''migotanie'',przesiedziałem cały wieczór szukałem tych ciemnych scen z migotaniem nawet z DVD i na moje pocieszenie jest OK!.Nic nie znalazłem,żadnego migotania. Ogólnie jest Ok jestem zadowolony naprawdę obraz żyleta i wygląd super ,a to wszystko tak tanieje w oczach że za 2 lata za pół tej ceny będą lepsze i bardziej już dopracowane.
Pozdrawiam!.
 
Ostatnia edycja:

TRIESTO

New member
C7H a P7H

witam wszystkich
Po moich przygodach z plazmą C7H znowu jestem bez tv,
kombinuje jaki tv kupić.?
Na stonie samsunga jest nowy model P7H tylko nie wiadomo jaka rozdzielczość 1080x768 czy 1366x768 ponieważ róznie zródła podają ale to jest pewnie 1080 więc matryca na pewno taka sama jak w C7H i elektronika też więc wnioskowac mozna że mogą byc takie same dolegliwości jak w poprzedniku - czyli migotanie.
Zastanawiam się więc poważnie nad PV60EH Panasonica , ale tutaj też nie ciekawie za sprawą "glinianych twarzy", "sneaków" i wieszającego sie pilota, a może Lg PC1R ale na samo słowo LG to mnie aż wzdryga- nie wiem dlaczego .
Może ktoś ma inne ciekawe propozycje?
Pozdrawiam
 

TRIESTO

New member
C7H a P7H

witam wszystkich
Po moich przygodach z plazmą C7H znowu jestem bez tv,
kombinuje jaki tv kupić.?
Na stonie samsunga jest nowy model P7H tylko nie wiadomo jaka rozdzielczość 1080x768 czy 1366x768 ponieważ róznie zródła podają ale to jest pewnie 1080 więc matryca na pewno taka sama jak w C7H i elektronika też więc wnioskowac mozna że mogą byc takie same dolegliwości jak w poprzedniku - czyli migotanie.
Zastanawiam się więc poważnie nad PV60EH Panasonica , ale tutaj też nie ciekawie za sprawą "glinianych twarzy", "sneaków" i wieszającego sie pilota, a może Lg PC1R ale na samo słowo LG to mnie aż wzdryga- nie wiem dlaczego .
Może ktoś ma inne ciekawe propozycje?
Pozdrawiam
 

Markcox

New member
TRIESTO napisał:
witam wszystkich
Po moich przygodach z plazmą C7H znowu jestem bez tv,
kombinuje jaki tv kupić.?
Na stonie samsunga jest nowy model P7H tylko nie wiadomo jaka rozdzielczość 1080x768 czy 1366x768 ponieważ róznie zródła podają ale to jest pewnie 1080 więc matryca na pewno taka sama jak w C7H i elektronika też więc wnioskowac mozna że mogą byc takie same dolegliwości jak w poprzedniku - czyli migotanie.
Zastanawiam się więc poważnie nad PV60EH Panasonica , ale tutaj też nie ciekawie za sprawą "glinianych twarzy", "sneaków" i wieszającego sie pilota, a może Lg PC1R ale na samo słowo LG to mnie aż wzdryga- nie wiem dlaczego .
Może ktoś ma inne ciekawe propozycje?
Pozdrawiam

TRIESTO, a co takiego się stało, że zrezygnowałeś z tego samsumga??
 

corey81

New member
jestem sprzedawca rtv w jednym ze sklepow EURO gdzie mielismy wspomniana plazme na promocji
ten kto pracuje/pracowal w Euro wie jak trudno jest takie cos dla sprzedawcy sprzedac :D ale to nie o tym ten post

"nasza" plazma byla/jest uzywana od grudnia do dzisiaj - raz leca na niej teledyski, innym razem prezentacja wysokiej rozdzielczosci samsunga

ja przez dlugi okres czasu bralem ta plazme pod uwage ze wzgledu na cene (3890) ale ostatnio odpuscilem bo mam wazniejsze wydatki - ale o problemie:

ja nie zauwazylem zadnego migotania zarowno przy sygnale ze zwyklej anteny satelitarnej jak i przy podlaczeniu do prezentacji samsunga (poprzez Component) - czern jest czarna, smuzenia brak, powidokow brak (a ta plazma chodzi 12 godzin dziennie(przewaznie na kanale muzycznym gdzie logo powinno sie wypalic))

w grudniu sprzedalismy kilkanascie sztuk tego modelu (niestety :D ) i jak na razie nie bylo z nimi problemow moze to wiec wina jakies serii??

pozdro
 

orteam

New member
witam ,
a czy ktos z posiadaczy tego TV próbował uruchomic funkcje zapobiegającą wypalaniu ekranu (CAŁY BIAŁY , lub WZÓR SYGNAŁU )
bo u mnie teraz tej funkcji nie idzie uruchomic.

Wczesniej (przed wchodzeniem do menu serwisowego) na pewno ta funkcja działała .

Z góry dziekuję za odpowiedz
 

xanth

New member
...................

A wiec tak, mam te plazme od 2 dni, po okolo 12 godzinnych testach narazie powiem tak:

- N-ka przez komponent -brak zauwazalnego dla mnie migotania, discovery HD wyglada extra :) ogladam caly czas i niemoge sie oderwac
- DVD przez euro czasami sie zdarza ale bardzo zadko i nie zawsze w ciemnych scenach, jakies warunki musza byc spelnine ze tak miga, bo dzieje sie to zawsze w tych samych momentach, a jak mowilem sa i ciemniejsze sceny a migotania brak

Zmienie DVD na takie ktore ma HDMI i spradze czy problem bedzie nadal

Mam model wyprodukowany na Slowacji w styczniu 2007
 

xanth

New member
orteam napisał:
witam ,
a czy ktos z posiadaczy tego TV próbował uruchomic funkcje zapobiegającą wypalaniu ekranu (CAŁY BIAŁY , lub WZÓR SYGNAŁU )
bo u mnie teraz tej funkcji nie idzie uruchomic.

Wczesniej (przed wchodzeniem do menu serwisowego) na pewno ta funkcja działała .

Z góry dziekuję za odpowiedz

Tak ta funkacja u mnie dziala bez problemu. Tez wchodzilem do menu serwisowego ale nic w nim nie zmienialem, sprawdzalem tylko licznik godzin bo chcialem wiedziec czy dostalem nowiutenki egzemlparz
 

mysza74

New member
Niesety potwierdzam po wylaczeniu funkcji DNIe z menu serwisowego powyzsze funkcje przestaly dzialac " zapobiegającą wypalaniu ekranu (CAŁY BIAŁY , lub WZÓR SYGNAŁU )" ale po ponownym wlaczeniu funkcji DNIe znowu sa dostepne.
 

brasi

New member
mysza74 napisał:
Niesety potwierdzam po wylaczeniu funkcji DNIe z menu serwisowego powyzsze funkcje przestaly dzialac " zapobiegającą wypalaniu ekranu (CAŁY BIAŁY , lub WZÓR SYGNAŁU )" ale po ponownym wlaczeniu funkcji DNIe znowu sa dostepne.

tez potwierdzam, wynika to na mój rozum z faktu ze przelaczenie funkcji full bypass w menu serwisowym wyłącza nie tylko DNIe ale takze inne funkcje tego tv, podobno w starszych modelach była funkcja DNIe Bypass która wyłączała tylko DNIe, teraz zostawili tylko to
 

Luki27

New member
Markcox napisał:
Marecki zdawaj relację na bieżąco;)
Witam
Ten TV meczy mnie juz od dluzszego czasu i niestety ale to migotanie deskwalifikuje go jak na razie :(
Wg mnie przy porownywalnym obrazie z LG oraz Panasem PV60 ma rewelacyjna cene i najlepszy wyglad zewnetrzny.
Juz mnie ucieszyla przejsciowo mozliwosc wylaczenia tego migotania przez wylacznie DNIe ale niestety widze ze wylaczaja sie przy tym inne funkcje wiec troche to bez sensu.

Z nadzieja czekam na wiesci ze albo serwis naprawia ta usterke albo ze da sie jakos to we wlasnym zakresie sensownie wylaczyc/naprawic... ehh no i do tego brakuje mi promocj w MM 20 rat 0% + cena 3499 :)

A tak przy okazji rewelacyjna oferta byla cena na konkurencyjnego LG HD (nie pamietam symbolu) w 4-ech sklepach euro rtv agd podczas otwierania zlotych tarasow w Warszawie - czy ktos wie ile mieli sztuk tych TV ? bo podejrzewam ze juz ich nie ma bo byly po 2880 :) -> mozna bylo brac w ciemno... ehhh i co tu wybrac jak nagle budzet na TV sie zmniejszyl :(
 

wydma8

New member
Witam, gdzie najtaniej widzieliscie ten model??

Na allegro mozna go szarpnac za 3800 czy to dobra cena czy jest szansa ze go taniej wyrwe??

A i jeszcze jedna sprawa, bylem dzis w saturnie gdzie kosztuje 4500 no i nie widzialem zadnego migotania czy tez zmiany koloru w tle z czarnego na szary.

Mozecie opisac momenty w ktorych powinna sie ukazac ta wada, tzw przy jakim obrazie, kolorze, przy szybkich czy wolnych ruchach obrazu??:)

Strasznie mi sie podoba i przymierzam sie do zakupu, tyle ze jak wyczaje:) ta wade i bedzie ona mi przeszkadzala to chyba bede musial sie dlugo zastanowic.

Pozdrawiam
 

Luki27

New member
wydma8 napisał:
Witam, gdzie najtaniej widzieliscie ten model??

Na allegro mozna go szarpnac za 3800 czy to dobra cena czy jest szansa ze go taniej wyrwe??

A i jeszcze jedna sprawa, bylem dzis w saturnie gdzie kosztuje 4500 no i nie widzialem zadnego migotania czy tez zmiany koloru w tle z czarnego na szary.

Mozecie opisac momenty w ktorych powinna sie ukazac ta wada, tzw przy jakim obrazie, kolorze, przy szybkich czy wolnych ruchach obrazu??:)

Strasznie mi sie podoba i przymierzam sie do zakupu, tyle ze jak wyczaje:) ta wade i bedzie ona mi przeszkadzala to chyba bede musial sie dlugo zastanowic.

Pozdrawiam
Ja widzialem ta wade ogladajac go przez 10 min w MM. Ciezko mi powiedziec kiedy to sie dzieje ale ja dla mnie ta wada jest nie do przyjecia...
Gdyby nie to to juz bym go mial.... :(
 

wydma8

New member
W takim razie co polecasz do 4500pln??

lg 42pc1r a moze panasonica 42pv60

a moze jakis inny samsung byle bez takich wad:)

bardzo wizualnie podobaja mi sie samsungi, ale przeciez liczy sie przede wszytskim obraz pozniej reszta.

Wiec prosze sprobuj mi jakos doradzic.

Pozdrawiam
 

alex121

New member
witam.
Ja jednak po wszystkich za i przeciw kupiłem go PS42C7H i testuje hehe zapłaciłem 3900pln u pewnego sprzedawcy jak na razie /a mam go dydzień/ świeci pięknie bez migotań bez buczenia trafo i tym podobnych podłączony jest z Dreamboxem 7020s i oby było tak zawsze
pozdrówko.;)
 

Luki27

New member
alex121 napisał:
witam.
Ja jednak po wszystkich za i przeciw kupiłem go PS42C7H i testuje hehe zapłaciłem 3900pln u pewnego sprzedawcy jak na razie /a mam go dydzień/ świeci pięknie bez migotań bez buczenia trafo i tym podobnych podłączony jest z Dreamboxem 7020s i oby było tak zawsze
pozdrówko.;)

A czy mozesz podac gdzie kupiels w tej cenie ? tzn czy to byl internet czy w normalnym sklepie ?(czy byla mozliwosc ratalna ?)
 

Markcox

New member
Luki27 napisał:
A czy mozesz podac gdzie kupiels w tej cenie ? tzn czy to byl internet czy w normalnym sklepie ?(czy byla mozliwosc ratalna ?)
W normalnym sklepie to ciężko będzie dostać w takiej cenie (kwestia jeszcze tego, co rozumiesz po przez "normalny sklep":D )
sprawdź na CENEO bądź SKĄPCU - tam na pewno znajdziesz dobrą cenę ;)
 

okolik1

New member
alex121 napisał:
witam.
Ja jednak po wszystkich za i przeciw kupiłem go PS42C7H i testuje hehe zapłaciłem 3900pln u pewnego sprzedawcy jak na razie /a mam go dydzień/ świeci pięknie bez migotań bez buczenia trafo i tym podobnych podłączony jest z Dreamboxem 7020s i oby było tak zawsze
pozdrówko.;)

Jak myślicie potanieją jeszcze te plazmy czy już raczej nie?
Będę się przeprowadzał za dwa tygodnie i nie wiem co robić czekać czy kupować?
Pozdrawiam
 
Do góry