samsung LE S71B - wszystko o serii S71

wojtas17

New member
S71B 32" czy inny mniejszy bedzie lepszy

Edit Tuptus55: Proszę poczytac regulamin i nie zakładać tematu o TV, o którym jest już wątek

Witam. to mój pierwszy post wiec prosze mnie nie zjechac na wstępie. Śledze wasze forum od jakiegos czasu i przymierzam sie do kupienia LCD SAMSUNGA S71B 32" za 3000 zł. Odległość z jakiej bede oglądał to 3,00 - 3,30 metra.
sygnał zwykła antena, satelita(zwykła) i dvd bez hdmi.

Moje pytanie jest nastepujace:

Byłem w sklepie nie dla idiotów:) i tam jak wiadmo są wystawione rózne rzeczy. gdy przyglądałem sie temu S71B to ręce opadają. mieli puszczony sygnał na koncentryku zjakiegoś huba czy rozzgałęźnika i niby żródło dvd ale tv grał fatalnie zresztą wszystkie prawie. duża pikseloza. potem przełączył mi na kanały z zwykłej anteny(tez przez tego samego kabla) i tez dramat. czy to wina kabla czy telewizory z HD Ready nie radza sobie z sygnałami w PAL??? a jak bedzie gralo dvd podłączone przez euro? też będą piksele(taki zamazujący sie obraz, nie wyraźny). Moze jak kupie 27" to obraz bedzie mniejszy i nie bedzie widac tak tyle nie wyrazistości?

Dodam że u rodziców mam Philipsa 32" 100hz i tam czy zwykla antena czy cyfra + to super jakość. czy mozna to w ogóle porównywać??
 

jaroslawkonopka

New member
hej

no wiec powiem tak
jesli tylko analogowy sygnal chcesz ogladac to sie rozczarujesz
w domu bedzie prawdopodobnie troche lepiej ale interpolacja robi swoje, slaby sygnal kablowy tez .-(
ja jakis czas temu przerobilem tez ten temat i wiem o co ci chodzi
mam le31m51b i tez biegalem po sklepach i wlasnie ten model
najbardziej mi podpasowal w sklepie aczkolwiek nie wiem czy mialo sens to cale bieganie
mam tez dvd najprostsze z mozliych i mowiac szczerze rozczarowal mnie jakosc filmow z niego na tym lcd ale...
podlaczylem to ustrojstwo do laptopa przez vga i wymieklem
dvd cool i divx tez

z tv sie pogoduilem i jej jakos tez sie zmienia

zabrzmi to dziwnie ale jestem generalnie zadowolony
ten comp+lcd wynagradza mi wsio

aha i zwroc uwage na podswietlenie ekranu co bys sie nie zdziwil

pozdrawiam

jasiek
 

Mleko

New member
Witam.
Właśnie dzisiaj przywiozłem ten dokładnie model Samsunga (32S71B).
Mam duży salon, więc oglądam z odległości około 3-3.5 m.
Zero pikseli, obraz wyraźny, ostry i piękne odwzorowanmie kolorów.
Czarny jest trochę jasny, ale nie ma mowy o przechodzeniu w niebieski !!
Nie mam pojęcia jak mogło Ci się wydawać, że tam widać pikseloze ??!!
A może oglądałes z odległości 1 m ?!!!!?? Wtedy to na kazdym LCD i Plaźmie będzie pikseloza.

Jak dla mnie to ten telewizor jest za tą cenę super !
Warto go kupić na jakies 4 lata. A potem to tylko FULL HD !!!!!
 

jaroslawkonopka

New member
hej
a i tu sie mylisz z nakazdym z bliska widac pikseloze
wsio zalezy od jakosci analogowego sygnalu i jego obrobki
le32m51b jesli sygnal jest silny to nie ma pikselozy jest efekt interpolacji ale to nie kwadratowa pikseloza :)

pozdrawiam

jasiek
 

wojtas17

New member
kurde a skąd moge wiedziec czy bede miec dobry sygnał?? hmm a nie jest za duzy 32" na tą odległość? moze na 27 nie bedzie tak tego widać. sam juz nie wiem bo fakt jest faktem ze oglądsalem to w media z odleglosci metra lub 2 ale wydalawalo mi sie ze jest to caly zcas. jutro tam pojade i poprosze zeby mi podp[ieli po telewizor dvd bezposrednio przez euro. i wtedy zobacze.

ps nie chodzilo mi o pikseloze tylko kurde takie wiksze kawdraty;)
 

Mleko

New member
Naprawdę nie wiem o co Wam chodzi...
U mnie nic się nie dzieje... Jest super fajny obraz, lepszy niz na starym CRT. Ja oglądam z odległości ~3m i jest naprawdę super...
TV mam podpięty przez EURO do tuner Ferguson 6318 od Cyfry i jest extra.
 

wojtas17

New member
no własnie. i tu pojawia sie pytanie czy 3 m to wystarczająco by oglądać obraz analogowy/dvd na 32" czy raczej wybrac27"??

mam jescze jedno pytanie czy wielka jest różnica miedzy S71B a R72B lub R71B. czy wzrost z 6 mld kolorów do prawie 13 w czymś pomaga? i lepszy kontrast?

no i doradzcie czy 27 czy 32. chce miec taki obraz jak na kineskopowych tel. bedzie taki?
 
Ostatnia edycja:

kokon55

New member
odległośc -ważna rzecz 32 CZY 37!!!!

Witam
Jestem tutaj pierwszy raz,ale opinie na temat samsunga mam już wyrobioną!!!20 dni temu stałem się szcześliwym posiadaczem LE 32 S 71 B,telewizor bardzo ładny i do mojego pokoju 5 na 5 metrów jak najbardziej odpowiedni,37 byłby stanowczo za duży,oglądam go z odległości 3,5- 4 metrów i jest ok,jeżeli ktoś chce kupić nowy mebel w kształcie telewizora to niech weźmie 37 i większy a obraz będzie miał do bani,natomiast TV będzie na pewno sie wyróżniał w pokoju(oczywiście dotyczy pokoju 5 na 5 metrów)-DŁUGO ZASTANAWIAŁEM SIĘ NAD TYM ELEMENTEM I UWIERZCIE MI , ŻE TĄ SPRAWĘ BARDZO DOKŁANIE PRZEMYŚLAŁEM!!!!!!37 cali jest odpowniedni do oglądania od 5 metrów,i nikt mnie nie przekona!!!!!!!!!!!!!!!
mój tV mam od 20 dni,ale niestety już cos zacvzyna się dziać:
1. bardzo nieregularne rozciąganie w pionie obrazu,trwa to 1-2 sekundy kilka razy dziennie-JEST TAKI SAM PROBLEM U JEDNEGO KOLEGI Z FORUM ALE ODPOWIEDZI ANI JEDNEJ DLATEGO PORUSZAM TEN PROBLEM JESZCZE RAZ,JAK WIECIE CO Z TYM ZROBIĆ TO NAPISZCZIE!!!!!!!!
2. NA DWÓCH KANAŁACH NIE TRZYMA MI SYGNAŁU , TZN,SYGNAŁ SKACZE Z MONO NA STEREO ITD. DOPIERO PO USTAWIENIU RĘCZNYM TRZYMA ALE SAM NIE MOŻE ZŁAPAĆ SYGNAŁU!!!!!!!!!!!
3. Zaczyna brzęczeć prawy głośnik-czytałem już w wielu opisach na tym forum o tym problemie i wydaje się ,że jest no normalne!!!!!!!!!!!
JEDNA MAŁA REFLEKSJA-DO DIASKA KUPIŁEM TELEWIZOR ZA 3500 ZŁ ,MIAŁ MI GRAĆ NASTĘPNE 10 LAT(MÓJ CURTIC TYLE GRAŁ) A PO 20 DNIACH ZACZYNA SIĘ COŚ PSUĆ I NIENORMALNE JEST TO ,ŻE TA SYTUACJA JEST NORMALNA-BO JEDNEMU GŁOŚNIK JUŻ SIADŁ PO 5 DNIACH,DRUGIEMU OBRAZ ZANIKA PO MIESIĄCU A U MNIE PROBLEM Z JEDNYM I DRUGIM PO 20 DNIACH-SZKODA GADAĆ,WSZĘDZIE ROBIĄ MASÓWKĘ A TEGO SPRZĘTU Z LAT 90 JUŻ NIE BĘDZIE,TRZEBA SIĘ CHYBA DO TEGO PRZYZWYCZAIĆ !!!!!!!!!!
CZY MIAŁBYM KOMUŚ POLECAĆ TEN TELEWIZOR?????CHYBA NIE,ALE MÓWIĄĆ SZCZERZE KAŻDY Z MOICH ZNAJOMYCH MÓWIŁ COŚ INNEGO I NA PRAWDĘ TRZEBA KIEROWĆ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM SWOJĄ INTUICJĄ PRZY OSTATECZNYM WYBORZE!!!!!!!!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH URZYTKOWNIKÓW SAMSUNGÓW I RZYCZĘ JAK NAJMNIEJ AWARII ! ! ! ! ! ! !
 

macmf75

New member
LE32S71B a tryb 16:9

Vitam, ponieważ jestem totalnym lajkonikiem w sprawach telewizyjnych zapytuję:
- dlaczego w telewizorze LE32S71B w trakcie ustawienia na "auto dopasowanie" obojętnie czy sygnał jest nadawany w 16:9 czy tez nie jest nadawany, to i tak jest obraz dodatkowo spłaszczony?
- jedyną telewizją jaką posiadam w swojej kablówce a która nadaje tylko i wyłącznie w 16:9 to niemiecki 3sat i tutaj wszystko działa jak powinno. Natomiast, jeżeli jakis polski szmatławiec nadaje w 16:9 np. TVP1, albo TVP2 to obraz zostaje dodatkowo spłaszczony na dole i na górze ekranu?

Bardzo prosze o logiczne wytłumaczenie, bo jakos sam nie potrafie wpaść na to, dlaczego tak się dzieje.

Pozdro , dzięx
 

pinja

New member
macmf75 napisał:
Vitam, ponieważ jestem totalnym lajkonikiem w sprawach telewizyjnych zapytuję:
- dlaczego w telewizorze LE32S71B w trakcie ustawienia na "auto dopasowanie" obojętnie czy sygnał jest nadawany w 16:9 czy tez nie jest nadawany, to i tak jest obraz dodatkowo spłaszczony?
- jedyną telewizją jaką posiadam w swojej kablówce a która nadaje tylko i wyłącznie w 16:9 to niemiecki 3sat i tutaj wszystko działa jak powinno. Natomiast, jeżeli jakis polski szmatławiec nadaje w 16:9 np. TVP1, albo TVP2 to obraz zostaje dodatkowo spłaszczony na dole i na górze ekranu?

Bardzo prosze o logiczne wytłumaczenie, bo jakos sam nie potrafie wpaść na to, dlaczego tak się dzieje.

Pozdro , dzięx
Na tym forum już gdzieś widziałem odpowiedź na to pytanie. Sam kiedyś zapytałem Samsunga o tą kwestie oto odpowiedź:

"Po zapoznaniu się opisany problemem pragnę poinformować, iż telewizor działa poprawnie. Zgodnie z założeniami producenta w przypadku wyświetlania sygnału 16:9 i autoszeroko nie zauważy Pani różnicy pomiędzy rozmiarem nadawanego sygnału jeśli owy sygnał jest nadany w podanym formacie 16:9. Funkcja Autoszeroko dedykowana jest do sygnałów formatu 4:3 rozciągając je w szerokości do całej przekątnej ekranu.
Telewizor w ustawieniu 16:9 nie ma możliwości " z automatu" usuwania pasów na dole i górze kranu ponieważ są one częścią emitowanego sygnału. Klient w celu ich wyeliminowania musi skorzystać z funkcji Powiększenia który zgodnie z założeniem rozciąga obraz w pionie."

Oczywiście nie jest to dla mnie pocieszenia, bo mój stary CRT działał tak, że jak w TVP był emitowany program z pseudo 16:9 (tzn 4:3 z czarnymi pasami na dole i górze) to wybierając 16:9 miałem 16:9, a nie rozciągnięte na boki 4:3. Problem rzeczywiście dość sprawnie w Samsungu rozwiązuje funkcja powiększenia i z niej teraz korzystam oglądając standardową TV w psedo 16:9.

Pozdrawiam
 

macmf75

New member
16:9

Dzieki za wytłumaczenie...
Jednak teraz już wiem, że chyba nie do końca z tym formatem 16:9 jest tak jak powinno i rozumiem teraz znaczenie "pseudo 16:9"
A jakoś ręczne ustawianie wielkości obrazu na ekranie telewizora, to tak jak przełączanie kanałów w Rubinie 714p
 

pinja

New member
macmf75 napisał:
A jakoś ręczne ustawianie wielkości obrazu na ekranie telewizora, to tak jak przełączanie kanałów w Rubinie 714p
Na początku też byłem tym poirytowany, ale tak na dobrą sprawę jak raz to ustawiłem, to już nie ruszam tylko przełączam w tryb "powiększenie" i jest OK
:cool:
 

jarmk

New member
Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem 37" omawianego typu tv.Czytając tu, czy na innym forum opinie o tym telewizorze,to widzę, że ilu piszących, to tyle różnych opini....ale jak to mówią : jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...Ja bynajmniej nie narzekam.Nigdy nie wnikałem w szczegóły i tak naprawdę dopiero teraz od niedawna zacząłem się interesować owym sprzętem, tak więc jestem narazie laikiem... Ale do czego zmierzam, otóż na niektórych programach mam niezbyt dobry obraz, chodzi, że jest lekkie smiżenie, czy taki jakby śnieżek... Domyślam się, że jest to winą kiepskiego sygnału, ponieważ tv mam podłączony bezpośrednio zwykłym kablem antenowym od kablówki z Multimedia. Będąc u znajomych w mieszkaniach widzę, że wszyscy, co mają większe telewizory, to mają to ten sam problem. Chodzi mi oto mianowicie, że nie znam nikogo kto ma CYFRĘ +, POLSAT, czy popularną ostatnio "n-kę" i nie mam porównania co do jakości obrazu, czytałem na forach oraz domyślam się tylko, że z satelity obraz jest niby super.
Ja właśnie zastanawiam się nad tą ostatnią /"n"/ i tu moje pytania: czy może ktoś ma taki tv jak ja i ma właśnie "n-kę" lub CYFRĘ+ ?
Co lepiej wybrać, cyfrę+ czy n-kę ? Bo wg mnie w obecnej chwili na rynku najlepsze nboxy chyba ma n-ka....czyż nie ?
 

darien

New member
Pod względem jakości obrazu napewno lepiej wybrać n'kę, ale Twój telewizor może miec kłopoty ze współpracą z n'boxem po HDMI - poszukaj na forum tematu o współpracy tv z n'ką
 

cisza

New member
slawek.u napisał:
Ja właśnie zastanawiam się nad tą ostatnią /"n"/ i tu moje pytania: czy może ktoś ma taki tv jak ja i ma właśnie "n-kę" lub CYFRĘ+ ?
Co lepiej wybrać, cyfrę+ czy n-kę ? Bo wg mnie w obecnej chwili na rynku najlepsze nboxy chyba ma n-ka....czyż nie ?
mam obie platformy + 37" S71B. Moja opinia jest następująca:
- C+ (scart) obraz ok opróćz TVP (ale to chyba norma)
- "n" (HDMI) obraz gorszy od C+, nie licząc HD
- "n" (component) obraz lepszy niż na C+, gorzej z HD.
Wszytko zależy od potrzeb, C+ mam od zawsze :D ,"n" wziąłem z ciekawości (HDTV). Gdybym miał się decydować na platformę dzisiaj brałbym C+, no chyba, że budżet domowy byłby skromniejszy to wtedy "n" :p

pozdrawiam
 

macmf75

New member
nuda flaki

pinja napisał:
Na początku też byłem tym poirytowany, ale tak na dobrą sprawę jak raz to ustawiłem, to już nie ruszam tylko przełączam w tryb "powiększenie" i jest OK
:cool:

a czy nie powinno być tak, że "taki" sprzęt SAM dostosowuje rozmiar nadawanego sygnału do rozmiaru ekranu... ogólnie nuda flaki jak na trzeci dzień posiadania tego LE 32S71B... nagle zacząłem dostrzegać milion mankamentów... jakies dziwne poziome paski lataja na ekranie... obojetnie czy stoje w odległosci 3 m od ekranu czy tez 7 metrów to i tak obraz jest cieniuteńki... nie wiem czy to żal pozakupowy, czy tak jest naprawde...bardzo słaba jakość dźwięku... niskich tonów to w ogóle brak w tym telewizorze... :(
 

cisza

New member
macmf75 napisał:
a czy nie powinno być tak, że "taki" sprzęt SAM dostosowuje rozmiar nadawanego sygnału do rozmiaru ekranu... ogólnie nuda flaki jak na trzeci dzień posiadania tego LE 32S71B... nagle zacząłem dostrzegać milion mankamentów... jakies dziwne poziome paski lataja na ekranie... obojetnie czy stoje w odległosci 3 m od ekranu czy tez 7 metrów to i tak obraz jest cieniuteńki... nie wiem czy to żal pozakupowy, czy tak jest naprawde...bardzo słaba jakość dźwięku... niskich tonów to w ogóle brak w tym telewizorze... :(
hehe, śmieszą mnie tacy ludzie ... milion mankamentów! Po co rzucałeś się na najsłabszą serię? Eh ...
przycisk PSize nie działa? u mnie nie ma pasków (poziomych/pionowych/poprzecznych/żadnych), obraz mam bardzo ładny (C+ i "n" po RGB), z dźwięku jestem zadowolony (włączone SRS). Howk!
 

jarmk

New member
darien napisał:
Twój telewizor może miec kłopoty ze współpracą z n'boxem po HDMI

Witam. Dzieki za podpowiedż, ale dlaczego twierdzisz,że tv może mieć kłopot ze współpracą z nboxem ? Wcześniej gdzieś tu na forum pytałem o dzielenie (podgląd) obrazu w tym tv i mi gość odpowiedział, że ma podłączonego nboxa pod HDMI i mu wszystko ładnie śmiga...
 

macmf75

New member
:( nuda flaki :(

cisza napisał:
hehe, śmieszą mnie tacy ludzie ... milion mankamentów! Po co rzucałeś się na najsłabszą serię? Eh ...
przycisk PSize nie działa? u mnie nie ma pasków (poziomych/pionowych/poprzecznych/żadnych), obraz mam bardzo ładny (C+ i "n" po RGB), z dźwięku jestem zadowolony (włączone SRS). Howk!

ale ja sie na nic nie rzucałem (prezent), pisze to co widze i dostrzegam... nie będę chwalił, jeżeli jako laik dostrzegam pewne dziwne manakementy... PSize działa, ale jaki to jest wysiłek, żeby siegnąć po pilota i sprawić, żeby ludzie nie mieli głów jak ze Star Treka... i zeby sygnał nadawany w "pseudo 16:9" był automatycznie rozpoznawany jako 16:9 a nie, żebym ja sam musiał sobie "rozciągać obraz". Aha i jeszcze jedno, podczas przełączania kanałów, które trwa dobry kawał czasu, tak że prawie moge pobiec do kuchni zrobic sobie herbatę, na pustym ekranie bardzo ale to bardzo widać takie niebieskie smugi wpadające w błękit... nawet to i ładne ale jak świadczy o tym telewizorku....
 
Do góry