samsung LE S71B - wszystko o serii S71

Tomek Koko

New member
Bez reklam
sadaman napisał:
Witam


Przedewszystkim wybrałbym jednak Samsunga - dlaczego?!
Między innymi dlatego że
1. Samsung ma większy Kontrast 3000:1 kontra 800:1 "LG")
2. Matryca Samsung lepsza na PLUS "PVA" - Lg słabsza bo "WXGA"
.
To chyba nie dokońca prawda co mówisz. 1. Jak wiadomo kontrast u Samsunga oscyluje tez ok 800 a 3000 to sa zagrywki marketingowe z kontrastem dynamicznym. 2 CZy PVA nie moze byc WXGA? To czemu Panasonic LX60 z tego co wiem ma matryce PVA a jak wejdziesz na dane techniczne tez masz podane WXGA? Mało tego nawet najnowszy Panasonic lx600 któy ma nowszy typ matrycy niz PVA czyli IPS tez jest WXGA?
 

sadaman

New member
odp

Tomek KOKO : To chyba nie dokońca prawda co mówisz.
1. Jak wiadomo kontrast u Samsunga oscyluje tez ok 800 a 3000 to sa zagrywki marketingowe z kontrastem dynamicznym.
2 CZy PVA nie moze byc WXGA?

Ad2. Tu w sumie masz całkowitą rację - mój błąd - ale przy okazji dzięki temu wszystko się wyjaśniło...ci którzy nie wiedzieli teraz będą zorientowani co i jak.

Ad1. Tak to prawda - podstawowy kontrast wynosi 800:1.
Jednak po zastosowaniu systemu DNIe w który telewizor został wyposarzony, zwiększa się on do 3000:1.
A to...jeżeli postawisz obok siebie np SAMSUNGA oraz LG (bez urazy wobec użytkowników TV tej Marki) pokazuje wyraźnie który z tych modeli lepiej świeci.
Proponuje sprawdzić na własne oczy...jeśli chodzi omnie to taką możliwość miałem. Więc wydaje mi się że w tym przypadku nie jest to tak do końca 100%-owy marketing.

Aczkolwiek najlepszym sposobem jest sprawdzić / porównać oba modele na własne oczy - jeśli trafi się na cywilizowany sklep to nie ma problemu ze sprawdzeniem w najgorszym przypadku na miejscu w sklepie jak gra dany model z poszczególnych źródeł.

Pozdrawiam
 

Harry Lloyd

New member
Ja się przymierzam do LE27S71B, chcę go używać na stałe jako monitor do kompa, także oczywiście filmy z kompa (DVD jak i AVI), kiedyś satelita.

Teraz pytanie. W jakiej odległości minimalnej najlepiej siedzieć przy obrazie z PC (net, programy, gry)? Bo będę musiał trochę przemeblować pokój.
Filmy to oglądam z odległości 2.40m.

Czy to dobry wybór, czy może jest coś lepszego poniżej 3000zł? Większego rozmiaru przekątnej nie potrzebuję.

Ostatnio widziałem tego Samsunga w Saturnie, z jakichś 1.5m obraz był całkiem ładny lecz było widać troszkę szum. Sygnał był z wejścia Component, ale nie wiem czy był to sygnał HD, lecz chyba tak bo nie było widać interpolacji jak z tunera PAL.

Ważnym kryterium też dla mnie matowa powłoka matrycy bo w dzień się odbijam w monitorze, gdyż jest on naprzeciw okna.
 

sadaman

New member
1...przymierzam do LE27S71B, chcę go używać na stałe jako monitor do kompa, także oczywiście filmy z kompa (DVD jak i AVI), kiedyś satelita.

2...W jakiej odległości minimalnej najlepiej siedzieć przy obrazie z PC (net, programy, gry)? Bo będę musiał trochę przemeblować pokój.
Filmy to oglądam z odległości 2.40m.

3...Czy to dobry wybór, czy może jest coś lepszego poniżej 3000zł? Większego rozmiaru przekątnej nie potrzebuję.

4...widziałem tego Samsunga w Saturnie, z jakichś 1.5m obraz był całkiem ładny lecz było widać troszkę szum. Sygnał był z wejścia Component,...

5...Ważnym kryterium też dla mnie matowa powłoka matrycy bo w dzień się odbijam w monitorze, gdyż jest on naprzeciw okna.

Ad1. Według mnie dobry wybór - obraz z kablówki Dobry a czasem nawet lepiej niż Dobry ale głównie zalezy to od jakości sygnału danej kablówki a z tym róznie bywa.
Sygnał z Tunera Sat po złączu SCART bardzo dobry aczkolwiek podstawowym warunkiem jest zastosowanie tutaj kabli przynajmniej klasy TECH-LINKA lub wyższych ale napewno porządnych i grubych. Aczkolwiek ja używam kabli B-TECH o innej konstrukcji, obraz wyraźnie lepszy różnica cenowa na poziomie około 30 zł - niestety w góre, łatwiejszy w ułożeniu.

Przewód SCART <>SCART marka B-TECH
scart.jpg


Sygnał z Tunera SAT po komponencie bardzo dobry i napewno lepszy niż po SCARCIE - warunek by użyć równie dobrych przewodów a nie takich zwykłych za kilka złoty jak to niektórzy mają we krowi stosować.

Sygnał po złączu HDMI<>HDMI bez porównania rewelacyjny, zero pikselozy która czasem widoczna była przy podłączeniu SCART<>SCART, obraz ostry , wyraźny z zachowaniem bogatej palety barw.
Podobnie jest przy zastosowaniu kabla HDMI<>HDMI przy podłaczeniu DVD do LCD - aczkolwiek obraz mimo że jest z płyty DVD jest trochę gorszy ale to jest wynik UPSCALINGU sygnału PAL do sygnłu wyższej rozdzielczości.

Połaczenie HDMI<>HDMI także użyty Kable B-TECH:
hdmi.jpg


Sygnał z PC poprzez złącze PC<>PC - bardzo dobrej jakości, brak obcinania krańców obrazu, czytelna czcionka, wyraźne kontury.

Ad 2. Myślę że twoja odległość jest dobra - aczkolwiek ja oglądam z ponad 3 metrów i jest rewelacyjnie. Jest pewna zasada przy LCD - im bliżej siedzisz tym więcej pikselozy dostrzegasz. Zatem optymalna odległość od LCD przy 32 calach to około 3 do 4 metrów.

Ad 3. Nie wiem czy znajdziesz coś lepszego w tej cenie...może jeśli dołożysz te kilka stówek znajdziesz lepszy parametralnie np. R72B - ale ja uważam że nie warto dopłacać za minimalnie lepszą jakość.

Ad 4. Oglądając jakikolwiek LCD z tak bliskiej odległości i to jeszcze o takim rozmiarze zawsze będą dostrzegalne lekkie szumy czy też lekka pikseloza.
Następnym razem proponuje stanąć najpierw blisko TV a później odsunąć się w tym o kilka dodatkowych metrów i dopiero porównywać.
A tak przy okazji - czy zapewnienie sprzedawcy było prawdziwe? Czy widziałeś te kabelki KOMPONENT podłączone do TV na własne oczy , czy uwierzyłeś mu na słowo?
Oni często ściemniają więc trzeba uważać.

Ad 5. Jeżeli TV będzie stał naprzeciw okna czyli za twoimi plecami to efekt będzie napewno lepszy niż przy zwykłym CRT lub PLAŹMIE jednak lekka poświata zawsze się pojawi.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Harry Lloyd

New member
Podłączone kable Component widziałem. Saturn to jak Media Markt, pełno TV jest poustawiane tak że można sobie dookoła chodzić i popatrzyć na złącza.

Co do SAT to prawdopodobnie będzie to u mnie "n", no chyba że Polsat Cyfrowy wprowadzi jakąś ciekawą ofertę HD.
Z tego co widziałem na prezentacji i na fotkach nbox-y chyba są ciekawe, także dzięki funkcji upscalingu dzięki której TV nie musi interpolować sygnału.
 

kroni

New member
I znów ziarno niepewności:

Ale do rzeczy, byłem w sobotę w Electro World i sprzedawca odradzał mi samsunga z uwagi na "kiepską" jakość matryc, nie mówiąc o tym, że podobno sprawdzali S71 z tv ITI i S71 nie obsługuje wg niego HDCP!
Czy ktoś z Was sprawdzał empirycznie jak to jest z HDCP w S71???

Acha, co do "kiepskiej" jakośći, to ja sądzę że na wszystko trzeba patrzeć w relacji jakości do ceny, a tu przyznacie że w przypadku S71 jest naprawdę niezła....
Facet w Electro World polecał mi ...Philipsa 37PF5321...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
I Samsung i Philips /LG/ jest w tej samej klasie.
Nie ma i nigdy nie bedzie tak że najtańszy telewizor na rynku moze być najlepszy . NIE !!!
Odległość od PC - sam sobie określ najlepiej. Przecież to ma być Twój komfort.

Oczywiscie że będzie błyszczał na słońcu i to mocno.
Możesz sobie oszczędzić bo przychodzą pytania co z tym zrobić i jak .
Jeśli masz duze rozterki - poproś o prezentację obydwu modeli i sam napisz co Ciebie bardziej przekonuje.
pozdrawiam
 

sadaman

New member
Hdcp

Witam

KRONI Napisał:
Ale do rzeczy, byłem w sobotę w Electro World i sprzedawca odradzał mi samsunga z uwagi na "kiepską" jakość matryc, nie mówiąc o tym, że podobno sprawdzali S71 z tv ITI i S71 nie obsługuje wg niego HDCP!
Czy ktoś z Was sprawdzał empirycznie jak to jest z HDCP w S71???

No to może zacznijmy od tego ITI na którego to sygnale był sprawdzany podobno S71B.
Mam do ciebie pytanie - czy ów sprzedawca podłączył to rzekome ITI "mniemam że chodzi to o sygnał z platformy N" do tego TV przy tobie no i udowodnił ci że HDCP nie działa?!
Nie obraź się KRONI ale jestem w 100% pewny że zrobili cię w "konia" :)
A dlaczego?
Przedewszystkim dlatego że platforma ITI czyli N startuje 12 października a zatem za 9 dni, i żaden z dystrybutorów w polsce nie posiada obecnie jeszcze ich sprzętu służącego do odbioru ich platformy.
Zatem nie mieli fizycznej możliwości przetestowania tej funkcji.
A ponadto jeżeli już HDCP będzie zastosowane w ITI to najprawdopodobniej będzie to przy okazji usługi VOD która ruszyć ma dopiero w LIstopadzie i dostępna będzie na sprzęcie ktory także dostępny ma być dopiero od listopada - na ta chwilę trwają jeszcze testy zarówno usługi VOD jak i Boxów do jej obsługi.
Zatem nawciskali ci kitu a ty widać nie jesteś do końca zorientowany w temacie - bez obrazy.
A co do HDCP - sporo osób na tym forum miało już co do tego wątpliwości ponieważ nie ma stosownej informacji ani przy złączu ani w instrukcji na temat obsługi HDCP. Jednak z informacji uzyskanej u producenta tego TV to zarówno S71B jak i wszystkie inne wyposażone w HDMI obsługują HDCP ponieważ jest to minimalny wymóg aby TV mógł być HD READY.

Aha...a tak na ta chwilę to niewiadomo czy N wogóle będzie używać zabezpieczeń HDCP...mimo że już pojawiły się pogłoski że nie będzie ono narazie stosowane.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kroni

New member
sadaman napisał:
Witam



Mam do ciebie pytanie - czy ów sprzedawca podłączył to rzekome ITI "mniemam że chodzi to o sygnał z platformy N" do tego TV przy tobie no i udowodnił ci że HDCP nie działa?!

Nie obraź się KRONI ale jestem w 100% pewny że zrobili cię w "konia" :)

Zatem nawciskali ci kitu a ty widać nie jesteś do końca zorientowany w temacie - bez obrazy.

Witam, naturalnie nie podłączali tego przy mnie....
Cóż, wygląda na to, że masz racje, a koleś najzwyczajniej mnie kitował, zresztą chwile później komuś innemu strasznie polecał tego philipsa, więc ...może leci na prowizji od przedstawiciela...;)
No nie da się ukryc, że nie jestem znawcą w tym temacie, to zupełnie nie moja działka, ale jesli juz mam wydac kilka tysiaczków, to chciałbym wiedzieć na co wydaję...

Pozdrawiam
 

sadaman

New member
hdcp

...ale jesli juz mam wydac kilka tysiaczków, to chciałbym wiedzieć na co wydaję...

Kroni - owszem zawsze lepiej pochodzić, popytać tu i ówdzie w tym także na np tutejszym forum...bo poprostu warto, mimo że czasem można dostać niezłego mętliku.

Jednak co do HDCP to jak narazie - wydaje mi się - nie ma możliwości sprawdzenia zarówno TV LCD jak i PLAZM i ich tzw "HD READY" czy radzi sobie z treścią zabezpieczoną tą metodą...ponieważ brak materiałów.
A Jeżeli takie treści istnieją to proszę mnie poprawić.

Jednak mimo wszystko ta ostateczna prawda dopiero przed nami - wtedy zobaczy i dowiemy się kto się naciął kupując TV który niby miał HDCP ale sobie z nim nie radzi.

Pozdrawiam

PS. A jeżeli masz konkretne pytania odnośnie modeli TV które cię interesują to czasami warto wysłać je bezpośrednio na PM...wbrew pozorom wiele osób na tym forum odpowiada o swoich odczuciach...a takie osoby łatwo tu wyłowic;)
Aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest prezentacja na miejscu w domu kilku modeli TV - co oznacza że możesz przetestować konkretne modele w takich warunkach w jakich ostatecznie będziesz je używał.
Lub jak masz znajomości w jakimś salonie pogadać ze sprzedawca żeby ci podłączył dane modele bezpośrednio do np odtwarzacza DVD przez góra półtorej moetrowy kabelek a nie poprzez dziesiątki metrów kabla jak to bywa czasem w salonach.
 
Ostatnia edycja:

Greg78

New member
a czy ktos sie orientuje jak na tle serii S71 Samsunga wypadaja tanie modele LG. Musze przyznac ze z tego co zaobserwowalem maja jakby nienaturalnie wyostrzony obraz i nasycone kolory, ale moze to moje subiektywne odczucie.
 

blur123

New member
hubert156 napisał:
Witam.

Co sądzicie o w/w serii ???


Chyba masz świadomość, że seria S to najniższa liga LCD Samsunga. Wiec nie spodziewaj się rewelacji. Słyszałem o problemach z HDMI (możesz trafić na felerną sztukę) . Będzie w tedy problem z HDTV :(
 

yanky

New member
Ale i tak jest lepszy od innych "wynalazków" czy też innych no name. Jeśli widziałeś go w działaniu i Ci odpowiadał - to dlaczego nie. W domu na jednej scianie nie powiesisz kilku LCD, aby ciągle je porównywać. Jeśli masz dobry sygnał, to ten TV działa dobrze.
 

hubert156

New member
Dzięki za odp.

Co oznaczają te literki na końcu symbolu np. B, W ???

Jaki polecacie w tej klasie cenowej (ok. 4 tyś). Planuje podłączyć "N".

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nawet do N-ki nie jest najlepszym rozwiązaniem tym bardziej że podniosłeś pułap cenowy . Do 4000 zł dostaniesz znaznie lepsze modele.
Jeśli do N- ki to najlepszy jest lcd z najwyzszą płynnoscią obrazu .
a w tej klasie 6 ms - ma tylko Sharp ga 8 .Tym bardziej że zostanie Ci trochę kasy na dobre dvd i przewody. I lepiej pójdź w tym kierunku.
pozdrawiam
 

Greg78

New member
@KIKI ==> pokusilbys sie o porownanie serii S71 samsunga z seria LC3R LG???
w skrocie wady i zalety. Zastanawiam sie nad zakupem 37-40 cali LCD na poczatku myslalem o Samsungu, ale ostatnio wpadl mi w oko 42 lc3r musze przyznac ze cena jest dosyc korzystna.
 
Ostatnia edycja:

sadaman

New member
"BLUR 123 Napisał:
Słyszałem o problemach z HDMI (możesz trafić na felerną sztukę) . Będzie w tedy problem z HDTV "

Postaraj się nie wprowadzać potencjalnego klienta w błąd.
Do tej pory nie zostało wyjasnione co jest przyczyną nie działania niektórych sztuk S71B z sygnałem serwowanym przez złącza HDMI NBOX-ów N-ki, jednak mam coraz większe wrażenie że to jednak nie wina Samsunga.
W jednymz postów pisałem że mój TV z softem datowanym na sierpień z N-ką działa a sąsiada z takim samym softem nie.
Zdziewienie pojawiło się kilka dni temu w dniu kiedy N-ka posłała rzekome aktualizacje dla swoich NBOX-ów w kiedunku współpracy złącz HDMI<>DVI
Jaki rezultat - u sąsiada zadziałało złącze HDMI .... powtarzam "HDMI"
To wskazuje że problem braku współpracy Sansungów leży bardziej po stronie N-ki i ich pokuszę się o stwierdzenie niedopracowanego sprzetu.

A co do płynności w kontekście tego co napisał KIKI - model bardzo dobrze sobie radzi z sygnałem HD czyt."Brak smużenia"...o plaźmie Pioneera nawet nie pisze, gra znacznie lepiej a i czerń ma czarniejszą...
 
Do góry