samsung LE S71B - wszystko o serii S71

Tanhauser

New member
kiki napisał:
witam
nawet do N-ki nie jest najlepszym rozwiązaniem tym bardziej że podniosłeś pułap cenowy . Do 4000 zł dostaniesz znaznie lepsze modele.
Jeśli do N- ki to najlepszy jest lcd z najwyzszą płynnoscią obrazu .
a w tej klasie 6 ms - ma tylko Sharp ga 8 .Tym bardziej że zostanie Ci trochę kasy na dobre dvd i przewody. I lepiej pójdź w tym kierunku.
pozdrawiam
Matko Boska, ten znowu z tym Sharpem. Wiemy, wiemy ważna jest prowizja: jak nie JVC to Sharp. Ważne żeby było drogo, bo będzie na pewno dobrze ;)
W klasie do 4000 zł wybór jest przeogromny i dam głowę, że dla przeciętnego zjadacza chleba róznica między Sharpem a Samsungiem z serii R lub Panasem, będzie niedostrzegalna.
 

direct

New member
Sharp, czy Samsung??? Decyzja należy do Kupującego

Witam,
Na moim Samsungu nawet po zmianie oprogramowania przez n-ke nie śmiga HDMI,(jeszcze walcze o wymiane tv) wiec to napewno bedzie wada po stronie samsunga (tak myśle), ale jestem zadowolony z odbioru tego telewizorka , oglądałem różne modele i myśle że za tą kaske to nie jest zle, wieczorem po zgaszeniu światełka zalecam włączyc tryb energooszczędny na max i jest git, myśle że w Sharpie czy Philipsie jest taksamo bo to jednak LCD które podświetlane są świetlówkami zasilanymi dosyć dużym napieciem, choc napewno ulepszoną technologią. Po componencie też śmiga niezle, szkoda że jest tylko niewiele takich programów jak DISCOVERY HD, ale też czekam jeszcze na ten kanał Filmowy HD.
 

buritoo

New member
Problem z Samsungiem LE32S71B

Witam.Kupiłem 2 dni temu Samsunga LE32S71B,mam cyfrowy polsat.Niestety na programach tvn-u szczególnie tvn turbo co chwilę zanika obraz, i wyskakuję napis "złącze 2",tak jakby co chwilę tracił sygnał,nie da się oglądać,głos nie zanika...Na starym tv wszystko było ok...Czy ktoś miał może podobny problem czy to wina mojego egzemplarza tv?

Edit Tuptus55: Czemu zakładasz nowy temat o TV, o którym była już mowa na forum. Ostrzeżenie
 

direct

New member
buritoo napisał:
Witam.Kupiłem 2 dni temu Samsunga LE32S71B,mam cyfrowy polsat.Niestety na programach tvn-u szczególnie tvn turbo co chwilę zanika obraz, i wyskakuję napis "złącze 2",tak jakby co chwilę tracił sygnał,nie da się oglądać,głos nie zanika...Na starym tv wszystko było ok...Czy ktoś miał może podobny problem czy to wina mojego egzemplarza tv?

Witam, sprobuj zmienić moze przewód euro-złącza?
 

kaliope

New member
27 s71B....

Czytam to forum od dawna bo planowalem kupic lcd. Po wypowiedziach Kikiego bylem przekonany ze to musi byc Sharp. Odwiedzalem sklepy codzienie i z daleka , bliska porownywalem obrazy. Od pewengo czasu z daleka zauwarzalem ładne obrazy, kontrast, jasnosc, bez sniegu na kanale TVN w MM. I znowu podchodzilem z wiarą ze zobacze na tych telewizroach nazwe Sharp...bynajmiej....to byly Samsungi z serii 'R' i wlasnie 'S'. Seria R to poprosstu miodzio a 'S' nieiwele gorsza..a cena duzo nizsza. I tak oto zdecydowalem sie na 27S71B i jestem szalenie zadowlony...Obraz super, praktycznie bez sniegu pomimio normalenej naziemnej antenty. Znajomi przychodza, chwala i pytaje czy pewnie jakas gorna półka. bynajmiej. Kupilem go za 2365zl w sklepie Juka w Krakowie. Ma tylko jedan wade....głosniki....totalna klapa..... mialem CRT Pasnaosnic z mega bassem i teraz czuje sie jak byl słuchal walkmana z zewnetrznymi gównianymi glosnikami....Ludzie....kupujcie Samsungi.
 

Metalsega

New member
Na jakim telewizorze uzyskam lepszy obraz 720p z X360? Na 32S71B czy na CRT samsunga WS-32Z419P ? Pomijamy kwestie geometri. Chodzi mi o ostrość,czytelność napisów, ilość szczegółów i przede wszystkim w dynamicznych scenach/grach. Dobrze jesli byście porównali jeszcze 32M/N71B do owego CRT ale to tylko przy okazji jeśli ktoś mial styczność z nimi. Chodzi mi przede wszystkim o konfrontacje S-ki i tego slima w 720p60 najlepiej na X360. Tylko nie wyjeżdżać mi tu z żadnymi SHARPami i PHILLIPSAMI 9551 i innymi ,bo nie postawie czegoś takiego u siebie w pokoju.

Dzięki i pozdrawiam.
 

mario0

New member
Witam wszystkich!
Kupiłem ten niezwykły LCD LE37S71B i jedyna rzecz na którą mam teraz ochotę to go sprzedac... To tyle o pierwszych wrażeniach.

Pozdrawiam właścicieli tego typu sprzętu.
 

pablo82

New member
mario0 napisał:
Witam wszystkich!
Kupiłem ten niezwykły LCD LE37S71B i jedyna rzecz na którą mam teraz ochotę to go sprzedac... To tyle o pierwszych wrażeniach.

Pozdrawiam właścicieli tego typu sprzętu.

Jakie te pierwsze wrażenia???
 

kroni

New member
mario0 napisał:
Witam wszystkich!
Kupiłem ten niezwykły LCD LE37S71B i jedyna rzecz na którą mam teraz ochotę to go sprzedac... To tyle o pierwszych wrażeniach.

Pozdrawiam właścicieli tego typu sprzętu.



Więc może napisz o co konkretnie chodzi...
Ja też mam zamiar go kupić, dlatego chętnie się dowiem w czym jest problem.
 

twister

New member
Witam
Jesetm od wczoraj szczęśliwym posiadaczem samsung 27 LE S71B . Nie udało mi się jeszcze uświadczyć żadnych trzasków bo nie miałem jeszcze czasu tego sprawdzić. Ale na pewno za tydzien dwa napisze pare słów jak sie sprawuje. Co do pierwszych wrażeń to mogę go śmiało polecić osobom które się zastanawiaja czy bedzie widać z boku a czy aby nie jest niebieski ekran zamiast czarny, eh naczytalem sie tego roznych forach zanim kupilem telewizor, nawet po ogledzinach w sklepie nie bylem pewny bo na forum pisano ze tylko w nocy mozna sprawdzic. A tu prosze przyszedl wczoraj ciemna noc, odpala i pełnia szczescia :) dodam nawet ze ogladam tv ze zwyklej anteny, zadna satelita i obraz jest ok , a druga sprawa dvd , sam miod :) Jezeli ktos dysponuje takim a nie wiekszym budzetem ze akurat stac go na ten model niech sie ani chwili nie waha, no chyba ze jestes melomanem i bedziesz robic pauze filmu i sprawdzac jakis odcien koloru nie powinien byc moze ciut jasniejszy albo ciemniejszy na danym. pikselu. Wszystko jest jak najbardziej ok, do porownania mam sanyo crt 29' rodzicow, ktore tez wcale najgorzej nie gra, ale wrazenie jest na + po przesiadce. Postaram sie cos napisac za jakis czas jak troche go pokatuje na filmach :)
 

ktostaki

New member
LE32R72B czy 32S71B?

Witam.
Mam mały problem z wyborem bo kompletnie sie na tym nie znam:( z gory dziekuje za pomoc i wszelkie porady...
 

Przemcio73

New member
ktostaki napisał:
Witam.
Mam mały problem z wyborem bo kompletnie sie na tym nie znam:( z gory dziekuje za pomoc i wszelkie porady...
Witam. Temat wałkowany setki razy... Wybierz serię r (dopłacasz parę stówek;)). Masz pewność,że jest to trochę lepsza matryca i odwzorowanie kolorów.
pozdrawiam
 

michal_o

New member
ktostaki napisał:
Witam.
Mam mały problem z wyborem bo kompletnie sie na tym nie znam:( z gory dziekuje za pomoc i wszelkie porady...

Witam,

Mam (kupiłem) S71.
Miałem ten sam dylemat. W sklepie sprzedawca podłączył oba obok siebie pod DVD po composite.
Nie było widać żadnej różnicy.

Nie warto więc przepłacać - różnica w cenie dla S71/R71 w 27/26" to kilkaset PLN.

Pozdrawiam,
Michał
 

jaco_jaco78

New member
Rozciąganie obrazu w LE37S71B

Witam wszystkich forumowiczów!
Czy ktoś spotkał się z opisanym w temacie problemem dotyczącym TV Samsung LE37S71B? Dodam że rozciąganie obrazu występuje w pionie (góra i dół są rozciągane) i dzieje się to z nieregularną częstotliwością i trwa bardzo krótko (do 1 sekundy) ale jest bardzo denerwujące.
Źródło sygnału to POLSAT cyfrowy (tuner samsung).
Bardzo proszę o pomoc ludzi którzy coś wiedzą na ten temat.

Edit Tuptus55: Czemu zakładasz nowy temat o TV, o którym była już mowa na forum. Ostrzeżenie
 

grzela53

New member
Ja mam to samo z le32r32 i na dodatek przy włączeniu teletextu obraz robi się czarny ale fonia nie zanika - od czego to zależy?
 

gapi

New member
mam LE32S71B od 2 tygodni na poczatku podlaczony do zwyklej kablowki. naczytalem sie na forum o slabej cerni trzaskach glosnikow itd... u mnie nic takiego nie wystepuje jest oki jak dla zwyklego laika ktory przerzucil sie ze zwyklego kineskopowca w zupelnosci wystarcza. teraz ma podlaczony przez zwykly tuner techni sat digit MF4K oferowany przez siec klablowa ktory przetwarza okolo 60% progamow kablowki dodatkowo 3 programy canal+ z sygnalu analogowego na cyfrowy. teoretycznie bo podlaczony jest przez kabel SCART mimo wszystko jakosc sie polepszyla - ogladam z odleglosci 3-4m .
mam tylko jedno pytanie i uwage - jak przygladam sie z bliska okolo 20-30cm to zauwazam delikatne rozmycia np postaci tak jakby mala mgielka przezroczysta nachodzila nie umiem nazwac tego zjawiska, podczas ogladania dvd (tez podlaczony przez eurozlacze) wystepuje to samo w zaleznosci od jakosci i tla wyswietlania akcji filmu mozna ten efekt wylapac. na bajkach reklamach przy ostrych jasnych kolorach blekit nieba zielen czerwien zolty bialy ale tez na planszach czarnych (canal+) niezauwazalne. byc moze sie czepiam bo LCD powinno sie raczej ogladac z wiekszej odleglosc niz moje galy wpatrujace sie (10-30 cm i szukanie wad) w tv :)
mam nadzieje ze ten efekt zniknie jesli uzyskam sygnal przez hdmi
moze mi ktos to wytlumaczyc to wada tv czy tylko sygnal?
dzieki
 

yanky

New member
To jest dowód na to, jak różne "ulepszacze sygnału" (tutaj zapewne ostrości) wpływają na jakość obrazu. HDMI przesyła sygnał, który nie jest poddawany "upiększaniu", czyli jak nadawca wysłał tak powinno być wyświetlone na ekranie. Wyglada na to, że jesli wykorzystuje się sygnał po HDMI to bajery na torze wizji w TV są niepotrzebne.
 

MrAs

New member
Słuchajcie mam taki problemik. Podczas pracy przy ciemnych obrazach słysze delikatne (bardzo) buczenie (matrycy?). Przy ustawieniach trybu oszczędnościowego ;) zauważyłem że im większa oszczędnośc tym inny sygnał buczenia (że tak to nazwę). Słyszalne jest to głównie przy zmainie kanałów przy Pionku od Cyfry (na razie po scart budżetowym). To moje pierwsze spostrzeżenie po kilku godzinach uzytkowania. Mam nadzieję że to wina kabla ale nie mam pewności. Czy ktoś się z tym problemem już spotkał?

Dodam jeszcze, iz czytałem ten temaz o "bzyczeniu". To jest to samo zjawisko, ale tam nie bylo treściwej odpowiedzi (chyba że żeczywiście transformator i tv do wymiany) wiec może w tym temacie ktoś takową zna lub znajdzie.

Edit Tuptus55: Proszę używać funkcji edit i nie pisac postów jeden pod drugim
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
"Matko Boska, ten znowu z tym Sharpem. Wiemy, wiemy ważna jest prowizja: jak nie JVC to Sharp. Ważne żeby było drogo, bo będzie na pewno dobrze :wink:
W klasie do 4000 zł wybór jest przeogromny i dam głowę, że dla przeciętnego zjadacza chleba róznica między Sharpem a Samsungiem z serii R lub Panasem, będzie niedostrzegalna."

Z uwagi na intensywną pracę załogi pomagam kupujacym montować i wstrajać telewizory w domu.
Tanhauser - mam więc doczynienia z tymi telewizorami w różnych warunkach. Te telewizory trafiają pod strzechy . Większość tych którzy kupili te telewizory jest zadowolona. I niech tak zastanie , bo nie ważne ile masz - ważne jak się potrafisz z tego cieszyć. Ale ponieważ montujemy też droższe modele więc- nie opowiadaj jak papuga ,ze ten to cud. Ci którzy liczą na czerń - szczególnie wieczorem mocno się zawiodą.
Dodatkowo słaba / tania/ kompresja daje uczucie ni ostrych obrazów.
Dla wielu osób jest to olbrzymi wydatek. Ale ocena ogólna / wśród
wszystkich Lcd/ nie pozostawia wątpliwości - jakie ma miejsce w szeregu.
Już kilka osób czytajac na portalu wątki - skusiła się na zakup w stylu tani i dobry . Teraz usilnie próbuje pozbyć się tego telewizora.
/ kłaniają się prezentacje /

Ci którzy kupują u nas telewizory wiedzą jakie ceny są dla członków forum
Twoja uwaga - jest nie na miejscu .

Oczywiście nie prawdą jest że zakup Drogiego telewizora jest równoznaczne z super jakością. Jeden z telewizorów za 10.000 zł grał tragicznie.
pozdrawiam
 
Do góry