samsung LE S71B - wszystko o serii S71

helper

New member
Panowie,

model s71 Samsunga jest linią budżetową i jako taki nie może być traktowana jako produkt, o którym można mówić, że wyznacza jakieś standardy. Jak na ekran lcd, jest co najwyżej produktem przeciętnym. Nie oczekujmy od produktu prawie najtańszego na rynku, że będzie technologiczną rewelacją.

Zgadzam się z faktem, że cena do jakości jest dobra. Jeśli dodać do tego, że Kupujący organoleptycznie (widząc, słysząc i dotykając) akceptuje produkt i jest z niego zadowolony, to S71 jest jak najbardziej OK.

Nie poleciłbym jednak tego telewizora nikomu, kto chce kupić dobry lub bardzo dobry telewizor.

I jeszcze jedno: mimo wszystko uważam, że jakość obrazu jest ważniejsza niż design obudowy, choć jedno i drugie podlega indywidualnym kryteriom.
 

Paweldubiel

New member
skoro poruszacie kwestie tego TV to chciałbym zapytac się o ten model S71:
http://www.e-cyfrowe.pl/projektory/samsung-le-27s71-telewizor-lcd-p-4547.html
nie znam sie za bardzo na wszystkich parametrach i chciałbym zapytac sie czy ma on w sobie takie wejścia bym mógł sobie w przyszłosc podpiac nboxa( o których tak głosno teraz sie zrobiło) czy jest on przystosowany do odbioru HD i czy moge podłaczyć do niego swojego PCeta?
Chodzi mi oto zebym sie kiedys nie rozczarował że czegoś mu brak...
dzieki
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Paweldubiel napisał:
skoro poruszacie kwestie tego TV to chciałbym zapytac się o ten model S71:
http://www.e-cyfrowe.pl/projektory/samsung-le-27s71-telewizor-lcd-p-4547.html
nie znam sie za bardzo na wszystkich parametrach i chciałbym zapytac sie czy ma on w sobie takie wejścia bym mógł sobie w przyszłosc podpiac nboxa( o których tak głosno teraz sie zrobiło) czy jest on przystosowany do odbioru HD i czy moge podłaczyć do niego swojego PCeta?
Chodzi mi oto zebym sie kiedys nie rozczarował że czegoś mu brak...
dzieki
Na wszystkie pytania można odpowiedzieć - TAK
z tym że ma tylko 1 HDMI i z czasem będziesz potrzebował SWITCHERA HDMI
cos takiego klik

pozd
 
Ostatnia edycja:

Paweldubiel

New member
jarwisz napisał:
Na wszystkie pytania można odpowiedzieć - TAK
z tym że ma tylko 1 HDMI i z czasem będziesz potrzebował SWITCHERA HDMI
cos takiego klik

pozd

dzieki,czyli majac przykładowo nBOXA bedę musiał zakupić switchera aby podpiąć sobie np. nagrywarke dvd albo samo dvd do TV?
 

sadaman

New member
Witam wszystkich ponownie - pewnie znów będę nudził ale w końcu jest to forum dyskusyjne.
Przedewszystkim kilka odpowiedzi na pojawiające się pytania...tudzież watki:p

KRONI : Witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem.
Mam pytanie dotyczące Samsunga S71 (32 i 37).
Czy ten model ma HDMI z HDCP ?
Sądze że tak, ale chciałbym mieć pewność.

Przy zakupie modelu S71B w wersji 32-calowej także miałem takie wątpliwości. Z takim pytaniem zwróciełm się do salonu RTV wktórym go nabyłem - po kilku godzinach "zapewno musieli sprawdzić u producenta" otrzymałem odpowiedź twierdzącą. Jednak życie uczy że nie zawsze należy polegać na pracownikach takich salonów...więc postanowiłem zwrócić się sam do producenta o udzielenie mi takiej informacji.

Oto pełna odpowiedź na zadane pytanie:
Powyższy model posiada złącze HDMI jednak nie ma info czy to HDMI (HDCP) do obsługi płyt oraz materiału zabezpieczonego czy poprostu same HDMI.
Jeżeli same HDMI to jakie w przyszłości mogę napotkać utrudnienia w związku z odtwarzaniem filmów zabezpieczonych tą technologią (HDCP)

Odpowiedź:
Ponieważ model LE32S71 jest telewizorem HDReady,
złącze HDMI obsługuje sygnał HDCP mimo braku takiego napisu na obudowie oraz w instrukcji.

Myślę że ta informacją wyjasnia wszystkie watpliwości.
************************************************
JURKO :
chciałbym uzyskać opinię tego modelu bo wszedł on na rynek dopiero w lipcu i ciężko dowiedzić się coś na jego temat w sklepach. Jak ten model ma się do:
Samsung 26R71B
Panasonic 26LX60P
Liczę na wyczerpujące i fachowe wypowiedzi, a może KIKI robił już jakieś testy tego modelu.

Cóż - generalnie to ja osobiście stawiam sprawe jasno!
Po pierwsze - Nie jestem zwolennikiem fototestów głównie dlatego że niosą one ze sobą spro mankamentów głównie dlatego że są wykonywane w sposób amatorski bez zachowania podstawowych zasad.
A jeżeli już tak bardzo ci zależy to podaje linki na bazie których będziesz mógł porównać MODEL Samsunga R71B oraz PANASONICA LX60P "Jednak jeżeli chodzi o Samsunga to w wersji 32-Calowej - Jednak myślę że nie odgrywa to żadnej różnicy poza rozmiarem matrycy"
SAMSUNG - http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6193
PANASONIC - http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6515
Jeżeli chodzi ci o model S71B To wszystko znajdziesz w tym wątku - a co do zdjęć których nie ma w FOTOTESTACH - to możesz je odnaleźć na stronie 3 tegoż wątku - wykonane przezemnie w podobnych warunkach co KIKI ale już przy użyciu innego aparatu.
Przy okazji - co mają uczynić - zaprzeczają teorii przechodzenia czerni w niebieski.
********************************************

HELPER :
Panowie,
model s71 Samsunga jest linią budżetową i jako taki nie może być traktowana jako produkt, o którym można mówić, że wyznacza jakieś standardy. Jak na ekran lcd, jest co najwyżej produktem przeciętnym. Nie oczekujmy od produktu prawie najtańszego na rynku, że będzie technologiczną rewelacją.
Zgadzam się z faktem, że cena do jakości jest dobra. Jeśli dodać do tego, że Kupujący organoleptycznie (widząc, słysząc i dotykając) akceptuje produkt i jest z niego zadowolony, to S71 jest jak najbardziej OK.
Nie poleciłbym jednak tego telewizora nikomu, kto chce kupić dobry lub bardzo dobry telewizor.
I jeszcze jedno: mimo wszystko uważam, że jakość obrazu jest ważniejsza niż design obudowy, choć jedno i drugie podlega indywidualnym kryteriom.

Myślę że jesteś kolejną osobą na Tym forum która kieruje się tym co usłyszała od osób trzecich bądź przeczytała na tym forum głównie od tych którzy zajmują się sprzedażą TV.
Niestety bogate słownictwo i zdolności do twoerzenia pięknych przekonujących zdań to nie wszystko.
Uważam że osoby które nie miały do czynienia z tym modelem przez conajmniej KILKA dni nie powinny sie wogóle udzielać.
Zwracam uwagę że pisząc w ten sposób i stosując w pewnym rodzaju sugestie obrażasz posiadaczy Tego modelu i nie ma to znaczenia w jakiej wersji co do wielkości ekranu.

Przy okazji potwierdzam że nie jest to produkt najwyższej klasy - ale pozostaje przy swoim że jest produktem dobrym a nawet więcej niż dobrym w tej klasie cenowej.
Jeżeli mam być upierdliwy to powiem że nawet fajniejszy z wyglądu niż SHARP z 8-ką na końcu. A co do słów że obudowa się błyszczy nieprzeciętnie...to wskazuje przynajmniej nie tyle na orginalność projektantów koncernu co na pomysłowość.
Kurz - owszem przylega - a co ciekawsze w takiej samej ilości co obudów w standartowej matowej wresji - a twierdzenia że więcej i bardzij to poprostu złudzenie optyczne i nic więcej.
Sposób na kurz ?
Zawsze ten sam - delikatna sciereczka i troche pronto przeciwko kurzowi - kłopot praktycznie mamy z głowy.
Czasem panowie trzeba ruszyć głową - a ne chodzić na łatwizne i odrazu BESZTAĆ.
***************************************

PAWELDUBIEL:
nie znam sie za bardzo na wszystkich parametrach i chciałbym zapytac sie czy ma on w sobie takie wejścia bym mógł sobie w przyszłosc podpiac nboxa( o których tak głosno teraz sie zrobiło) czy jest on przystosowany do odbioru HD i czy moge podłaczyć do niego swojego PCeta?
Chodzi mi oto zebym sie kiedys nie rozczarował że czegoś mu brak...
dzieki
JARWISZ:
Na wszystkie pytania można odpowiedzieć - TAK
z tym że ma tylko 1 HDMI i z czasem będziesz potrzebował SWITCHERA HDMI
Ten model posiada gniazda przyłączeniowe typu:
1. HDMI x1,
2. SCART x2,
3. S-Video x1,
4. Component x1
5. Wejście PC - sygnał w rozdzielczości VGA ~ WXGA
I generalnie w tej klasie cenowej raczej nie znajdziesz LCD z wejściem HDMI minimum x2 - trzebaby było trochę dołożyć.

Masz jednak do wyboru złącze HDMI oraz KOMPONENT - Jakość obrazu pomiędzy tymi złączami występuje ale jest prawie niezauważalna...zatem naciagjąc trochę można powiedzieć że dysponujesz 2 złączami HDMI :) - Zaznaczam jednak "Naciagając".
W praktyce możesz wykorzystać to tak że XBOXA podpinasz przez HDMI a DVD poprzez Komponent - pod warunkiem że DVD takie wyjście posiada.
Peceta możesz podłączyć po Gniazdo PC - gdzie również uzyskasz rewelacyjny obraz przy natywnej rozdielczości...podobnie możesz podłączyć XBOXA.
Tak więc możliwoście konfiguracyjnych jest wiele...kwestia potestowania.
Zawsze może kupić droższy model np Innego producenta z dwoma HDMI.\
To już zalezy od ciebie.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nic dodać nic ująć
może tylko to iż gdybyś kupił nową super nagrywarkę HD ewentualnie DVD HD to już wtedy mamy parę żródeł HD i raczej ja opowiadam się za switcherem HDMI . Jak mamy na urządzenia to w zupełności wystarczy component.

pozd
 

marcintgr

New member
Jeżeli chodzi o kwestie czerni to na czern sie zwracało uwage na starych telewizorach kineskopowych na których można powiedzieć dawiej nie było czerni i jak tv mial lepsza czerń to wiadomo że miał lepszy kontrast!! A w dzisiejszych czasach przy takim kontraście jak ma np LCD samsunga to ta czern powiedzial bym jest nawet za dobra. Ale KIKI pewnie zaraz powie że na plazmie jest jepsza czern! ala tego że kontrast jasności i ostrośc na plazmie jest słabsza to nie widzi!! a to widać z daleka w dzień gołym okiem a na czerń sie czeba wpaczyć w nocy. A ogladając fototesty KIKIEGO to z pewnościa bym wybrał plazme ale w rzeczywistości jest na odwród! Ale Pewnie KIKI na swoja obrone powie że na Plazmie jest lepszy obraz z gorszego żrudła. i dla mnie to tez jest głupota testowac tv z fatalnego źrudła analogowego!!
 

lipa_ml

New member
a mam pytanie czy testowaliscie tego samsunga s1 32 cale jaka jest jakosc po podłączeniu do pc? mama lapka asusa z wyjsciem d-sub i czasami chciał bym go podpiąć np. zeby puszczac cos z divixa albo jakies hdtv ? jakosc bedzie bez zakłucenia? jak na lcd do kompa? pewnie wezme pod pache do sklepu lapka ale chce sie dowiedziec waszej opinii
aha jeszcze jedno jak wygląda sprawa wypalonych i uszkodzonych pixeli ? czy samsung wymienia telewizory czytak samo jak z lcd komputerowymi wymiana po 4 pixelach?
 
Ostatnia edycja:

cisza

New member
DNIe

Czy ktoś wie może, czy da się wyłączyć DNIe ?? Strasznie mnie to męczy w niektórych sytuacjach. A może dostęp do menu serwisowego??

Nawiązując do wcześniejszych rozmów o czerni ... czarny jest znośny :p Jeśli ktoś nie szuka po całym ekranie czerni, tylko ogląda film to nie zauważy, że czarny nie jest czarny ;)
 

Przemcio73

New member
cisza napisał:
Czy ktoś wie może, czy da się wyłączyć DNIe ?? Strasznie mnie to męczy w niektórych sytuacjach. A może dostęp do menu serwisowego??

Nawiązując do wcześniejszych rozmów o czerni ... czarny jest znośny :p Jeśli ktoś nie szuka po całym ekranie czerni, tylko ogląda film to nie zauważy, że czarny nie jest czarny ;)
Gdzieś już to było i powinno pomóc;) "Dynamic Dimmer
Witam ponownie!
Udało mi się wyłączyć tę denerwującą funkcję. Konkretnie to nie jest dynamiczny kontrast, ale tzw. "dynamic dimmer". Można to wyłączyć z pozycji menu serwisowego. Zrobiłem to i te uciążliwe zmiany jasności zniknęły - telewizor trzyma te same parametry niezależnie od jasności obrazu. "
pozdrawiam
 

Ru$lan

New member
cisza napisał:
Przemcio73, czy mógłbym prosić o instrukcję wejścia w menu serwisowe? Będę wdzięczny za informacje :)

W trybie stand by wciskamy klawisze (kolejno) Info - Menu - Mute - Power
tv się włączy na na ekranie pojawi się menu serwisowe.
 

blukow

New member
27s71b czy LG 26LC2R

sorki, może w złym miejscu pisze, ale chce dokonac dobrego wyboru.
mam zamiar kupic LCDeka 26 albo 27 cali, odległość od ekranu ok 1,8 - 2,3m więc myśle że taka przekątna będzie odpowiednia. chodzi mi głównie o podłączenie TV do kompa, (ponieważ nie mam żadnych innych urządzezń poza antenką na dachu) a w PC mam DVD oraz kartę DVB-S.
po przejrzeniu kilku-dziesięciu postów na forum zdecydowałem sie na jeden z tych dwóch modeli:
Samsung 27S71B albo
LG 26LC2R
no i mam problem! który z nich byłby lepszy? - nie widze pomiedzy nimi wiekszych różnic - czytałem aby że samsung ma słabe głośniki - ale to nie byłby problem bo i tak podłączyłbym go do amplitunera.
fundusze mam dość ograniczone 2500, no może 3000;)
proszę o pomoc!
 

kroni

New member
blukow napisał:
sorki, może w złym miejscu pisze, ale chce dokonac dobrego wyboru.
mam zamiar kupic LCDeka 26 albo 27 cali, odległość od ekranu ok 1,8 - 2,3m więc myśle że taka przekątna będzie odpowiednia. chodzi mi głównie o podłączenie TV do kompa, (ponieważ nie mam żadnych innych urządzezń poza antenką na dachu) a w PC mam DVD oraz kartę DVB-S.
po przejrzeniu kilku-dziesięciu postów na forum zdecydowałem sie na jeden z tych dwóch modeli:
Samsung 27S71B albo
LG 26LC2R
no i mam problem! który z nich byłby lepszy? - nie widze pomiedzy nimi wiekszych różnic - czytałem aby że samsung ma słabe głośniki - ale to nie byłby problem bo i tak podłączyłbym go do amplitunera.
fundusze mam dość ograniczone 2500, no może 3000;)
proszę o pomoc!


witaj, za 3tys można już kupić 32 cale obu modeli... sądze, że przy tej odległości jak u Ciebie 32 cale to wcale nie za dużo. Ja będę oglądać z 2,5-3 metrów i kupuję 37 cali, właśnie samsunga 37S71
 

blukow

New member
rzeczywiście, może naprawde 32" byłby lepszy.
mam jeszcze pytanko do posiadaczy s71: jak prezentuje sie na nim obraz z kompa przez d-sub? bo wciaż nie wiem który wybrać, LG czy samsung. w jednym ze sklepów widziałem 32lc2r - gość podłączał do niego notebooka przez vga i obraz żyleta, a jak to jest w samsungu?
samsung ma niby lepszą matryce - 6,4mld kolorów i kontrast 3000:1
jeszcze kwestia PIP, czy PIP działa w konfiguracji tuner + VGA? bo na tym mi najbardziej zależy
 
Ostatnia edycja:

cisza

New member
kroni napisał:
Ja będę oglądać z 2,5-3 metrów i kupuję 37 cali, właśnie samsunga 37S71
Zastanow sie 2 razy, zanim popelnisz taki blad jak ja :) ogladam z odleglosci ok. 3,5 metra i po 2 dniach chcialem zmienic na 32". Ekran jest za duzy, napisy w filmach DVD czyta sie jak w wielkim kinie z pierwszego rzedu i widac, ze obraz nie jest idealny (pixele, smuzenie itp). Bede zadowolony jak przeprowadze sie i odleglosc od ekranu bedzie oscylowala w okolicach 4,5 - 5 metrow.
 

kroni

New member
cisza napisał:
Zastanow sie 2 razy, zanim popelnisz taki blad jak ja :) ogladam z odleglosci ok. 3,5 metra i po 2 dniach chcialem zmienic na 32". Ekran jest za duzy, napisy w filmach DVD czyta sie jak w wielkim kinie z pierwszego rzedu i widac, ze obraz nie jest idealny (pixele, smuzenie itp). Bede zadowolony jak przeprowadze sie i odleglosc od ekranu bedzie oscylowala w okolicach 4,5 - 5 metrow.

Ja w sumie też mam troche wątpliwości, ale kupię 37 bo buduje dom, więc za najwyżej 2 lata odległość wzrośnie o metr czy dwa, a nie chciałbym znów wydawać wtedy kase na tv... zaryzukuję...
 

sadaman

New member
Wybór

Witam
...po przejrzeniu kilku-dziesięciu postów na forum zdecydowałem sie na jeden z tych dwóch modeli:
Samsung 27S71B albo
LG 26LC2R
no i mam problem! który z nich byłby lepszy? - nie widze pomiedzy nimi wiekszych różnic - czytałem aby że samsung ma słabe głośniki - ale to nie byłby problem bo i tak podłączyłbym go do amplitunera.

Przedewszystkim wybrałbym jednak Samsunga - dlaczego?!
Między innymi dlatego że
1. Samsung ma większy Kontrast 3000:1 kontra 800:1 "LG")
2. Matryca Samsung lepsza na PLUS "PVA" - Lg słabsza bo "WXGA"
3. Liczba kolorów - SAMSUNG 6,4 Miliarda - LG 16,7 milionów
4. Kąty - Samsung ma słabsze 170 stopni / LG aż 178 stopni - jednak w praktyce różnica prawie nieodczówalna.
5. Czasy reakcji matrycy - jeżeli to nie marketing to oba modele tak samo - 8ms

Ponadto oglądając oba TV w sklepie...jednak w wersjach 32 calowych korzystających z tego samego źródła sygnału - Obraz Samsunga wypadał znacznie lepiej - sprawdzane także po modyfikacji ustawień.

...jak prezentuje sie na nim (SAMSUNG S71B) obraz z kompa przez d-sub? bo wciaż nie wiem który wybrać, LG czy samsung. w jednym ze sklepów widziałem 32lc2r - gość podłączał do niego notebooka przez vga i obraz żyleta, a jak to jest w samsungu?
...jeszcze kwestia PIP, czy PIP działa w konfiguracji tuner + VGA? bo na tym mi najbardziej zależy

Samsung napewno rewelacyjnie zagra na sygnale z PC i nie będzie problemu z rozdzielczością. Osobiście sprawdzałem podłączając PC do złącza PC w LCD - dziś sprawdze podłaczenie PC do wejścia HDMI.
Co do PIP tez pewnie sprawdze to dzisiaj - PIP działa napewno wówczas gdy korzystasz ze złacza HDMI - nie wiem jak jest w przypadku gniazda PC.
Sprawdze i zrobie UPDATE w tym opisie.
 
Do góry