samsung LE S71B - wszystko o serii S71

sadaman

New member
Robi się ciekawie

...Spedziłem przy tym kilkaset godzin...to coś na ten temat wiem.
...Spędzam na testach wiele wiele godzin dziennie, porównując -
...więc coś tam wiem na temat różnic plazm i LCD
Kiki - bez obrazy ale nie darzę sympatią osób którzy piszą o sobie w samych superlatywach.
Przykro mi ale samochwalstwo nie jest mile widziane, a ty zachowujesz się tak jakbyś napisał jakiś niepodwarzalny doktorat...ja wiem najlepiej i wara.
Wiesz...tak od serca radze ci zejść na właściwą drogę i przestań się przechwalać - ja to i tamto.

Nie przesadzaj ,ze ustawienie o kilka centymetrów w innym miejscu aparatu , w porównaniu bocznych obrazów wypacza jego charakter.
Spedziłem przy tym kilkaset godzin . Więc nawet gdyby nie było zdjeć - to coś na ten temat wiem.
Ustawienia są fabryczne - porównywanych telewizorów.

Więc róbcie je w warunkach sterylnych o czym także piszesz - wtedy nikt sie nie przyczepi może i nie będzie tak upierdliwy jak JA:)

Co do niebieskiego S 71 - to za kilka dni zrobimy zdjęcia stojacych obok siebie telewizorów.

He, i podejrzewam że czerń będzie tak niebieska że zwymiotuje.
Daj mi SHARPA to też tak nakombinuje że czerń w nim będzie zielona...bo niby dlaczego nie;)

Nawet w warunkach dziennych zakazałem go wystawiać do testów na ścianie Loewe. z w/w powodu.

No nie...czyżby Pan i Władca ... KIKI - Chyba napiszę o tobie jakiś Felietonik:)

Na dzisiejszych prezentacjach byli kupujacy z Wawy , Elblaga i Gdańska. Mogli na własne oczy sprawdzić samemu jakość odbioru różnych modeli.

A umnie wczoraj zjawili się kolesie z Forum HDTV COM, żeby sprawdzić czy na serio jest tak jak piszę że jednak ta czerń jest przyzwoita i czy aby nie jest niebieska.

Wiem że najlepiej byłoby jakby wybrali Samsunga - ale nie wybrali - sorry.
Moze nie byli to sympatycy tego koncernu . Ale wyjechali bardzo zadowoleni z zakupami.

I pewnie z SHARPEM:p...a może nie przyjechali na zakupy TV za cene poniżej 4 tysięcy...niewiem bo tego nie napisałeś...zatem posłużyłem się przypuszczeniami.

...Jeszcze niedawno byłem atakowany za telewizory JVC - ...Wcześniej byłam atakowany za Panasonica -

Do tej części forum nie dotarłem...ale widzę KIKI że to nie pierwszy raz.

Jeszcze nie spotkałem żadnego LCD do tej pory w klasie do 20000 zł / nawet Sharpa / który miałby naturalną czerń jak plazma Pioneera czy CRT Toshiba / wykrywacz kłamstw/ .
Więc nie opowiadaj że tylko Samsung i to w wersji S 71 /najtańszej / ma właśnie czerń.

Po pierwsze głupotą jest porównywać jakoś odwzorowań barw pomiędzy LCD a PLAZMĄ i w dodatką ze sporą różnicą cenową.
Czyżbyś o tym nie widział...wstyd za takie zrównanie.
Po drugie...po raz enty piszę...nie twierdzę że SAMSUNG z serii S71 ma czerń taką jak należy.
Lecz napisałem że czerń w tym modelu nie przechodzi w kolor niebieski (a to spora różnica)...naucz się czytać a nie wal z pamięci bo ona czasem zawodzi.

Respekcik Dla Ciebie:p
A dla Moderatora Poszanowanie że jeszcze potrafi zdzierżyć tę dyskusje:)
 
Ostatnia edycja:

jack123

New member
Jestem nowy i niewiem czy dobrze trafiłem.
Zamieżam kupić Samsunga LE32S71B.
Posiadam kino domowe Panasonic SA-HT520 oraz tuner sat. Ferguson7018uci + cartonik Cyfry+.
Moje pytanie to.
Czy jest to dobry wybór do takiego zestawu odległość oglądania 4m.
Pytanie drugie.
Jak to połączyć
 

jasa

New member
do 4m lepszy 37"

jack123 napisał:
Czy jest to dobry wybór do takiego zestawu odległość oglądania 4m.
Przy takiej odległości to trzeba już myśleć o 37 calowych LCD... A swoją drogą trafiłeś nieźle...pomiędzy fana Samsunga-Sadamana a Kikiego...aż nie mogę się doczekać co ci poradzą..:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
również polecam wielkość 37" - do tej odległości
Co do rodzaju i marki , musisz podać w jakiej klasie cenowej ?
Jesli do 5000 zł - to zmieścisz tylko w LG LC2 i Samsungu 37 s 71.
Jeśli do 6000 zł - to Sharp 37 BV8 / Ga 8
Jeśli do 7000 zł - JVC 37 S 60 ,Sharp P 70, Sharp 37 Ga 6 , Samsung 37 N 71
jesli powyzej - to Loewe Xelos , JVC M 60, Sharp GD 7
pozdrawiam
 

jasa

New member
niestety tylko 32"

jack123 napisał:
kwotę jaką chcę wydać to do 4000 tys.
uuuuuuu...w tej kwocie to już TYLKO 32"...pozwolę sobie podać przedziały cenowe dla modeli
poniżej 3000 - tu nie ma co polecić
3000-3500 - LG LC2R i Samsung S71B (przyznaję relacja jakości do ceny - bardzo dobra)

3500-4000 - tu już jest w czym wybrać
Samsungi seria R71,R72 oraz M51
Panasonic LX60
LG LX1R i LX2R
Sharp GA8E

znalazłem też cenę 4069 zł na Sharpa BV8E

wszytkie wymienione modele miały na tym forum dobre lub bardzo dobre recenzje...pogadaj z Kikim o cenach i ....wybierz SAM
a na koniec trochę mojego zdania. JA bym wybrał (na podstawie kilku miesięcznego wertowania tego forum i własnych :D ocenach w sklepach) z tych dwóch
Panasnic LX60
Sharp BV8E
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Też bym tak wybierał. / 32 LX 60 Panasonica i 32 Ga8 Sharpa/

Ale wracając do naszej czereni 32 S 71 Samsunga.Poświęciłem dziś mimo nawału prac ,kilka godzin porównaniu tego modelu z innymi.
I Muszę wszystkich przeprosić - jest jeszcze gorzej niż myślałem.
Po właczeniu na ustawieniach fabrycznych nie dało sie go porównać do żadnego modelu stojacych CRT , LCD czy plazm.Grał poprostu fatalnie / sygnał z HDTV/ .Zabawa pilotem i znikneło kilka podstawowych wad.
Obraz był zamazaby , przebarwiony, niedokładny. Za to w Sharpie , Loewe , LG , Mavea, Daewoo , Pioneer - ustawienia fabryczne i obraz ekstra .
Po zdjeciu do zera jasności pojawiła sie extra czerń , co z tego jak inne kolory zmieniły swoje barwy.
Na filmie z National Geografic - na CRT i plaźmie Afryka oddycha i wiać parujące i falujące powietrze . Samsung nie przpepuscił tej informacji.
Gdy pojawił się program Galileo na PRO7 - nie można było doliczyć sie tej samej ilosci piegów czy znaków na ręku.
Ponieważ program pokazywał jakieś zawody w wąchaniu - były duze zbliżania. Na Sharpie P 70 na przedramieniu widać było włosy aż do łokcia, na Samsungu do połowy ręki . Nie chciał na zatrzymanym obrazie identyfikować wiekszej ilosci szczegółów.
Świetnie przenosi kolor niebieski ale zieleń tak jak napisałem jest cienka. Na Sharpie p 70 wychodziła najpełniej , identycznie jak na CRT.
Samsung lepiej przenosi artefekty , świecące słońce ma pełną paletę barw
nie widać zadnych podcieni . Największe odzielenie kolorów wyłazi na Daewoo. W Sharpie nieżle - ale tu Samsung jest lepszy.
Ale kolejny powrót na HD i znów duza różnica podstawy kolorów. Kanapa na której siedzą prowadzący program FOOT + na wszystkich telewizorach jednakowa tylko na Samsungu inne odcienie. I nie pomogło zmiana temperatury matrycy.
Na zatrzymanym obazie dłonie pań które skręcają zegarki są różne na wszyskich telewizorach, ale najmniej szczegółow jest na Samsungu.
Moze to i dobrze bo dłonie piknych pan powinny zawsze być gładkie jak pupa niemowlecia.
Najwiecej widac było na Sharpie P 70. A jeszcze na koniec podłączyłem po HDMI aby napawać się różnicą jakosci złącz . I rzeczywiscie inne poprostu "pękły" z zazdrości . Po prostu miodzio.

No i poczekałem do zmierzchu aby nie włączajac światła widać było różnice czerni na wszystkich ekranach.
I znów to samo .
Dopiero zmiana na zero jasności - pozwala cieszyć oko czernią ,ale jak obraz sią zmienia i pokazuje niebo i pustynię znów czeka nas zabawa pilotem.
No i o czerni trudno mówić. Oczywiscie z boku / niedochodząc do granic/
obraz ucieka w niebieski bardziej niż innych modeli.
Świetnie sobie radzi dokładnie na wprost i przy włączonych światłach w sklepie.
Czy kupiłbym sobie ten telewizor ?
Jesli miałbym nieprzekraczalne 3000 zł - to w tej klasie cenowej ma niewiele konkurencji . Ozywiscie tak.
Ale ja widząc różnicę jakosci wolałbym wziąc kredyt / tym bardziej że teraz moża otrzymać go okazując tylko dowód osobisty/ na 700 zł - miałbym znacznie lepszy wybór telewizorów .
Ale decyzja należy do kupujących.
pozdrawiam
 

sadaman

New member
Chyba za dużo

Ale wracając do naszej czereni 32 S 71 Samsunga.Poświęciłem dziś mimo nawału prac ,kilka godzin porównaniu tego modelu z innymi.
I Muszę wszystkich przeprosić - jest jeszcze gorzej niż myślałem.
Po właczeniu na ustawieniach fabrycznych nie dało sie go porównać do żadnego modelu stojacych CRT , LCD czy plazm.Grał poprostu fatalnie / sygnał z HDTV/ .Zabawa pilotem i znikneło kilka podstawowych wad.
Obraz był zamazaby , przebarwiony, niedokładny. Za to w Sharpie , Loewe , LG , Mavea, Daewoo , Pioneer - ustawienia fabryczne i obraz ekstra .
Po zdjeciu do zera jasności pojawiła sie extra czerń , co z tego jak inne kolory zmieniły swoje barwy.

Kiki - wydaje mi się że gdybym cię jeszcze trochę połechtał tam gdzie należy to przy następnej próbie porównywania, ten telewizor a nawet powiedziałbym model zostałby wyrzucony ze sklepu albo co gorsza wystawiony przed wejście waszej firmy z naklejką "do wzięcie za friko ... a wszystko przez Sadamana:cry: "
Nadal porównujesz LCD z CRT i PLAZMAMI...to bez sensu zwłaszcza że LCD w przedziale cenowy powiedzmy pomiędzy 3 a 5 tysięcy nie dorównuje ani Plazmom a conajważniejsze zwykłym CRT-kom.
A jako "Fachowiec" powinieneś o tym wiedzieć.

Na filmie z National Geografic - na CRT i plaźmie Afryka oddycha i wiać parujące i falujące powietrze . Samsung nie przpepuscił tej informacji.
Gdy pojawił się program Galileo na PRO7 - nie można było doliczyć sie tej samej ilosci piegów czy znaków na ręku.
Ponieważ program pokazywał jakieś zawody w wąchaniu - były duze zbliżania. Na Sharpie P 70 na przedramieniu widać było włosy aż do łokcia, na Samsungu do połowy ręki . Nie chciał na zatrzymanym obrazie identyfikować wiekszej ilosci szczegółów.

Dziwne...a wydawało mi się że porównanie powinno być wykonywane na TV z podobnego przedziału cenowego a co najważniejsze o podobnej charakterystyce i co najważniejsze HD READY.
A ty porównujesz SAMSUNGA z SHARPEM P70 na wyposażeniu którego jest matryca o rozdzielczości 960x540 / tego typu matryca będzie wyświetlała obraz lepszej jakości np PAL do czego została przystosowana i to pomimo że ma mniejszą rozdziałke niż TV HD READY. Z tego co wiem TV aby HD READY musi mieć rozdzielczość minimum 1366x768. A twój SHARP P70 to NIE HD a PAL/SECAM.
"Jaja Se Robisz KIKI?!"
A co do twojej stopklatki...zamrożenie obrazu skutkuje dodatkową utratą szczegułów - wel. informacji...aha, ja też sobie zapuściłem cudną Afrykę...i jakość nie miałem problemów z dostrzeżeniem falującego goracego powietrza...jednak ja...nie tylko rano ale i w ciągu dnia przemywam sobie oczy bo jak każdy wie one też się męczą;)

...kolejny powrót na HD i znów duza różnica podstawy kolorów. Kanapa na której siedzą prowadzący program FOOT + na wszystkich telewizorach jednakowa tylko na Samsungu inne odcienie. I nie pomogło zmiana temperatury matrycy.

A gdzie w dyskusyjnym Samsungu znajduje się funkcja zmiany temperatury matrycy?
Przepraszam KIKI ale nie wiem:|
A jeżeli jest nazwana inaczej niż "temperatura matrycy" to uświadom mnie a przy okazji innych forumowiczów, gdyż być może chodzi o opis funkcji TV która jest w nim zawarta prostszym innym językiem.
W końcu nie każdy ma taką wiedzę - widać nawet i ja niemam.

No i poczekałem do zmierzchu aby nie włączajac światła widać było różnice czerni na wszystkich ekranach.
I znów to samo .
Dopiero zmiana na zero jasności - pozwala cieszyć oko czernią ,ale jak obraz sią zmienia i pokazuje niebo i pustynię znów czeka nas zabawa pilotem.
No i o czerni trudno mówić. Oczywiscie z boku / niedochodząc do granic/
obraz ucieka w niebieski bardziej niż innych modeli.
Świetnie sobie radzi dokładnie na wprost i przy włączonych światłach w sklepie.

OK...Oto zdjęcia wykonane przezemnie u schyłku dnia, dodatkowo okna zasłonięte są roletami - zatem w pokoju panuje prawie cieność.

1. Ujęcie z przodu - ustwienie standartowe wyzerowane.
przodst1.jpg


przodst2.jpg


2. Ujęcie z przodu - moje własne ustawienia na których zawsze oglądam TV bez względu na źródło sygnału

przoduz1.jpg


przoduz2.jpg



3. Teraz ujęcie z boku Tryb podobnie jak wcześniej Standartowy a następnie moje własne ustawienie.
boksta1.jpg


boksta2.jpg


bokuzy1.jpg


bokuzy2.jpg


I na koniec dorzucam jeszcze dwa zdjęcie - dla odmiany wykonane wieczorem...obiektem był SAMSUNG S71B ustawienia moje własne te same jak powyżej, źródło sygnału - brak tzn, ustawienie poprostu AV - Foto na wprost i z boku.

paa.jpg


pab.jpg


Niezależnie od zdjęć, ustawień oraz ujęć i moich szczerych modlitw - nie dostrzegam niebieskiego w czerni - która nie jest idealnie czarna (patrząc z boku na ostatnie foto czerń jest mocno rozjasniona z wyraźnym uwzględnieniem u dołu, i nie jest to niedokonałość w podświetlaniu matrycy - poprostu w tym układzie matryca znajduje się w takzwanym spoczynku dlatego też poprzez nią przedostaje się światło emitowane przez świetlówki.
Ostatnie zdjęcia jak napisałem były wykonane na ustwieniu AV bez podanego sygnału - jednak już po podaniu jakiegokolwiek sygnału gdzie w ujęciu znajduje się spory fragment czerni nie jest już ona rozjasniona jak na ujęciu bez źródła sygnału...i na to zwracam uwage, by nikt nie myślał tym razem że czerń jest tu szara albo że TV jest do kitu.
Dowodem są dodatkowe 4 ujęcia - do tego celu użyłem końcówki filmu gdzie na czarnym tle pojawiją się napisy końcowe.
Poprostu po podaniu sygnału jej odwzorowanie automatycznie się zmienia.
p.jpg

p1.jpg

t.jpg


t1.jpg


...Ale ja widząc różnicę jakosci wolałbym wziąc kredyt / tym bardziej że teraz moża otrzymać go okazując tylko dowód osobisty/ na 700 zł - miałbym znacznie lepszy wybór telewizorów .
Ale decyzja należy do kupujących.
pozdrawiam
Moją decyzją nigdy nie byłoby wzięcie kredytu...być moze w ten sposób uraże wielu forumowiczów ale tylko głupcy i napaleńcy są w stanie wziąść w takim celu kredyt...wolałbym odczekać miesiąc może dwa aż sam dozbieram i kupić później ale zawsze bez kredytu...
Poprostu nie lubie być zadłużonym.
 
Ostatnia edycja:

altar2

New member
Jako świeżo upieczony właściciel omawianego ;) telewizora jestem z niego zadowolony. Szczególnie z ceny, która dla mnie jest już w miarę przyzwoita. Jedna uwaga do kupujących i tych którzy im doradzają. Rzeczą chyba oczywistą jest że telewizor za 4300 zł będzie lepiej wyświetlał obraz od telewizora za 3300 zł. Więc samsung R71 będzie ładniej grał od S71. Pytanie tylko o ile ładniej ?. Tak się składa, że mogę coś na ten temat powiedzieć, bo porównywałem obok siebie postawione dwa modele 32 calowe. Też zastanawiałem się czy wybrać droższy model czy tańszy. No i wybór padł na S71 bo nie widziałem sensu dopłacać 1000 zł za wg mnie niewiele lepszy obraz. Każdy jednak ma swój własny gust i oczekiwania.
pozdrawiam
 

Studio Art-BI

New member
Do posiadaczy Samsunga LE32S71B-WAŻNE

Mam a raczej miałem taki model przez kilka dni w domu. Wszystko było ok, ale? Miałem problem że rano jak go włączałem to nie zawsze ale bardzo często trzeszczał mi lewy głośnik przez jakieś 2-5 minut i potem było ok. Później wciągu dnia było wszystko w porządku. Widać jak TV był całkowicie zimny to występowały te trzaski. Spotkałem się tu na forum również z jednym postem że użytkownik tego modelu miał to samo:
http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.php?t=7016&highlight=LE32S71B
Chyba jest to jakiś większy problem Samsunga.
Zwracam się z prośbą do innych użytkowników modelu LE32S71B czy też mają ten problem. Jest już nas dwóch z taką samą usterką może jest nas więcej i jest to jakaś grubsza afera. Ja swój odesłałem do serwisu i po tygodniu odesłali mi z opisem iż był źle umocowany lewy głośnik. Nazajutrz włączam i jest znowu trzeszczenie. Kupiłem go w www.mixmedia.pl i muszę powiedzieć że jest tam super obsługa i każdemu polecam ten sklep. Ponieważ ten problem wystąpił tuż po kupnie i mimo iż TV był już w serwisie zgodzili się bez najmniejszych problemów wymienić mi na inny egzemplarz a Oni będą walczyli z serwisem który tak na marginesie jest bardzo cienki i hamski. Czekam na drugi egzemplarz ale zastanawiam się czy nie wymienić na LE32R71B jest tam niewielka dopłata. Bo czuję że dostanę drugi S71B i będą znów trzaski w głośnikach. Pozdrawiam wszystkich.
 

Studio Art-BI

New member
Dadam jeszcze że owe trzaski w lewym głośniku występują podczas oglądania TV po Euro1 lub 2 i po HDMI, po przełączeniu na tuner znikają. Trzaski są mimo iż z głośników nie wydobywa się żadna muzyka lub głos a telewizor jest zgłośniony. Znikają w miarę żciszania. Świadczy to że nie są to objawy źle zmocowanego głośnika. Dziwne jest to że z tunera tych trzasków nie ma. Tylko po euro lub HDMI.
 

sadaman

New member
Problem

Witam
Również jestem posiadaczem tego modelu.
I przyznam że jest to chyba jego jedyna nieskonałość - co oznacza że i ja mam podobny problem.
Aczkolwiek przyznaje że ja sobie odpuściłem walki z serwisem, i może nie ze względu na ich "taką a nie inną obsługę", a że względu na fakt że poprostu mi się nie chce no i jakoś mi to nieprzeszkadza.

Nie wiem czy każdy egzemplarz ma tą wadę...jednak umnie występuje nie za każdym razem. Zdarza się raz na 15/20 uruchomień TV - I faktycznie występuję po EURO złączu, aczkolwiek posiadam DVD podłączone po HDMI i tu akurat nigdy nie miałem takiego problemu.
Co do EURO to jest sposób na poradzenie sobie z tym fantem jeżeli już ktoś coś takiego zauważył w swoim egzemplarzu - przedewszystkim TUNER SAT (który umnie zapięty jest poprzez EURO), zawsze poziom głośności ma ustawiony na około 50% (tak mam ustawione i przy uruchomieniu Tunera taka wartość jest)- nigdy na maksa, ponieważ własnie wtedy po uruchomieniu najczęściej odzywa się trzeszczący głośniczek.
Póżniej oczywiście można sobie głośność regulować dowoli, a jeżeli zdarzy nam się że po uruchomieniu znów trzeszczy to sposobem na to jest zejść z poziomem głośności do połowy - wyłączyć tuner i włączyć i problem ustępuje.

Umnie działa ten sposób więc podobnie powinno się to zachowywać i u innych osób które trafiły na taki egzemplarz - niestety nie wiem jak jest z DVD podłączonym po EURO.

Jednak zachowanie TV oraz sposób radzenia sobie z problemem według mnie wskazuje na jakieś problemy z modułem wejściowym EURO Złącza - zbyt duży sygnał podany na starcie być może powoduje jakieś zakłócenia i późniejsze problemy.

Ddoam jeszcze że swego czasu pisałem do samsunga kilka pytań odnośnie matrycy, złącza HDMI oraz problemu tzreszczącego głośniczka - odpowiedź otrzymałem na wszystkie pytania z pominięciem trzeszczącego głośniczka właśnie.
A to nienajlepiej świadczy o polskim oddziale serwisu.
 

sadaman

New member
foto

Witam
Widać że temat umarł śmiercią naturalną:| może i dobrze.
Chciałbym jednak wrócić jeszcze do tematu fototestów której umieszczone są na tutejszym forum...i ich pewnych niedoskonałości.
Właśnie przeglądałem sobie forum i natknąłem się bardzo ciekawy wątek o teście 3 różnych kabli HDMI>HDMI
W wątku tym znalazłem bardzo ciekawą wypowidź kolegi "PIOTREK PP", która wnosi sporo do tematu fototestów.
Dlatego też pozwolę ją sobie tu przytoczyć przynajmniej po części:
Witam serdecznie,
Przejrzałem sobie materiał zdjęciowy z testu kabli hdmi i mam kilka uwag. Rozumiem, że celem przeprowadzających ten test było przekonanie nas o wpływie kabla cyfrowego na obraz, nie zaś na przykład utwierdzenie samych siebie w przekonaniu, że takowy istnieje. Jeżeli tak to moim zdaniem należało zadbać ze szczególną starannością o poprawność procedury pomiarowej. Na tym polu widzę sporą, wręcz rażącą nonszalancję:
1. Materiał został poddany kompresji stratnej. Zastanówcie się przez chwilę co to może oznaczać i jak się manifestować.

2. Każde zdjęcie ma inaczej umieszczony w kadrze ekran. Oznacza to, że aparat był bez statywu albo/i ekrany zmieniały pozycję. Praktycznie wyklucza to porównania ostrości ze względu na błędy aliazingu oraz możliwość wyjścia z ogniskowej aparatu.

3. Pomieszczenie nie było zaciemnione. Świadczą o tym odbicia widoczne w lewym górnym rogu plazmy. Jeżeli jest to okno, a błękitna zawartość na to wskazuje, to praktycznie dyskwalifikuje zdjęcia bowiem: światło słoneczne zmienia się w czasie zarówno co do intensywności jak i barwy. Czasami różnica 20 min. może zmodyfikować je w zdumiewającym stopniu. Ponadto nie można także pominąć przesunieć strefy cienia w pomieszczeniu oraz strefy bezpośredniego nasłonecznienia. Słońce może przecież padać w pomieszczeniu na obiekty o różnym kolorze modyfikując barwę światła rozproszonego. Wszystko to wpływa na postrzeganie kolorów zarówno przez oko jak i obiektyw.

I jeszcze kilka dodatkowych wymagań, nie wiem czy były spełnione w tym wypadku:
4. Należy zadbać o to by położenie wszystkich obiektów w tym ludzi w pomieszczeniu nie ulegało zmianie pomiędzy zdjęciami.

5. W momencie wykonywania każdego zdjęcia wszystkie odbiorniki powinny być rozgrzane co najmniej półgodzinnym graniem. Kolory zasadniczo zmieniają się w trakcie dochodzenia do termicznego punktu pracy każdego panela.

I tu uwaga do tych, którzy kwestionują zasadność wykorzystania karty SD. W przypadku jej użycia powyższe warunki i pewnie z kilkadziesiąt innych, o których pojęcia nie mam przestają mieć znaczenie. Dlatego zróbie sobie przysługę i psłuchajcie ludzi, którzy Wam dobrze radzą.

Ja ze swojej strony dodam jeszcze że wykorzystywanie aparatu typu PANASONIC DMC-FZ30 jest conajmniej nieporozumieniem.
Tej klasy aparat prócz posiadania możliwości regulacji manualnych wielu ustawień, "teoretycznie" lepszej matryc i lepszą ogniskową niczym specjalnym nie odróżnia się od zwykłych aparatów kompaktowych...no może wyłącznie matrycą która wykazuje spore zaszumienie przy stosowaniu ISO w przedziale 80 do 200.
Moim zdaniem....pomijając warunki z wypowiedzi "PIOTREK PP" do testowania tego typu sprzętu powinno się wykorzystywać aparat naprawdę dobrej klasy conajmniej profesjonalny - mam tu na myśli prawdziwe lustrzanki a nie jej półprofesjonalne odpowiedniki których główną bolączką jest duże zaszumienie oraz spore aberracje chromatyczne i dodajmy jeszcze to nieszczęsne winietowanie...ale ono już raczej tego typu zdjęć się nie dotyczy.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

masaj007

New member
sadaman napisał:
...Moim zdaniem....pomijając warunki z wypowiedzi "PIOTREK PP" do testowania tego typu sprzętu powinno się wykorzystywać aparat naprawdę dobrej klasy conajmniej profesjonalny - mam tu na myśli prawdziwe lustrzanki a nie jej półprofesjonalne lustrzanki których główną bolączką jest duże zaszumienie oraz spore aberracje chromatyczne i dodajmy jeszcze to nieszczęsne winietowanie...ale ono już raczej tego typu zdjęć się nie dotyczy.

Pozdrawiam
Też tak myślałem ale okazało się, że nie mam racji. Też byłem za tym by robić zdjecia naprawdę topowymi aparatami jednak zastanówmy się czy to naprawde ma sens. Mamy porównać jak TV wypadnie oglądany przez człowieka więc trzeba tak zrobić aby zdjęcie było jak najbliższe prawdy temu co widzimy. Można wziąc topowy aparat tylko, ze zdjęcie ukaże nam wady i niedoskonałości, których nie widzimy gołym okiem. Dlatego starano się dobrac taki aparat aby jak najlepiej odwzorował to co widzimy. Kto wybierał i dlaczego taki to już nie wiem. Po prostu pisze co mi powiedizano na tak zadane pytanie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
1.testy kabli były robione dla wszystkich kabli w tych samych warunkach.
/ tak samo ma grać plazma jak i lcd/
Dodam tylko że z różnicy technologii dodatkowe fory miał LCD.
2.test ma przebiegać dokładnie tak aby potwierdzało to samo nasze oko -
inaczej będzie to tylko sztuka dla sztuki.
3.Zastosowanie nawet dowolnego aparatu obciąża test tym samym
błędem.

Nie lubie jak ktos opowiada na temat , którego nie widział . Kto był przy testach ten wie.
Test zostanie przeprowadzony jeszcze raz w warunkach sterylnych.
Powiadomię kiedy bedzie i zapraszam.

Samsunga 32 S 71 / Sharp 32 Ga 8 - sygnał z IO Data po DVI
Wrażenia z porównania. Sprzęt stoi do wglądu - Olsztyn - Hala Urania. Piłsudskiego 44 w godz. 10.00- 19.00
Sharp kolory nasycone, kontrast lepszy / kontrast Samsunga mozna włozyć między bajki/ lepszy drugi plan. Z stojacymi osobami Na Sharpie widać wyraźnie w dali kostkę brukową , w Samsungu jest zamazana.
Można siedzieć sobie z pilotem długo i namiętnie - nie pomaga.
I jeszcze zbyt ostre podświetlenie matrycy w Samsungu , którego wieczorem nie da się zdjąc.
Szanuję uznanie osób które ciesza sie z zakupu Samsunga.
To jest najważniesze.
 
Ostatnia edycja:

sadaman

New member
:)

KIKI - Mimo iż można się nie zgadzać ze sposobem wykonywania fototestów - to i tak napewno jest wiele osób które szanują waszą pracę.
A jeżeli mają one być obiektywne to wydaje mi się że powinno się spełniać przynajmniej te warunki o których pisał PIOTREK PP - Jestem tego samego zdania.
Zatem czekam(y) na testy z nowego laboratorium.

I jeszcze zbyt ostre podświetlenie matrycy w Samsungu , którego wieczorem nie da się zdjąc.

W samsungu przydaje się jeżeli komuś to podświetlanie odpowiada uruchomienie funkcji oszczędności energii.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tej klasie dostaniesz nieporównywalnie lepsze telewizory w zdecydowanie wyższej klasie cenowej. Hasło MM - mówi samo za siebie.
W Twoich warunkach nie jest to dobry wybór.
Nieporównywalnie lepiej grają
37 JVC R 70
37 JVC s 60
37 Sharp Ga 6
37 Sharp p 70
sprawdź
pozdrawiam
 

kroni

New member
Jedno pytanko dot. Samsunga S71

Witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem.
Mam pytanie dotyczące Samsunga S71 (32 i 37).
Czy ten model ma HDMI z HDCP ?
Sądze że tak, ale chciałbym mieć pewność.

pozdrawiam
 

Jurko

New member
Samsung 27s71bx

Witam wszystkich. Jestem również nowym forumowiczem, ale czytam to forum już od dłuższego czasu i jestem pełen uznania dla fachowych opini tutj zawartych. Ale do rzeczy: chciałbym uzyskać opinię tego modelu bo wszedł on na rynek dopiero w lipcu i ciężko dowiedzić się coś na jego temat w sklepach. Jak ten model ma się do:
Samsung 26R71B
Panasonic 26LX60P
Liczę na wyczerpujące i fachowe wypowiedzi, a może KIKI robił już jakieś testy tego modelu.
Pozdrawiam wszystkich i życzę samych udanych zakupów.
 
Do góry