samsung LE S71B - wszystko o serii S71

kermit04

New member
Cze Jestem nowy i w zasadzie to interesuje sie od 2 dni LCD i zamierzam nabyć samsunga 32S71B w następnym tygodniu. chciałbym sie dowiedzieć bo jestem ,,ciemny" w tej dziedzinie co oznaczają te funkcje :D

HDMI x1,
SCART x2,
S-Video x1,
Component x1
Kontrast 3000:1
Czas reakcji 8 ms
SRS TrusurroundXT

wiem że to pytania strasznie durne ale... nie kumam po co te funkcje a chcęwiedzieć. Z Góry dzięki :)
 

cisza

New member
kermit04 napisał:
(...)
wiem że to pytania strasznie durne ale...
większość to wejścia w TV, kontrast to chyba wiesz, czas reakcji - im szybciej tym lepiej, SRS - pseudo dźwięk przestrzenny.
Malibu napisał:
O ile Samsung LE37R72B jest lepszy od Samsung LE37S71B ?
Ten pierwszy jest drozszy o jakies 800-900 zł.Czy warto dac wiecej i wziasc tego pierwszego ?
Było ze 100 razy, nawet w tym wątku. IMHO nie warto, reszty poszukaj ;)

pozdrawiam,
cisza
 

Spikey

New member
altar2 napisał:
Tak mi się wydaje, że w cenie do 3000zł żadnych cudów się nie dostanie, ale też nie ma jakiejś tragedii. Ja mam już tv 3 miechy i wogóle nie żałuję że nie poczekałem aż stanieją czy że nie kupiłem innego modelu. Z drugiej strony mój egzemplarz działa bez zarzutu - trochę ludzi narzeka, że u nich coś tam śnieży, czy nie działa, czy trzeszczy. Ja naszczęście odpukać nie mam tych problemów. pozdro

Jak to mówią na angielskich forach, quoted for truth. Nie wiem czego więcej można oczekiwać od LCD tv za cenę 2700zł.

Mam 27S71B od ok 2 miesiecy i nie widze zadnych problemow. Obraz OK (przynajmniej tak samo dobry jak w LG LC2R), dzwięk przez amp Yamahy i z glowy. Przez jakis czas bedzie sluzyl jako glowny tv potem przerzucam go do sypialni.

Jedna kwestia: mam zamiar kupic N-kę, czy dalej są problemy z softem (tv albo "N")?. Czy jeśli nie zadziala przez HDMI (HDCP) to czy można puscic sygnal po prostu po component? Kolejna rzecz to czy mozna puscic z dekodera "N" sygnal na dwa TV (docelowo tak ma być)?
 

kermit04

New member
I kupiłem dziś SAMSUNGA 32S71B i jestem wpełni Zadowonony.
Tylko mam jeden Problem!! JAK SIE USTAWIA FUNKCJE PIP MAM CYFROWY POLSAT I TYLKO TO OGLADAM I MAM PODŁĄCZONE i gdy wchodze w funkcję PIP nie moge jej właczyć gdy jes Pip on Tak/Nie to Tak mam na szaro i niemoge tego zmienić jak włączyć funkcje pip !! ?? plz pomuszcie :]
 

cisza

New member
kermit04 napisał:
I kupiłem dziś SAMSUNGA 32S71B i jestem wpełni Zadowonony.
Tylko mam jeden Problem!! JAK SIE USTAWIA FUNKCJE PIP MAM CYFROWY POLSAT I TYLKO TO OGLADAM I MAM PODŁĄCZONE i gdy wchodze w funkcję PIP nie moge jej właczyć gdy jes Pip on Tak/Nie to Tak mam na szaro i niemoge tego zmienić jak włączyć funkcje pip !! ?? plz pomuszcie :]
było !
PIP działa tylko w przypadku podłączenia jakiegoś urządzenia przez HDMI (na przykład - dekoder n"). PIP nie zadziała w tym TV dla kombinacji CP + zwykła antena!
ps. wystarczy przeczytać instrukcję obsługi :grin:

pozdrawiam
 

wojtas17

New member
kermit04 napisał:
I kupiłem dziś SAMSUNGA 32S71B i jestem wpełni Zadowonony.
Tylko mam jeden Problem!! JAK SIE USTAWIA FUNKCJE PIP MAM CYFROWY POLSAT I TYLKO TO OGLADAM I MAM PODŁĄCZONE i gdy wchodze w funkcję PIP nie moge jej właczyć gdy jes Pip on Tak/Nie to Tak mam na szaro i niemoge tego zmienić jak włączyć funkcje pip !! ?? plz pomuszcie :]

pip mozesz uzywać tylko jak masz cos podłączone do źródła HDMI lub PC i hyba jeszcze DVI ale nie dam sobie ręki uciąć. tez sie tak dałem nabrac ze to nie dziala np satelita i zwykły tv:( jest taka tabelka w instrukcji
 

kermit04

New member
Było, było może i było ja jestem od 4 dni na tym forum. Czyli jak ja mam podłączony Polsat to nie moge mieć funkcji PIP... ? przeciesz o jest tylko obraz w obrazie i musze mieć inny doekoder by to mieć ?? :( :(
 

pinja

New member
kermit04 napisał:
Było, było może i było ja jestem od 4 dni na tym forum. Czyli jak ja mam podłączony Polsat to nie moge mieć funkcji PIP... ? przeciesz o jest tylko obraz w obrazie i musze mieć inny doekoder by to mieć ?? :( :(

Problem nie w tym, co podłączasz, ale przez jakie złącze. Ten TV obsługuje PIP jeśli ma podłączone urządzenie poprzez złącze PC lub HDMI, a o ile się orientuję to dekoder polsatu podłacza się do TV przez SCARD (Euro).
Posumowując jak podłaczysz dekoder (nbox, nowe dekodery cyfry+), który ma wyjście HDMI (z obsługą HDCP) to będziesz miał aktywną funkcję PIP.

A tak nawiasem mówiąc o tym, że PIP działa tylko z wejściami PC i HDMI jasno napisano w instrukcji TV.
 

Paweldubiel

New member
chciałbym zapytac o taką rzecz:
TV LCD Samsung S71b podłączam kablem hdmi - dvi do graficznej (ati radeon 9600) czy tak moge zrobić i powinno śmigac?
o dzwiek się nie martwię,podłacze sobie głosniki do PCeta

z góry dzieki za odp,wiem ze ten tema był wałkowany ale ktos pisał ze z graficznymi ATI sa problemy... ?
 

mario595

New member
witam. mam takie pytanie. mam 32S71B platformę "n" i wszystko podłączone przez HDMI. gdy na dekoderze ustawię 720 to obraz na DiscoveryHD tak jakby się zacina (1s dobrze - 1s źle) natomiast na 1080 jest wszystko ok. idzie płynnie. na LuxeHD niema takich objawów. W ogóle LuxeHD a DiscoveryHD to przpaść jakościowa na korzyść tego pierwszego ogromna.
 

slavio

New member
Le32s71b

Witam!Przeczytałem cały ten wątek i moja refleksja na ten temat jest taka.Telewizor mam od 1,5 miesiąca.Co się potwierdza jak u innych:
1. W każdym rogu telewizora szare rozjaśnienia.
2. Buczenie w głośnikach.
3. Przy zmianie na tryb oszczędny wyraźne buczenie z tv,chyba transformator.
4. Czasami ale rzadko na 1 s mignięcia zmiany formatu 16:9 w pionie.
Jak za 3200 to spore minusy można się wkurzyć, ale nie zauważyłem u mnie mignięć kontrastu,kolory spoko,czerń jest czernią czasami szarością ale to zależy na jakim programie.W menu serwisowym nie zauważyłem takiej opcji jak Dynamice Dimer. Ale gdyby było w języku polskim to rozpracował bym i ustawił telewizor do swoich potrzeb w przysłowiowe 4 sekundy, na tyle co znam angielski to wyczaiłem:ilość wejść do menu,ilość godzin pracy tv, możliwość zmiany pojedyńczyvh kolorów, edycja menu zwykłego,podwyższenie skali tonu głosu w tv plus wiele innych, których nie zrozumiałem to nie sprawdzałem ich.
To tak po krótce moja refleksja.Z servisem nie będe sobie głowy zawracał bo po licznych badaniach różnych forum wychodzi,że samsung obdarowuje swoich klientów dodatkowymi darmowymi bajerami w tv.
 

slavio

New member
Le32s71b

Witam!
Przypomniało mi sie jeszcze jedno a mianowicie:
w menu jest coś takiego jak test DNIe należy go włączyć a ekran podzieli sie na pół i z lewej będzie pisać wyłączone DNIe a z prawej właczone DNIe można sobie porównać obraz uważam że z DNIe jest lepszy.
 

LarrkinSmoller

New member
LE32S71B w trybie standby słychać ciche piszczenie

Nie wiem czy tak było od momentu zakupu, czy pojawiło się to w trakcie użytkowania, ale ostatnio zwróciłem uwagę że piszczy cicho gdy jest wyłączony, w dzień gdy jest gwar nie słychać tego ale w środku nocy gdy jest cicho wyraźnie słychać pisk wyłączonego telewizora.
W czym problem może ktoś mi pomoże to zlikwidować:blagam:
 

majmaj

New member
witam wszystkich serdecznie
chce sobie kupic własnie tego sasmunga
http://www.allegro.pl/item153865707_...ki_p_n_pl.html

i potem podlaczyc to do PC przez DVI--- HDMI
mam karte ATI radeon 9550extreme (chyba nei ma HDCP)
czy przy takim połaczeniu bede miał obraz na TV? i czy bedze mozliwe wyslanie sygnalu HD??

nie znalazłem jednoznacznej odp a nie chce wywalic 3tys w błoto :(
a i czy przez component moge puscic HD?
 

laciaty

New member
Kilka pytan o LE32S71B

Witam mam kilka pytan odnosnie telewizorka LE32S71B:
-Czy obsługuje HDCP? Bo jak niema to nie bede mógł ogladac filmów HD z usługi VOD w N przez HDMI a nawet componencie...
-Czy jest awaryjny?
-Czy posiada matryce dobrej jakosci? (czy ma dobrą czern i czy nie smuzy)
-Czy dobrze bedzie pracowal z ,,n" po HDMI (discovery HD, MGM HD)
-Czy ma dobre parametry do ceny?

A jeszcze kilka pytan nie zwiazanych z tym modelem;
-Czemu nie produkuja matryc 1280x720 w tv 32" tylko 1366x768?
-Czym rózni sie matryca S-PVA od PVA
 

TravelMate

New member
odpowiadam:................

moze byś tak najpierw poczytał trochę a potem zalewał forum potokiem pytań na które możesz sam sobie odpowiedzieć
 

Magic

New member
Le37s71b

Witam wszystkich
Ja wlasnie dzisiaj go odbieram mysle ze nie bede mial z nim klopotow narazie bedzie smigal z kablowki, z pc i dvd potem mam zamiar kupic n-ke moze ktos mi powie jaki talez wystarczy do dobrego odbioru dzieki
 

SeTh

New member
Witam,mam pytanko :)

Mam podlaczonego do tv kompa przez kabelek VGA. Chcialbym go podlaczyc przez kabelek DVI-->HDMI (a moze kabelkeim komponentowym?? Wlasnie kupilem karte graficzna i taki kabelek dostalem razem z nia )

1. Czy bedzie roznica w obrazie ?
2. Czy jest to wogole wykonalne? (moze glupie pytanie ale w instrukcji obslugi znalazlem tekie zdanie ktore mnie troche zdziwilo : "nie nalezy podlaczac zlacza HDMI/DVI do komputera PC (spowoduje to wyswietlanie pustego ekranu)" ???

Prosze o odpowiedz i pozdrawiam. :blagam:
 
Do góry