samsung LE S71B - wszystko o serii S71

cusik

New member
Witam!
Samsunga LE32S71B jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu ale znalazłem w necie takie coś,
cytat
"ten kontrast 3000:1 to fajny trik ale jak ktos poczyta troche na ten temat to nie da sie nabrac. Zdziwiło mnie dlaczego Samsungi mają taki dobry kontrast 2000:1 3000:1 a wtej samej cenie LG 800:1: Okazało sie że kontrast można sformułować dwoma pojęciami jako: stopa kontrastu i dynamiczna stopa kontrastu a to dwa różne pojecia. 3000:1 to dynamiczna stopa kontrastu a stopa kontrastu to 800:1 czyli ten model tak naprawde ma kontrast 800:1 i to by sie zgadzało z konkurencją w tym przedziale cenowym. Za telewizor z kontrastem 3000:1 trzeba dać 4:5 tysięcy"

Czy to prawda?
z góry dziekuje za dopowieć!
_______________________________________________________________________
Samsung LE32S71B/xbox 360/SONY STR-DE595/Pionier DV-2750/STX SOUNDSTATION
 

MARAS

New member
DZIWNE BUCZENIE w LE40S71B

Czy ktoś z użytkowników spotkał sie z takim problemem?
TELEWIZOR buczy (tak jakby zasilacz czy coś podobnego) im większa jest włączona oszczędność energi tym buczenie jest większe W serwisie powiedzieli mi że dopuszczalny jest taki dzwięk ale coś mi to nie pasuje bo w modelu 32 calowym który też mam to zjawisko nie występuje.Jest to denerwujące szczególnie przy cichym oglądaniu lub przy przeglądaniu zdjęć z aparatu.:?:
 

jarmk

New member
Witam. Ja mam ten model tv tylko 37 cali i nie ma żadnego buczenia, bez względu na tryb pracy. Zawsze jest cisza-wg mnie musisz mieć cos nie tak z telewizorem.
 

siwydan6

New member
samsung LE32S71

Jestem posiadaczem samsunga LE32S71. Moj problem polega na tym ze nie moge podlaczyc do niego DVD przez kabel HDMI.Sprawdzilem kabel jak i DVD . Czy mial ktos podobny problem, walcze z tym od tygodnia i brak mi pomyslow co dalej. Z gory dziekuje POZDRO!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jakie masz dvd?
jesli mozesz pożycz dvd od kolegi i sprawdź złącze. Nam juz się zdarzyło że złącze było uszkodzone. I wtedy pomoże Ci tylko serwis.
Ale sprawdź też ustawienia w DVD . Tak mielismy w Thomsonach.
pozdrawiam
 

siwydan6

New member
samsungL32S71

Dziekuje bardzo za odpowiedz na moje pytanie, ale niestety juz sprawdzilem to na innych telewizorach i tez miedzy innymi samsung i tam dziala.
Moje DVD to ONKYO modeldv-sp404e. W ustawieniach niestety tez nie idzie nic ustawic poniewaz opcje HDTV sa podswietlone tak ze nie mozna ich otworzyc. Pozdrawiam
 

beciak

New member
witam serdecznie
kupilismy wczoraj wlasnie ten model samsunga le4071b
hehe za duzo z niego jeszcze nie korzystalismy ;)
ale co zauwazyłam
na niektorych kanałach : tvn7 mcm i jakis tam ruski ;) ok 6 programów
widoczne jest jak by migotanie braw - szczegolnie jasne kolory
duzaaaaaa wiekszosc programów ok. 40 dziala idelanie nie wystepuje ten efekt
wiec wydaje mi sie ze to nie moze byc wada matrycy czy czegos tam ;)
niestety obecnie - telewizja kablowa :( sygnal pozostawia wiele do zyczenia :(
przymierzamy sie do cyfry +

czy to moze byc tego przyczyna ????
pozdrawiam baba :D z gory przepraszam za malo fachowe okreslenia :p
 

MARAS

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć dokładnie jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin w 40S71b.wiem że trzeba wejść w tryb serwisowy ale jak to zrobic
 
Ostatnia edycja:

IceBreaker

New member
Witam.
A ja po wielu tygodniach wahań i rozterek zdecydowałem się na samsunga LE-S71 tyle, że 40". Przeczytałem chyba wszystkie możliwe fora, opinie, recenzje i mimo wszystkich wymienianych tam wad i usterek: brak czerni, tragiczny dźwięk, pękająca obudowa, migotanie, szare pasy i Bóg jeden wie co jeszcze - stwierdzam, że większość z nich to mit. Telewizor po zakupie testowałem do 3:00 w nocy i jestem bardzo zadowolony. Zarówno obraz ze zwykłej kablówki jak i jakość filmów DVD w pełni mnie satysfakcjonują. Mogłem oczywiście kupić w tej samej cenie telewizor wyższej klasy ale dużo mniejszy tj. 32". Moje zdanie jest takie, że nie warto. Jeśli tylko są do tego warunki, warto kupić większy ekran bez wodotrysków i bajerów, bo potem żeby je wszystkie zobaczyć trzeba będzie podróżować z fotelem przez całą długośc pokoju.
Przecież za dwa lata wszystko co obecnie jest nowością będzie można postawić w piwnicy albo garażu umilając sobie czas przy wbijaniu gwoździ czy naprawie auta. Prawdopodobnie wejścia (HDMI etc.) znowu zostaną zastąpione czymś nowszym, opracowane zostaną nowe doskonalsze matryce, albo wogóle technologia LCD odejdzie do lamusa.
I jeszcze jedno - żródło sygnału w sklepie to jakaś pomyłka, po podłączeniu w domu zacząłem się zastanawiać czy mi nie sprzedali innego doskonalszego modelu w starszej obudowie, bo to co zobaczyłem było nieporównywalnie lepsze od tego co widoczne było na ekranie w sklepie. Podkreślam, że to tylko kablówka z anteny zbiorczej.
Na koniec dodam, że współpraca z PC też nie sprawia najmniejszego problemu. Można grać, oglądać filmy (do przeglądania www i pisania w Wordzie to chyba trochę prądu szkoda i każdy woli to robić na zwykłym monitorze).
Reasumując mogę z czystym sumieniem polecić ten telewizor wszystkim, którzy szukają solidnego, zapewniającego satysfakcjonujący poziom rozrywki urządzenia multimedialnego.

pozdrawiam.
 

Pitsy

New member
A czy ktoś próbował powiesic ten TV na ścianie ?? Te cztery otworki z tyłu nie wygladają optymistycznie, pomijając fakt że może nie warto, seria S ma chyba najładniejszą stopę w Samsungach.
 

IceBreaker

New member
No faktycznie jakoś niezbyt pewnie wygląda ten zaczep. :niewiem:
Ja na razie nie ryzykuje :) - szczególnie, że to 40" i mocowanie musi być dość solidne :)
Może wypowie się ktoś, kto przez to przechodził?
 

sullysess

New member
Witam!!!

Mam ten telewizor powieszony na ścianie i nie ma jakiś tam problemów z mocowaniem ani innych niedogodności. Bardzo fajnie wygląda powieszony, jedyny problem jest z podłączeniem kabli jeżeli się ma za blisko ściany (trzeba przy wyborze uchwytu patrzeć jak może być ewentualna odległość), bo potem mogą był problemy z podpięciem D-Sub. Poza tą jedną rzeczą, wszystko OK!!!
 

turel11234

New member
Jako że napisany przezemnie miesiąc temu temat pozostał bez odpowiedzi ponowie pytanie tutaj...
Czy wie ktoś jak wyłączyć za pomocą menu serwisowego efekt obróbki krawędzi przy DNIe??
Z góry dzięki
 

IceBreaker

New member
MARAS napisał:
PONAWIAM PYTANIE

Witam Maras.
W menu serwisowe wchodzimy w trybie czuwania naciskając po kolei na pilocie: INFO, MENU, MUTE, POWER. TV się włączy a na ekranie pojawi się menu serwisowe. Ilość przepracowanych godzin widnieje u góry pod hasłem: Panel On Time (Hour).

pozdrawiam
 

jarmk

New member
IceBreaker napisał:
W menu serwisowe wchodzimy w trybie czuwania naciskając po kolei na pilocie: INFO, MENU, MUTE, POWER. TV się włączy a na ekranie pojawi się menu serwisowe. Ilość przepracowanych godzin widnieje u góry pod hasłem: Panel On Time (Hour).
Witam. Po przeczytaniu tego postu z ciekawości wszedłem w to menu, jednak bałem się cokolwiek "ruszać".
Nie wiedziałem jak z tego wyjść,więc wyłaczyłem tv i ku mojemu zdziwieniu zresetowały się wszystkie moje ustawienia.
Tak więc może znajdzie się ktoś, co chociaż w skrócie opisze trochę to menu i powie co i jak i do czego.....
Są tu takie pozycje:
1. Calibration
2. Option tabele
3. White Balance
4. SUP_PX
5. Option Block
6. STV 8257/STA 323W
7. YC Delay
8. Adjust
9. IZC Check
10. W/B MOVIE
11. Checksum
12. Reset
13. Spread Spectrum

Na samej górze oczywiście podana jest ilość przeprowadzonych godzin.
Chciałbym spytać także, jak powinno się wychodzić z tego menu, żeby nie zrobić resetu ?
A może ktoś ma instrukcję menu serwisowego Samsunga np. w pdf-ie lub zna jakiś link ?
Z góry dzięki za odpowiedż.
 
Ostatnia edycja:

mirilan

New member
No ja jestem obiektywny

Witam
4 misiące temu mój brat (mieszkamy razem) zapłacił za LE32S71B 3100zl + opłaty za raty i wyszło 3450zl, od czasu do czasu idę do niego na browarka i jak patrzę na to cudo techniki to płakać mi się chce (sam mam 29" CRT Panaconic+polsat cyfrowy). On ogląda cyfrę+ przez euro złącze i nie mogę wyjść z podziwu dlaczego ludzie zachwalają ten TV... Kolory rozmyte, dziwnie porozciągane obrazy na niektórych kanałach, pikseloza na ciemnych obrazach, sam chcę zainwestować w coś płaskiego, ale jak na to patrzę to wolę 21" crt... Błagam o jakiś link, jak to ustawić, bo nie chcę brata denerwować, ale to jest totalna porażka. Zastanawiam się nad plazmą 42 cale ale napewno najpierw obejrzę ją w akcji...
 

turel11234

New member
mirilan napisał:
Witam
4 misiące temu mój brat (mieszkamy razem) zapłacił za LE32S71B 3100zl + opłaty za raty i wyszło 3450zl, od czasu do czasu idę do niego na browarka i jak patrzę na to cudo techniki to płakać mi się chce (sam mam 29" CRT Panaconic+polsat cyfrowy). On ogląda cyfrę+ przez euro złącze i nie mogę wyjść z podziwu dlaczego ludzie zachwalają ten TV... Kolory rozmyte, dziwnie porozciągane obrazy na niektórych kanałach, pikseloza na ciemnych obrazach, sam chcę zainwestować w coś płaskiego, ale jak na to patrzę to wolę 21" crt... Błagam o jakiś link, jak to ustawić, bo nie chcę brata denerwować, ale to jest totalna porażka. Zastanawiam się nad plazmą 42 cale ale napewno najpierw obejrzę ją w akcji...



No człowieku...
Jak masz zamiar oglądać na telewizorze HDr. w formacie 16/9 kablówke SD w formacie 4/3 to nie oczekuj cudów...
 
Do góry