Rtv Euro Agd

lukpep

New member
tez opisze 2 niemile sytuacje:

Szukalismy TV dla tesciowej - jakis tam model mialem upatrzony - stal pod samym sufitem wiec powiedzialem komus z obslugi ze jestem zainteresowany tym tv i chcialbym zobaczyc jak swieci i jaki ma obraz. Na co gosc "przeciez widac". Wytlumaczlem mu ze zwykle nie oglada sie telewizora w pozycji 3 metrow nad nasza glowa pod katem 70 stopni. Mial mine jak obrazone dziecko ze ma cos sciagnac - powiedzialem ze w takim razie ma sie nie klopotac i wyszlismy ze sklepu.

Ostatnio nabylem u nich zestaw BR+ampli+kolumny. Rzecz jasna musialem dokupic kable hdmi 1.4 i optyka. Jakie bylo moje zdziwienie gdy sprzedawca powiedzial ze w zestawie nie ma nawet kabli glosnikowych i poleca mi tutaj szpule jamo 50m za 200zl. Podziekowalem i sam sobie kupilem odpowiednie ilosci kabli o wiekszych przekrojach. Jakie bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie ze w kartonie z kolumnami byly przygotowane przewody glosnikowe. Nie wiem czy wynikalo to z niewiedzy sprzedawcy czy tez umyslnie wprowadzal mnie w blad ale niefajna sytjacja.
 

lukpep

New member
Powodzenia z kablami z kartonu.... :)

nie uzylem - kupilem grubsze. Ale bez przesady - nie kupilem zestawu za XXXXXX zl tylko za duuuzo mniej a w magie przewodow tez mi ciezko wierzyc. Chodzi o fakt ze jakby kupowal taki tam pan jozek albo ktos inny srednio zorientowany w temacie i dostalby makaron na uszy ze trzeba 2 x HDMI 1.4, optyka no i 50m szpuli przewodow za 200zl to mysle ze by lyknal rowno a potem sie zdziwil ze kable sa.

Zestaw to pioneer VSX-527 + BR BDP150 + kolumny S-ES3TB wiec bez przesady z kablami ;)
 

setunia

New member
Bez reklam
Uwaga na reklamacje w tym sklepie. Sieć robi co może, żeby zniechęcić ludzi do reklamowania na niezgodność towaru z umową. Mam kupionego u nich tableta i zepsuł mi się w nim port USB. Do sklepu oddałem 31X, w serwisie był dopiero 9XI, a z powrotem u mnie 30XI, czyli po miesiącu.
Co ciekawsze po pierwsze na potwierdzeniu oddania sprzętu chciano wpisać, że z tytułu gwarancji. No to ja się grzecznie pytam jakie są jej warunki, bo to jest umowa między producentem i użytkownikiem, a ja takowej na oczy nie widziałem :twisted:
Po drugie nikt nie odpowie wam co się dzieje ze sprzętem w danej chwili, bo infolinia nie wie, dział reklamacji - no kto odpowie - też nic nie wie, a panicz zajmujący sie osobiście tą sprawą jest nieosiągalny telefonicznie tylko mailowo, a na meile to on chyba nie ma czasu odpowiadać - taki zajęty :p

Z dwojga złego wolę sklepik nie dla normalnych, bo tam dostałem numer przyjęcia do serwisu i mogłem się spytać co się dzieje aktualnie ze sprzętem

Tak, że kupować w RTV to można, ale potem to :blagam: żeby nie trzeba było sprzętu naprawiać
 

ChiquitaB

New member
tak niekompetentnych pracowników to chyba nigdzie nie widziałem jak są w tym sklepie. Na pytania odnośnie TV kobieta zaprosiła mnie za sobą, to sobie myślę że pokaże mi oba tv o które pytałem i powie co i jak. A ona do biurka i weszła na stronę ich sklepu i w porównywarkę wpisała oba modele i mi czyta co mają i czym się różnią, zapytałem o coś z innej bajki to nie wiedziała i kolegę zawołała a ten to samo z komputera wyczytał co oczywiście sam w domu przeczytałem i znałem już na pamięć. To pytam o rzeczywistą jakość obrazu itp to może mi pokaże ten tv bo znaleźć nie mogłem sam. Motała się 5minut zanim model dany znalazła a drugi pytany stał zaraz obok w sam raz do porównania. Dodam że chodziło o Sony kdl40hx750 i samsung es6800. Pani powiedziała mi że ona poleca i sama by wzięła samsunga bo jest ładniejszy. Załamałem się co ma wygląd do obrazu:/ po za tym samsung mi kiczem zalatywał nie podobał w ogóle. W ostateczności kupiłem Sonego w media Expert za mega niską cenę i dodatkowo uzyskałem aż nadto informacji. Mam nadzieję że to tylko w danym sklepie pracownicy RTV posiadają tak dużą niewiedzę. i cen takich pięknych nie mają bo w media 400zł taniej było
 

zbysh9

New member
Tak wielkie parcie za telewizorniami przed swietami:D Ja osobiscie wolalbym poczekac po swietach napewno rynek zelzy, sam szukam odbiornika dla rodzicow lecz nowego nie kupie, sobie bym nawet nie kupil, jesli ktos kupi prezent a nie bedzie sie podobal to polecam darmowe ogloszenia
, bede tam czuwal:p
 

martinoo

New member
Ja z Euro mam raczej miłe wspomnienia, pracownicy raczej wiedzą o co chodzi, przynajmniej na takich trafiałem. Byłem ostatnio z rodzicami obejrzeć pewny model, sprzedawca wiedział chyba wszystko nt. każdego telewizora, udzielał wyczerpujących informacji, choćby nawet tego kto wyprodukował matrycę do danego TV. Pan nie wykazywał się żadną stronnością, wyjaśnił co i jak z każdym modelem. Przyznał nawet, żeby się nie kierować specjalnie wyświetlanymi na telewizorach obrazach, bo przychodzą panowie z firm i zmieniają obrazy konkurencyjnych marek na mniej efektowny :D
 

bob1969

Member
Bez reklam
Dzisiejszo-jutrzejsza śmieszna "nocna promocja": ceny na tv niby do 500 zł taniej. Jednocześnie sprawdziłem aktualne ceny poza promocją - np. tv 46" z serii F6xxx kosmicznie wyżyłowane (46F6500 - 3800 zł jaja jakieś!). Po obniżce nawet o 500 zł nie będą rewelacyjne. Naprawdę ci sklepikarze (nie tylko w Euro) mają ludzi za idiotów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety kolego , ja kiedys obserowalem co dzien ceny jednego z modeli tv pewnej firmy bo mialem chec na niego i tez zauwazylem ze sklamali , napisalem do nich meila i wiecie co dostalem? Odpowiedz z prosba zebym przyslal im adres to wysla mi upominek ze wykrylem blad :) i dostalem kosz roznych slodkosci :) Tak to dziala i do czasu kiedy ktos tym sie nie zajmie to tak beda robic i nie tylko w tej sieci...
 

pados135

New member
Ok 3 lat temu miałem podobny przypadek. Zamówiłem Monitor LG w cenie 699 zł z odbiorem w sklepie. Otrzymałem informację po 2 dniach ,że jest już do odbioru więc pojechałem z rodziną do sklepu. W sklepie okazało się ,że cena jest o 50 zł wyższa . Nie miałem przy sobie wydrukowanego kwitka z zamówieniem więc pojechałem do domu. aby go wydrukować z ceną 699 zł . W następny dzień chciałem pojechać , ale znalazłem w Saturnie ofertę na model o cal większy za 699 zł więc zrezygnowałem z zakupu w EUro.Czyli kombinują.Tak na marginesie. Chciałem kupić Phila 5008 w euro - cena 2790 , Media Expert 2590 zł , a w Auchan kupiłem z dodatkową klawiaturą K400 za 2248 zł . Po 3 dniach od pojawienia się Phila w Auchan cena w Euro spadła o 250 zł - ale i tak jest wyższa o ponad 300 zł I to jest noc cudów w EURO
 

Nacho85

New member
Bo zakupy to trzeba umieć robić z głową ;) Dzięki takiemu narzędziu jak internet możemy wybrać sobie najkorzystniejszą ofertę, więc nie ma co narzekać.

Ja bardzo wiele rzeczy kupiłem w euro lub należącym do nich ole ole po bardzo atrakcyjnych cenach względem innych sklepów. Za euro przemawia fakt rat rzeczywistych 0% i złożenie wniosku przez internet.
 

Jarek1973

New member
Bo zakupy to trzeba umieć robić z głową ;) Dzięki takiemu narzędziu jak internet możemy wybrać sobie najkorzystniejszą ofertę, więc nie ma co narzekać.

Ja bardzo wiele rzeczy kupiłem w euro lub należącym do nich ole ole po bardzo atrakcyjnych cenach względem innych sklepów. Za euro przemawia fakt rat rzeczywistych 0% i złożenie wniosku przez internet.

0% gdzie tak sprzedają. Oczywiście jak wcisną ubezpieczenie. Już kilka razy próbowałem u nich kupić i ciągle wciskali ubezpieczenie i jak chciałem bez nie dało rady. Dzięki za takie raty, gdzie towar i tak sztucznie podrożony to jeszcze ubezpieczenie za nic.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma czegos takiego jak raty 0%. Obsluga kredytu już wliczona jest w cene produktu, natomiast dodatkowe ubezpieczenie to plus dla kasjerki, kierownika sklepu oraz banku.

Z tego powodu również możesz sie targować w sklepie, szczególnie gdy płacisz gotówką. Masz prawo do niższej ceny niż ta "oficjalna" która wisi na pólce i z którą przystąpisz do rat.

Niestety dziś są takie czasy, że klient który placi gotówką, który spłaca kredyty na czas lub ich nie ma, to zły konsument. Nie można na nim zarobić, ukarać go większą marżą, itp.
 
Do góry