Pytania przed zakupem pierwszego projektora.

Przemek_PC

New member
Ale nie porównuj projektora do TV bo to dwa różne światy. Porównuj projektory z projektorami a tu jak w każdej dziedzinie są produkty dla masowego odbiorcy, dla którego funkcjonalność jest najważniejsza jak i dla smakoszy gdzie liczy się przede wszystkim jakość. Co z tego, że mój amplituner ma pilota jak wolę słuchać stojącego obok wzmacniacza lampowego gdzie trzeba czekać aż się nagrzeje, trzeba podejść aby ustawić głośność ale za to gra (według mnie) dużo lepiej od zawsze gotowego do pracy amplitunera z pilotem. Ty byś nie kupił projektora z lampą HMI bo ważne jest dla ciebie zużycie prądu i możliwość odtwarzania mkv. Ja kupiłem projektor HMI stworzony do kina domowego i korzystam z niego raz może dwa razy w tygodniu i szczerze to mam gdzieś ile prądu pobiera a w takim tempie oglądania filmów lampę wyświecę za kilka lat. Najważniejsze to ŚWIADOMIE dobrać sprzęt do swoich potrzeb, ty tak zrobiłeś i ja również i każdy z nas jest zadowolony.
 

max00

New member
Ale nie porównuj projektora do TV

Właśnie chce porównać projektory do TV i to nawet lampowe które i po 6K świeca,żarówki są coraz tańsze itd nie jest juz to tylko zabawka dla bogatych

Ludzie kupują te wymarzone 37 albo 42 itp 3D fullhd turbo power itd itd stawiają 4-5m od siebie w salonie i liczą na.... WOW ale niestety tego tam nie ma a TV kosztował ze 4K i wiele osob przy swoim profilu użytkowania spokojnie mogo by kupic jakis projektor i zobaczyć w końcu jak wygląda HD którego i tak cale nic jest na platformach SAT/CATV :)

Projektory stały się już tanie i mogą spokojnie konkurować z TV często całkowicie je zastępując jak ja to zrobiłem :)
 

Monkin

New member
Bez reklam
Właśnie chce porównać projektory do TV i to nawet lampowe które i po 6K świeca,żarówki są coraz tańsze itd nie jest juz to tylko zabawka dla bogatych

Ludzie kupują te wymarzone 37 albo 42 itp 3D fullhd turbo power itd itd stawiają 4-5m od siebie w salonie i liczą na.... WOW ale niestety tego tam nie ma a TV kosztował ze 4K i wiele osob przy swoim profilu użytkowania spokojnie mogo by kupic jakis projektor i zobaczyć w końcu jak wygląda HD którego i tak cale nic jest na platformach SAT/CATV :)

Projektory stały się już tanie i mogą spokojnie konkurować z TV często całkowicie je zastępując jak ja to zrobiłem :)

Max00 najważniejsze , że ty jesteś zadowolony ze swojego leda i sprawia ci oglądanie frajdę. Ale jeśli proj ledowy ma mi zastąpić tv, to nie wyobrażam sobie oglądania ekranu 90-100 cali (teraz mam 50 i chcę 2xwięcej) z bardzo wyblakłymi kolorami i rozjechaną ostrością w ciągu dnia. One może się wyrabiają tak do 70 cali przekątnej ekranu. Ja tv chcę ogladać niezależnie od pory dnia i warunków oświetleniowych, a nie w kompletnej ciemnicy przy zasłoniętych kotarach.
Na obecnym etapie tanie projektory ledowe z jasnością 500 lumenów jeszcze nie zastąpią wielu osobom telewizora, choćby z uwagi na optykę jaką się w nich stosuje. Tam nie ma porządnie dopracowanej soczewki szklanej, jest plastikowa, co skutkuje spadkiem ostrości i m.in. dużą aberracją chromatyczną, która jest nie do zaakceptowania dla wielu ludzi. A pamiętajmy, że aberrację wykazują nawet doskonałe obiektywy fotograficzne za kilkanaście tysięcy złotych, gdyż praw fizyki optyki nie da się łatwo oszukać. Projektory z doskonałą szklaną optyką kosztują krocie i wielu z nas na nie nie stać. Bo optyka jest najdroższa.
Nie zmienia to jednak faktu, że osoby, które oglądały 37 cali w tv i nagle mają 70 cali na ścianie z projka ledowego nie mogą mieć pełni frajdy.
Z tego co oglądam na yutubie w warunkach dziennych nawet przy zasłoniętych oknach projekcja z leda jest ( przynajmniej dla mnie) pod względem jakości obrazu 80-90 cali w porównaniu do telewizora nie za bardzo do zaakceptowania.
 
Ostatnia edycja:

max00

New member
Ale jeśli proj ledowy ma mi zastąpić tv, to nie wyobrażam sobie oglądania ekranu 90-100 cali (teraz mam 50 i chcę 2xwięcej) z bardzo wyblakłymi kolorami i rozjechaną ostrością w ciągu dnia. One może się wyrabiają tak do 70 cali przekątnej ekranu. Ja tv chcę ogladać niezależnie od pory dnia i warunków oświetleniowych, a nie w kompletnej ciemnicy przy zasłoniętych kotarach.

W ciągu dnia i pełnym słońcu jasna sprawa ze nie ma żadnego WOW ale TV tez ładnie światło odbija :)
oglądając z 4m naprawdę nie mam nic do ostrości na kanałach HD na sd i kiepskim materiale TV no nie zachwyca, ja tam za bardzo w dzień nie mam czasu na TV i jak mi słońce do pokoju wpada od południa to nie będę walczył na sile ale jak rolety zasłonie można oglądać :) ale zawsze można kupić proj na żarówkę mieć jaśniej itd możliwości już są bo ceny robią się normalne

Ostrość trzeba ocenić z odległości TV 50' oglądany z 4m nie wiem czy odróżnisz materiał 720 od 1080:) dla mnie HD to ma właśnie sens na 100" wtedy można docenić te wszystkie detale obrazu
na filmach z youtuba to naprawdę ciężko coś ocenić ja sadzam znajomych na kanapie odpalam TV
i patrze jak im się japa otwiera :) to jest dla mnie test a na co dzień każdy z nich ma w domu jakiś tam TV mniejszy większy jak każdy
Ja wiem jedno ze do TV w salonie nigdy nie wrócę może za parę lat będzie to projektor na żarówkę jak stanie się bardziej ekonomiczny a może LED będą jaśniejsze ale wiem ze za 2K można mieć naprawdę większe WOW niz za 4K kupując jakiś TV 42' hiper power :)
i 100' z 4m to naprawdę nie jest nic przerażającego apetyt ciągle rośnie:)
ale to wszystko jak napisaliście zależy od własnego profilu tylko trzeba być świadomym potrzeb

Żeby jeszcze na świecie tego TV HD było więcej bo to co teraz jest to cale nic a jeszcze chwila i wyjda TV 4D ;) a już teraz nie ma co oglądać marketing
 

Monkin

New member
Bez reklam
Max00 - ja mam w tv połączenie dwóch technik: lcd-eka i ....projekcji, gdyż mój stareńki sony to tzw. tylnoprojekcyjny odbiornik tv, w którym źródłem światła jest właśnie lampa. Dlatego ja lampy w projku się nie boję. Na matowej matrycy nic się w moim tv nie odbija, nawet w najbardziej słoneczne południe. I pluję sobie w brodę, że nie kupiłem kiedyś modelu full HD 70 cali...bo takie u nas sprzedawano. A że trochę z tyłu mój tv ma grubą dupkę (bo aż 27 cm) , mnie to nie przeszkadza. W pogoni za modą na "płaszczaki" wycofano się z tej technologii.
Ponieważ mam w papuciach do firmy handlującej projkami, skoczę niebawem na seans i zobaczę jak ledowiec Optomy ML500 świeci na 90 calach. Podzielę się potem wrażeniami.
 

max00

New member
Max00 - ja mam w tv połączenie dwóch technik: lcd-eka i ....projekcji, gdyż mój stareńki sony to tzw. tylnoprojekcyjny odbiornik tv, w którym źródłem światła jest właśnie lampa.

szwagier dobre X lat temu kupił projekcyjny samsung ponad 50" wygląda jak ten
http://images39.fotosik.pl/230/231969935202179cmed.jpg
kiedyś to robiło wow kosztował ponad 6K teraz jak sobie porównam do projektora to ten TV to zamazane dziadostwo obraz jest marny :)
jak będziesz już brał tego leda to jak masz możliwość byś porównał go z jakimś na żarówkę żeby jasność porównać obok siebie jak to realnie wygląda i filmik zapodał przyrzynaj :)
 

multitecham

New member
po 6 miesiącach używania ponad 1000h pracy HX300G dalej bym kupił LED a jak podziała następne X lat to tym bardziej bym go kupił ja projektora używam jako TV nie jako sprzętu na niedzielny film i nie przesadzaj z ta jakością bo akurat bajki z TV to się średnio ogląda bo są nadawane w SD, chyba żadnej TV z bajkami w HD nie ma :)

Starego złoma za 1000zl z allegro na lampę bym w życiu nie kupił nie dość ze nie będzie pewnie cichy mój ma 23dB to żarówka ile poświeci 2-3K? ile kosztuje nowa ile pobiera prądu 200W mój 55W
da się odpalić film mkv 720p z prosto z projektora czy trzeba kablami i laptopami się bawić ? itd i nie przesadzaj ze nie ma czerni i obraz jest nijaki bo w HD z TV jest naprawdę bardzo ładny zresztą dobry SD współczesne kręcony materiał tez itd itd dla mnie ilość zalet tego urządzenia przewyższa jego jedyna wadę jasność która mi osobiście odpowiada coś za coś

Patrząc na sprzęt jako całość na jago wszystkie wady i zalety to za ~2000 jakie wydałem to wole mojego LED niz każdy TV 50' który oglądany z 4m nie daje żadnego WOW widzę po znajomych nakupowali sobie plazm LCD itd do salonów ale jak przychodzą i zapodam im film albo kanał w TV HD to japy im się otwierają, przy tej cenie są max napaleni żeby mieć w domu jakiś projektor

Żona też mówiła kup TV do salonu no bo jak wygląda salon bez TV? :)
a ja sie uparlem na projektor :) po paru miesiącach już nie myśli nawet o TV :)
mnie osobiście nie interesuje projektor za 8K żeby na nim oglądać 2 filmy w tyg mam całkiem inne potrzeby i profil użytkowania teraz potrzebuje jeszcze jakiegoś xboxa z kinect i będzie można troszkę pobiegać :)

Witam

Słuchaj kupiłeś sobie leda i jesteś zadowolony to ok ,piszesz że nie kupiłbyś starego złoma za 1000zł bo zapewne nie widziałaś jak taki złom się sprawuje wiec twoja wypowiedz jest nie na miejscu a jeśli Z4 czy tw700 lub ax200 to dla ciebie stary złom no to tylko potwierdza ile wiesz o projektorach , koszt wymiany lampy nie jest duży bo to 250zł i poświeci ci kolejne 3-4k godzin czy to jest dużo ? a ciekawe ile ten LED poświeci w takich samych parametrach (jasność i barwa) i nie łudz się że bedzie to 30k godzin i ciekawe co zrobisz jak się gwarancja skończy a LED ci padnie , bo ja np wymienie palnik i dalej ogładam a ty co zrobisz ? pamietaj że to tylko ACER lub LG żaden to sprzet a producent nie dba o to żeby sprzet działał tylko się sprzedawał . Nie wiem o jakich laptopach ty piszesz kupując dobry projektor nie puszcza mu się sygnału z laptopa chyba że masz dobrą karte graficzną która potrafi dobrze przetworzyć sygnał HD, a co do znajomych to oczywiście że każdy obeznany w temacie wie że LCD z marnym sygnałem to porażka więc to nic nowego . Na koniec powiem ci tak każdy chwali to co ma bo uważa że jest dobre , ale zejdz na ziemie i bądz obiektywny, tobie jak to piszesz szczenka opada na widok twojego LED , pożycz od kogoś jakikolwiek projektor 720p i porównaj sobie go do LED myśle że sam wyciągniesz wtedy wnioski, i ciekawe co byś powiedział po porównaniu jak to nazwałeś złomu za 1000zł i twojego LED za 2300zł
Nie wiem czy wiesz ale LED-y są technologi DLP o wadach i zaletach nie bede się rozpisywał , więc jesli miałbym wybierać na czym ogladać obraz 50 cali to wybrał bym zapewne dobrą plazme niż marnego LED-a w DLP takie jest moje zdanie w tym temacie .
 

max00

New member
Witam

Słuchaj kupiłeś sobie leda i jesteś zadowolony to ok

chodzi o
Epson EMP-TW700 za ponad 3300zl Czas pracy lampy 3 000 godz Głośność (poziom hałasu): 26 dB
lampa na allegro ponad 1000zl Panasonic PT-AX200E za ponad 3400 Czas pracy lampy 2 000 godz.Głośność (econo): 25 dB lampa ET-LAX100 ponad 1100zl

i to są projektory za 1000zl z lampa za 250zl? ciche, energooszczędne z żywotna lampa i tanie w eksploatacji ? do tego przy tych cenach max tylko WXGA ? :)

Nie wiem czy wiesz ale laptopy już maja HDMI jak nie muszę to oglądam filmy bezpośrednio z pendrive prosto z projektora a na co dzień HDMI i dekoder z kablówki i na jakość sygnału naprawdę nie narzekam

Wiem ze LED to DLP na szczęście w HX300G efektu tęczy brak

Niestety twoja teoria mnie nie przekonała żebym sobie kupił TV 50 zamiast tego co mam obecnie
jak dla mnie nawet niema co porównywać taki TV z 4m zero WOW

Nic nie mam przeciwko projektorom na żarówkę chętnie bym kupił taki żywotny, cichy, energooszczędny bez efektu tęczy tani w utrzymaniu i oczywiście w cenie tego LED
znasz jakiś ?
 
Ostatnia edycja:

YABBA235

New member
Jeżeli mogę się wtrącić :):
LED-y to nie tylko dlp, lcd też są, jednak są większe i przeważnie nie mają matryc hd ready, tylko niższe rozdziałki.
Żaden pj ledowy z dlp NIE ma efektu tęczy bo nie posiada koła kolorów, jednego z najbardziej awaryjnych elementów projektorów dlp, oprócz balastu oczywiście ( zasilacz lampy ). Coś o tym wiem :)
Dlatego niezawodność pj ledowych z góry będzie wyższa niż "żarówkowych".
Można znaleść wiele używanych znakomitych pj dlp w niskich cenach, ale pomijając koszty lamp, z uwagi na możliwości awarii kół i balastu nie warto ich brać bo serwis nie jest tani.
Jedyne wyjście to brać nowe pj i sprzedawać na gwarancji aby jak najmniej stracić, po czym kupić nowy. Lub inwestować w jeden wymieniając regularnie lampy, koła i balasty :). Co kto woli.
Albo kupić leda godząc się na pewne ich negatywne cechy: mały throw ratio, głośne i słabsza optyka.
Natomiast sama jakość obrazu nie jest wcale taka tragiczna.
 

hydromeduza

New member
nigdy nie miałem awarii koła w żadnym DLP. Co do cen lamp, to można kupić 2 x taniej bez obudowy (czyli 500-600zł), żywotność sięga 6500g w eco (benq mw516). Te tanie projektory LED jakie widziałem to świecą beznadziejnie (nie mówię o SIM2 mico, choć ten też nie grzeszy jasnością zanadto tak naprawdę). Jeszcze długa droga przed LED... Co do efektu tęczy w DLP (nie LED-owym) to jest to temat grubo przesadzony. Zresztą LED-owe DLP też przecież nie są wolne od wad, jeden chip wyklucza świecenie wszystkich kolorów jednocześnie więc jest sekwencja i tak naprawdę nie jest to idealne świecenie barw jak z 3 matrycowych DILA czy nawet LCD ;) Zawsze są jakieś plusy i minusy tanej technologii na pewnym etapie jej rozwoju.
 

YABBA235

New member
>>hydromeduza

Żywotność lamp teoretyczna nie ma nic wspólnego z praktyką niestety, awarie koła są bardzo częste, co można sprawdzić na innych forach. To, że ty nie miałeś z nimi kłopotów to jest tylko powód do dumy ( zresztą raczej nie używałeś pj dłużej ni rok, dwa, prawda ?)
Z tą "beznadziejnością" ledów to bym polemizował, jasne, jak ktoś jeżdził mercedesem to się nie przesiądzie do fiata, ale i to i to jeździ :)
 
Ostatnia edycja:

hydromeduza

New member
fakt, na bardzo długo nie zabawiały u mnie projektory, maks. 2 lata benq, mitsubishi 2-3 lata i wymiana na nowsze. Ale wiem, że ludziska sami sobie naprawiali kółka (czytałem gdzieś na amerykańskich wątkach), co tam może paść, najwyżej łożysko za 3zł... Wiadomo, że w serwisie mogą zedrzeć z człowieka za niewiedzę...
 

YABBA235

New member
Właśnie :)
Nawet samo czyszczenie koła dużo daje, ale jak zrobisz to nieumiejętnie to będziesz mieć na nim smugi, a co za tym zjechane kolory.
A co dopiero wymieniać łożyska....
Tak, jak mówiłem, pojedyńcze dlp tylko nowe na maks rok, chyba że używane trójchipowe dlp :).
Albo vivitek ledowy za 49 tyś ......
 

hydromeduza

New member
bez przesady, raz na 5 lat to można może przeczyścić podobnie można by czyścić żarówki LED ale częściej bo tu trochę kurzu robi różnicę.
A co do ew. wymiany kółka to jest śmiesznie prosta, trwa parę minut maks. (są filmy na youtubie przykładowe, najczęściej z USA bo tam wszędzie są wykładziny i kurz, nawet w kiblach), a kółka są bardzo tanie ...
 

multitecham

New member
chodzi o
Epson EMP-TW700 za ponad 3300zl Czas pracy lampy 3 000 godz Głośność (poziom hałasu): 26 dB
lampa na allegro ponad 1000zl
Panasonic PT-AX200E za ponad 3400 Czas pracy lampy 2 000 godz.Głośność (econo): 25 dB lampa ET-LAX100 ponad 1100zl

i to są projektory za 1000zl z lampa za 250zl? ciche, energooszczędne z żywotna lampa i tanie w eksploatacji ? do tego przy tych cenach max tylko WXGA ? :)

Nie wiem czy wiesz ale laptopy już maja HDMI jak nie muszę to oglądam filmy bezpośrednio z pendrive prosto z projektora a na co dzień HDMI i dekoder z kablówki i na jakość sygnału naprawdę nie narzekam

Wiem ze LED to DLP na szczęście w HX300G efektu tęczy brak

Niestety twoja teoria mnie nie przekonała żebym sobie kupił TV 50 zamiast tego co mam obecnie
jak dla mnie nawet niema co porównywać taki TV z 4m zero WOW

Nic nie mam przeciwko projektorom na żarówkę chętnie bym kupił taki żywoty, cichy, energooszczędny bez efektu tęczy tani w utrzymaniu i oczywiście w cenie tego LED
znasz jakiś ?


Jesli dla ciebie WXGA 1280×768 15:9 to jest to samo co 720p 1280×720 16:9 to gratuluje wiedzy, poza tym jak to się ma do 1024x768 w LG ??? twoim tokiem myslenia moge napisacć dałes 2400zł za XGA ??? chyba przyznasz mi racje że 1024x768 4:3 a 1280x720 16:9 to jest różnica no ale może nie dla ciebie .

No i powiedz mi jeszcze że przy 250lm komfortowo ogladasz o każdej porze dnia to buhne smiechem, ja uważam że w dzień mały TV a do filmów wieczorem projektor i to jest najlepsze rozwiązanie jak dla mnie.Bo w dzień kazdy moze poogladać to co chce a wieczorem jak masz ochote to mozna sobie zrobić małe kino w domu.

Za efekt tęczy nie odpowiada koło kolorów tylko częstotliwość generowanego obrazu , czyli koło kolorów x2 x4 x5 oznacza szybkośc w składaniu obrazu im szybciej tym przejście pomiędzy składowymi obrazu jest mniej widoczne, jessli nie ma w nim koła to i tak obraz jest nadal skladany sekwencyjnie i nie ważne czy to 1xDLP czy 3xDLP nadal obraz jest skladany sekencyjnie i nic tego nie zmieni na tym polega DLP.

Nigdzie nie pisałem żę kupisz nowy za ta kasę , wręcz przeciwnie używany o rozdzielczości 720p w granicach 500-1000zł kupisz bez problemu moge ci podać linki na allegro jak chcesz oczywiście trzeba wiedzieć co z nim dlaej zrobić bo trzeba wyczyścic optyke przejżeć itd inaczej mówiąc odnowić , do tego regeneracja za 250zł możesz u mmnie jak chcesz to wyjdzie w granicach 1300zł i masz porzadny projektor i prawdziwe kino w domu , więc weź człowieku się ogarnij , nie widziałeś jak działa dobry projektor a wypowiadasz się jak znawca rób jak uważasz ogladaj sobie co chcesz i na czym chcesz ale nie wypowiadaj się na temat projektorów bo twoja wiedza opiera się na tym LED którym tak sie podniecasz wiadomo że przesiadka z TV na projektor tak na ciebie zadziałała ale to nie jest koniec swiata bo są dużo lepsze projektory od tej zabawki , nie widziałeś to nie pisz głupot .

Technologia LED to przyszłość nie ma co się oszukiwać ,ale skoro dobry LCD FULL HD kosztuje w granicach 10 tysia to ile kosztuje dobry LED FULLHD przeznaczony do kina domowego ? bo o takim projektorze cały czas pisze , zapewniam cie że obraz znacznie się różni od projektorów z segmentu biznesowego .

Po 1 sprawdz sobie w warunkach gwarancji ile masz gwarancji na LED lampe :) może cos z tego wywnioskujesz i potem sie zastanów dlaczego tak mało skoro to tak super produkt a producent podaje 30k godzin pracy

Po 2 nie pisze tego wszystkiego żeby cie przkonywać , bo twoja sprawa co ogladasz i na czym

ja ci tylko chce pokazać kilka faktów a ty dalej swoje, no zobaczymy co powiesz jak ci LED siądzie a LG się na ciebie wypnie

a jak chcesz zobaczyć ile kosztuje LED do kina domowego to sobie sprawdz w necie

Na tym kończe tą parodię , chciałem wam pokazać jak można małym kosztem zrobic sobie prawdziwe kino w domu a wy róbcie jak uważacie
 
Ostatnia edycja:

max00

New member
Na tym kończe tą parodię , chciałem wam pokazać jak można małym kosztem zrobic sobie prawdziwe kino w domu a wy róbcie jak uważacie

to Ty napisałeś o projektorach WXGA za 3500zl nie ja w HX300g mam XGA i możliwość oglądania w 16:9 ale teraz mamy juz HW300G i cala resztę LED o gwarancji na lampę oczywiście znajdziesz informacje i nie jest to 30K, jaki mam profil oglądania, ile kosztuje naprawa LED itd to już wszystko napisałem wcześniej wiec nic nowego mi tu nie odkryłeś

A teraz podaj modele warte zakupu i link do sklepu z cenami gdzie mi to wszystko zrobią "za darmo"
żebym za ~2K dostał żarówkę cicha energooszczędna i długowieczną itd ja chetnie kupie następnym razem proj na żarówkę zawsze to będzie jaśniej w lepszej jakości itd tylko napisz konkrety w końcu jesteś znawca chyba? nie tocz piany :)
 
Ostatnia edycja:

YABBA235

New member
>>multitecham
"..
Za efekt tęczy nie odpowiada koło kolorów tylko częstotliwość generowanego obrazu , czyli koło kolorów x2 x4 x5 oznacza szybkośc w składaniu obrazu im szybciej tym przejście pomiędzy składowymi obrazu jest mniej widoczne, jessli nie ma w nim koła to i tak obraz jest nadal skladany sekwencyjnie i nie ważne czy to 1xDLP czy 3xDLP nadal obraz jest skladany sekencyjnie i nic tego nie zmieni na tym polega DLP..."

Niestety, mylisz się, za efekt tęczy odpowiada koło kolorów, a dokładniej jego obecność. Im posiada większą prędkość obrotową tym efekt jest mniejszy, jednak niektórzy ludzie są tak bardzo na niego czuli że widzą go nawet przy kołach >5x. Wszystkie pj pozbawione koła czyli 3xlcd i 3xdlp nie posiadają koła kolorów bo go nie potrzebują :), więc efektu tęczy w nich nie ma.
Opisując rolę koła wyraźnie widać, że nie za bardzo wiesz po co ono jest i jak działa.
Koło dodaje kolory do czarnobiałego obrazu jaki dają jednoczipowe dlp żarówkowe, natomiast ledowe dlp nie potrzebują koła bo obraz rzutowany na chip dlp jest kolorowy. Pj lcd też go nie potrzebują z tego samego powodu jak ledowe, obraz jest już kolorowy.
Przy okazji nie ma czegoś takiego jak LED lampa, to są trzy diody led dużej mocy w kolorach podstawowych, czyli RGB. Zespół takich diód można kupić za ok 200$.
 

max00

New member
>>
Przy okazji nie ma czegoś takiego jak LED lampa, to są trzy diody led dużej mocy w kolorach podstawowych, czyli RGB. Zespół takich diód można kupić za ok 200$.

Zanim kupiłem swój to dzwoniłem z ciekawości do LG Polska serwis koleś powiedział ze jest to właśnie zespól diod niby "niewymienianie" ale wymiana tego to 1600zl netto czyli nowy projektor :) do tego kalibracja w fabryce? itd czyli wymiana tego w warunkach domowych jest niemożliwa ?

zasada działania jak tu Phlatlight?

PhlatLightLED.jpg


Phlatlight LED Burns Foam, Plastic and Matches! :)


Phlatlight LED Burns Foam, Plastic and Matches! - YouTube
 
Do góry