Pytania przed zakupem pierwszego projektora.

GracX

New member
Bez reklam
Witam po kupieniu idealnego dla mnie TV philips 32pfl9075h pora zabrać się za projektor podobnie gdy przymierzałem się do kupna TV zwracam się do was o pomoc gdyż w temacie projektorów jestem totalnie zielony zaczynam dopiero studiować temat kila rzeczy które jak na razie mi podeszły oraz o które chce zapytać mianowicie..

-na chwilę obecną zdecydowanie lampa LED oczywiście głównie ze względu na żywotność.projektor będzie mocno eksploatowany nie będzie służył jedynie weekendowo na wieczorny film, a również ps3,xboks360 ze wskazaniem na ps move oraz kicenta duży ekran gry takie jak np.UFC personal treiner itp.dlatego stawiam na tą technologie.

-jeśli chodzi o jasność specjalnego 'wypasu' nie musi być..tzn pomieszczenie gdzie będzie znajdował się projektor nigdy nie jest specjalnie nasłonecznione, zresztą preferuję pół mrok.

-Rozdzielczość oraz HD FHD na tabelkach informacyjnych spotkałem się z czym takim iż rodziałka jest HD jednej opcje HD czy tez FHD zaznaczone są na NIE, proszę o wyjaśnienie.

-audio z projektora totalnie obojętne będzie zewnętrzne wiec wbudowany głośnik czy jest czy go nie ma nie robi mi różnicy natomiast zaciekawiła mnie informacja o transmiterze fm który to pozwala na połączenie bezprzewodowo systemu audio z projektorem, czy to dobrze działa jak sprawdza się w praktyce?

-kolejna sprawa to 3d w niektórych modelach napotykam się na system 3d od invidi tak się składa że mam laptop z taką kartą i okularami czy te systemy są jakość powiązane poza nazwą okulary z będą kompatybilne?

na chwilę obecną tyle pamiętam na pewno będę jeszcze o wiele rzeczy pytać z góry dziękuję za odpowiedzi liczę że pomożecie tak jak z TV.

pozdrawiam.
 

max00

New member
posiadam HX300G na LED na co dzień używam właśnie jako TV po HDMI do dekodera z kablówki już będzie z 6 miesiąc i pełne zadowolenie
co do transmitera fm w tym modelu to tylko bajer z 3m działa marnie ale i tak dźwięk idzie z dekodera prosto na HI-FI wiec nie używam tego cuda co do 3D w LED to są jakieś modele ?
 

GracX

New member
Bez reklam
będzie to mój pierwszy projektor chce dopiero 'wejść' w ten temat niektóre ceny powalają myślę że podobnie jak tv (1300e) 5tyś
 

GracX

New member
Bez reklam
Fajny ten projektor mały a na tym również mi zależy ogólnie LG jakoś mi w oko wpadły gdy przeglądałem na aledrogo LG HS200G/2001 // LG HW300Y
 

GracX

New member
Bez reklam
zasłony oczywiście będą na marginesie podany przez maxa projektor ma Rozdzielczość maksymalna: HD 1080p (1920 x 1080) jednocześnie przy opcji HD FHD pisze NIE, przyznam że nie rozumiem tego.
 

max00

New member
zasłony oczywiście będą na marginesie podany przez maxa projektor ma Rozdzielczość maksymalna: HD 1080p (1920 x 1080) jednocześnie przy opcji HD FHD pisze NIE, przyznam że nie rozumiem tego.

liczy sie tylko rodzialka natywna czyli w przypadku HX300G XGA 1024 x 768 czyli prawie HDrady :) wszystko ponad te 1024 x 768 sie wyświetli ale to już interpolacja będzie
Ja tam oglądam na tym TV HD i filmy 720p lux malina wystarczy z 3-4 metrów swojego LED brałem przede wszystkim ze względu trwałość, energooszczędność i cisza idealna a jasność mi wystarcza

Ogólnie z LED to tam wielkiego wyboru nie masz teraz nowy LG jest co tam wyświetla już
1280x800 natywni wiec trochę lepiej a cena podobna wiec..
 
Ostatnia edycja:

hydromeduza

New member
GracX
nie zamierzam się wymądrzać, ale piszesz "duży ekran" i do tego chcesz mały projektor LED, to coś nie tak... Jakiej wielkości będzie ekran?
Żywotość LED jest teoretyczna, w praktyce to się okaże, na energooszczędnych żarówkach chińskich już "parę" osób się nacięło, miała działać 10 tys. godz a padła po 2 tys. ;) Jak patrzę na "w miarę" sensownie świecące projektory LED to są one głośniejsze od tradycyjnych (29dB)
 

Przemek_PC

New member
Nie wiem czy kupowanie projektora o proporcjach ekranu 4:3 to dobry pomysł? Do tego jeśli rozdzielczość panela jest 1024x768 a wprowadzony sygnał będzie miał 1280x720 to panel nie będzie pracował w natywnej rozdzielczości a co za tym idzie obraz nie będzie optymalny.
 

max00

New member
GracX
nie zamierzam się wymądrzać, ale piszesz "duży ekran" i do tego chcesz mały projektor LED, to coś nie tak... Jakiej wielkości będzie ekran?
Żywotość LED jest teoretyczna, w praktyce to się okaże, na energooszczędnych żarówkach chińskich już "parę" osób się nacięło, miała działać 10 tys. godz a padła po 2 tys. ;) Jak patrzę na "w miarę" sensownie świecące projektory LED to są one głośniejsze od tradycyjnych (29dB)

żywotność HX300G to 30000h oczywiście nikt tego nie sprawdził jak dzwoniłem do serwisu przed zakupem z pytaniem o cenę wymiany takiej diody LED koleś powiedział ze jest to niewymienialne bo to cały moduł trzeba i kalibracja w fabryce itd itd i cena to 1600zl netto czyli praktycznie cena nowego projektora :) wiec mam nadzieje ze poświeci to trochę

HX300G(econo) 23 dB dla mnie idealnie cicho a jaśniej w nocy nie ma sensu a max jasność w to 29 dB nie przeszkadza jak sie w dzień ogląda ale ja i tak zawsze eco jadę bo różnica niewielka
na teraz jak brać to pewnie LG HW300Y WXGA (1280 x 800) tu lepiej i niby trochę jaśniejszy ale i głośniejszy i kontrast chyba słabszy bo napisali 1000:1 gdzie hx300g miał 2000:1 wiec ?
ogólnie począwszy od hs200 to chyba wszystkie maja ten sam LED i tak samo świeca a hs200g to po 800zl na allegro chodziły przy takich pieniądzach to obowiązkowo do domu można zakupić

Compare Projectors
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
faktycznie 4:3 umknęło mi to.. hx300 ma jasność na poziomie 270 a hw300y 300 z kolei kontrast hx ma lepszy bo tak jak napisał max 2000:1 a hw 1000:1 w weekend będą przeglądał materiały na temat projektorów które zaproponował kiki.natomiast na tą chwilę pomiędzy tymi dwoma LG-kami jedynie kontrast przemawia za hx w praktyce jak bardzo będzie widać różnicę? liczby z kontrastu nigdy mi nic nie mówiły. (hałasu nie biorę pod uwagę mała różnica a nie jest to dla mnie priorytet)

mam jeszcze dwa pytania czy któryś z tych projektorów posiada fukcję nie wiem jak się fachowo nazywa coś ala zoom tzn regulacja wielkości wyświetlanego ekranu za pomocą samego urządzenia a nie samą odległością od ściany. drugie pytanko czy jeśli projektor będzie podwieszony i skierowany nieco do dołu obraz będzie poprawnie wyświetlany? czy też musi być na wprost.
dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi. Pozdrawiam.

edit: jeszcze jedno pytanie rozumiem że żywotność jest przybliżona ale z30tyś zrobić 2?? jak w takim przypadku wygląda gwarancja? stanowisko producenta?
 
Ostatnia edycja:

max00

New member
...

edit: jeszcze jedno pytanie rozumiem że żywotność jest przybliżona ale z30tyś zrobić 2?? jak w takim przypadku wygląda gwarancja? stanowisko producenta?

co do jasnosci hs200g ma 200lumen hx300g ma 270lumen koles na necie pisal ze ma oba i jak dla niego swieci to tak samo i tez mi sie wydaje ze nawet w tym hw300y jest dokladnie tai sam led i tak samo świeci
Obraz w Hx300G wyświetla sie trochę do góry albo obracasz go na plecy zmieniasz opcje w menu i świeci trochę w dół wiec nie ma potrzeby stawiania go idealnie na środku wyświetlanego obrazu
niestety na boki niewiele poradzisz jest w menu trapez itp i w hx300g nie ma zoom jaka odległość tak wielki obraz ~3m 100" 30tysh to jest 10lat po 8h wiec teoretycznie jest to wieczny sprzet a gwarancje na LED dali 2 lata :)
 

GracX

New member
Bez reklam
czyli różnica w jasności malo zauważalna a kontrast wyższy jedyny minus to obraz 4:3 jak to u ciebie wygląda? skalujesz obraz sztucznie?

ps.kilka tematów niżej jest post o projektorze OPTOMA ML500 LED zerknijcie co i nim sądzicie wydaje się zacny a ceny podobne
 

max00

New member
czyli różnica w jasności malo zauważalna a kontrast wyższy jedyny minus to obraz 4:3 jak to u ciebie wygląda? skalujesz obraz sztucznie?

masz opcje 4:3 , 16:9 ,1:1 piksel,oryginał i zoomy mam to podpięte pod dekoder i jak przełączam z animal nadawanego w 4:3 na animal HD to przełączam sobie na oryginał albo 16:9 i bez problemu jest idealnie ale ze jestem leniwy zazwyczaj zostaje 1:1 piksel bo już mi miejsca od ziemi do sufitu brakuje a ciągle wydaje się ze obraz fajnie jak by był większy ;)

widzę ze dużo sie pojawiło testów teraz na youtube jest co porównać
http://www.youtube.com/watch?v=IFOJd-zfjAg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=YCYzu6IhbSc&feature=related

popatrzyłem na te filmy optoma, vivitek, i... się ciesze ze mam LG :)
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Kupno projektora LED z jasnością 300L ma sens jak chcesz nim wyświetlić obraz tak do 50cali. Jeżeli chodzi o jakość obrazu jest ona "totalnym dnem i 10m mułu jeszcze" w porównaniu do jakiegokolwiek normalnego HDReady/FullHD DLP/LCD.
 

max00

New member
Kupno projektora LED z jasnością 300L ma sens jak chcesz nim wyświetlić obraz tak do 50cali. Jeżeli chodzi o jakość obrazu jest ona "totalnym dnem i 10m mułu jeszcze" w porównaniu do jakiegokolwiek normalnego HDReady/FullHD DLP/LCD.

wypadało by zobaczyć na własne oczy jakość obrazu 100" LED oczywiście wieczorem bo tak to zwykły bullshit prawisz
 

edi7777

Member
Wpisz sobie w youtube dlp vs led. Miałem okazję bawić się dwoma takimi małymi projektorkami. Nijak się ma jakość wyświetlanego obrazu z tych sprzętów do np. Benq w600 czy odpowiedników innych firm. Zwykłe kinowe/uniwersalne DLP i LCD z natywną minimum HDReady to po prostu inna liga. Jeżeli patrzysz na obraz 100" nawet w 100% zaciemnionym pomieszczeniu i na ekranie gain 1.0 z takiego sprzętu to najwyraźniej nie masz pojęcia o jakości obrazu. Nawet LG zaleca max około 70" z takiego HX300G bo wyżej to już nie naświetlisz obrazu.
 

max00

New member
Wpisz sobie w youtube dlp vs led. Miałem okazję bawić się dwoma takimi małymi projektorkami. Nijak się ma jakość wyświetlanego obrazu z tych sprzętów do np. Benq w600 czy odpowiedników innych firm. Zwykłe kinowe/uniwersalne DLP i LCD z natywną minimum HDReady to po prostu inna liga. Jeżeli patrzysz na obraz 100" nawet w 100% zaciemnionym pomieszczeniu i na ekranie gain 1.0 z takiego sprzętu to najwyraźniej nie masz pojęcia o jakości obrazu. Nawet LG zaleca max około 70" z takiego HX300G bo wyżej to już nie naświetlisz obrazu.

ze strony LG hx300g
Rzutowany obraz – wielkość obrazu20"~100"ja nie twierdze ze LED jest lepszy od żarówki ale JA osobiście złego słowa nie powiem na jakość obrazku jaki mam z tego LED za te pieniądze jak dla mnie osobiście lux myzen.tv HD i wszystko w temacie, już wiem ze nigdy nie kupie TV żadnego bo nic poniżej 100" mnie nie interesuje a używam to jako TV nie okazjonalnie do filmów w niedziele

Wole patrzeć na hdredy na tym LG z 4m niż z tej odległości na hiper super TV 50" jaki bym dostał za te 2500zl
 
Do góry