Pytania przed zakupem pierwszego projektora.

edi7777

Member
No to przede wszystkim ten projektor nie jest HDReady tylko 1024x768. Spoko można używać takiego sprzętu jako tv. Ja korzystam intensywnie z projektora i w ciągu roku robię około 500h. Jeżeli wziąć pod uwagę że nowy Benq w700 ma lampę na 6000h albo nawet model starszy czyli Benq w600 z lampą na 4000h to nawet przy koszcie nowej lampy w granicach 600zł myślę że za te 8 lat zmieniłbym projektor na coś fullHD. Ewentualnie korzystając po 8h dziennie no to faktycznie lampę trzeba wymienić raz na dwa lata. Tylko przepaść w jakości obrazu jest ogromna. No i te Benq wyświetlą obraz do 300" co się czasami przydaje (już z 4 razy miałem imprezę na ogrodzie z kinem na garażu).
 

hydromeduza

New member
za 400 GBP można kupić projektor ledowy ABIS LXLED-2 o jasności 2.600 lumens, kontraście 3.500:1, z dwoma wejściami HDMI i z matrycą natywną 1280x800.
 

max00

New member
No to przede wszystkim ten projektor nie jest HDReady tylko 1024x768. Spoko można używać takiego sprzętu jako tv. Ja korzystam intensywnie z projektora i w ciągu roku robię około 500h. Jeżeli wziąć pod uwagę że nowy Benq w700 ma lampę na 6000h albo nawet model starszy czyli Benq w600 z lampą na 4000h to nawet przy koszcie nowej lampy w granicach 600zł myślę że za te 8 lat zmieniłbym projektor na coś fullHD. Ewentualnie korzystając po 8h dziennie no to faktycznie lampę trzeba wymienić raz na dwa lata. Tylko przepaść w jakości obrazu jest ogromna. No i te Benq wyświetlą obraz do 300" co się czasami przydaje (już z 4 razy miałem imprezę na ogrodzie z kinem na garażu).

o te 200 kresek natywnych nie będę sie bil swojego mam juz 6 miesiąc i 1000h jak nic już poszło a to ~5h dziennie i totalnie mnie nie interesuje czy co i kto kiedy ogląda leci sobie i już
ja nie wiem o co chodzi z ta przepaścią obrazu do domowych zastosowań pod kabloweczke lux żeby tylko tych kanałów na siwicie w HD było więcej bo teraz to bida

właśnie sobie popatrzyłem na filmik
z tego ABIS LXLED-2 jaki kolega tu zapodał coraz wiecej tych led robią fajnie:)
ABIS LX-LED Daylight Test - YouTube

wlasnie tak jak widzę wyświetlę moj hx300g wiec jakaś tu lipa jest z tymi 2.600 lumens ja mam ich podobno tylko 270 a to jest 10X mniej !!!

a tu hs200g za 800zl do wyrwania i niby 200 lumen ogólna sciema z tymi lumenami w tych LED jak dla mnie jasność wszystkiego taka sama
LG HS201 - 95" HD Home Theater (#10)- Sony DSC H55 (720p) - YouTube

chyba ze
Definicja lumen ANSI


Jednostka natężenia światła opracowana przez organizację ANSI, najczęściej wykorzystywana do opisu jasności projektorów multimedialnych. ANSI lumen jest bardziej miarodajny niż lumen, gdyż pomiar natężenia światła odbywa się w dziewięciu różnych punktach (a nie w jednym - jak w wypadku lumena)
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
hmm zrobiła się ciekawa dyskusja tak jak w przypadku tv wiele się z niej juz nauczyłem, raz jeszcze dzięki.a gdyby tak nie patrzeć na przedział cenowy to jaki projektor na ledach byłby najlepszy? no może pomijając świeże jeszcze nie przetestowane przez użytkowników nowiści.chciałbym wybrać jak najlepszy projektor dla siebie na ledach a potem z czystej ciekawości zestawić go z jakimś z tradycyjną lampą. hydromeduza jak najbardziej rozumiem twoje argumenty ale maxa również.ja chce jakiś nie duzy projektor który będzie ostro eksploatowany,w przyszłośći kiedy ukończę budowe domu będę myślał nad czymś dużym i już na prawdę konkretnym pod sufitem salki kinowej :).

z kolei mam takie pytania jakie minusy, wady danej technologi możecie wymienić tzn chciałbym jeszcze lepiej sprecyzować swoje ubodobania co do projektora dla przykładu podam że w tv nie jest dla mnie tak istotna czerń czy też w ogóle nie przeszkadza mi to że w moim philipsie 9705 np.napisy na czarnym tle są lekko roświetlone niektórych to strasznie irytuje natomiast mnie wcale, za to smużenie brak płynności jest niedopuszczalny.zatem odpowiedniki wad tv do projektorów to? słyszałem o jakimś efekcie tęczy jak i miganiu obrazu.
 

max00

New member
hmm zrobiła się ciekawa dyskusja tak jak w przypadku tv wiele się z niej juz nauczyłem, raz jeszcze dzięki.a gdyby tak nie patrzeć na przedział cenowy to jaki projektor na ledach byłby najlepszy?

na teraz to cos jedynie WXGA 1280×800 Led jak ma długo działać to zawsze miejsce znajdzie czy do sypialni czy do pokoju do dzieciaków itd itd mój przykładowo pobiera w ekono 55W czyli prawie nic do tego jest to ciche 23 dB to nad głowa w sypialni zawsze można postawić, odpalam z pena USB film bez żadnych zbędnych kabli laptopów itd dla mnie bardzo wygodna zabawka a jaki model konkretnie to Ci powiem nie mam zielonego pojęcia co chwile jakiś nowy się pojawia model :)
 

GracX

New member
Bez reklam
max piszesz że używasz jako tv w takim razie raczej nie masz żaluzji zasłoniętych 24/h jak wypada oglądanie na Twoim modelu w dzień
 

max00

New member
max piszesz że używasz jako tv w takim razie raczej nie masz żaluzji zasłoniętych 24/h jak wypada oglądanie na Twoim modelu w dzień

mam to w pokoju z oknami na południe wiec w południe jest lipa :) no ale ze dzieci w szkole my w pracy to zabawa zaczyna się po 15-17 przewaznie a jak w dzień weekend to rolety trzeba opuscic nie ma co no ale ja to akceptuje:)
i na wcześniejsze pytanie w LED nie ma efektu tęczy
ogólnie ja bym polecał przejść sie do jakiegoś centrum i zobaczyć to na własne oczy w jakiejś salce testowej ja swojego tak sprawdzałem
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
maxx co do Twojego modelu znalazłem takie informacje -

Ilość pikseli = 786,432 pikseli
Liczba wyświetlanych kolorów = 16,7 mln

niestety nie potrafię znaleźć takowych danych na temat HW300 oraz optomy ml500 zastanawia mnie na jak duży obraz można sobie pozwolić przy takiej ilości pikseli tzn nie chodzi mi o jakość samą w sobie tylko o to by nie wiedzieć siatki z kwadracików przy takich rozmiarach wyświetlanego obrazu chyba warto się nad tym zastanowić?
 

max00

New member
maxx co do Twojego modelu znalazłem takie informacje -

Ilość pikseli = 786,432 pikseli
Liczba wyświetlanych kolorów = 16,7 mln

niestety nie potrafię znaleźć takowych danych na temat HW300 oraz optomy ml500 zastanawia mnie na jak duży obraz można sobie pozwolić przy takiej ilości pikseli tzn nie chodzi mi o jakość samą w sobie tylko o to by nie wiedzieć siatki z kwadracików przy takich rozmiarach wyświetlanego obrazu chyba warto się nad tym zastanowić?

masz na myśli HW300G ? tyle tego porobili ze juz sam sie gubię :)

272571d1320325422-pocket-projectors-acer-k330-vs-lg-hw300-vs-lg-hx300g-vs-lg-hx350t-summaryu.jpg


http://www.avforums.com/forums/atta...-hw300-vs-lg-hx300g-vs-lg-hx350t-summaryu.jpg

mnie w nim martwi ten kontrast 1:1000 i poziom hałasu
LG HW300G Projection Calculator - Throw Distance and Screen Size
i obraz będziesz mial trochę mniejszy z tej samej odległości co ja co w sumie mi by się przydało :)

co do siatki to na kanale HD to fajnie to wygląda tak od 3m a siedzę tak od 2-4,5 zalezy gdzie:)

I dodam ze ja tego nie oglądam na żadnym ekranie białym, tylko gładka "jasna kakaowa" ściana i nie wiem czy chce to mieć na idealnie białym ekranie jakos ta czern cierpi na tym ale obraz byłby jaśniejszy ale jakoś nie mogę się przekonać do kupna ekranu specjalnego
 

Przemek_PC

New member
Kontrast 1000:1 cię martwi? Oko w swojej szczytowej formie rozróżnia kontrast na poziomie 400:1 a po przekroczeniu 20 roku życia zaczyna się spadek i wartości 200:1 nie są niczym niezwykłym (problemy z widzeniem w nocy np. podczas jazdy samochodem). Gdyby więc te deklarowane przez producenta 1000:1 było rzeczywistą wartością byłoby to aż nadto. Szukaj testów projektora gdzie pomierzono faktyczny kontrast a nie patrz w dane producenta.
 

max00

New member
Kontrast 1000:1 cię martwi? Oko w swojej szczytowej formie rozróżnia kontrast na poziomie 400:1 a po przekroczeniu 20 roku życia zaczyna się spadek i wartości 200:1 nie są niczym niezwykłym (problemy z widzeniem w nocy np. podczas jazdy samochodem). Gdyby więc te deklarowane przez producenta 1000:1 było rzeczywistą wartością byłoby to aż nadto. Szukaj testów projektora gdzie pomierzono faktyczny kontrast a nie patrz w dane producenta.

jeżeli będzie to niezauważalne warto brać nowszy dla samej rozdziałki choćby ciekawy jestem jak oni mierzą ta jasność w jakim z trzech trybów bo jest jaśniejszy o 30 lumen ale i głośniejszy bo te projektory maja 3 tryby jasności im jaśniej tym wentylator bardziej pracuje
Czy uzyskali te dodatkowe 30l zwyczajnie go "podkręcając" :)
 

GracX

New member
Bez reklam
Witam czy ja dobrze odczytuję ten kalkulator hw300g z odległości 6.5m wyświetli obraz o przekątnej 60cali?

raz jeszcze dziękuję wszystkim za odpowiedzi wiele z nich się nauczyłem jak i sprecyzowałem swoje kryteria tak jak napisał Przemek nie ma co patrzeć na tabeli dlatego wyłoniłem 3 projektory na ostatnią prostą, a są to:

Lg hw300(G)(Y) nie wiem czy różni się model G od Y chyba tylko kolorem przedniego panela oraz przesłoną na lampę.
Optoma ml500
Acer k330

Edit: zauważyłem że pod kilkoma filmikami na temat lg hw300 są jakieś nieprzychylne komentarze na temat rozciągania obrazu lecącego przez hdmi do 16:10..

edit2:LG HW300Y vs OPTOMA ML500 Wer ist der beste LED Beamer? - YouTube faktycznie na lg obraz rozciągnięty ale w opisie produktu jest format 16:9 filmik po niemiecku proszę wyjaśnijcie mi to czy jest to ustawienie projektora czy wszystko będzie takie rozciągnięte bo jak dla mnie to odpada..
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
Ten projektor wygląda za dobrze przeczytałem nieco na chromie raczej na niego bym się nie zdecydował 2600 lumenów??? to w ogóle możliwe na dzień dzisiejszy na ledach??

edit: cofam pytanie o kalkulator zapomniałem zmienić miarę na CM.. jak widzicie to skalowanie w LG? dzisiaj acer wysunął się na 1miejsce.. zobaczymy jak się dyskusja dalej potoczy.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

multitecham

New member
projektorami zajmuje sie około 5 lat (naprawa i regenerajca lamp) , zafascynowany przez jednego z kolegów, w między czasie zapoznałem się z wieloma projektorami oraz technologiami LCD,DLP,LED , do każdego modelu należy podchodzić indywidualnie są dobre i złe zarówno w DLP i LCD , jednak ze względu na efekt tęczy w DLP który bardzo zauważam nawet z kołem x5 i segment x7 więc odpuściłem sobie wszelkie zabawy z DLP ,i postawiłem na LCD z czasem kolaga który był wielkim zwolennikiem DLP przekonał się do LCD (po tym jak puściłem mu jakiś tam film na SANYO Z4) dodatkowo przytargał swój DLP do mnie i jakie było jego zdziwienie bo okazało się że jak patrzył na dwa obrazy jednoczesnie to go olśniło o co chodzi z efektem tęczy i przyznał że też go widzi.

do woboru jaki tutaj przedstawiacie to odniose się krótko , to nie jest sprzet który ma wisieć gdzieś w salonie i cieszyć wieczorami tak jak powinien , obraz i owszem wyświetla , ale latarka również świeci , więc cały sęk polega na tym żeby wyświetlany obraz był dobry a na to składa się czerń biel kolory i rozdzielczość , o tych parametrach ciężko rozmawiać w tego typu sprzęcie, jeśli miałbym kupować pierwszy projektor to absolutnie nie taki szajs , owszem powiecie że ładnie to wyglada , tylko z czasem zaczniecie czegoś w tym obrazie brakować i tak pomału dojdziesz do wniosku że czas zmienić projektor ,bo jak to się mówi apetyt rośnie w miare jedzenia .

LXLED-2 totalna tandeta chiny jak sie patrzy w życiu bym nie kupił ,jak myślicie dlaczego nie pokazali tego szajsu w akcji ? na chińskich serwisach jest tego w brud , taki anglik sprowadza to z chin i sprzedaje jako super sprzęt, tak samo zresztą jak nasi, przykład VORDON ALLY projektory sprzedają się jak ciepłe bułki , polak głupi i myśli że zrobił super interes bo kupił projektor za 400zł na LED a potem wielkie rozczarowanie i wystawiają na 100-200zł i jak się trafi jelenia to się pozbędzie .

TAKIE SĄ REALNIA


LG HW300Y -około 2700
Acer k330 -około 2300

na tych zabawkach to można dziecku bajki puszczać bo kina się z tego nie zrobi , lepiej poszperać na alledrogo jeśli ktoś się zna to kupi dobry projektor 700-1000zł z lampą do wymiany z przeznaczeniem do kina domowego , bo tylko takie zapewnią odpowiednie zadowolenie ,cisza,dobra jakość obrazu.

jeśli szukacie dobrego i przy tym taniego sprzętu do swojego kina to piszcie.
 

max00

New member
Projektory LED cena - Porwnanie cen w sklepach

teraz to jest jakiś wybór parę miesięcy temu to w sumie tylko LG moglem wybrać:)

teraz widzę pojawiły się modele Jasność:500 ANSI Lumen

Optoma ML500
NEC L50W
Acer K330
i coś się jeszcze znajdzie pewnie
ale widzę ze już piszą w nich Żywotność lampy 20000 h to chyba technologia nie ruszyła do przodu tylko kręcą starą na maxa :)

Vivitek H9080FD 800 lum. - Projektory - Vivitek H9080FD 800 lum. cena od 49670.00zł
tu widać jakiś postęp technologiczny ale cena ..
 

Przemek_PC

New member
Nie wiem jak się sprawuje LED w projektorach ale w oświetleniu na potrzeby filmu są problemy. Tanie diody LED świecą światłem z lekko zielonym zafarbem i mają niski współczynnik oddawania barw. Oczywiście są użyteczne rozwiązania ale za sporo wyższą cenę. Dobrze byłoby porównać w jednym pomieszczeniu projektor LED i odpowiadający mu cenowo tradycyjny projektor z lampą HMI.
 

max00

New member
LG HW300Y -około 2700
Acer k330 -około 2300

na tych zabawkach to można dziecku bajki puszczać bo kina się z tego nie zrobi , lepiej poszperać na alledrogo jeśli ktoś się zna to kupi dobry projektor 700-1000zł z lampą do wymiany z przeznaczeniem do kina domowego , bo tylko takie zapewnią odpowiednie zadowolenie ,cisza,dobra jakość obrazu.

jeśli szukacie dobrego i przy tym taniego sprzętu do swojego kina to piszcie.

po 6 miesiącach używania ponad 1000h pracy HX300G dalej bym kupił LED a jak podziała następne X lat to tym bardziej bym go kupił ja projektora używam jako TV nie jako sprzętu na niedzielny film i nie przesadzaj z ta jakością bo akurat bajki z TV to się średnio ogląda bo są nadawane w SD, chyba żadnej TV z bajkami w HD nie ma :)

Starego złoma za 1000zl z allegro na lampę bym w życiu nie kupił nie dość ze nie będzie pewnie cichy mój ma 23dB to żarówka ile poświeci 2-3K? ile kosztuje nowa ile pobiera prądu 200W mój 55W
da się odpalić film mkv 720p z prosto z projektora czy trzeba kablami i laptopami się bawić ? itd i nie przesadzaj ze nie ma czerni i obraz jest nijaki bo w HD z TV jest naprawdę bardzo ładny zresztą dobry SD współczesne kręcony materiał tez itd itd dla mnie ilość zalet tego urządzenia przewyższa jego jedyna wadę jasność która mi osobiście odpowiada coś za coś

Patrząc na sprzęt jako całość na jago wszystkie wady i zalety to za ~2000 jakie wydałem to wole mojego LED niz każdy TV 50' który oglądany z 4m nie daje żadnego WOW widzę po znajomych nakupowali sobie plazm LCD itd do salonów ale jak przychodzą i zapodam im film albo kanał w TV HD to japy im się otwierają, przy tej cenie są max napaleni żeby mieć w domu jakiś projektor

Żona też mówiła kup TV do salonu no bo jak wygląda salon bez TV? :)
a ja sie uparlem na projektor :) po paru miesiącach już nie myśli nawet o TV :)
mnie osobiście nie interesuje projektor za 8K żeby na nim oglądać 2 filmy w tyg mam całkiem inne potrzeby i profil użytkowania teraz potrzebuje jeszcze jakiegoś xboxa z kinect i będzie można troszkę pobiegać :)
 
Do góry