PV70 czy PV700?

Sansei6

Member
Bez reklam
Hehe to przyda nam się zrobić jakiś przewodniczek po modelach Panasonica, bo się wszystko może nieźle pomieszać J Może ktoś kto się dobrze w tym łapie napisze co który model w końcu ma? Z góry dzięki.
 

leosob

New member
Pv700p

Witam. Na forum tym jestem dopiero od paru miesiecy. Czytalem prawie wszystkie wypowiedzi,opinie,uwagi dot.telewizorow LCD i Plazm. Dzieki temu
podjalem decyzje i od poniedzialku mam juz Panasonika TH-42PV700P. Wielkie
pudlo robilo wrazanie. Po wypakowaniu sprawdzilem nr seryjny,a po wlaczeniu
stan licznika godzin,byl na O a ilosc uruchomien 1/tzn.moje/. Kablem HDMI podlaczylem Humaxa HDCI-2000 z karta Cyfry+ w module Aston 2.18,oraz kablowke. Obraz z kablowki ogolnie dobrej jakosci w zaleznosci od kanalu. Natomiast jakosc obrazu i dzwieku z Humaxa b.dobra a na kanalach HD bajka.
Nie testowalem jakosci obrazu kablem komponentowym gdyz go jeszcze nie mam. Jak do tej pory nie zauwazylem zadnych cieni,powidokow czy duszkow
/oby tak dalej/czern to czern jedynie biel jakby troche szara. Nie ma tez zadnego buczenia dzwieku, jest on czysty i robi wrazenie. Nie moglem sprawdzic jaki jest obraz z DVD,gdyz odbiornik ma przebicie na obudowe i wole nie ryzykowac. Pilot jest dosc ciezki,przyciski duze i wyrazne. Parametry telewizora ustawilem na 50% i w trybie kinowym. Dla kogos obeznanego z telewizja cyfrowa poruszanie sie po menu nie bedzie trudne a opisane funkcje ustawien sa dosc klarowne. Telewizor gra od 4-8 godzin na roznych kanalach Cyfry czy kablowki. Nie bede uzywal go do gier /chyba,ze wnuk jak przyjdzie/,komputera tez nie bede podlaczal,gdyz stoi on w innym pokoju. Tyle jezeli chodzi o moje pierwsze wrazenia i odczucia. Osobiscie uwazam,ze telewizor ten za cene 4.400PLN i o takich parametrach calkiem zaspakaja moje wymagania co ogladanego obrazu i dzwieku. Z pewnoscia po dluzszym okresie eksploatacji bede mogl powiedziec cos wiecej.
Pozdrawiam
lesob
 

ruzam

New member
Panasonic TH-42PV700P

Witam Wszystkich serdecznie i pragnę podziękować za opinie na temat Panasonica TH-42PV700P którgo jestem posiadaczem od dwóch tygodni.Jak większość stojących przed wyborem LCD czy Plazma .To właśnie dzięki tym opiniom dokonałem wyboru,chociaż nigdy przedtem nie miałem możliwości sprawdzenia jakości dżwieku i obrazu na żywo,gdyż w sklepach w mojej okolicy ten model byl niedostępny.AGITO zrealizowało zamówienie w ciągu 5-ciu dni dostarczając telewizor z licznikiem =000,który sprawdziłem przy pomocy wyczytanych wskazówek.Odbieram sygnał ze zwykłek kablówki oraz DVD obraz zdecydowanie lepszy niż na zwykłym Thomsonie CRT.Trochę się obawiałem,że przy 42" będzie gorsza jakość,ale to były niepotrzebne obawy -jest rewelacja.Jeśli ktoś szuka super telewizora o idealnym kontraście,przestrzennym dźwięku,wspaniałym wyglądzie to niech dalej nie szuka ,tylko kupuje PanasonicaTH-42PV700P który wart jest tych pieniędzy. JESZCZE RAZ WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJE ZA OPINIE i pozdrawiam
 

boggio

Member
Witam.

Czy jest sens dopłacać do plazmy 42pv700, czy lepiej kupić 42pv70 ? Różnica w cenie jakieś 500-700zł.
W jednym sklepie porównywałem ale 42pv7 z 42pv70 i nie zauważyłem róznicy w wyświetlanym obrazie :hmm:
Ale nie mam gdzie sprawdzić róznicy w obrazie między 42pv700 a 42pv70, więc jak to jest w rzeczywistości ? Jeżeli nie ma żadnej róznicy między 700 a 70, tylko w wyposażeniu, to lepiej chyba jest kupić 70. :)

No i na koniec dostępność tych oto wyżej wymienionych modeli, gdzie je można dostać w najniższej cenie ? A może czekać po nowym roku, bo teraz przed świętami cięzko gdzieś dostać te modele(42pv70 lub 42pv700).

Pozdrawiam.
 

marceliszpak

New member
boggio napisał:
Witam.

Czy jest sens dopłacać do plazmy 42pv700, czy lepiej kupić 42pv70 ? Różnica w cenie jakieś 500-700zł.
W jednym sklepie porównywałem ale 42pv7 z 42pv70 i nie zauważyłem róznicy w wyświetlanym obrazie :hmm:
Ale nie mam gdzie sprawdzić róznicy w obrazie między 42pv700 a 42pv70, więc jak to jest w rzeczywistości ? Jeżeli nie ma żadnej róznicy między 700 a 70, tylko w wyposażeniu, to lepiej chyba jest kupić 70. :)

No i na koniec dostępność tych oto wyżej wymienionych modeli, gdzie je można dostać w najniższej cenie ? A może czekać po nowym roku, bo teraz przed świętami cięzko gdzieś dostać te modele(42pv70 lub 42pv700).

Pozdrawiam.

No zobaczyć różnice w obrazie to chyba będzie ciężko bo one różnią się z tego co się orientuję tylko iloscią wejść HDMI i głośnikami. :eek:k:
 

boggio

Member
Czyli pv7, pv70 i pv700 róznią się tylko złączami i dodatkowymi funkcjami ?
Więc teraz pytanie, czy kupując pv7 nic nie straci się na jakości obrazu ( z tunerka Cyfry+ bez HD, DVD ) ?
I jeszcze jedno, czy te dodatkowe funkcje w pv70 i pv700 mają znacząco wpływ na jakość obrazu, poprawiają go w jakimś dużym stopniu, czy może ciężko to będzie zauważyć ?

Pozdrawiam.
 

Koriolan

New member
zacytuję sam siebie. I z tego wątku.
Koriolan napisał:
(PV 700) Ma 100Hz
żeby było śmieszniej- wg odpowiednich instrukcji obsługi mają ją zarówno PV7 i jak i PV 70

Powraca pytanie- czym się różnią PV7 PV 70 i PV 700?

Bo zaczynam mieć wrażenie, że za 1900 zł ( zapłaciłem 4900 za PV 700 a PV 7 był od ręki za 3000) otrzymałem

a) dwa złacza HDMI
b) jedno złacze Euro
c) pare innych złaczy.. np optyczne z TV
d) slot SD
e) inny design i podstawę
f) inny system głośnikowy
g) podobno panel przeciwodblaskowy

Coś jeszcze ??
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Właśnie "wg odpowiednich instrukcji" nie można już ufać instrukcjom :D Zbyt małe chyba są różnice, czy co, żeby jasno określić, no chyba same dodatkowe "wejścia" to nie co za mało by tak cenę zmieniać??? Co na to eksperci?
 

smalec

New member
Po 3 tygodniach uzytkowania jestem bardzo zadowolony z zakupu. Sygnał z DVD (Belwood) - bardzo dobry. Kablówka UPC - bardzo dobry. Z PC (podłaczony tylko przez 2 doby na próbe) - bardzo dobrze. Żadnych duszków, węży itp. Wkrótce zakup PS3.

Polecam ten TV.



PS. Czy ktos ma jakies wiadomosci nt. sygnału HD w UPC? Czy sygnał HD moze byc przesyłany tym samym kablem co reszta kanałów?
 

jjb

New member
Witam,

o roznicach miedzy PV7 a PV70 bylo juz wczesniej na forum.
Zastanawiajace jest ze na stronach panasonic w innych krajach model PV7 rozni sie dosc znacznie parametrami (hcocby panelu) od modelu PV70. Jedynie na polskiej stronie sa one "takie same".

Co do PV700 dostajemy inny design, slot SD (fajna sprawa), troche dodatkowych zlaczy i lepsze glosniki...

pozdrawiam
 

darek64

New member
100 Hz

Pozwolę sobie podrążyć wątek 100 Hz, bo nie jest on tak oczywisty, jak się wydaje. Po kolei: strona www.panasonic.pl w specyfikacji PV70 i PV700 nie wspomina nic o "technologii 100 Hz", natomiast taka informacja, dotycząca obydwóch modeli, jest na stronie czeskiej (www.panasonic.cz). Pomyłka lub niedopatrzenie? Nie wiem. Tak mi się wydawało, ale w sklepie przyjrzałem się PV700 i... miałem wrażenie migotania obrazu...
Kilku pracowników sklepu (zawsze biorę poprawkę, ale tu nie chodzi o dyskutowanie a technologii czy parametrach, ale na ocenie tego co się widzi) potwierdzili, że widzą wyraźne migotanie...
A zatem pytanie:
Czy na rynek polski i czeski idą modele z inną elektroniką? Dodam, że są one inaczej oznaczone, ale nie potrafię rozszyfrować literek: Polska - PV70P i PV700, Czechy - PV70PA i PV700P. Co to oznacza? Czy ktoś rozwieje moje wątpliwości?
 

t_rex_

New member
re

jjb napisał:
Witam,

o roznicach miedzy PV7 a PV70 bylo juz wczesniej na forum.
Zastanawiajace jest ze na stronach panasonic w innych krajach model PV7 rozni sie dosc znacznie parametrami (hcocby panelu) od modelu PV70. Jedynie na polskiej stronie sa one "takie same".

Co do PV700 dostajemy inny design, slot SD (fajna sprawa), troche dodatkowych zlaczy i lepsze glosniki...

pozdrawiam
i przede wszystkim powłokę antyodblaskową w PV700 co moim zdaniem jest najważniejszą różnicą
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No to pięknie nam się rozjaśnia, dodatkowych kilka wejść, powłoka antyrefleksyjna, PIP/ PAP/PAT... hmm dla mnie robi się ciekawie, tylko jaka różnica w cenie obecnie, no i czy też są problemy z dostępnością? Ciekawe czy w maju będzie lepiej?
 
Do góry